Youtube

schizek
zaufany użytkownik

Youtube

Post autor: schizek »

Kurde ktos powinnien zalozyc kanal na youtubie o chorobach psychicznych, wyjasnic ludzia ze jestesmy tak samymi wartoscowymi ludzmi, np jeden odcinek o jednej chorobie i jakies wywiady z lekarzami o chorobie omowienie ze naprawde niekiedy bardzo ale to bardzo cierpimy, zeby ludzie nas nie wykluczali ze spoleczenstwa, sam bym takie cos zalozyl ale mam ch.jowa dykcje moze to przez klozapol w opsie skutkow ubocznych jest zamazana mowa ale dalbym rade zbierac informacje co do odcinka

schizek
zaufany użytkownik

Re: Youtube

Moze niektore informacje sklonily by jakies osoby u ktorych zaczela rozwijac sie np psychoza to by w pore zglosila sie do lekarza i by nie musiala przezyc tego co my

Awatar użytkownika
dzwonkowy
zaufany użytkownik
Status: schizofrenik - rezydent

Post autor: dzwonkowy »

Bardzo chętnie obejrzałbym filmik o schizofrenii spod numerku F20.8.
Na takie rarytasy niełatwo jest natrafić.
Każdy dźwiga własny schiz.

schizek
zaufany użytkownik

No i ktos by byl chetny do zalozenia takiego kanalu? Jak 1% ludzi choruje na schize to to jest okolo 4OO tys ludzi w polsce a nie licze innych chorob i jak by to ogladala jakas czesc osob to mozna by bylo tez na tym zarobic i tez napewno jakas czesc ludzi zdrowych tez by to ogladala, no pod warunkiem zeby bylo to zrobione logicznie i zeby sie przyjemnie ogladalo, sam mam malo czasu bo praca, szkola, silka no ale moze bym dal rade

schizek
zaufany użytkownik

No tylko by bylo trzeba sie ujawnic calej polsce ze sie choruje,ja osobiscie mam na to wyje.ane

schizek
zaufany użytkownik

Albo taki odcinek o narkotykach i psychozie nimi spowodowanej, moim zdaniem mlodziez nie ma pojecia ze moze po dragach powstac psychoza a tym samym zniszcza sobie ladne pare lat z zycia

karuna
zaufany użytkownik
Status: student
Gadu-Gadu: nie mam

Post autor: karuna »

no nie wiem czy to możliwe
w gąszczu traw
w cieniu drzew
słychać ptasi śpiew

schizek
zaufany użytkownik

Wiesz poczatek moze byc trudny a nawet bardzo trudny ale mi sie wydaje ze dalo by sie to zrobic

Awatar użytkownika
wowo
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Post autor: wowo »

Jest dużo filmów o schizofrenii, wypowiadają się też chorzy. Niestety ja to widzę tak że niektórzy z tych chorych nie całkiem mają w porządku psychikę i często nie są w pełniej remisji. Jako chory bardzo łatwo to zauważam.

Awatar użytkownika
coś
zaufany użytkownik

Post autor: coś »

Powiem krótko , nagrałem wiele lat temu bo mniej więcej 8 lat już minęło, o samotności w tej chorobie jaką odczuwałem wtedy bardzo i w tym samym filmiku mówiłem też o kontaktach ze znajomymi.
Tak pokazałem swoją twarz jeżeli o tym mówicie, oficjalnie się przyznałem do diagnozy, nagranie trwało około 10 minut i......i czytając każdy komentarz dostawałem kopniaka, ubliżano mi itd. ani jeden komentarz nie był pozytywny w żadnym znaczeniu tego słowa.
Usunąłem ten filmik i żałowałem przez długi czas że zachciało mi się szczerości i szukania zrozumienia wśród takich jak ja.

Nigdy już nic nie nagram , no chyba że w masce.

Myślę że kilka osób mogło by nagrać jeden czy dwa filmiki , ale powstaje pytanie czy jedna z tych osób nagle nie zażądała by jego usunięcia z takiego czy innego powodu.

A co do zarabiania , ja mam ustawione reklamy na swoim kanale i przez sześć miesięcy zarobiłem na nich mniej więcej 120 zł przy około 23 k wyświetleń, opłaca się ? dla mnie tak , bo sto na ulicy nie leży, bo za tą kwotę mam leki na trzy miesiące :)

Myślę że warto by taki filmik nagrać z kadrem wycelowanym w naszego lekarza i zadając mu/jej pytania z poza niego lub w formie luźnej rozmowy tak żeby osoby chorej nie pokazywać nawet przez sekundę.

Awatar użytkownika
wowo
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Post autor: wowo »

Wcale się nie dziwię że były negatywne komentarze. Można zadać pytanie, co właściwie ludzie wiedzą o chorobach psychicznych i o chorych? Odpowiedź jest prosta, nie wiedzą nic lub bardzo mało, stąd i komentarze wzięte z d.u.p.y

Awatar użytkownika
coś
zaufany użytkownik

Post autor: coś »

Wiedza o nas jest taka w jakim świetle nas pokazują w telewizyjnych wiadomościach kiedy stanie się najgorsze....
Bo my biegamy z siekierami z pianą w ustach
Ludzie nie szukający odpowiedzi ze zwykłej ciekawości właśnie tak nas widzą , i nic na to nie poradzimy, bo wielu z nas przed obawą reakcji najbliższego otoczenia nigdy nie wyjawią na co chorują i trzymają się tego do grobowej deski :( I jak tu zmieniać świadomość ? myślę że rola tu największa powinna być nauczycieli z podstawówki.

Awatar użytkownika
Piotrek007
zaufany użytkownik

Post autor: Piotrek007 »

Jest taki kanał na YouTube -Michał Zerka. Myślę że on mógłby nagrać wartościowy film o osobie chorej na schizofrenię. Trzeba by napisać do niego i poprosić, a najlepiej niech się ktoś chętny zgłosi i opowie mu swoją historię przed kamerą :D

To jeden z jego filmów o samotności :

Awatar użytkownika
Piotrek007
zaufany użytkownik

Post autor: Piotrek007 »

Wróć do „media o nas”