Solian zejście z 200mg na 100mg

amisulprid
Awatar użytkownika
seebek
zaufany użytkownik

Re: Solian zejście z 200mg na 100mg

Post autor: seebek » pt gru 22, 2017 7:22 pm

Moim zdaniem psychiatrzy powinni najczęściej stosowane neuroleptyki testować na sobie w różnych dawkach,
wtedy mieliby pełne rozeznanie co jest objawem choroby a co skutkiem ubocznym leków.
"Zycie ludzkie jest jak paczka kredek ... Raz kolorowe, a raz czarne, raz ostre, a raz tepe, raz dlugie, a raz krótkie, raz proste, a raz połamane...
Ale to niewazne. Najwazniejsze jest to, jaki obraz nimi namalujesz..."

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 » sob gru 23, 2017 12:39 am

seebek pisze:
pt gru 22, 2017 7:22 pm
Moim zdaniem psychiatrzy powinni najczęściej stosowane neuroleptyki testować na sobie w różnych dawkach,
wtedy mieliby pełne rozeznanie co jest objawem choroby a co skutkiem ubocznym leków.
Ankietowano kiedyś lekarzy psychiatrów na temat tego czy w przypadku wystąpienia u nich samych zaburzeń psychicznych byliby skłonni zażywać neuroleptyki. Twierdząco odpowiedziało około 75% ankietowanych.

rumcajs
bywalec

Post autor: rumcajs » wt lut 06, 2018 11:24 pm

Witam wszystkich serdecznie. Miałem was informować co i jak u mnie na dawce 125mg i powiem wam tak. Jakieś 3-4tygodnie temu przestałem brać całkowicie leki, poprostu zapominalem, zmieniłem prace, teraz jestem kierownikiem dużo stresu, ale staram się nie zabardzo przejmowac, czuję się wyśmienicie jak zdrowy czlowiek, śpię normalnie ogólnie kupilem nowy samochód i wszystko wygląda fantastycznie tylko dziewczyny vrakunw. Tak jak wspomniałem wcześniej nie biorę leków Niewiem czy ryzykuje czy nie ale już tą dawka 125mg wogole na mnie nie działała, nie byłem u lekarza o niczym nie moqilem. Tak jak wspominałem wczesniej. W maju 2016 postawiono mi diagnozę F22 uporczywe zaburzenie urojeniowe i od tamtego czasu brałem leki i przestałem 3-4 tygodnie temu. Czy to była prawidłowa diagnoza to się okaże :) pozdrawiam wszystkich i życzę wszystkim zdrowia i wierzcie bo jest nadzieja:)

piotrs
zaufany użytkownik

Post autor: piotrs » śr lut 07, 2018 12:47 am

STRES silny najczesciej jest przyczyna nawrotu staraj sie unikac
nie lepiej brac 50mg czy 100mg solianu zawsze jakas OCHRONA przed nawrotem

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 » śr lut 07, 2018 8:47 pm

piotrs pisze:
śr lut 07, 2018 12:47 am
STRES silny najczesciej jest przyczyna nawrotu staraj sie unikac
nie lepiej brac 50mg czy 100mg solianu zawsze jakas OCHRONA przed nawrotem
Nie każdy stres jest przyczyną nawrotu!

Wydaje mi się że 50 czy 100 mg solianu takiej roli ochronnej przed nawrotem nie pełni, gdyż jest to dawka stymulująca oraz przeciwdepresyjna, a nie przeciwpsychotyczna.

"Każdy choruje inaczej", a psychiatrzy tą ogromną różnorodność chcą zamknąć w kilku regułkach, w kilku algorytmach postępowania...

Awatar użytkownika
wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Post autor: wowo21975 » śr lut 07, 2018 10:18 pm

Dawka przeciw psychotyczna to 200mg solianu, a bywa że i tak mało.

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 » czw lut 08, 2018 11:57 pm

wowo21975 pisze:
śr lut 07, 2018 10:18 pm
W literaturze przedmiotu jako dawka przeciwpsychotyczna jest wymieniana dawka 400 mg (i oczywiście wszystkie wyższe).

