Plusy za posty, lajkowanie fajnych postów kto jest za

dział techniczny, tu proszę kierować pytania i uwagi do administratora i moderatorów

Czy chcę mieć możliwość plusowania wypowiedzi innych użytkowników forum?

Tak, zdecydowanie chcę widzieć taką opcję by mieć możliwość przydzielania plusów / lajków za ciekawe mądre i wartościowe wypowiedzi na forum!
7
44%
Nie, nie chce takiej opcji na forum, chce by wszystko pozostało jak dawniej.
7
44%
W sumie to jest mi to obojętne, może być lub może nie być, mam to w d..
2
13%

Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Plusy za posty, lajkowanie fajnych postów kto jest za

Post autor: Digital »

Czytam to forum już jakiś czas i jednej rzeczy mi tu bardzo mocno brakuje, a mianowicie możliwości przydzielania plusów za wypowiedzi innych użytkowników. Nie raz trafi się na mega fajny i mądry post i aż chce się dać lajka, a tu nie ma takiej opcji. Stąd prośba do Administratora o utworzenie możliwości plusowania ciekawych wypowiedzi użytkowników. Ma to same plusy. Ludziska będą z mostu starać się pisać same mądre i rzeczowe posty, bo tylko za takie jest nagroda, a to jak wiadomo bardzo motywuje. Znikną z czasem głupkowate i trollujące bezwartościowe zaśmiecające forum posty bo takowe będą ignorowane. Dodatkowym szacunkiem będzie się cieszył zaufany użytkownik z tysiącem plusów jako zasługą na forum. Kolejna rzecz, przykładowo ktoś z dolegliwościami zadaje pytanie i w odpowiedzi jest kilka diametralnie różnych postów, jak ma wiedzieć który jest rzeczowy i prawidłowy? A tak wszystko jest jasne i klarowne gdyż pod tym faktycznie rzeczowym i fachowym będzie widniało przykładowo 10 lajków. Można to jakoś fajnie obmyśleć i ująć by miało to sent. Np. 10 schizopozytywów i ranga wciąż rośnie bo użytkownik się stara, kto inny tylko jeden schizopozytyw :lol: jeszcze inny zero. Będzie to taki mały powiew świeżości i może rozwieje nudę i stagnację. Oczywiście nie jestem za karaniem więc tylko możliwość lajkowania bez możliwości minusowania postów.
Kto mnie poprze? Wiadomo jedna jaskółka nie czyni wiosny ale jak mnie poprzecie to może Administrator weźmie to pod uwagę i coś tak fajnego pojawi się z czasem także tutaj na forum. Nie na darmo takie giganty socialmediów jak Facebook czy Instagram mają takie opcje od początku. Tego mi tu mocno brakuje.
Zapraszam więc do ankiety. Kto jest za, kto przeciw. Szczególna prośba do moderatorów gdyż wasz głos liczy się podwójnie!

paulus318
zaufany użytkownik

Re: Plusy za posty, lajkowanie fajnych postów kto jest za

Post autor: paulus318 »

Forum dla schizofreników to nie konkurs piękności...

Awatar użytkownika
Bright Angel
zaufany użytkownik

Post autor: Bright Angel »

Już była taka propozycja dość dawno temu, jednak nie została wprowadzona. Tylko ludzie mogliby się obawiać pisać na forum ze względu na ocenianie. Nikt nie lubi być jak na egzaminie. Chociaż postów bez wartości jest coraz więcej, może ludzie zastanowiliby się 2 razy nad tym co by napisali. Tylko ludzie, którzy piszą mizerne posty, mieliby oceniać wartościowe?
Just remember that death is not the end. Heaven or hell? The choice is Yours.

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Właśnie wyraźnie zaznaczyłem, że nie chodzi o ocenianie lecz plusowanie. Nie ma złych odpowiedzi ale byłyby dodatkowo nagradzane. Wiadomo jednak, nic na siłę. Nie widzicie tego tak, to nie.

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Moim zdaniem byłoby to mega fajne oraz polepszyła by się klarowność i jasność zdobywania statusu zaufanego. Przykładowo 100 plusów od innych użytkowników skutkowałoby rangą zaufanego, kolejne 200 zasłużonego i tak dalej.
Oczywiście plusować / lajkować mogliby wyłącznie zaufani użytkownicy.
Takie to moje pomysły ale nic na siłę.

paulus318
zaufany użytkownik

Post autor: paulus318 »

A 300 lajków weteran

Awatar użytkownika
Bright Angel
zaufany użytkownik

Tylko chciałem zauważyć, że na portalach, gdzie jest lajkowanie, często najwięcej lajków mają posty pisane pod publiczkę, niezbyt ambitne delikatnie mówiąc.

