Brał ktoś solian wieczorem ?

amisulprid
Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Brał ktoś solian wieczorem ?

Post autor: pawel534 » śr sty 18, 2017 5:39 pm

Mam pytanie czy brał ktoś solian tylko wieczorem. Pamiętam że chyba jojo tak brała. Dawka 150 mg solianu powoduje u mnie że w dzień jestem trochę senny z kolei w nocy ta dawka bez żadnego usypiacza powodowała krótki i płytki sen więc sobie pomyślałem że może branie solianu wieczorem odwróciłoby tą tendencję i senność byłaby w nocy a aktywność w ciągu dnia.

Awatar użytkownika
Pathetic Heart
zaufany użytkownik

Re: Brał ktoś solian wieczorem ?

Post autor: Pathetic Heart » śr sty 18, 2017 7:50 pm

ja brałem najpierw rano, później na wieczór, w końcu znowu na rano i nijak mi nie pasowało.Możesz pokombinować i sprawdzić różne pory zażywania. Opierając się na tym jak lek ma działać, czyli aktywizować, to powinno się brać rano, żeby dodawał energii. Ja jednak tego nie odczułem, mimo brania rano byłem ciągle zaspany.
W dół, na boki, wzwyż ku słońcu, na stracenie, w prawo, w lewo
Kto pamięta, że to w końcu jedno i to samo drzewo...

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Post autor: pawel534 » śr sty 18, 2017 7:55 pm

Pathetic Heart pisze:
śr sty 18, 2017 7:50 pm
ja brałem najpierw rano, później na wieczór, w końcu znowu na rano i nijak mi nie pasowało.Możesz pokombinować i sprawdzić różne pory zażywania. Opierając się na tym jak lek ma działać, czyli aktywizować, to powinno się brać rano, żeby dodawał energii. Ja jednak tego nie odczułem, mimo brania rano byłem ciągle zaspany.
A jaką dawkę brałeś że byłeś zaspany ?

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » śr sty 18, 2017 8:17 pm

Pewnie, ze tak, do poduszki usypia bezblednie. Tylko kwestia nastepnego dnia: jezeli bierze sie wylacznie jedna dawke na wieczor to nastepnego dnia jest sie praktycznie bez leku, przejawia sie to nerwowoscia, spadkiem nastroju lub pobudzeniem z rozdraznieniem. Dlatego warto skonsultowac sie z lekarzem i np. ustalic dawkowanie dwa razy na dobe.

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Post autor: pawel534 » śr sty 18, 2017 8:24 pm

No mi chodzi o branie całej dawki na noc żeby nie przymulał w dzień. Moim zdaniem on tak szybko nie jest usuwany z organizmu żeby być bez leku w dzień. Gdyby był tak szybko usuwany z organizmu to dawka wzięta rano nie powodowałaby kłopotów ze snem w nocy a powoduje.

Awatar użytkownika
Pathetic Heart
zaufany użytkownik

Post autor: Pathetic Heart » śr sty 18, 2017 11:49 pm

pawel534 pisze:
śr sty 18, 2017 7:55 pm
Pathetic Heart pisze:
śr sty 18, 2017 7:50 pm
A jaką dawkę brałeś że byłeś zaspany ?
100mg, poźniej 200mg, ale efekt był ten sam.
W dół, na boki, wzwyż ku słońcu, na stracenie, w prawo, w lewo
Kto pamięta, że to w końcu jedno i to samo drzewo...

