Egzorcyzmy Anneliesse Michel

Moderator: moderatorzy

cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 25824
Rejestracja: pn paź 10, 2011 9:47 pm
płeć: mężczyzna

Egzorcyzmy Anneliesse Michel

Post autor: cezary123 »

Zainteresowałem się tą sprawą i niby wszystko jest wyjaśnione w sposób naturalny, oprócz kwestii samego zła tkwiącego w nas i promieniującego czasem na otoczenie w reakcji nas ze środowiskiem. Natura nie zna podziału rzeczywistości na dobro czy zło. Po prostu wartość organizmu i gatunku liczy się w tym czy przeżyje, przetrwa i przekaże kod dalej. Co się dzieje w międzyczasie, w owych reakcjach życia natury nie obchodzi, za to duże znaczenie ma dla jednostkowego losu, świadomości i ducha człowieka.
Z tego powodu warto pociągnąć temat dalej.

viewtopic.php?p=629405#p629405


Zatrzymałem się na wypowiedzi o egzorcyzmie próbnym, bo to już dzika fantazja. Egzorcysta z pokerową twarzą wydaje w myślach rozkaz duchowi, który może znajdować się w egzorcyzmowanym delikwencie i czeka na reakcję. Nie mówi nic, nie daje znaków, nie daje żadnych aluzji opętanemu, tylko przekazuje siłą woli niematerialnie informację do owej obcej istoty siedzącej w nim. Jeżeli nie ma tam żadnego złego ducha a tylko sam człowiek, być może chory psychicznie, to nie będzie żadnej reakcji, bo przecież zwykły człowiek nie czyta w myślach i nie wie co egzorcysta wyprawia.
U tej biednej Anneliesse jednak siedziała pozaludzka osoba i zareagowała jak diabeł na wodę święconą, zaczęła się rzucać, bluźnić, drzeć różaniec itp.
Może zasugerowali się wzajemnie. Chora dziewczyna nie była głupia, wiedziała czego się od niej oczekuje, nawet bez słów, a rozgorączkowana religijnie wyobraźnia w połączeniu z uszkodzonym układem nerwowym dała takie efekty. A może po prostu to już był odruch warunkowy a także ciągle i często występujące ataki zaburzenia w dowolnej sytuacji.


"Po procesie Anneliese, niemieccy biskupi oraz teolodzy powołali komisję, która zajęła się zbadaniem procedur egzorcystycznych, co poskutkowało w 1984 dokumentem przesłanym do Watykanu z prośbą o dokonanie modyfikacji. Głównym problemem, jaki niemiecki kler dostrzegł w procedurze egzorcystycznej była praktyka zwracania się do Szatana w sposób „bezpośredni” lub „nakazujący” - szkodliwość polegała na potwierdzaniu w ten sposób szatanowi, że osoba egzorcyzmowana jest faktycznie opętana".
https://pl.wikipedia.org/wiki/Anneliese_Michel


Może nie Szatanowi, a po prostu tej osobie, jej umysłowi w stanie zmienionej świadomości i dzikiej wiary, który w reakcji na taką informację po prostu nakręca się i wariuje.
Wychodząc z założenia, że bytów nadprzyrodzonych nie ma, to pojęcie Szatan działa po prostu jako pewna struktura pojęciowa, która jakoś tam działa. No bo niby czemu przypisać całą te reakcję? Z próżni?
Podobnie jak pojęcie Bóg, które nawet w przypadku braku Boga, jest po prostu określonym tworem umysłu oznaczającym to, a nie wszystko inne.I tak zamęczyli biedaczkę egzorcyzmami, zamiast zająć się leczeniem jej organizmu i rehabilitacją.

