Pamięć - implant hipokampu

z wyjątkiem spraw dotyczących schizofrenii
Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Posty: 15558
Rejestracja: pn lip 30, 2018 9:52 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Pamięć - implant hipokampu

Post autor: Niemamnie »

Zapomniałeś, gdzie zostawiłeś klucze? Nie możesz zapamiętać ciągu kilku cyfr? Wkurza cię, że nie możesz sobie przypomnieć, gdzie wcześniej widziałeś tę twarz?

Być może już niedługo będziesz mógł sobie wszczepić do mózgu protezę pamięci, która pozwoli na odtworzenie każdego momentu w twoim życiu (oczywiście od momentu zainstalowania implantu). Zainteresowany?

Pracuje nad nią Theodore Berger, naukowiec z Uniwersytetu Południowej Kalifornii. Udowodnił już, że jego implant działa u szczurów i małp. Ryszyły pierwsze testy u ludzi…

Urządzenie jest implantowane wprost do mózgu i powiela funkcję hipokampu, czyli niewielkiej struktury umieszczonej w płacie skroniowym kory mózgowej kresomózgowia i elementu układu limbicznego odpowiedzialnego właśnie za pamięć.

Implant Bergera zamienia pamięć krótkotrwałą w długotrwałą, czyli szukając pozostawionych gdzieś kluczy będziemy mogli odtworzyć w pamięci cały ciąg wydarzeń, który doprowadził do ich odłożenia w jakieś miejsce. Mówiąc krótko – będziemy sobie mogli odtwarzać w pamięci filmy z naszego życia. Będziemy jak Jason Bourne.
http://www.spidersweb.pl/2016/12/implant-pamieci.html
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.

Wróć do „zdrowie”