bogdan
zaufany użytkownik

Post autor: bogdan » czw sty 19, 2017 9:27 am

pawel534 pisze:
śr sty 18, 2017 5:39 pm
Pamiętam że chyba jojo tak brała. Dawka 150 mg solianu powoduje u mnie że w dzień jestem trochę senny z kolei w nocy ta dawka bez żadnego usypiacza powodowała krótki i płytki sen więc sobie pomyślałem że może branie solianu wieczorem odwróciłoby tą tendencję i senność byłaby w nocy a aktywność w ciągu dnia.
Nie rozumiem nic z tego. Napisz jasno jak brales i jak dzialalo, bo wszystko jest tu pomieszane.
pawel534 pisze:
śr sty 18, 2017 8:24 pm
No mi chodzi o branie całej dawki na noc żeby nie przymulał w dzień. Moim zdaniem on tak szybko nie jest usuwany z organizmu żeby być bez leku w dzień. Gdyby był tak szybko usuwany z organizmu to dawka wzięta rano nie powodowałaby kłopotów ze snem w nocy a powoduje.
Z tego co pamietam to czas poltrwania amisulpirydu wynosi 12h, czyli po 8 godzinach snu masz troche ponad polowe przyjetej dawki po przebudzeniu. Do tego zaleznie od dawki - w przypadku mniejszej - do ok. 200mg, dzialajacej raczej pobudzajaco, mozesz miec plytki sen jesli bierzesz na noc. Tak jak na ulotce jest napisane, Solian lepiej jest brac w dawce do 400mg rano, a powyzej mozna dzielic na 2 dawki. W razie czego mozesz sie pobawic nawet w 2*100mg na dobe, ale z mojego doswiadczenia wynika, ze 200mg rano jest optimum jak dla mnie. Przy 400 faktycznie mnie zmulalo albo akurat mialem kilka gorszych dni. Dzis wrocilem do 200mg. Z reguly poziom Solianu powinien sie tez stabilizowac do tygodnia - tj. po tygodniu powinienes byc w stanie stwierdzic jak na Ciebie dziala, ale miej na uwadze, ze jesli jestes podatny na zmiany nastroju (jak np. ja), to trudniej moze Ci byc okreslic jak dziala na Ciebie dany lek.
We barely remember what came before this precious moment
Choosing to be here right now
Hold on, stay inside
This body holding me, reminding me that I am not alone in
This body makes me feel eternal
All this pain is an illusion

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Post autor: pawel534 » czw sty 19, 2017 10:19 am

Chodziło mi o to że dawka solianu brana rano powoduje lekkie zamulenie w dzień i płytki i krótki sen w nocy dlatego myślałem że może branie solianu na noc powodowałoby dobry sen w nocy a brak przymulenia w dzień.

bogdan
zaufany użytkownik

Post autor: bogdan » czw sty 19, 2017 11:44 am

To bierzesz za duza dawke w dzien. U mnie na 200mg w dzien jest pobudzenie. Przy 400 zmulenie. Swoja droga to troche niewiarygodne mi sie to wrecz wydaje. Prawdopodobnie bylbys zmulony bez Solianu, jesli masz "zmulenie" po 150.
Hold on, stay inside

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Post autor: pawel534 » czw sty 19, 2017 11:57 am

Nie jest to mocne zamulenie ale lekkie otępienie. Bez solianu tak by nie było bo już nawet obniżenie dawki do 100-125 mg powodowało że czułem się w miarę normalnie. Obecnie biorę też olanzapinę na noc więc możliwe że to przez nią jestem z rana lekko zamulony. Na solianie 150 mg po prostu ciężej mi się myśli, gorzej też z odczuwaniem emocji.

bogdan
zaufany użytkownik

Post autor: bogdan » czw sty 19, 2017 12:18 pm

Olanzapina ma w odroznieniu od Solianu b. dlugi czas poltrwania (to po prostu dlugosc dzialania leku, w uproszczeniu), wiec to na pewno ona Ciebie zmula. Czy bierzesz ja na noc, czy rano, to i tak bedzie na Ciebie dzialala antypsychotycznie za dnia. Jesli chcesz stosowac Solian aktywizujaco, to pewnie powinienes zmniejszyc jego dawke do ok. 100mg, bo olanzapina i tak bedzie robic swoje. Ale nie musisz mnie wcale sluchac - mozesz najpierw porozmawiac z lekarzem, lub zaufac sobie ;).
Hold on, stay inside

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Post autor: pawel534 » czw sty 19, 2017 1:39 pm

Próbowałem już brać niższą dawkę solianu ale nasiliły mi się myśli natrętne i musiałem wrócić na 150 mg. Może po prostu spróbuje odstawić olanzapinę tylko pewnie kłopoty ze snem będę miał.

Maniek1234
zaufany użytkownik
Status: trener interpersonalny
Gadu-Gadu: 560878

Post autor: Maniek1234 » czw sty 19, 2017 5:44 pm

i w dzien i wieczorem biore solian po 200 mg nie ma znaczenia i tak tego leku nie czujesz...
jestem urodzonym przywodca
"Kto nie wygra sam ze sobą, ten nie zwycięży nigdy"
bylem juz na piensku siedmiu piekiel ale teraz...chyba sie nawet nie spoce...

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Post autor: pawel534 » czw sty 19, 2017 6:01 pm

Ty może nie czujesz ja go czuję.

bogdan
zaufany użytkownik

Post autor: bogdan » pt sty 20, 2017 1:19 pm

Właśnie wróciłem od lekarza, który mi powiedział, że nie należy brać amisulpirydu wieczorem. Mi przepisał 2x200mg. Raz rano i raz przed 16 (zakładając, że się wstaje powiedzmy o 8 ), czyli w połowie dnia.
Hold on, stay inside

Wróć do „solian”