artykuł w Polityce 12.11.-18.11.

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
Petruccio
zaufany użytkownik

Re: artykuł w Polityce 12.11.-18.11.

Post autor: Petruccio »

AMerei pisze:z tego urywka, co przeczytałam wynika (znowu), że schizofrenia to najgorsze zło:/
A tak nie jest ;)? Nie brońcie tej swojej choroby :).
Obrazek
Awatar użytkownika
mei
zaufany użytkownik

Post autor: mei »

Myślę, ale mogę się mylić, że AMerei chodziło to, że schizofrenia jest źle odbierana przez społeczeństwo. jesteśmy skreślani.
Kochajcie tych, których chcecie kochać, żyjcie tak, jak chcecie żyć i nigdy nie pozwólcie by ktokolwiek przeszkodził wam w zmienianiu waszych marzeń w rzeczywistość.
Jared Leto, 13.04.2014.
Awatar użytkownika
Petruccio
zaufany użytkownik

Ale z tego kawałka tak wynika? Zresztą każda choroba to zło.
Obrazek
Awatar użytkownika
mei
zaufany użytkownik

Z tego artykułu tak wynika. Autorka tworzy ze schizofrenii getto. Przynajmniej tak to odbieram.
Kochajcie tych, których chcecie kochać, żyjcie tak, jak chcecie żyć i nigdy nie pozwólcie by ktokolwiek przeszkodził wam w zmienianiu waszych marzeń w rzeczywistość.
Jared Leto, 13.04.2014.
cezary123
zaufany użytkownik

Post autor: cezary123 »

"Co ciekawe, w trakcie eksperymentu jedynie inni pacjenci szpitali psychiatrycznych zaczęli podejrzewać, że coś z ich współpacjentami jest nie tak. Mówili wprost: jesteście zdrowi, pewnie to śledztwo dziennikarskie albo jakiś eksperyment naukowy. Popularna teza o pochopnym „robieniu z ludzi wariatów” zyskała eksperymentalne potwierdzenie."

Taka prawda. Nie da się symulować cierpienia przed naprawdę chorymi ludźmi.
Wstrząsające.
Awatar użytkownika
Petruccio
zaufany użytkownik

Ja nie widzę w tym artykule nic złego. Wręcz przeciwnie: uważam, że to bardzo dobry artykuł. Nigdzie nie widzę, żeby autorka tworzyła ze schizofrenii "getto", a artykuł jest moim zdaniem bardzo rzeczowy i prawdziwy.
Obrazek
Awatar użytkownika
mei
zaufany użytkownik

Mnie się nie podoba. Szczególnie słowa, że chory jest tylko 1%. A co z depresjami, które prowadzą do śmierci czy nerwicami, które zamykają ludzi w domu? Nie podoba się mi podział na chorobę i odstępstwa w granicach normy. W ogóle jestem przeciwniczką słowa choroba. Według mnie każde zaburzenie psychiczne jest groźne, może doprowadzić nawet do śmierci i nie ma co ich dzielić w sposób w jaki zrobiła to autorka.
Jared Leto, 13.04.2014.
Awatar użytkownika
Petruccio
zaufany użytkownik

mei pisze:Mnie się nie podoba. Szczególnie słowa, że chory jest tylko 1%.
Ale co widzisz w tym złego? Ja widzę w tym tylko próbę uspokojenia czytelnika, że nie ma się czego bać. Może źle odbierasz intencje autorki?
mei pisze: A co z depresjami, które prowadzą do śmierci czy nerwicami, które zamykają ludzi w domu?
Ale autorka przecież wspomniała w artykule, że oprócz zaburzeń typowo psychotycznych są jeszcze inne, takie jak depresja, nerwica, itp.
mei pisze:Nie podoba się mi podział na chorobę i odstępstwa w granicach normy.
Tu chyba pretensje powinnaś mieć do psychiatrów, którzy dokonują takiego podziału. Chodzi o odróżnienie głębokich i lekkich (stosunkowo do np. schizofrenii) zaburzeń (czyli takich, z którymi ludzie żyją często całe życie nieświadomi). Każdy ma swoje dziwactwa, jednak nie jest to powodem, żeby nazywać wszystkich chorymi. I właśnie to są te "odstępstwa w granicach normy".
mei pisze:W ogóle jestem przeciwniczką słowa choroba.
Ja też. Szczególnie w przypadku alkoholizmu mnie to razi.
mei pisze:Według mnie każde zaburzenie psychiczne jest groźne, może doprowadzić nawet do śmierci i nie ma co ich dzielić w sposób w jaki zrobiła to autorka.
Tak, każde jest groźne albo przynajmniej utrudniające życie. Ale są groźne i groźniejsze. Stąd ten podział.

I jak mój kolega mówi: "Wszyscy jesteśmy schizofrenikami" ;).

Wszelkie podziały są sztuczne, a głupi człowiek nie zrozumie, o czym ty do niego mówisz, jak nie powiesz, na co "chorujesz" ;). Stąd się wzięły "łatki" przyklepane przez mądre głowy, które w ogóle nie oddają rzeczywistości.
Obrazek
Awatar użytkownika
mei
zaufany użytkownik

Petruccio pisze:Ale są groźne i groźniejsze. Stąd ten podział.
Petruccio, ja z psychozą mogę żyć, natomiast zaburzenia lękowe dezorganizują mi życie i zamykają w czterech ścianach. Dla mnie zaburzenia lękowe są gorsze od schizofrenii. Stąd ten sztuczny podział, który wprowadziła autorka jest dla mnie nie do przyjęcia.
Petruccio pisze:Tu chyba pretensje powinnaś mieć do psychiatrów, którzy dokonują takiego podziału.
Moja psychiatra, z podziałem autorki się nie zgadza.
Petruccio pisze: mei napisał(a):Mnie się nie podoba. Szczególnie słowa, że chory jest tylko 1%.

