Czy naprawde jest jakaś różnica między solianem a amisanem?

amisulprid

Moderator: moderatorzy

Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Czy naprawde jest jakaś różnica między solianem a amisanem?

Post autor: Miś Uszatek »

Witam

Czy naprawde jest jakaś różnica między solianem a amisanem? Kupiłem zamiennik solianu czyli amisuprid i właśnie go wziąłem. Odczuje coś? Bo coś mi się nie chce wierzyć... Ostatnio moje kłopoty to brak siły, anchedonia, depresja i takie tam. Dlatego spróbowałem. Pamiętam jak jeszcze Anton chwalił amisan i inne zamienniki.

Dodam że biore 600 mg amisulpirydu i 200mg clopixolu depot.
Awatar użytkownika
devil89
zaufany użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: pn paź 20, 2014 7:57 pm
Status: Anioł Stróż
płeć: mężczyzna

Re: Czy naprawde jest jakaś różnica między solianem a amisan

Post autor: devil89 »

co z Antonem?
"Nieważne jak zaczynasz ważne jak kończysz..."
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Czy naprawde jest jakaś różnica między solianem a amisan

Post autor: Miś Uszatek »

Właśnie... Co z Antonem?? Nic się nie pokazuje, może gorsze samopoczucie? Ale już z pare miesięcy go nie ma...
Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik
Posty: 3524
Rejestracja: sob lut 18, 2012 11:32 am
płeć: mężczyzna

Re: Czy naprawde jest jakaś różnica między solianem a amisan

Post autor: pawel534 »

Mi lekarka w PZP mówiła że zamienniki leków jeśli dobrze pamiętam mogą działać w granicach 80%-120% mocy działania oryginalnego leku więc niektórzy mogą odczuwać różnicę ale znacznych różnić być chyba nie powinno. Anton wychwalał bardzo amisan, ja go nigdy nie próbowałem. Biorę solian który niestety podwyższa mi prolaktynę.
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Czy naprawde jest jakaś różnica między solianem a amisan

Post autor: Miś Uszatek »

Wiecie schodze z 800 na 400 mg solianu. I przekonuje się jak na tych dużych dawkach człowiek się żle czuje. W maksymalnej jest niepokój , lęk, akatyzja. Na niższych jest tylko ulga. Ale co ma zrobić ktoś kto ma duże urojenia? Ehh, przerypana ta farmakologia...
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Czy naprawde jest jakaś różnica między solianem a amisan

Post autor: Miś Uszatek »

Jednak jest różnica. Amisan jest zdecydowanie słabszy. O te jakieś 20-25 %. Pozatym zauważyłem że na amisanie nic mi się nie chciało i dostałem parestezji. Ale po prostu jest słabszy i ja wróciłem do solianu a testowałem amisan przez 2 tygodnie.
Awatar użytkownika
Antonio Kontrabas
zaufany użytkownik
Posty: 6989
Rejestracja: pt sie 27, 2010 11:49 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy naprawde jest jakaś różnica między solianem a amisan

Post autor: Antonio Kontrabas »

devil89 pisze:co z Antonem?
Wszystko dobrze dziekuje za pamiec i zainteresowanie ! :D Troche mam malo czasu ostanio, staram sie owszem udzielac tu i tam, nie zawsze mi to jednak wychodzi, potem staram sie dystansowac by znalezc wiecej czasu dla najblizszych bo przeciez rodzina jest najwazniejsza :D
Nadal zazywam Amisan, nadal uwazam, ze jest zdecydowanie lepszym lekiem niz Solian, przynajmniej inaczej dziala w kilku kwestiach takich jak tycie chocby. Jest generykiem, calkiem inny jest proces wyodrebniania w jego substancji czynnej, ktora owszem jest ta sama, ale juz moze roznic sie dzialaniem. Sa to skomplikowane niuanse, a nikt tu nie jest lekarzem by nad tym sie rozwodzic. Od siebie dodam, ze jest po prostu znacznie lepszym nowszym lekiem niz Solian :) Ale faktycznie jest slabszy biorac pod uwage taka sama dawke, to po 800 Solianu spalem jak bobr i przytylem prawie 40kg, na Amisanie waga radykalnie spadla i mialem wiecej energii, a na 400mg dalem rade isc do pracy pomimo ciaglej paranoi :) Na Solianie podobne objawy nie wystepowaly, ale tez mniej bylo checi do dzialania i ruszenia sie z domu, no i to przerazajace tycie, ktore nie ustepowalo swego czasu nawet na 100mg, ale to bylo dawno.
To chyba tyle w temacie oraz serdeczne pozdrowienia dla wszystkich pamietajacych o mnie! :D Dziekuje i zdrowia zycze!!!
Gehenna
zaufany użytkownik
Posty: 9559
Rejestracja: sob lip 17, 2010 8:24 am