Z moich osobistych doświadczeń wynika jednak że możesz mieć rację Ty, że dawka 200 mg może już być przeciwpsychotyczna. Dlatego tak wnioskuję że mnie taka dawka utrzymała "w pozycji leżącej", tj. na tapczanie oraz nie spowodowała wzrostu woli czy jakiejkolwiek aktywności. Nadal była dla mnie za mocna!

Awatar użytkownika
wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Post autor: wowo21975 » pt lut 09, 2018 12:47 am

hvp2 pisze:
czw lut 08, 2018 11:57 pm
wowo21975 pisze:
śr lut 07, 2018 10:18 pm
W literaturze przedmiotu jako dawka przeciwpsychotyczna jest wymieniana dawka 400 mg (i oczywiście wszystkie wyższe).

Z moich osobistych doświadczeń wynika jednak że możesz mieć rację Ty, że dawka 200 mg może już być przeciwpsychotyczna. Dlatego tak wnioskuję że mnie taka dawka utrzymała "w pozycji leżącej", tj. na tapczanie oraz nie spowodowała wzrostu woli czy jakiejkolwiek aktywności. Nadal była dla mnie za mocna!
Ja trochę źle napisałem bo miałem na myśli 200 rano i wieczorem. Wszyscy wiemy że nie dla wszystkich jest solian. Podejrzewam że mnie dawka i 1200 mg na dobę by nie powaliła.

rumcajs
bywalec

Post autor: rumcajs » śr lut 21, 2018 10:42 pm

Ludzie suchajcie, mam zmianę diagnozy tak jak wam pisałem czuję się wysmienicie, ponad miesiąc nie brałem leków ale pewnego dnia poczułem się strasznie zmęczony i zacząłem brać znów 100mg i tak teraz biorę. Lekarz stwierdził że.jestem w hipomanii i mam chad. Ja mówię że poprostu mam pozytywny nastrój a on nie i się uparł że jestem w hipomanii. Bo za szybko mowie i szybko mysle. Ja już naprawdę nie wiem co o tym wszystkim myśleć... Przecież nic głupiego nie robie, nie wydaje głupio pieniędzy nie wchodzę w przelotne znajomości :/

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 » czw lut 22, 2018 9:44 am

rumcajs pisze:
śr lut 21, 2018 10:42 pm
Ludzie suchajcie, mam zmianę diagnozy tak jak wam pisałem czuję się wysmienicie, ponad miesiąc nie brałem leków ale pewnego dnia poczułem się strasznie zmęczony i zacząłem brać znów 100mg i tak teraz biorę. Lekarz stwierdził że.jestem w hipomanii i mam chad. Ja mówię że poprostu mam pozytywny nastrój a on nie i się uparł że jestem w hipomanii. Bo za szybko mowie i szybko mysle. Ja już naprawdę nie wiem co o tym wszystkim myśleć... Przecież nic głupiego nie robie, nie wydaje głupio pieniędzy nie wchodzę w przelotne znajomości :/
W zasadzie... Gratulacje!!!

PS. A ten lekarz wiedział, że przez miesiąc w ogóle nie brałeś żadnych leków??

PS2. W taki dobry nastrój mógł też Cię po prostu wprawić ten "Solian" 100 mg!! Przecież w kilku krajach "Solian" w tego typu dawkach jest zatwierdzony do leczenia depresji!!!
Od lat nie potrafię oprzeć się wrażeniu, że schizofrenicy chorują tak ciężko na mocy swoistej umowy społecznej.

rumcajs
bywalec

Post autor: rumcajs » czw lut 22, 2018 8:18 pm

Tak lekarz wiedział że nie brałem leków bo mu powiedzialem, kazał mi brać 150mg solianu bo niby w takiej dawce działa też jako stabilizator nastroju. Zgodziłem się ale i tak biorę 100mg bo na150 mg jestem przymulony i otepialy. Ja myślałem że powie super jest pan zdrowy a ten idiota następna chorobę mi wymyslil...

