Czy ktoś z Was bierze Zeldox ?

ziprasidon

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator
Posty: 27824
Rejestracja: czw maja 18, 2006 12:12 pm
Gadu-Gadu: 9
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Czy ktoś z Was bierze Zeldox ?

Post autor: moi »

Ja pijam czasami po jednym piwie - biorę zeldox. Nic się nie dzieje, ale każdy reaguje inaczej.

Pozdrawiam.m.
Awatar użytkownika
wini
zaufany użytkownik
Posty: 503
Rejestracja: pt lip 16, 2010 6:47 pm

Re: Czy ktoś z Was bierze Zeldox ?

Post autor: wini »

Ok ja też lubię czasem napić się jednego piwka... działa na mnie odprężająco i jest ok :wink:
Awatar użytkownika
wini
zaufany użytkownik
Posty: 503
Rejestracja: pt lip 16, 2010 6:47 pm

Re: Czy ktoś z Was bierze Zeldox ?

Post autor: wini »

Biorę zeldox/80mg/ od 2 tyg. i czuję się po nim b. dobrze, nic mnie nie zamula mam b.dobry humorek po nim :) ale dostałam pokrzywki,która mnie również męczyła przy pernazynie więc niestety muszę zrezygnować z zeldoxu :(
olanzapiny już nie chcę, nigdy więcej - spróbuje ketrel ...
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Czy ktoś z Was bierze Zeldox ?

Post autor: Miś Uszatek »

Ja po zeldoxie miałem silne niepokoje w nogach takie prądy przechodzące przez ciało.
Awatar użytkownika
Lisner27
zaufany użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 7:55 am
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 45426550
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Czy ktoś z Was bierze Zeldox ?

Post autor: Lisner27 »

zdx polecam!!!
Ostatnio zmieniony ndz lis 20, 2011 8:05 pm przez Lisner27, łącznie zmieniany 2 razy.
Życie się toczy, choć czas się zatrzymał. Modlę się do Boga, abym wytrzymał. Droga której część w głowie się nie mieści. Przecież każdy z nas stanie w obliczu śmierci...
Awatar użytkownika
Lisner27
zaufany użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 7:55 am
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 45426550
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Czy ktoś z Was bierze Zeldox ?

Post autor: Lisner27 »

lek jest skuteczny skoro na ketrelu nie mogłem zejść z rispoleptu na innych też nie a na zdx jestem na 0,5 mg rispo i się trzymam mimo że mam wahania nastroju i wisielczy humor ale to nie przez zeldox lecz raczej przez zespół odstawienny, poza tym lek biorę za krótko bym mógł o nim coś powiedzieć, z tym QT to tylko występuje, kiedy jest wada serca stwierdzona przez kardiologa, a tak to nie ma co się czegokolwiek obawiać nie mam zastrzeżeń do tego leku.
Ostatnio zmieniony ndz lis 20, 2011 8:06 pm przez Lisner27, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie się toczy, choć czas się zatrzymał. Modlę się do Boga, abym wytrzymał. Droga której część w głowie się nie mieści. Przecież każdy z nas stanie w obliczu śmierci...
Awatar użytkownika
mei
zaufany użytkownik
Posty: 7518
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 8:12 pm

Re: Czy ktoś z Was bierze Zeldox ?

Post autor: mei »

.
Ostatnio zmieniony wt lut 11, 2014 7:24 pm przez mei, łącznie zmieniany 1 raz.
Kochajcie tych, których chcecie kochać, żyjcie tak, jak chcecie żyć i nigdy nie pozwólcie by ktokolwiek przeszkodził wam w zmienianiu waszych marzeń w rzeczywistość.
Jared Leto, 13.04.2014.
Awatar użytkownika
Lisner27
zaufany użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 7:55 am
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 45426550
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Czy ktoś z Was bierze Zeldox ?

Post autor: Lisner27 »

Ja nie żartuje mei jestem jak najbardziej poważny w tym momencie
Życie się toczy, choć czas się zatrzymał. Modlę się do Boga, abym wytrzymał. Droga której część w głowie się nie mieści. Przecież każdy z nas stanie w obliczu śmierci...
Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator
Posty: 27824
Rejestracja: czw maja 18, 2006 12:12 pm
Gadu-Gadu: 9
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Czy ktoś z Was bierze Zeldox ?