"Sąd Krajowy w Aschaffenburgu uznał w wyroku z 1978 roku, że przyczyną śmierci Anneliese było zagłodzenie. W czasie procesu biegli lekarze interpretowali objawy jako skutek epilepsji oraz surowego religijnego wychowania w dzieciństwie i młodości. Prokurator stwierdził, że przed śmiercią dziewczyna mogła nie otrzymywać posiłków ani napojów nawet przez tydzień. Rodzice dziewczyny, a także dwaj duchowni egzorcyści, zostali uznani winnymi za nieumyślne spowodowanie śmierci poprzez „doprowadzenie dziewczyny do śmierci wskutek niedbalstwa”. Sąd wymierzył im kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata[12]"
https://pl.wikipedia.org/wiki/Anneliese_MichelPoza tym pewnie można wyciągnąć z tego dokumentu wiele cennych informacji, ciekawostek, wiedzy o źródłach, zasadach i tradycji egzorcyzmowania i postawy Kościoła wobec takich spraw.
Ciekawą jest na przykład myśl, że zły duch po pewnym czasie musi się ujawnić, chociaż unika tego i stara się posiąść duszę człowieka w sposób niewykrywalny. Objawy opętania to już przegrana demona, który nie może dalej się maskować i być może coś takiego to efekt jakiejś desperacji albo błędu w grze, kiedy już grunt pali mu się pod nogami i wszystko się wali.
Gdyby nie nadprzyrodzony "demon", to nawet ciekawa psychologia.
Jeszcze inna sprawa - poczytałem trochę o tej Anneliesse i zauważyłem, że wzięła dobrowolnie cierpienie swoje za pokutę za innych ludzi. Cierpienie ekspiacyjne.

"Ekspiacja (łac. expiatio „odpokutowanie za winę, oczyszczenie”) – ludzkie działanie o charakterze religijnym (pokuta), mające na celu przywrócenie jedności z Bogiem naruszonej grzechem samego pokutującego lub innego człowieka czy społeczności.

Z czynami ekspiacyjnymi można spotkać się na gruncie kultów związanych ze składaniem ofiar, ale przede wszystkim religii judaistycznej (np. Jom Kipur) czy chrześcijańskiej.

W chrześcijaństwie (Nowy Testament, a szczególnie autor Listu do Hebrajczyków), podkreśla się, że Chrystus jako Kapłan i Ofiara – a zarazem jako przedstawiciel wszystkich – odpokutował za ludzkie grzechy i oczyścił skalany świat (Hbr 2, 17-18; 9, 6-10. 18; zob. Rz 3, 24-25; Tt 2, 13-14)[1]".
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekspiacja
"Anneliese Michel urodziła się w 1952 roku w niemieckiej miejscowości Leiblfing. Wychowała się w bardzo religijnej rodzinie, rodzice zaangażowani byli w działalność wspólnot religijnych odrzucających m.in. postanowienia Drugiego Soboru Watykańskiego. Jako nastolatka sypiała zimą na gołej podłodze, usiłując w ten sposób odkupić grzechy świata[2](...).
Z zeznań ks. Ernsta Alta, kierownika duchowego Anneliese Michel, wynika że dziewczyna dobrowolnie przyjęła na siebie cierpienia związane z opętaniem, jako pokutę za grzechy innych ludzi (cierpienie ekspiacyjne). Cierpienia, jakich doświadczała, powodowały jednak, że pragnęła końca udręk i dlatego poddawała się egzorcyzmom".
https://pl.wikipedia.org/wiki/Anneliese_Michel

No tak, wkręciła się religijnie za bardzo i jak później zobaczyła, że to nie zabawa, to już było za późno. Nałożyły się na siebie bóle i cierpienia wynikające z chorób somatycznych, zaburzeń psychicznych i interpretacja tego w takich kategoriach, jako kary za grzechy. To i przecież każdy poraniony, pokaleczony może sobie wymyślić, że cierpi i pokutuje za grzechy ludzkości i diabeł się dobiera mu do skóry, bo przecież gdzie grzech, tam i zły duch.
Później osłabione ciało i psychika nie mogły już znaleźć drogi odwrotu i co się zakodowało, to się kręciło aż do końcowego rozpadu. Taka jest moja interpretacja.