Ale co widzisz w tym złego? Ja widzę w tym tylko próbę uspokojenia czytelnika, że nie ma się czego bać. Może źle odbierasz intencje autorki?
Uspokojenia? Przed czym? Kto jej dał prawo do takich podziałów?
Nadal nie widzisz groźnej tendencji do straszenia "chorymi schizofrenikami"?
Jared Leto, 13.04.2014.
Awatar użytkownika
Petruccio
zaufany użytkownik

mei pisze:Petruccio, ja z psychozą mogę żyć, natomiast zaburzenia lękowe dezorganizują mi życie i zamykają w czterech ścianach. Dla mnie zaburzenia lękowe są gorsze od schizofrenii. Stąd ten sztuczny podział, który wprowadziła autorka jest dla mnie nie do przyjęcia.
Każdy człowiek jest inny. Zresztą jedne objawy mogą wypływać z innych.
mei pisze:Uspokojenia? Przed czym?
Przed tym, że:
Petruccio pisze:nie ma się czego bać
Wszak artykuł traktuje o tym, że Polacy panicznie boją się "choroby psychicznej"?
mei pisze:Nadal nie widzisz groźnej tendencji do straszenia "chorymi schizofrenikami"?
Myślę, że traktujesz to zbyt personalnie. Przecież autorka napisała, że chorujących jest "tylko 1%". Więc czy to jest straszenie ;)? Chyba wręcz przeciwnie.
Ostatnio zmieniony wt lis 18, 2014 6:34 pm przez Petruccio, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
mei
zaufany użytkownik

Petruccio pisze: mei napisał(a):Petruccio, ja z psychozą mogę żyć, natomiast zaburzenia lękowe dezorganizują mi życie i zamykają w czterech ścianach. Dla mnie zaburzenia lękowe są gorsze od schizofrenii. Stąd ten sztuczny podział, który wprowadziła autorka jest dla mnie nie do przyjęcia.

Każdy człowiek jest inny.
Dlatego podział autorki jest nie do przyjęcia.
Petruccio pisze: mei napisał(a):Uspokojenia? Przed czym?

Przed tym, że:

Petruccio napisał(a):nie ma się czego bać
No, tylko trzeba zacząć się bać w momencie jak dotknie nas schizofrenia. Doprawdy pocieszające. Jak dla mnie to początek dla stygmatyzacji.
Petruccio pisze:Przecież autorka napisała, że jest tych ludzi "tylko 1%". Więc czy to jest straszenie ;)?
Gdyby nawet to było mniej niż jeden procent, odebrałabym to jako straszenie.
Jared Leto, 13.04.2014.
Awatar użytkownika
Petruccio
zaufany użytkownik

Hmm, ja zupełnie inaczej interpretuję ten artykuł.

Jakby ktoś uświadamiał na temat cukrzycy to to też by była stygmatyzacja?
Obrazek
Awatar użytkownika
Petruccio
zaufany użytkownik

mei pisze:Gdyby nawet to było mniej niż jeden procent, odebrałabym to jako straszenie.
To by było tylko twoje subiektywne odczucie. Ten 1% to jest tylko stwierdzenie faktu. Czy autorka tu kłamie?
Obrazek
Awatar użytkownika
mei
zaufany użytkownik

Petruccio pisze:Czy autorka tu kłamie?
Wykazuje się brakiem kompetencji. Ukończenie psychologii, to za mało, żeby stawiać takie tezy.
Jared Leto, 13.04.2014.
Awatar użytkownika
mei
zaufany użytkownik

Petruccio pisze:
mei pisze:Gdyby nawet to było mniej niż jeden procent, odebrałabym to jako straszenie.
To by było tylko twoje subiektywne odczucie.
Każdy czytający ma swoje subiektywne odczucie.
Jared Leto, 13.04.2014.
Awatar użytkownika
Petruccio
zaufany użytkownik

Zgadza się :).
Może ten 1% wydaje się dla ciebie tak wielki, że wolałabyś o nim nie słyszeć?
Obrazek
Awatar użytkownika
mei
zaufany użytkownik

Dobrymi intencjami czy chęciami to piekło jest wybrukowane.
Za szybko edytujesz posty.
Jared Leto, 13.04.2014.
Awatar użytkownika
Petruccio
zaufany użytkownik

Kod: Zaznacz cały

W społeczeństwie, które obsesyjnie boi się choroby psychicznej, naprawdę cierpi na nią zaledwie 1 proc.
Jeszcze raz przeczytałem to zdanie z artykułu i naprawdę nie widzę w nim nic złego.
Obrazek
Awatar użytkownika
mei
zaufany użytkownik

Petruccio pisze: Może ten 1% wydaje się dla ciebie tak wielki, że wolałabyś o nim nie słyszeć?
Jestem za tym, żeby mówić i uświadamiać, a nie tworzyć podziały.
Jared Leto, 13.04.2014.
Awatar użytkownika
Petruccio
zaufany użytkownik

mei pisze:Za szybko edytujesz posty.
Masz rację :). Staram się być bardzo dokładny.
Obrazek

Wróć do „media o nas”