Post autor: moi »

Biorę zeldox już około roku i dobrze się na nim czuję. To najlepszy dla mnie lek.

Pozdrawiam.m.
Awatar użytkownika
Lisner27
zaufany użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 7:55 am
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 45426550
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Czy ktoś z Was bierze Zeldox ?

Post autor: Lisner27 »

Mogę jeszcze dodać do zeldoxu informacje że dawka 160 mg zaczęła na mnie już działać po 3 tygodniach i czuje z rana po posiłku dużą senność, spadek sił, szybko się męczę, ale w tej chwili jest mi to potrzebne kiedy biorę małe dawki rispoleptu. Sądzę, że na przystosowanie się do nowego leku potrzeba czasu, a zmiana leków jest zawsze sporym wyzwaniem dla chorego, wymaga dużej wytrwałości, cierpliwości i najczęściej pacjenci sobie nie radzą z tym i mają miejsce pewne problemy. Taka zmiana leków nierzadko odbywa się w szpitalach. Ale 3majcie za mnie kciuki w walce z chorobą, żeby zeldox okazał się naprawdę skutecznym lekiem dla mnie jak i dla innych osób oraz abym nie musiał spędzić Świąt Bożego Narodzenia w łóżku albo w szpitalu, czego się obawiam.
Życie się toczy, choć czas się zatrzymał. Modlę się do Boga, abym wytrzymał. Droga której część w głowie się nie mieści. Przecież każdy z nas stanie w obliczu śmierci...
Awatar użytkownika
Lisner27
zaufany użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 7:55 am
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 45426550
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Czy ktoś z Was bierze Zeldox ?

Post autor: Lisner27 »

Witam chciałbym zapytać czy można łączyć zeldox np 80 mg i ketrel 200? Czy leki te wzajemnie się żrą w organizmie? Ketrel najmniej wpływa na dysfunkcje związane z libido, natomiast zeldox tłumi popęd ale gdyby zmniejszyć dawkkę zeldoxu do 80 mg i brac go rano a ketrel w dawce 100 - 200 na noc to sądzę że nie byłoby tak źle z tą sferą uczuć.
Życie się toczy, choć czas się zatrzymał. Modlę się do Boga, abym wytrzymał. Droga której część w głowie się nie mieści. Przecież każdy z nas stanie w obliczu śmierci...
Awatar użytkownika
dequin80
zaufany użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: wt lip 31, 2012 3:41 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy ktoś z Was bierze Zeldox ?

Post autor: dequin80 »

Witam serdecznie! Mam dwie diagnozy postawione tzn.borderline i schizofrenię. Brałem zarówno Abilify jak i Zeldox (obecnie biorę Zypsile). Pierwszy raz wziąłem Zeldox jakieś 2 lata temu i reagowałem po nim zupełnie inaczej niż obecnie po rocznej przerwie. Kiedyś działał na mnie bardzo usypiająco a ponadto dostawałem po nim dystonii nóg co nie zdażyło mi się po żadnym neuroleptyku wcześniej. Obecnie biorę 2x80mg i po pierwszej dawce tydzień temu dostałem gorączki 40 stopni. Teraz po tygodniu brania leku nie mogę w ogóle zasnąć albo budzę się o 5.30. W ogóle nie czuję jego działania. Może dlatego, że to Zypsila a nie Zeldox? Jeśli chodzi o Abilify to u mnie się nie sprawdził bo powodował zbyt dużą akatyzję i lęki.

Pozdrawiam
Królestwo moje nie jest z tego świata
Awatar użytkownika
schizo11
zaufany użytkownik
Posty: 1053
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 9:58 am
płeć: mężczyzna

Re: Czy ktoś z Was bierze Zeldox ?

Post autor: schizo11 »

Stosowanie dwóch leków powinno być ostatecznością, a często lekarze ludziom niepotrzebnie dwa leki wpychają.
Taka wysoka gorączka 40 st. mogła świadczyć o złośliwym zespole neuroleptycznym, takie coś trzeba szybko leczyć i to nawet na OIOMIe!
marrta96
zarejestrowany użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 23, 2012 6:20 pm

Re: Czy ktoś z Was bierze Zeldox ?

