Kto odstawił z powodzeniem leki ?

Moderator: Moderatorzy zwykli

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Re: Kto odstawił z powodzeniem leki ?

Post autor: hvp2 » czw sty 19, 2017 9:29 am

ancurz pisze:
czw sty 19, 2017 6:55 am
Nie odstwiałam leków bo ich nigdy nie brałam, zdiagnozowano u mnie schizofrenie paranoidalną w 2011, leki przyjmowałam tylko do czasu podawania mi ich pod przymusem, pierwsze miesiące. Cały czas pracuje na etat, udało mi się skończyć studia i miałam rację że się nie wkopałam w te substancje, chociaż nie powiem, co krok jak się komuś przyznam do choroby i jej tzw "nie leczenia " szykanuje mnie, a nawet się ode mnie dwie osoby odwróciły, przekonane że ignoruje jedyną słuszną drogę leczenia czyli leczenia farmakologicznego tej choroby z którą mam borykać się do końca życia. Takie osoby nie przyjmują do wiadomości że można się leczyć siłą woli i pracą wśród ludzi i dobrych przyjaciół.
Kto się bardziej wgłębi w temat ten się doczyta, że "możliwy jest absolutnie każdy przebieg choroby" oraz że "rokowanie jest trudne w indywidualnych przypadkach".

A kto się w temat nie wgłębi tego zadowalają ogólne prawidłowości statystyczne, że bez osłony lekowej na ogół w ciągu kilkunastu miesięcy następuje nawrót. Ogólnie taka propaganda psychiatryczno-farmaceutyczna :!:

Fajnie masz dziewczyno, że nie musisz brać leków :!:
Jeśli również nie pobierasz renty to gorąco doradzam całkowity rozwód z psychiatrią.
To jest chora dziedzina życia społecznego jak się bliżej przyjrzeć. Zwłaszcza w Polsce.

Unknown
zaufany użytkownik
Status: Schizo

Post autor: Unknown » czw sty 19, 2017 9:04 pm

Ja odstawilam, poza dipherganem i lekami na przeziebienie, przeciwbolowymi nic nie biore. :)
''Insanity - a perfectly rational adjustment to an insane world.'' http://chomikuj.pl/Antypsychiatra

Zapraszam wszystkich popierających antypsychiatrie do dołączenia: http://www.digart.pl/grupy/16361/Anty-psychiatria/ moja grupa ma charakter otwarty.

Awatar użytkownika
ola333
zaufany użytkownik

Post autor: ola333 » czw sty 19, 2017 10:11 pm

Ja rok temu odstawiłam rispo, nie brałam 9 miesięcy. Dopóki regularnie wychodziłam do ludzi było dobrze, ale przyszedł taki czas, że siedziałam cały czas w domu i wtedy zaczęło być coraz gorzej. Po 9 miesiącach miałam nawrót, ale myślę, że nie była to reakcja na odstawienie leków lecz był to skutek przypomnienia sobie pewnych trudnych wydarzeń z przeszłości. Teraz biorę najmniejszą dawkę kwetaplexu i jest dobrze, wygląda na to, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

kaznodzieja
zaufany użytkownik

Post autor: kaznodzieja » czw sty 19, 2017 10:44 pm

ja nie biorę około 4 lat i czuję się świetnie
Daniela 12;10 ,,, A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.

Awatar użytkownika
wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Post autor: wowo21975 » czw sty 19, 2017 10:55 pm

Już to widzę jak niektórzy czytając to się nakręcają na odstawienie, no ale cóż powodzenia he he...

Awatar użytkownika
mattatjah
bywalec

Post autor: mattatjah » czw sty 19, 2017 11:07 pm

ancurz pisze:
czw sty 19, 2017 6:35 am
Jak wyglądasz? Urosły ci piersi? Nie czujesz się zbyt kobieco po tym leku?
Wyglądam normalnie i cyce też w normie. Kobieco po solianie? :lol: Mam (miałem) kilkakrotnie podwyższoną prolaktynę, ale nie wpływa to na moją płeć. Amisulpryd to najlepszy (czytaj z najmniejszą liczbą skutków ubocznych) z testowanych przeze mnie leków, a brałem również Abilify, Rispolept, Rispolept Consta i Olanzapinę.
Wiem, że w swej niewiedzy wiem mniej niż wie niejeden głupiec, który w swej głupocie wie więcej niż wie niejeden mędrzec.

