forum dla osób dotkniętych schizofrenią, ich rodzin oraz zainteresowanych ''Dla człowieka nie tylko świat otaczający jest zagadką, jest on nią sam dla siebie. I z obu tajemnic bardziej dręczącą wydaje się ta druga.'' Antoni Kępiński
W aptekach dostępny jest pierwszy uzyskiwany z konopi siewnych polski suplement diety zwierający kanabinoidy - poinformowano we wtorek na konferencji prasowej w Warszawie. Nie ma on nic wspólnego z medyczną marihuaną - podkreślili eksperci.
"W konopiach siewnych występuje głównie kanabidiol (CBD) oraz kanabinol (CBN). Wiele osób, nawet lekarze, często myli jednak te substancje kojarząc je głównie z psychoaktywnym THC - podkreśliła specjalistka. - Pod względem budowy chemicznej mało się różnią, ale ich działanie jest zupełnie inne. O ile THC działa jako agonista receptorów komórek nerwowych, to CDB jest antagonistą. Oznacza to, że działa przeciwpsychotycznie i korzystnie wpływa na stany lękowe oraz depresję".
Ciekawe. Może by było dobre jako terapia wspomagająca?
Lek ziołowy, którego wytworzenie kosztuje grosze, kosztuje krocie i traktowany jest jak czołg do którego dostęp będzie racjonowany jakby był bronią atomową.
Bardzo ciekawi mnie czy ten olejek mozna brac z neuroleptykami i przeciw depresantami nie chce zabardzo robic z siebie królika doswiadczalnego, moze ktos z forumowiczów próbował tego olejku cbd???? Mój lekarz wogółe o tym nie słyszał i odradzał ale schizofrenii tym olejkiem nie chce leczyc mi chodzi o zaburzenia lękowe z którymi nie moge sobie poradzic leki nie pomagaja psychoterapia równiez daje mizerne efekty
Powiem Wam, ze pomaga od razu. Mam buteleczke 10 ml. Biorę najmniejsze dawki. Ma 4 % cbd. Tylko, ze chyba musiałabym już trochę zwiększyć ta dawkę. A nie mam pieniędzy.
A na co pomaga? Trochę na skurcze, na nastrój. I mogę spać normalnie. No, prawie, bo śpię nadal płytko i często się wybudzam. Ale jest duża różnica.
Dziś już jest chyba mało osób, które nie słyszały o produktach z marichuany, czyli CBD. Jakby ktoś chciał jednak poczytać o jego wlaściwościach to polecam tę stronę https://cbdporadnik.pl/co-to-jest-cbd-i ... lejek-cbd/
Listki zerwiesz za darmo, ale gdzieś w puszczy (Kolumbia, Boliwia), nie wiem, potem je przerobisz jak jesteś chemikiem, a te suplementy są za drogie. To łupienie z kasy przez firmy produkujące CBD.
Taka firma na E... wypuszcza olejek za ponad 400 zł, który starczy na 1 do 3 miesięcy zgodnie z przeznaczeniem dla chorej głowy, a i tak nie da gwarancji, że pomoże.
Według mnie powinno to kosztować tyle co Omega 3, ZMA, czy Acerola. Schodziłoby z półek, aż miło i interes też by się kręcił.