Post autor: marrta96 »

Cześć .
Ja biorę Zeldox. Dziwnie sie po nim czuje. raz jestem smutna i na nic nie mam ochoty a innym razem, rozpiera mnie energia. Do tego nie moge zbyt dużo jesc bo mi nie dobrze. A i wczoraj w szpitalu (mam przepustke) ze złości dostałam dziwnego ataku padaczki najprawdopodobniej po tym leku. Cała sie trzesłam , miałam poszeżone źrenice i zakrwione białka i tak jakbym zchodziła. Pozdrawiam :)
lady
zarejestrowany użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: czw sie 09, 2012 12:29 pm

Re: Czy ktoś z Was bierze Zeldox ?

Post autor: lady »

dequin80 pisze:Witam serdecznie! Mam dwie diagnozy postawione tzn.borderline i schizofrenię. Brałem zarówno Abilify jak i Zeldox (obecnie biorę Zypsile). Pierwszy raz wziąłem Zeldox jakieś 2 lata temu i reagowałem po nim zupełnie inaczej niż obecnie po rocznej przerwie. Kiedyś działał na mnie bardzo usypiająco a ponadto dostawałem po nim dystonii nóg co nie zdażyło mi się po żadnym neuroleptyku wcześniej. Obecnie biorę 2x80mg i po pierwszej dawce tydzień temu dostałem gorączki 40 stopni. Teraz po tygodniu brania leku nie mogę w ogóle zasnąć albo budzę się o 5.30. W ogóle nie czuję jego działania. Może dlatego, że to Zypsila a nie Zeldox? Jeśli chodzi o Abilify to u mnie się nie sprawdził bo powodował zbyt dużą akatyzję i lęki.

Pozdrawiam
Od momentu kiedy Zeldox przestał być refundowany też brałam Zypsilę, ale po jakichś 2 tygodniach( nie byłam z niego zadowolona, gorzej sie czułam) przeszłam na Zipragen. Brałam go przez 3 miesiące w dawce 80 mg do obiadu. I po 5 godzinach od spożycia tj wtedy kiedy stężenie leku we krwi było największe miałam dyskinezy( nie mogłam domknąć szczęki i sepleniłam mówiąc, dodatkowo w myślach uporczywie powtarzałam zasłyszane słowa ) teraz od początku września przeszłam na Abilify, biore pół tabletki. Troche się obawiałam przejścia na Abilify, bo to był mój pierwszy lek który brałam po wybuchu psychozy. I po wzięciu pierwszej dawki zemdlałam. Moje obawy okazały się bezpodstawne, czuje sie dobrze, tak jak podczas gdy brałam Zeldox.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Larisuna
zaufany użytkownik
Posty: 361
Rejestracja: wt lis 02, 2010 5:01 pm

Re: Czy ktoś z Was bierze Zeldox ?

Post autor: Larisuna »

.
Ostatnio zmieniony pt lut 03, 2017 12:27 am przez Larisuna, łącznie zmieniany 1 raz.
agatcon
zaufany użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt sie 10, 2012 5:23 pm

Re: Czy ktoś z Was bierze Zeldox ?

Post autor: agatcon »

.
Ostatnio zmieniony wt lut 21, 2017 9:34 pm przez agatcon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Larisuna
zaufany użytkownik
Posty: 361
Rejestracja: wt lis 02, 2010 5:01 pm

Re: Czy ktoś z Was bierze Zeldox ?

Post autor: Larisuna »

.
Ostatnio zmieniony pt lut 03, 2017 12:24 am przez Larisuna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Larisuna
zaufany użytkownik
Posty: 361
Rejestracja: wt lis 02, 2010 5:01 pm

Re: Czy ktoś z Was bierze Zeldox ?

Post autor: Larisuna »

.
Ostatnio zmieniony pt lut 03, 2017 12:24 am przez Larisuna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fizia
zaufany użytkownik
Posty: 1020
Rejestracja: śr cze 06, 2012 9:24 pm

Re: Czy ktoś z Was bierze Zeldox ?

Post autor: fizia »

Czy zeldox aktywizuje?
ODPOWIEDZ

Wróć do „zeldox”