Obejrzę jutro do końca, ale wiadomo jak jest - szukanie niewidzialnej osoby wymaga najpierw poznania tego, czym naprawdę jest osoba, dlaczego my jesteśmy osobami i co z tego wynika, jak ukształtować osobę z materii czy ducha, czy jest możliwa niematerialna osoba, jakie są możliwe relacje osoby do osoby, do środowiska i do czego to w ogóle ma prowadzić itd.
Najpierw człowiek pozna siebie, a potem zobaczymy :)
Awatar użytkownika
Sportowiec
bywalec
Posty: 969
Rejestracja: wt paź 20, 2020 8:36 pm
Status: Student
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Zmęczenie i przeciążenie

Re: Egzorcyzmy Anneliesse Michel

Post autor: Sportowiec »

Pochlastajcie mordy dla rozpijaczonego kleru żyletką & brzytwami, bo to ochlejtusy są - okopcie im głowy glanami by im mózgi uszkodzić! Kler do Watykanu skąd przylazł do Polski!
ZUS to hajs! Bølmo und Northampton and Torquay są znane! :eusa-violin: :angelic-grayflying:
Erling Braut Håland to będzie bardzo dobry piłkarz! New æra of evolusjon? Hjernescan! Min real navn er død råtten drømmer! Morbus mortalis + amentia!
Awatar użytkownika
tylkoktoś
zaufany użytkownik
Posty: 582
Rejestracja: czw lis 19, 2020 4:22 pm

Re: Egzorcyzmy Anneliesse Michel

Post autor: tylkoktoś »

Pozostają stygmaty,lewitacja,kopnięty kubek z którego nie wylała się woda mimo przewrócenia,wybicie szyby głową bez uszczerbku na zdrowiu,bycie rzucaną na ściany i podłogę,rozmowy z demonami i ich przebieg.Zupełnie inaczej niż u schizofreników którzy rozmawiali z Bogiem,co przeżył prawie każdy a powodem był rzut choroby.
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 25824
Rejestracja: pn paź 10, 2011 9:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Egzorcyzmy Anneliesse Michel

Post autor: cezary123 »

utopia pisze: czw lut 04, 2021 1:57 am Pozostają stygmaty,lewitacja,kopnięty kubek z którego nie wylała się woda mimo przewrócenia,wybicie szyby głową bez uszczerbku na zdrowiu,bycie rzucaną na ściany i podłogę,rozmowy z demonami i ich przebieg.
Obejrzymy, to skomentujemy :)
Najbardziej cieszę się na oryginalne nagrania dźwięków demonów, może w jej głosie :mrgreen:

Stygmaty to albo grzyb albo wirus albo oparzenia substancjami chemicznymi powodującymi trudno gojące się punktowe rany.
Reszta to prawa fizyki a nasze złudzenia. Oczywiście trzeba brać poprawkę na sensacyjne podkolorowanie tamtych zdarzeń.
Wątpliwe, żeby istota niematerialna pozaludzka bawiła się w tak płytkie sensacje.
Awatar użytkownika
tylkoktoś
zaufany użytkownik
Posty: 582
Rejestracja: czw lis 19, 2020 4:22 pm

Re: Egzorcyzmy Anneliesse Michel

Post autor: tylkoktoś »

Uważam że nie wszystko na świecie da się racjonalnie wytłumaczyć.I proces powstawania stygmatów jest niedorzeczny.
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 25824
Rejestracja: pn paź 10, 2011 9:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Egzorcyzmy Anneliesse Michel

Post autor: cezary123 »

utopia pisze: czw lut 04, 2021 2:04 pm Uważam że nie wszystko na świecie da się racjonalnie wytłumaczyć.I proces powstawania stygmatów jest niedorzeczny.
Dziewucha nakręciła się religijnie, otoczenie ją utwierdziło w przekonaniu, że cierpi razem z Chrystusem, specjaliści od Bozi nie wyprowadzili jej z błędu i zginęła marnie.
Jak widać nawet tak niewinne i abstrakcyjne sprawy jak starożytne biblijne podania o ukrzyżowanym Bogu mogą po wielu wiekach jeszcze przynosić dziwne i tragiczne efekty.
Wszystko ma swoje wady i zalety, przy wielu korzyściach z chrześcijaństwa muszą niestety pojawić się czasem szkodliwe efekty uboczne. Taka jest nasza niedoskonała rzeczywistość.