Re: Czy naprawde jest jakaś różnica między solianem a amisan

Post autor: Gehenna »

Dobrze, że u Ciebie dobrze. Brakuje Cię tu.
Awatar użytkownika
Antonio Kontrabas
zaufany użytkownik
Posty: 6989
Rejestracja: pt sie 27, 2010 11:49 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy naprawde jest jakaś różnica między solianem a amisan

Post autor: Antonio Kontrabas »

Dziekuje, jednak polecam wszystkim zdrowy dystans, ktorego sam sie ucze po woli, dystans do siebie i do choroby. Ciagle przebywanie na forum tematycznym, zauwazylem, mocno poglebia wiez z choroba, czlowiek wciaz "siedzi w temacie", a nie koniecznie jest to dobre na dluzsza mete. To takie moje odczucia w tej kwestii. Lek plus ciagle zajecie to dla mnie obecnie recepta na w miare dobre samopoczucie, to oraz mniejsze rozstrzasanie istoty choroby ;)
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Czy naprawde jest jakaś różnica między solianem a amisan

Post autor: Miś Uszatek »

AntonPawlowicz pisze:
devil89 pisze:co z Antonem?
Wszystko dobrze dziekuje za pamiec i zainteresowanie ! :D Troche mam malo czasu ostanio, staram sie owszem udzielac tu i tam, nie zawsze mi to jednak wychodzi, potem staram sie dystansowac by znalezc wiecej czasu dla najblizszych bo przeciez rodzina jest najwazniejsza :D
Nadal zazywam Amisan, nadal uwazam, ze jest zdecydowanie lepszym lekiem niz Solian, przynajmniej inaczej dziala w kilku kwestiach takich jak tycie chocby. Jest generykiem, calkiem inny jest proces wyodrebniania w jego substancji czynnej, ktora owszem jest ta sama, ale juz moze roznic sie dzialaniem. Sa to skomplikowane niuanse, a nikt tu nie jest lekarzem by nad tym sie rozwodzic. Od siebie dodam, ze jest po prostu znacznie lepszym nowszym lekiem niz Solian :) Ale faktycznie jest slabszy biorac pod uwage taka sama dawke, to po 800 Solianu spalem jak bobr i przytylem prawie 40kg, na Amisanie waga radykalnie spadla i mialem wiecej energii, a na 400mg dalem rade isc do pracy pomimo ciaglej paranoi :) Na Solianie podobne objawy nie wystepowaly, ale tez mniej bylo checi do dzialania i ruszenia sie z domu, no i to przerazajace tycie, ktore nie ustepowalo swego czasu nawet na 100mg, ale to bylo dawno.
To chyba tyle w temacie oraz serdeczne pozdrowienia dla wszystkich pamietajacych o mnie! :D Dziekuje i zdrowia zycze!!!
Cześć Anton miło Cię widzieć

Co do tych prochów to ja totalnie na odwrót. Na Amisanie totalnie tyłem i nic mi się nie chciało. Po powrocie na solian wracam do dawnych zajęć.

Pozdrawiam Cię i Życze dużo zdrowia!!!
Awatar użytkownika
Antonio Kontrabas
zaufany użytkownik
Posty: 6989
Rejestracja: pt sie 27, 2010 11:49 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy naprawde jest jakaś różnica między solianem a amisan

Post autor: Antonio Kontrabas »