Awatar użytkownika
zbyszek
admin
Status: webmaster

Post autor: zbyszek »

:D A to zależy od ambicji użytkowników. Może nam się nie udać, lecz spróbujemy.

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Super! Mega miła widomość!

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Serio? Z całego forum tylko garstce 8 osób chciało się oddać głos? Jesteście lenie patentowani ot co!

Awatar użytkownika
Bright Angel
zaufany użytkownik

Digital pisze:
śr lut 03, 2021 2:54 pm
Serio? Z całego forum tylko garstce 8 osób chciało się oddać głos? Jesteście lenie patentowani ot co!
Nie lenie, tylko nie chciałem decydować w tej sprawie. Byłem przeciwny lajkom, ale nie zagłosowałem na "nie", bo może akurat się sprawdzić ten system. Nie jestem w stanie przewiedzieć, czy będzie lepiej z lajkami, czy gorzej.
Przypuszczam też, że dla większości ludzi nie ma to większego znaczenia, dlatego nie głosowała.

Awatar użytkownika
BuffProof
zaufany użytkownik

Post autor: BuffProof »

Mi się bardzo podoba brak oceniania, punktowania, itp. Nie czuję, żadnej krępacji pisząc posty, że ktoś nie ocenił albo ocenił, po co mi to. Jak ktoś dobrze napisze to mu ludzie odpowiedzą i się wywiąże dyskusja, a tak to lajk i nara, i w ogóle jakieś budowanie sobie ego, że masz respekt +10.

Chyba, że jakiś top post tematu bez widocznych głosów, może by to miało sens w działach do rozwiązywania problemów.

Awatar użytkownika
tylkoktoś
zaufany użytkownik

Post autor: tylkoktoś »

Każdy wie kto tu się najbardziej udziela i najmądrzej pisze,wnosząc wiele do rozmów.
Radość płynie z samego dorzucenia się własną myślą do tematu.
Jeśli Ci właśnie piszący chcą lajkowania by się jakoś podbudować, to mogę lajkować mimo że jestem przeciwnikiem tego rozwiązania.

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

BuffProof pisze:
śr lut 03, 2021 4:44 pm
Mi się bardzo podoba brak oceniania, punktowania, itp. Nie czuję, żadnej krępacji pisząc posty, że ktoś nie ocenił albo ocenił, po co mi to. Jak ktoś dobrze napisze to mu ludzie odpowiedzą i się wywiąże dyskusja, a tak to lajk i nara, i w ogóle jakieś budowanie sobie ego...
Przeczytałeś w ogóle o co chodzi? Nie chodzi o ocenianie, zaznaczyłem to wyraźnie w pierwszym poście lecz o lajkowanie. Nie dostaniesz minusa ale jak napiszesz coś sensownego to inni cię wynagrodzą. Jak masz chorą ambicję to będziesz gonił za plusami i wysoką reputacją, jak nie to wszystko zostanie po staremu ale z miłym bonusem - mądre rzeczy będą doceniane promowane i nagradzane przez ogół użytkowników. Stanie się wreszcie uregulowane zdobywanie statusu zaufanego. Jestem na forum już jakiś czas, a wciąż nie wiem jak to działa. Są osoby piszące sensownie dziesiątki postów od bardzo dawna i nie mające statusu zaufanego, a są znacznie młodsze z kilkoma postami ze statusem zaufanym. O co tu chodzi? Wszystko zależy od tego czy dany moderator lub kto inny wspomni o danej osobie Administratorowi? Rozumiem, że to leży głównie w gestii Administratora, tyle że on ma swoje życie i mam wrażenie rzadko tu gości. Może warto to ujednolicić, uprościć, wyklarować i tym samym go trochę odciążyć?
Zresztą nieważne, nie chcecie to nie, tkwijcie nadal w skostniałej przestarzałej formule bez namacalnego wpływu na to co się dzieje na forum.
Wiele czytałem głosów, że forum umiera, że nie jest już takie jak dawniej, że fajni ludzie poodchodzili, zawsze temu zaprzeczałem. Teraz jednak widzę że coś w tym jednak jest. Wciąż jest ta sama garstka ludzi, a część z nich pisze pod postacią trolli żeby cokolwiek się działo. Często są to nawet całkiem inteligentne osoby mające sporo do powiedzenia ale bez siły przebicia więc rezygnują z mostu i po prostu wydurniają się. Nie mają żadnej motywacji. Nowi nawet nie logują się, przeczytają coś o lekarstwach i już ich nie ma. Coś przecież musi w tym być, że forum już nie przyciąga ludzi, nie generuje takiego ruchu jak dawniej. Choć z drugiej strony jak nikomu na tym nie zależy to co mi do tego prawda?
Skoro wszystkim pasuje to okej.
utopia pisze:
śr lut 03, 2021 7:02 pm
Jeśli Ci właśnie piszący chcą lajkowania by się jakoś podbudować, to mogę lajkować mimo że jestem przeciwnikiem tego rozwiązania.
Okej i szanuję to dziękuję za oddany głos.
To nie piszący mają się jakoś podbudowywać lecz ty masz pokazać, że doceniasz czyjąś wypowiedź. Udzielać się warto ale chyba przyznasz, że nie ma sensu się powtarzać więc jeśli z kimś się zgadzasz to go wynagradzasz i dajesz plusa.