Wszystko da się racjonalnie wytłumaczyć, bo brnięcie w różnego rodzaju cuda jest jeszcze gorszym zejściem ze ścieżki ledwo wiodącej nas przez te ruiny. To już całkowity mętlik byłby.
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 25824
Rejestracja: pn paź 10, 2011 9:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Egzorcyzmy Anneliesse Michel

Post autor: cezary123 »

Inna sprawa, czy rzeczywiście Jezus chciał, żeby ludzie po wiekach przeżywali jakieś jego stygmaty.
Z tego co mówi Biblia, to po zmartwychwstaniu miał już przyjść w chwale jako zwycięzca śmierci, zła i nieprzyjaciół a nie dręczyć ciemnotę. :mrgreen:
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 25824
Rejestracja: pn paź 10, 2011 9:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Egzorcyzmy Anneliesse Michel

Post autor: cezary123 »

(1): Potem ukazał mi rzekę wody życia, lśniącą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka. (2): Pomiędzy rynkiem Miasta a rzeką, po obu stronach, drzewo życia rodzące dwanaście owoców - wydające swój owoc każdego miesiąca - a liście drzewa (służą) do leczenia narodów. (3): Nic godnego klątwy już odtąd nie będzie, a będzie w nim tron Boga i Baranka, słudzy zaś Jego będą cześć Mu oddawali. (4): Oglądać będą Jego oblicze, a imię Jego - na ich czołach. (5): I (odtąd) już nocy nie będzie. A nie potrzeba im światła lampy ani światła słońca, bo Pan Bóg będzie świecił nad nimi i będą królowali na wieki wieków. (6): I rzekł mi: 'Te słowa wiarygodne są i prawdziwe, a Pan, Bóg natchnień prorockich, posłał swojego anioła, aby sługom swoim ukazać, co musi stać się niebawem. (7): A oto przyjdę niebawem. Szczęśliwy, kto strzeże proroczych słów tej księgi'. (8): To właśnie ja, Jan, słyszę i widzę te rzeczy. A kiedym usłyszał i ujrzał, upadłem, by złożyć pokłon u stóp anioła, który mi to ukazał. (9): Na to rzekł do mnie: 'Uważaj, byś tego nie czynił, bo jestem współsługą twoim i braci twoich proroków, i tych, którzy strzegą słów tej księgi. Bogu samemu złóż pokłon!' (10): Dalej powiedział do mnie: 'Nie kładź pieczęci na słowa proroctwa tej księgi, bo chwila jest bliska. (11): Kto krzywdzi, niech jeszcze krzywdę wyrządzi, i plugawy niech się jeszcze splugawi, a sprawiedliwy niech jeszcze wypełni sprawiedliwość, a święty niechaj się jeszcze uświęci. (12): Oto przyjdę niebawem i mam ze sobą zapłatę: i oddam każdemu według jego pracy. (13): Jam Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec. (14): Szczęśliwi, którzy płuczą swe szaty, aby władza nad drzewem życia do nich należała i aby bramami wchodzili do Miasta. (15): Na zewnątrz są psy, guślarze, rozpustnicy, zabójcy, bałwochwalcy i każdy, kto kłamstwo kocha i nim żyje. (16): Ja, Jezus, posłałem mojego anioła, aby wam świadczyć o tym, co dotyczy Kościoła. Jam jest Odrośl i Potomstwo Dawida, Jasna gwiazda poranna'. (17): A Duch i Oblubienica mówią: 'Przyjdź!' A kto słyszy, niech powie: 'Przyjdź!' I kto spragniony, niech przyjdzie, kto chce, niech wody życia darmo zaczerpnie. (18): Ja świadczę każdemu, kto słucha proroczych słów tej księgi: jeśliby ktoś cokolwiek do nich dodał, to Bóg doda mu plag zapisanych w tej księdze. (19): A jeśliby ktoś ujął co z proroczych słów tej księgi, Bóg ujmie jego uczestnictwo w drzewie życia i w Mieście Świętym, opisanych w tej księdze. (20): Mówi Ten, który o tym świadczy: 'Zaiste, przyjdę niebawem'. Amen. Przyjdź, Panie Jezu! (21): Łaska Pana Jezusa ze wszystkimi! [Biblia Poznańska, Ap 22]
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 25824
Rejestracja: pn paź 10, 2011 9:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Egzorcyzmy Anneliesse Michel

