Oddział dzienny

Moderator: moderatorzy

Regulamin forum
W dyskusji ogólnej proszę używać działu powyżej, tutaj tylko o konkretnych szpitalach, przychodniach, etc.
Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Oddział dzienny

Post autor: pawel534 »

Kto był na oddziale dziennym ? Jakie macie wspomnienia i wrażenia ? Jak długo byliście ? Ja wybieram się na 3 m-ce narazie idę na 3 dni na próbę a potem zdecyduję czy chcę iść dalej. Ktoś był w Warszawie ?

Awatar użytkownika
Pamal
zaufany użytkownik

Re: Oddział dzienny

Post autor: Pamal »

Ja byłam na Grottgera. Podobało mi się, tylko ludzie odrobinę nerwowi (jak w internecie) a ja nieprzytomna. Niestety dyżury były dla mnie nie do przejścia (stoisz przy tablicy, wszyscy patrzą). Poza tym nie miałam ochoty się integrować, a głównie chyba to było celem pobytu. No i przygnębiała mnie wizja niskokwalifikowanych prac. Ale wyszłam stamtąd zdrowsza.
Ostatnio zmieniony pn sie 24, 2015 11:08 pm przez Pamal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
koniczynka26
bywalec
Status: rencistka

Post autor: koniczynka26 »

Ja mam bardzo nieprzyjemne wspomnienia z pobytu na oddziale dziennym.
Miałam tam styczność z wieloma toksycznymi , nieprzyjemnymi , patologicznymi osobami, które usiłowały mną manipulować, wpływać na podejmowane przeze mnie decyzje i postępowanie , chcąc dostosować mnie do swoich oczekiwań i spowodować, abym się zmieniła pod ich wpływem i wyrzekła się swojej tożsamości , tego kim naprawdę jestem , ale w rezultacie im się to nie udało , ich wysiłki spełzły na niczym , bo ja potrafiłam postawić ostre, wyraźne , silne granice.
Postawienie silnych , ostrych granic , to podstawa , aby się obronić przed szkodliwym wpływem innych.

Awatar użytkownika
Pamal
zaufany użytkownik

Mnie ludzie denerwowali na większej dawce. Teraz raczej im współczuję, jak przed chorobą. To jest chyba uczucie, które w ciągu dnia towarzyszy mi najczęściej. Chyba, że popadam tego dnia w podenerwowanie, rozkojarzenie i spadek sprawności.

Awatar użytkownika
Ralf
zaufany użytkownik

Post autor: Ralf »

Ja nie byłem ale po rozmowie z psychiatrą rozważam pójście na oddział dzienny by mi pomógł.
"Żyjemy w świecie przyjemności pozbawionych radości"
"Nie widzę gwiazd, lecz muszę trwać"

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Byłem dziś pierwszy dzień, mam mieszane uczucia , myślałem że więcej się będzie działo, ludzie wydają się małomówni, niektórzy przysypiali ale ogólnie pozytywne wrażenia. Atmosfera w porządku. Ludzie w różnym wieku. Nie wiem czy mi ten oddział w czymś pomoże ale narazie zamierzam chodzić. Pobyt kojarzy mi się z pobytem w szpitalu. Różnego rodzaju zajęcia.

Awatar użytkownika
Pamal
zaufany użytkownik

Mi tłumaczono, że dużo wolnego czasu między zajęciami jest po to by ludzie się integrowali, rozmawiali.

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Mi tego nikt nie wytłumaczył. Dziś bardziej mi się podobało choć np. zajęcia praca z ciałem średnio mi się podobały, ale już muzykoterapia gdzie potem każdy mówił o swoich oczekiwaniach, marzeniach, celach podobała mi się, lubię takie grupowe rozmowy. Jutro mam podjąć decyzję czy zostaję razem z lekarzami. Ja jestem zdecydowany.

Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Post autor: Niemamnie »

Mnie się bardzo podoba na Oddziale Dziennym.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Jak długo już chodzisz i ile czasu trwa Twój oddział dzienny ?

Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Post autor: Niemamnie »

3 miesiące.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.

Awatar użytkownika
koniczynka26
bywalec

Mam wrażenie, że niektórzy ludzie na oddziale dziennym, na który uczęszczałam cierpieli na kompleks Boga, bo uważali, że mają jakąś szczególną moc oddziaływania na innych ludzi, zmieniania ich i dostosowania ich do swoich oczekiwań i potrzeb i unormalniania ich na siłę , wbrew ich woli i przekonywania, by podejmowali decyzje , które niekoniecznie byłyby dla nich dobre i właściwe, próbując wpłynąć na ich postępowanie.
Koszmar, dlatego nigdy więcej nie wybieram się na oddział dzienny, by z takimi ludzmi nie mieć styczności.

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Koniczynka a może problem był nie tylko w tych ludziach ale i w Tobie ? Mi narazie się podoba na oddziale choć myślałem że będzie trochę inaczej.

Awatar użytkownika
koniczynka26
bywalec

Pawel534, na tym oddziale dziennym, na którym byłam chodziło o relacje międzyludzkie w grupie. Po prostu, nie podoba mi się, gdy ludzie na siłę próbują kreować relacje w grupie terapeutycznej i na to się nigdy nie zgodzę, by ktoś narzucal mi swoje zdanie na temat danego członka grupy terapeutycznej i sugerował mi jak mam wobec niego postępować, skoro ja postępuje dobrze i właściwie, nikogo nie krzywdze i dystansuje się emocjonalnie do wielu członków grupy. Na tym oddziale dziennym, miałam, tylko lepszy kontakt z niektórymi dziewczynami, bo niektóre dziewczyny z oddziału lubiłam i dobrze mi się z nimi rozmawiało.

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Rozumiem. Ja narazie mam dobre odczucia na temat ludzi na oddziale. Jutro powinienem zostać przyjęty. Zobaczymy czy się uda.

Awatar użytkownika
koniczynka26
bywalec

To powodzenia Pawle, mam nadzieję, że odniesiesz korzyści z przebywania na oddziale dziennym i tobie akurat się tam spodoba, ale ja zamierzam twardo trzymać się mojego stanowiska i na oddział dzienny się zdecydowanie nie wybieram.

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Ja też mam nadzieję że w czymś mi pomoże ten oddział. Każdy ma swój plan na swoje zdrowie i zdrowienie. Ja uważam że taki oddział może być przydatny, zobaczymy.

Awatar użytkownika
AleksandraK
zaufany użytkownik

Post autor: AleksandraK »

Na czym on polega? Chodzi się tam codziennie czy np. co tydzień?

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Tam gdzie ja chodzę chodzi się codziennie na 5 godz. przez 3 m-ce, oczywiście możliwe są jakieś nieobecności z różnych powodów. Są tam różne zajęcia, w moim przypadku są 2 spotkania społeczności dziennie, 3 różne zajęcia przy czym jedno jest do wyboru spośród różnych i obiad. Między zajęciami są ok. 15-30 minutowe przerwy często. Ja dopiero byłem 3 dni więc wszystkich zajęć nie znam jeszcze. Na oddziale jest ok. 20 pacjentów i ok. 5-7 osób personelu.
Ostatnio zmieniony czw sie 27, 2015 9:00 pm przez pawel534, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AleksandraK
zaufany użytkownik

Post autor: AleksandraK »

Czyli z pracą ciężko, ok.

Wróć do „placówki służby zdrowia”