Iscie rzecz niesamowita! Widac sporo osob ma inaczej, ale tez sporo tak jak ja - ludzie z mojego otoczenia. Wszyscy kogo znam i zazywali obydwa leki (wylaczajac Ralfa - czul sie fatalnie po Amisanie) tyli na Solianie straszliwie, a na Amisanie nastepowal radykalny spadek wagi. Nie zatrzymuje wody w organizmie to raz, no i nie ma sie po nim owego wilczego apetytu, ze pokarmy tak szalenie smakuja. Jest tez o tym chudnieciu w ulotce. Kilkoro znajomych probowalo innych zamiennikow i stwierdzili, ze sa gorsze niz oryginalny Solian.
Awatar użytkownika
Antonio Kontrabas
zaufany użytkownik
Posty: 6989
Rejestracja: pt sie 27, 2010 11:49 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy naprawde jest jakaś różnica między solianem a amisan

Post autor: Antonio Kontrabas »

Wazne, ze Tobie pomaga dany lek i tego sie trzymaj, porady wszelkie poradami, a indywidualne kwestie sa ponad wszystko. Poza tym tak zapisal lekarz i to kwestia pierwszorzedna. Ciesze sie, ze wraca dobre samopoczucie! Takze pozdrawiam! :D
Gehenna
zaufany użytkownik
Posty: 9559
Rejestracja: sob lip 17, 2010 8:24 am

Re: Czy naprawde jest jakaś różnica między solianem a amisan

Post autor: Gehenna »

AntonPawlowicz pisze: Ciagle przebywanie na forum tematycznym, zauwazylem, mocno poglebia wiez z choroba, czlowiek wciaz "siedzi w temacie", a nie koniecznie jest to dobre na dluzsza mete. To takie moje odczucia w tej kwestii. Lek plus ciagle zajecie to dla mnie obecnie recepta na w miare dobre samopoczucie, to oraz mniejsze rozstrzasanie istoty choroby ;)
Ja wcale nie czuję więzi z chorobą, nie myślę o sobie jak o kimś chorym. Moje życie jest bardzo aktywne a siedzę tu bo mam się do kogo odezwać. (Chociaż nie wychodzi mi to najlepiej)
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Czy naprawde jest jakaś różnica między solianem a amisan

Post autor: Miś Uszatek »

Anton a skoro już jesteś to powiedz mi jedno o solianie

Biore od 5 dni solian w dawce 300 mg. Wcześniej było 400 mg a jeszcze wcześniej 600 i 800 mg. Moje pytanie. Kiedy te 300 mg solianu zadziała antydepresyjnie i aktywizująco? Lekarz mówi że po dwóch tygodniach.
Awatar użytkownika
Antonio Kontrabas
zaufany użytkownik
Posty: 6989
Rejestracja: pt sie 27, 2010 11:49 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy naprawde jest jakaś różnica między solianem a amisan

Post autor: Antonio Kontrabas »

Dobrze prawi, zna sie na rzeczy. Takie 2 tygodnie do miesiaca to czas na uzyskanie jako takiego pelnego efektu terapeutycznego w przypadku tego leku.
Zauwazylem, ze zazywasz takze inne leki, z owego wzgledu w Twoim przypadku sytuacja moze nie byc tak calkowicie klarowna. Podobnie jak sprawa z tyciem. Tam gdzie zazywasz dwa lub wiecej lekow bardzo ciezko jednoznacznie stwierdzic ktory zamula, a ktory powoduje tycie lub depresjonuje. Tu wlasnie nieocenione sa wskazowki lekarza prowadzacego, to tylko on umie dobrac kilka lekow naraz. My mozemy znac jeden lub drugi oraz jego dzialanie na sobie, ale pelne ich wzajemne reakcje potrafi nakreslic tylko lekarz.
Awatar użytkownika
jojo
zaufany użytkownik
Posty: 2303
Rejestracja: czw gru 11, 2008 6:27 pm

Re: Czy naprawde jest jakaś różnica między solianem a amisan

Post autor: jojo »

Jeżeli chodzi o różnicę między amisanem a solianem, to na obu mam mocno obniżony nastrój, często bywam przygnębiona, mam wzmożony apetyt i sporo przytyłam. Jak biorę amisan/solian to wciąż miewam natrętne myśli. Na mniejszej dawce są coraz rzadziej, ale nadal mnie denerwują.

Mimo że obecnie biorę 100 mg amisan, nadal mam mocno obniżony nastrój, on nie działa na mnie antydepresyjnie i nie motywuje mnie do jakiejś dużej aktywności, przez co sprzyja tyciu.