Post autor: cezary123 »

cezary123 pisze: czw lut 04, 2021 1:04 pm Obejrzymy, to skomentujemy :)
Niestety wytrzymałem tylko o minuty 12:32 :mrgreen:
Okazało się, że podczas egzorcyzmu odezwało się w niej 6 demonów niezłego kalibru: Judasz, Lucyfer, Hitler, upadły ksiądz Fleischmann, Neron i Kain.
Jak bym tych ezgorcystów prześwięcił na zbity pysk. Takie rzeczy sugerować chorej. Może miała rozpad dysocjacyjny osobowości po traumach i nawiedzeniach religijnych a tu dowalili takim spirytyzmem.
I tak stanęli przed sądem.

Kto to był ten upadły ksiądz, jeżeli już wyciągamy jakieś pożyteczne informacje z tego filmu?

"Valentin Fleischmann - w latach 1572 - 1575 proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Ettleben w Bawarii (Niemcy). Zgodnie z treścią akt parafialnych był usunięty ze stanowiska za pijaństwo, pobicie oraz zabójstwo. Miał być jednym z 6 demonów, które miały męczyć Anneliese Michel - pierwowzór bohaterki filmu "Egzorcyzmy Emily Rose". Ettleben była placówką proboszcza E. Alta, który brał udział w egzorcyzmach młodej kobiety.
była placówką proboszcza E. Alta, który brał udział w egzorcyzmach młodej kobiety. Altowi nigdy nie było dobrze w plebanii, uważał, że w tym budynku działały złe mocy. Twierdzi, że przed rozpoczęciem egzorcyzmów nie wiedział o tym, że kilkaset lat przed nim Fleischmann był proboszczem w Ettleben"

http://www.historycy.org/index.php?show ... pid=379654

Jaki dziwny zbieg okoliczności, nie? Sam egzorcysta był pomylony i nawiedzony.


A jeszcze podobno sam Chrystus kazał tej Anneliesse modlić się za te pokutujące dusze, za Judasza, Kaina i inne postaci literackie.
Przecież nawet realne zło, jakiego dokonali na przykład Hitler czy ten ksiądz, przeminęło z wiatrem i tam gdzie był ból i cierpienie, tam teraz prężna gospodarka i życie. Nikt z ludzi już nie przeżywa przeszłości. A on sam stracił świadomość i punkt odniesienia do czegokolwiek.
Jaki jest sens tworzyć teraz symulacje tamtych istot w swojej świadomości?
Jaki jest sens modlić się za Judasza, Kaina, jeżeli jedyne co może im pomóc, to wymazanie tamtych złych zdarzeń z obiegu rzeczywistości albo ewolucyjne i samoistne, żeby rozwiało się z wiatrem albo świadoma naprawa.

https://deon.pl/wiara/duchowosc/modlic- ... ler,265518
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 25824
Rejestracja: pn paź 10, 2011 9:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Egzorcyzmy Anneliesse Michel

Post autor: cezary123 »

"Dla Kościoła nie ma straconych dusz. Kościół może powiedzieć o kimś, że jest błogosławionym albo świętym, natomiast o nikim Kościół nie mówi, że jest potępiony. My nie wiemy, co jest z Hitlerem, my nie wiemy, co jest z Judaszem. Jakaś święta miała objawienie i Bóg jej powiedział... - mówi ks. Piotr Pawlukiewicz".
https://deon.pl/wiara/duchowosc/modlic- ... ler,265518
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 25824
Rejestracja: pn paź 10, 2011 9:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Egzorcyzmy Anneliesse Michel

Post autor: cezary123 »

