Questing :)

Awatar użytkownika
zigi
zaufany użytkownik

Questing :)

Post autor: zigi »

Dziś odkryłem nową rzecz w sieci... Chciałem się z Wami nią podzielić i zachęcić do spędzania wolnego czasu w ten sposób. Pomysł jest świetny, łączy przyjemne z pożytecznym. Uwielbiam poznawać nowe rzeczy a jeszcze bardziej, te które są związane z historią regionu w którym mieszkam :)

Powstała jakiś czas temu strona promująca spędzanie wolnego czasu na wycieczkach i poznawaniu historii miejsc napotkanych na szlaku :) jeszcze nie miałem okazji wypróbować materiałów w niej zawartych, ale w najbliższy weekend planuję pierwszą wycieczkę :!:

tutaj link do strony gdzie można pobrać materiały (ulotki) i zmierzyć się z trasą http://questing.pl/co-to-jest-questing/
My Way My Generation
"Ludzie wystarczająco szaleni, by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."
... najpierw myśleć, potem zmieniać, zawsze kochać...

Awatar użytkownika
Akatosh
zaufany użytkownik

Re: Questing :)

Post autor: Akatosh »

Pomysł dość ciekawy, choć ja preferuję bardziej konwencjonalne metody poznawania historii - czytać, czytać i jeszcze raz czytać :D cokolwiek, magazyny historyczne, ksiązki czy artykuły w sieci. Ten sceptycyzm względem proponowanej przez Ciebie koncepcji spędzania wolnego czasu wynika z przyczyn natury czysto praktycznej: jestem osobą strasznie leniwą i zwyczajnie nie znoszę długich wędrówek :mrgreen:

Mam nadzieję, że taka edukacyjna wycieczka dostarczy Tobie dużo radości i satysfakcji i przy okazji sporo nauczysz się o swoim regionie, tak aby było i przyjemnie i pożytecznie
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zigi
zaufany użytkownik

Re: Questing :)

Post autor: zigi »

Heh sporo jak sporo... ale połącze dwie rzeczy które bardzo lubię :wink: Książki tak, ale nie tylko... Ostatnio czytałem o więzieniu na Radogoszczu i odwiedziłem muzeum w tym miejscu, eksponaty zrobiły na mnie duże wrażenie! Obejrzenie takich rzeczy jak buty słomiane czy łóżka wytwarzane przez więźniów, sprawiają że historię można bardziej odczuć i zrozumieć czyjś los. Od tego momentu, stwierdziłem że sama wiedza to nie wszytko, choćbym nie wiem jak bardzo znał jakiś temat to zobaczenie na własne oczy artefaktów, eksponatów bardziej przybliża mi dawne dzieje i pozwala głębiej przeżyć historię.
My Way My Generation
"Ludzie wystarczająco szaleni, by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."
... najpierw myśleć, potem zmieniać, zawsze kochać...

Wróć do „historia”