Awatar użytkownika
Dreamer
zaufany użytkownik

Post autor: Dreamer » pt sty 20, 2017 1:53 pm

.
Ostatnio zmieniony czw wrz 21, 2017 7:29 pm przez Dreamer, łącznie zmieniany 1 raz.

bogdan
zaufany użytkownik

Post autor: bogdan » pt sty 20, 2017 1:56 pm

ancurz pisze:
czw sty 19, 2017 6:35 am
mattatjah pisze:
pt gru 30, 2016 10:17 pm
Jestem obecnie na dobrej drodze do odstawienia. Redukuję dawkę od marca. Obecnie 100mg amisanu. Zmniejszam o 25% raz na 2 miesiące. Brak objawów poza bólem głowy. Nawet jak uda mi się odstawić i objawy nie powrócą to nie zaryzykuje stwierdzenia, że jestem zdrowy. Z resztą nie jest dla mnie istotne jeżeli będę dobrze funkcjonował. Diagnoza to po prostu opinia ludzi z którą można się zgadzać, lub nie. Zamiast się nad tym zastanawiać wolę żyć.
Jak wyglądasz? Urosły ci piersi? Nie czujesz się zbyt kobieco po tym leku?
Prolaktyna, ktora moze zwiekszac Solian to akurat najmniej feminizujacy hormon. Gdyby tak zwiększał estrogeny, to by była inna bajka. Tymczasem przy lekko zwiększonej prolaktynie nic nie powinno się dziać.
We barely remember what came before this precious moment
Choosing to be here right now
Hold on, stay inside
This body holding me, reminding me that I am not alone in
This body makes me feel eternal
All this pain is an illusion

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Post autor: pawel534 » śr sty 25, 2017 8:26 pm

bogdan pisze:
pt sty 20, 2017 1:56 pm
Prolaktyna, ktora moze zwiekszac Solian to akurat najmniej feminizujacy hormon. Gdyby tak zwiększał estrogeny, to by była inna bajka. Tymczasem przy lekko zwiększonej prolaktynie nic nie powinno się dziać.
Podwyższona prolaktyna może prowadzić do osteoporozy.

bogdan
zaufany użytkownik

Post autor: bogdan » śr sty 25, 2017 9:14 pm

Mezczyzni sa duzo mniej podatni na osteoporoze, maja grubsze kosci, mowiac prostym jezykiem.
We barely remember what came before this precious moment
Choosing to be here right now
Hold on, stay inside
This body holding me, reminding me that I am not alone in
This body makes me feel eternal
All this pain is an illusion

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Post autor: pawel534 » śr sty 25, 2017 9:36 pm

Nie wiem może ale nie wiem co będzie po kilku latach brania psychotropów lub dłużej. Poczytaj sobie o hiperprolyktanemii.

AnioLLL
zarejestrowany użytkownik

Post autor: AnioLLL » śr lut 01, 2017 4:58 pm

Ja biore 800mg klozapolu i 10mg Apry-swift (aripiprazol). Próba zejscia o 100mg zaowocowała nawrotem. Straszna jest ta choroba. Ja widze ze bez lekow nie jestem w stanie funkcjonowac. To była ta "próba". Musialem znow wrocic do 800mg. Nie byłm na Aprze to sie ludzi bałem, leki przy wychodzeniu z domu. Lekarz zaleził wrócic do 10mg aripiprazolu. Masakra poprostu. Pojawiła sie podejrzeliwosc, nastawioenia ksobne. Klozapol i apra pomoga?

Wróć do „antypsychiatria”