I Bóg jej powiedział, że Miłosierdzie Boże zrobiło z Judaszem coś takiego, że nie wolno tego ludziom powiedzieć, żeby nie zazdrościli i nie zaczęli zuchwale grzeszyć. No bo skoro nawet jemu wybaczono...
Ktoś by mógł rzec, że to nie był żaden Bóg a podszywający się pod niego Szatan, który zwodzi takimi słodkimi wizjami dla swojej korzyści i ratowania ..., ale już nie nakręcajmy się. Ja też mógłbym bawić się w sensacje metafizyczne, ale to nieuczciwe.
Inna sprawa, że twórca większej części Nowego Testamentu, czyli Św. Paweł był najpierw urzędnikiem, który miał za zadanie ściganie i prześladowanie chrześcijan. "Dyszał żądzą zabijania", był przy śmierci św Szczepana i "w zupełności zgadzał się z jego ukamienowaniem" czy coś w tym stylu.
Potem nagle pisze Listy do zborów chrześcijańskich i zarządza i służy i tworzy. I staje się świętym.
Niestety coś zawsze przeniknęło z pewnością do Biblii z jego osobowości i przeszłości, wydarzeń, w których uczestniczył i cech umysłu i wcale nie jest tak pięknie i niewinnie jak mogłoby się wydawać. Ile w tym nieświadomych błędów, naleciałości, niedoskonałości, to już konsekwencje pokazują, kiedy to zaczyna oddziaływać w reakcji ze środowiskiem, też zresztą niedoskonałym i nieprzewidywalnym.

W każdym razie sama idea modlitwy za zmarłych wydaje się niestety bez sensu. Okienko teraźniejszości przesuwa się ciągle na tle czasoprzestrzeni i tamtej rzeczywistości już nie ma. Nic zmarłym nie pomożemy, a sobie możemy zaszkodzić, kiedy pod wpływem symulacji nieżywych istot w swoim umyśle, nie będziemy sobą.
Symulacje zmarłych da się tworzyć, wystarczy zebrać dokładne informacje, na przykład z ich twórczości, historii i budowy materialnej, wprowadzić do komputera i mamy wskrzeszone istoty prawie identyczne z tamtymi. Tylko po co? Jak już wskrzeszamy, to ulepszone, oczyszczone wersje. Po co mają wracać do tamtych zdarzeń i kontynuować swój stan umysłu i działania?
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 25824
Rejestracja: pn paź 10, 2011 9:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Egzorcyzmy Anneliesse Michel

Post autor: cezary123 »

Minuta 13:34
Potwierdziły się moje przypuszczenia.
Pomylony egzorcysta wręcz dosłownie sugeruje chorej co ma odpowiedzieć. Zaczyna zdania, które ona uzupełnia, indukuje u niej emocje i wyobrażenia stanu potępionych, wręcz kieruje jej myślami: "nie będziecie tam gdzie Stworzyciel", "jest tylko nienawiść", "nie ma spokoju".
Więcej on sam natworzył, niż chora w trasie mogła sobie wyobrazić. :?
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 25824
Rejestracja: pn paź 10, 2011 9:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Egzorcyzmy Anneliesse Michel

Post autor: cezary123 »

21:15

A jednak to Matka Boska zasugerowała jej pokutę za dusze grzeszników, żeby nie ginęły w piekle.
To może być jeszcze o wiele gorsza sprawa niż składanie ofiar ze zwierzątek za grzechy przeciwko Bogu. :?
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 25824
Rejestracja: pn paź 10, 2011 9:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Egzorcyzmy Anneliesse Michel

Post autor: cezary123 »

No tak, ciężko pewnie byłoby mieć taką dziewczynę. Ale zaburzenia dysocjacyjne to dosyć powszechna choroba, nigdy nie wiadomo na kogo się trafi.
"Mieli nadzieję, że to wszystko się kiedyś kończy, planowali wspólną przyszłość".
"On jeszcze nie do końca rozumiał, że w tym wszystkim przecież Jezus Chrystus cierpiący był obecny, że to wydarzenie wyda w swoim czasie owoce"


No i weź żyj z taką dziewczyną, zwłaszcza że egzorcyści i rodzice utwierdzali ją w przekonaniu, że rzeczywiście sam Chrystus i Matka Boska w tym uczestniczą.