Awatar użytkownika
unreal
zaufany użytkownik

Post autor: unreal » pt lut 23, 2018 2:54 pm

Lekarz Cię dobrze zdiagnozował.
Przeczytaj swoje posty, tak euforycznie nie czują się zdrowi, i to jest coś większego niż tylko brak depresji.
Nie robisz głupot, bo nie jesteś w manii, tylko w hipomanii. Jest różnica między jednym i drugim stanem.
Jeśli służy Ci ta dawka solianu, to ją bierz, bo zjazdy w chadzie bywają bolesne.
LaDopamina

rumcajs
bywalec

Post autor: rumcajs » sob gru 01, 2018 5:42 am

Witam.
Dawno, mnie nie było ( prawie rok ), także musze coś napisać po pierwsze przez przez prawie pół roku nie brałem leków bo myślałem, że się leczę na uporczywe zaburzenie urojeniowe i się wyleczyłem, a tu nagle ciach ogromny stres w pracy i po pół roku ciach nastąpiła mania, tak lekrarz twierdzi, a było to tak, najpierw przez kilka dni miałem różne wizje, później wpadłem w szał zakupowy, później urojenia wielkościow, poźniej po podaniu mi kertelu wystąpiły urojenia prześladowcze, uciekłem z domu, błąkałem się po polsce, myślałem że jestem bezdomny, w jedną noc nawet pojawiły się jakieś głosy i omamy wzrokowe ten stan, gdzie straciłem poczytalność trwał 5 dni, znalazła mnie policja i odesłano do psychiatryka mój pierwszy pobyt, postawiono diagnoze chadu z urojeniami, aktualnie biorę solian 400mg i absenor 1000mg na stabilizacje, lekarz chce zebym jeszcze bral abilify 30mg bo występują jeszcze czasami urojenia prześladowcze tylko ja kiedyś brałem abilfi i nie mogłem po nim w ogóle spać ;/
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 » sob gru 01, 2018 8:35 am

rumcajs pisze:
sob gru 01, 2018 5:42 am
Witam.
Dawno, mnie nie było ( prawie rok ), także musze coś napisać po pierwsze przez przez prawie pół roku nie brałem leków bo myślałem, że się leczę na uporczywe zaburzenie urojeniowe i się wyleczyłem, a tu nagle ciach ogromny stres w pracy i po pół roku ciach nastąpiła mania, tak lekrarz twierdzi, a było to tak, najpierw przez kilka dni miałem różne wizje, później wpadłem w szał zakupowy, później urojenia wielkościow, poźniej po podaniu mi kertelu wystąpiły urojenia prześladowcze, uciekłem z domu, błąkałem się po polsce, myślałem że jestem bezdomny, w jedną noc nawet pojawiły się jakieś głosy i omamy wzrokowe ten stan, gdzie straciłem poczytalność trwał 5 dni, znalazła mnie policja i odesłano do psychiatryka mój pierwszy pobyt, postawiono diagnoze chadu z urojeniami, aktualnie biorę solian 400mg i absenor 1000mg na stabilizacje, lekarz chce zebym jeszcze bral abilify 30mg bo występują jeszcze czasami urojenia prześladowcze tylko ja kiedyś brałem abilfi i nie mogłem po nim w ogóle spać ;/
Pozdrawiam
To bardzo ciekawe co piszesz!!! Ciekawe że ja z rozpoznaniem F20 mam bardzo podobne doświadczenia! :) Dla mnie niestety z tych doświadczeń płynie wniosek że o całkowitym odstawieniu neuroleptyku to ja - w moim dobrze pojętym interesie - mogę raz na zawsze zapomnieć!!!

piotrs
zaufany użytkownik

Post autor: piotrs » sob gru 01, 2018 4:01 pm

ja od poł roku biorę 200 mg amisanu /d
w ciagu 2 latach mialem 4 nawroty
wiem ze taka dawka jak 100 mg solianu nie moze zapewnic calkowitej ochrony przed nawrotem
w moim przypadku na 150 mg amisanu po kilku dniach dostalem nawrotu
po kazdym nawrocie jest coraz ciężej i dłuzej sie bedzie bralo leki czasami aż do śmierci
wiem ze chcecie calkowicie wyzdrowiec ale to nieodpowiedzialnosc jesli ktos bral 100 mg
odrzucil calkowicie i musi znowu przez to przechodzic brac 400
ja dostalem NAWROTU PO 14 MIESIĄCACH NIE BRANIA LEKOW niestety
wiem ze są na forum ludzie ktorzy biorą ŚLADOWE przez kilkanascie lat

Wróć do „solian”