Jedyną zaletą amisan, jest to że jak biorę go to mam okres. Miałam go wpierw co dwa miesiące, z dwa razy co miesiąc, ostatnio opóźnił mi się tylko o sześć dni... Ale to taka loteria i nie wiem kiedy mogę się spodziewać miesiączki.

Mocniej odczuwam negatywne emocje, zwłaszcza złość... Tylko raz ostatnio sobie rzewnie popłakałam nad moim ciężkim losem osoby nieuleczalnie chorej.

Nie chcę wracać do solianu, bo na nim całkiem nie miałam miesiączki...

Dlatego tym bardziej nie chcę wylądować w szpitalu, bo tam na pewno nie chcieli by się ,,bawić" w dawanie mi zamienników. :(
To, że jakiś lek komuś służy, nie znaczy że nie zaszkodzi innej osobie. :(
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Czy naprawde jest jakaś różnica między solianem a amisan

Post autor: Miś Uszatek »

Spróbuje jeszcze raz z amisanem. Drugie podejście.
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Czy naprawde jest jakaś różnica między solianem a amisanem?

Post autor: Miś Uszatek »

Jednak na mój organizm amisan to szajs. Wole solian.
Awatar użytkownika
Antonio Kontrabas
zaufany użytkownik
Posty: 6989
Rejestracja: pt sie 27, 2010 11:49 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy naprawde jest jakaś różnica między solianem a amisan

Post autor: Antonio Kontrabas »

jojo pisze:Jeżeli chodzi o różnicę między amisanem a solianem, to na obu mam mocno obniżony nastrój, często bywam przygnębiona, mam wzmożony apetyt i sporo przytyłam. Jak biorę amisan/solian to wciąż miewam natrętne myśli. Na mniejszej dawce są coraz rzadziej, ale nadal mnie denerwują.

Mimo że obecnie biorę 100 mg amisan, nadal mam mocno obniżony nastrój, on nie działa na mnie antydepresyjnie i nie motywuje mnie do jakiejś dużej aktywności, przez co sprzyja tyciu.

Jedyną zaletą amisan, jest to że jak biorę go to mam okres. Miałam go wpierw co dwa miesiące, z dwa razy co miesiąc, ostatnio opóźnił mi się tylko o sześć dni... Ale to taka loteria i nie wiem kiedy mogę się spodziewać miesiączki.

Mocniej odczuwam negatywne emocje, zwłaszcza złość... Tylko raz ostatnio sobie rzewnie popłakałam nad moim ciężkim losem osoby nieuleczalnie chorej.

Nie chcę wracać do solianu, bo na nim całkiem nie miałam miesiączki...

Dlatego tym bardziej nie chcę wylądować w szpitalu, bo tam na pewno nie chcieli by się ,,bawić" w dawanie mi zamienników. :(

JOJO jestes kochana, ale ja juz nie mam sily do Ciebie! Zle zazywasz lek i dlatego scigaja Cie natretne mysli i depresja.
Przesypiasz cale dobroczynne zbawienne terapeutyczne dzialanie leku zazywajac go na noc!
Lek dziala przez 12h pozniej jest w stanie poltrwania, a Ty przez owe 12h slodko sobie spisz, jak sie budzisz jestes bez oslony, bez leku - owszem masz lek w organizmie, ale nie doznajesz najmniejszego nawet jego dzialania terapeutycznego.
Lekarze sa za powazni by wglebiac sie w takie szczegoliki i niuanse, tu juz jest Twoja glowa by sobie dogodzic. Przepisuja Ci dawke, masz, zazywaj jak chcesz, a jak ni to do szpitala, tam Ci pomoga. To Twoja juz glowa w tym by sobie dogodzic.
To juz moj ostani posta na ten temat, bo nie mam juz do Ciebie sil ;)
Pozdro Jojusia :D krnabrna dziewojo!
Awatar użytkownika
Ralf
zaufany użytkownik
Posty: 11824
Rejestracja: sob maja 14, 2011 6:23 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy naprawde jest jakaś różnica między solianem a amisanem?

Post autor: Ralf »

leki te bierze się rano i w południe, nie na noc.
"Żyjemy w świecie przyjemności pozbawionych radości"
"Nie widzę gwiazd, lecz muszę trwać"
ODPOWIEDZ

Wróć do „solian”