Tak, wydało to takie owoce, że ona zmarła przedwcześnie a Kościół miał potwierdzenie kontaktu z dziedziną duchową. I teraz może na tym popularyzować swoje egzorcyzmy.
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 25824
Rejestracja: pn paź 10, 2011 9:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Egzorcyzmy Anneliesse Michel

Post autor: cezary123 »

25:50
Najsmutniejszy chyba fragment owych przeżyć tej dziewczyny.
Po przyjęciu zlecenia owej pokuty za dusze grzeszników w sytuacji krytycznej tuż przed piekłem, dziewucha usłyszała od Matki Boskiej, że demony mają być z niej wreszcie wypędzone. Matka Boska powiedziała: "Przyjdę i je wszystkie wypędzę".
"Zapanował okres wytężonego wyczekiwania". Egzorcyści i sama dziewczyna naiwnie oczekiwali na realizację zapowiedzi od Bozi.
"Do demonów powiedział, że muszą teraz wyjść, bo Matka Boża tak zapowiedziała. Demony ociągały się (...)Siedziały w środku i tak dziwnie warczały".

Dlaczego najsmutniejszy?
Bo to było zapadanie się w błędne koło urojeń. Wchodzenie z jednego snu w inny pod pozorem obudzenia się.
Jedno urojenie nie wypędzi drugiego. Matka Boska też była właśnie elementem jej choroby.
To bezsilne oczekiwanie, że urojenie wypędzi urojenie... Koszmar. :auto-ambulance:
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 25824
Rejestracja: pn paź 10, 2011 9:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Egzorcyzmy Anneliesse Michel

Post autor: cezary123 »

Dalej to już wykorzystywanie przeżyć owej nieszczęsnej kobiety do potwierdzania teorii kontaktu z dziedziną duchową i wymyślanie bzdur o tym co rzekomo potępieni opowiadają o przyczynach i skutkach swojego znalezienia się w piekle.
Ciekawe, że nie zauważyłem żadnych niezwykłych rzeczy w formie i treści wypowiedzi dziewczyny nagranych na taśmie. Skrzeczący głos, emocje, ból pewnie, czasem wrzask - wszystko przykre, ale naturalne.
Treść też banalna. Wręcz potwierdza pewne zawężenie świadomości i upośledzenie umysłu w takich chwilach.
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 25824
Rejestracja: pn paź 10, 2011 9:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Egzorcyzmy Anneliesse Michel

Post autor: cezary123 »

cezary123 pisze: czw lut 04, 2021 5:58 pm upośledzenie umysłu w takich chwilach.
Egzorcysty też.
Po kiego.... sugeruje jej, że ktoś musi wyjść z niej, ale do piekła?!
Co to w ogóle piekło znaczy?
Potępione dusze uciekły na wagary z piekła tu na ziemię i egzystowały w ludzkim ciele jak pasożyty, wykorzystując jego rzeczywistość i kontakt ze spokojniejszą ziemską rzeczywistością? Teraz je schwytano i muszą opuścić żywiciela i wrócić do więzienia?
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 25824
Rejestracja: pn paź 10, 2011 9:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Egzorcyzmy Anneliesse Michel

Post autor: cezary123 »

Biedna dziewucha struny głosowe sobie niepotrzebnie zdzierała.
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 25824
Rejestracja: pn paź 10, 2011 9:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Egzorcyzmy Anneliesse Michel

Post autor: cezary123 »

"Fleischmann wyszedł"

Fleischmann od dawna nie istnieje, a co nażył się za życia to się nażył i odszedł w nicość i ma wszystko w ....
Hitler to samo. Nie ma już żadnego punktu odniesienia, nawet do siebie samego, a gdyby chciał pokutować, to najpierw musiałby poznać obecny stan świata dużo bardziej świadomie i mądrze, niż ci nawiedzeni egzorcyści kombinują w ciemnych zaułkach religii.
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 25824
Rejestracja: pn paź 10, 2011 9:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Egzorcyzmy Anneliesse Michel

Post autor: cezary123 »

Dla mnie nie do pomyślenia jest jak można coś takiego kombinować. Jakaś ciemnota.
Dlaczego tysiące przestępców w więzieniach nie przeżywa czegoś takiego, tylko działają dla swoich interesów, wychodzą na wolność i jeszcze kombinują jak wkręcić się w politykę, gospodarkę, biznes itd.
A tu jednej biednej chorej robią wodę z mózgu.

Wróć do „filmy”