PS Jak Maxi zaczęła swego czasu przebudowywać na siłę forum to też mi nie pasowało więc jestem w stanie zrozumieć, że mój pomysł nie przypadł wam do gustu ale przynajmniej zaznaczcie to w ankiecie.

Awatar użytkownika
BuffProof
zaufany użytkownik

Post autor: BuffProof »

@Digital

Ja akurat widzę same minusy takiego rozwiązania. Takie rozwiązanie jest rzeczywiście dobre na forach typowo specjalistycznych, według mnie to forum takie nie jest. Użytkownicy głównie dzielą się tu na osoby z zewnątrz, które szukają konkretnych odpowiedzi i je dostają. Według mnie nie ma znaczenia ranga osoby dającej odpowiedź, wystarczy status zaufanego użytkownika. Osoba z dużą rangą mogła by czuć presję, by odpowiedzieć w temacie bez odpowiedzi i np. nieświadomie wprowadzić w błąd. Jak nie potrafimy pomóc to każdy może napisać, że "nie potrafimy ci pomóc", nie trzeba do tego żadnej rangi.

Druga grupa użytkowników to osoby z bliższej społeczności, które chcą sobie pogadać, opisać jakąś ciekawostkę albo wrzucić żart czy mem. W tym wypadku ocenianie wprowadziłoby niepotrzebny podział użytkowników na lepszych i mniej lepszych. Teraz nie ma podziału i każdy jest równy, bez względu na to co pisze. Tak jak napisałeś nie bez powodu na facebooku i instagramie są lajki, one wprowadzają podświadomy podział, że np. ktoś z danej dziedziny kto ma więcej lajków jest lepszy i jemu się bardziej ufa. Rangi spowodują, że pojawią się osoby walczące o status i tylko na tym im będzie zależało.

Wcześniej odpowiedziałem ostro (przepraszam, kwestia zmęczenia), bo poczułem, że zabolał cię brak reakcji na twoją ankietę. Tak samo na forumowiczów może działać brak lajka. Ktoś uważa, że napisał coś mądrego i nie dostał żadnej reakcji - to może zdołować. Gorzej jak ktoś odpowie takiej osobie i zdobędzie dużo lajków.

W drugiej grupie są też osoby trollujące, z tym musi sobie radzić moderacja. Nie wiem jak to działa i nie wypowiadam się na ten temat.

Forum w obecnej formie pomogło mi dwa razy w życiu, ponieważ było dla mnie przyjaznym środowiskiem mimo mojej złej kondycji psychicznej. Jak ktoś chce pisać rzeczowe posty to je pisze, a jak ktoś jest mądrzejszy to go poprawi, ranga to niemiarodajny wyznacznik "mądrości".

Mogę cię wesprzeć w temacie profilu zaufanego. Przydałoby się zrobić z tym porządek. Ta forma nie tworzy wielkich podziałów tylko stwierdza, że ktoś tu jest regularnie i można mu bardziej zaufać.

Zapraszam do dyskusji warto poruszyć temat, bo jest ważny.

Wróć do „o tym forum”