Dzieci dorastające w zanieczyszczonym powietrzu mają większe ryzyko rozwoju schizofrenii

informacje naukowe, medyczne

Moderatorzy: Maksymiliana, Moderatorzy zwykli

Awatar użytkownika
44
zaufany użytkownik

Dzieci dorastające w zanieczyszczonym powietrzu mają większe ryzyko rozwoju schizofrenii

Post autor: 44 » ndz sty 12, 2020 11:19 pm

Dzieci dorastające w znacznie zanieczyszczonym powietrzu mają większe ryzyko zachorowania na schizofrenię.

Więcej tu (ang.):
https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 104913.htm
Just remember that death is not the end. Heaven or hell? The choice is Yours.

Awatar użytkownika
Słonecznik1
zaufany użytkownik

Re: Dzieci dorastające w zanieczyszczonym powietrzu mają większe ryzyko rozwoju schizofrenii

Post autor: Słonecznik1 » wt sty 14, 2020 1:29 am

naukowcy mają chyba takie coś że jak coś tam badają/analizują to niezawsze jest to prawda czy pewnik . Tak to ujme.

Awatar użytkownika
AdamSchibi
bywalec

Re: Dzieci dorastające w zanieczyszczonym powietrzu mają większe ryzyko rozwoju schizofrenii

Post autor: AdamSchibi » wt sty 14, 2020 11:37 am

44 ty to naprawde masz bzika na punkcie odkryc naukowych

ptk
bywalec

Post autor: ptk » wt sty 14, 2020 1:04 pm

Kiedyś mój psychiatra powiedział mi,że w miejscowości w której mieszkam jest wyjątkowo dużo osób leczących się psychiatrycznie - znacznie powyżej średniej.Mieszkam blisko elektrowni - jednym z największych "kopciuchów" w polsce i powietrze napewno nie jest najlepsze.Być może ma to ze sobą jakiś związek.
I nawet gdy każą mi w przepaść skakać - Ja nauczę się latać ;)

Awatar użytkownika
AdamSchibi
bywalec

Post autor: AdamSchibi » wt sty 14, 2020 7:07 pm

nie wydaje sie wam to jakies dziwne, w sumie na co mi ta informacja ja i tak juz jestem chory wiec co to zmienia. No i dodatkowo pale papierosy.

Awatar użytkownika
Zchizol
zaufany użytkownik

Post autor: Zchizol » wt sty 14, 2020 8:09 pm

To na Śląsku każde dziecko będzie chore- hehe :P

Awatar użytkownika
AdamSchibi
bywalec

Post autor: AdamSchibi » wt sty 14, 2020 8:15 pm

ano taka prawda ze lepiej niczego nie palic, ja juz walcze z nalogiem ponad 4 lata i cos nie moge rzucic.

Awatar użytkownika
Geralt z Rivii
zaufany użytkownik

Post autor: Geralt z Rivii » wt sty 14, 2020 10:14 pm

No to wszystkie dzieci mają przerąbane.
Za wrotami smoka, jest księga ukryta,
stara zakurzona i znakomita.

Awatar użytkownika
AdamSchibi
bywalec

Post autor: AdamSchibi » śr sty 15, 2020 10:20 am

a mi sie wydaje ze gownym powodem jest zla atmosfera w domu tak przynajmniej bylo u mnie.

pamal
zaufany użytkownik

Post autor: pamal » śr sty 15, 2020 10:03 pm

Wiadomo od dawna, że schizofrenia częściej występuje u ludzi wychowanych w mieście niż na wsi.
Ale jeśli chodzi o zanieczyszczenie to chyba występowałyby różnice w częstości zachorowań między miastami mniej lub bardziej zanieczyszczonymi. Może chodzi o jakiś składnik powietrza?

Awatar użytkownika
Maksymiliana
moderator
moderator

Post autor: Maksymiliana » śr sty 15, 2020 10:08 pm

Co wy chrzanicie..... schizofrenia to jedna z rzadszych chorób, na którą choruje 1% społeczeństwa, więc ogarnijcie się z tymi teoriami.... schizofrenia to nie nieżyt nosa czy katar jesienny....
Mój blog: http://www.nocnylampion.wordpress.com
Dzisiaj gdy przymkniesz oczy na szarym pamięci tle, pośród wyblakłych przeźroczy zobaczysz właśnie mnie.

Awatar użytkownika
44
zaufany użytkownik

Post autor: 44 » śr sty 15, 2020 11:46 pm

Maksymiliana pisze:
śr sty 15, 2020 10:08 pm
Co wy chrzanicie..... schizofrenia to jedna z rzadszych chorób, na którą choruje 1% społeczeństwa, więc ogarnijcie się z tymi teoriami.... schizofrenia to nie nieżyt nosa czy katar jesienny....
Skąd tyle agresji i arogancji u Ciebie? Trochę więcej pokory, nie takie teorie już upadały.
Just remember that death is not the end. Heaven or hell? The choice is Yours.

Awatar użytkownika
AdamSchibi
bywalec

Post autor: AdamSchibi » czw sty 16, 2020 11:18 am

Teoria o zanieczyszczonym powietrzu jest dla mnie troszke smieszna ogolnie

Awatar użytkownika
Geralt z Rivii
zaufany użytkownik

Post autor: Geralt z Rivii » czw sty 16, 2020 5:10 pm

Na wsi powietrze wcale nie jest czystsze niż w mieście, przez opryski rolnicze i "palenie oponami".
Za wrotami smoka, jest księga ukryta,
stara zakurzona i znakomita.

Awatar użytkownika
AdamSchibi
bywalec

Post autor: AdamSchibi » czw sty 16, 2020 5:47 pm

mieszkam w malej miejscowosci, i jakby brac zanieczyszczenia powietrza pod uwage, to u mnie wszyscy powinni byc chorzy bo sasiad ciagle wypala czyms w piecu, cala okolica jest zadymiona

Wróć do „wiedza o schizofrenii”