Tu można pisać nawet bez rejestracji, lecz postów nie da się po ich wysłaniu poprawić ani zlikwidować.
Regulamin działu Tu mogą pisać osoby szukające pomocy, które obawiają się rejestracji. Uwaga: postu napisanego jako gość nie da się już zmienić. Inaczej mógłby zrobić z nim to każdy inny gość. Dlatego doradzamy rejestrację. Wątki oraz posty nie dotyczące tematu tego forum tj. schizofrenii będą usuwane.

mam kilka pytań prosze niech sie ktos pojawi:((

Postprzez Gość Sat Oct 21, 2006 12:39 am

mam kilka pytań prosze niech sie ktos pojawi:((
Gość

Postprzez Gość Sat Oct 21, 2006 12:40 am

czy schiz. to chor uleczalna ..ile lat sie roziwja...jak wyglada psychoza w shciz
Gość

Postprzez Gość Sat Oct 21, 2006 12:48 am

Spicie
Gość

Postprzez Chors Sat Oct 21, 2006 1:01 am

Niektórzy twierdzą że jest uleczalna, inni że nie, ja sam nie jestem pewien. Ryszard twierdzi że jest od 14 lat zdrowy. Przeczytaj jego posty.
Chors
zaufany użytkownik

Postprzez Gość Sat Oct 21, 2006 1:45 am

a po cztm to u siebie rozpoznac
Gość

Postprzez Darius Sat Oct 21, 2006 4:24 pm

Czy jesteś cory to może rozpoznać lekarz - samemu raczej trudno to stwierdzić.
Kocham życie - ale czy życie kocha mnie???
Darius
moderator
moderator

Postprzez 1albert1 Mon Oct 23, 2006 3:41 pm

Jeśli masz problem to pójdź do lekarza, na forum nikt Ci choroby nie zdiagnozuje dobrze. Natomiast czy schizo jest uleczalna to ciężkie pytanie ponieważ czasem są bardzo długie czasy kiedy choroba nie nawraca i jeśli można mówić o wyzdrowieniu to chyba to . Podobnie jak z boleściami głowy może zaboleć Cie raz ale nie masz gwarancji że CIe nie zaboli znowu i kiedy....
1albert1
zaufany użytkownik

Postprzez Os Tue Oct 31, 2006 9:17 pm

a jaka jest różnica między zespołem paranoidalnym a schizofrenia paranoidalna???
Os

Postprzez Kosmo Wed Nov 01, 2006 1:52 am

Napisz więcej jak sie czujesz, co czujesz??
Kosmo

Postprzez Os Wed Nov 01, 2006 7:48 pm

chodzi mi o różnice miedzy tymi dwoma chorobami i czy mozna to wyleczyc na taki zespol paranoidalny i jak dlugo to trwa??
Os

Postprzez Jeżyk Wed Nov 01, 2006 8:04 pm

Mi po pierwszym pobycie w szpitalu zdiagnozowano zespół paranoidalny, a za drugim - schizofrenie paranoidalną. Czytałam kiedyś wypowiedź jakiegoś doktorka i według niego nie ma między tym różnicy, zespół paran to jakby coś "delikatniejszego" od schiz paran. W innym artykule przeczytałam, że zespół paran jest objawem psychozy występującej w schizofrenii lub po narkotykach. Podsumowując jest to właściwie to samo, po prostu inna nazwa. Tak myślę
Jeżyk

Postprzez Jeżyk Wed Nov 01, 2006 8:20 pm

Po lekach objawy mi znikły, czyli dwa miesiące pobytu w szpitalu i koniec z zespołem paranoid. Tylko że leki trzeba nadal brać aby zapobiegać nawrotowi. Lekarz powiedział mi że przez 5 lat po ostrej psychozie trzeba brać. Ja wytrzymuję rok a potem odstawiam i sprawdzam czy już nastąpiła u mnie całkowita remisja. Na razie jest ok
Jeżyk

Postprzez Os Wed Nov 01, 2006 8:51 pm

czyli mozna z tego wyzdrowiec tylko pytanie co to znaczy wyzdrowiec miec swoja psychike z przed zachorowania czy byc jak wy to nazywacie w remisji tylko jak ona sie objawia??
Os

Postprzez Jeżyk Wed Nov 01, 2006 9:15 pm

Remisja to ustąpienie objawów choroby. Zacytuję ci A. Kępińskiego : "Czy zawsze schizofrenia zostawia trwały ślad po sobie? Zdania psychiatrów są tu podzielone. Jeśli jako kryterium przyjąć cofnięcie się ewidentnych objawów chorobowych i zdolność zajęcia poprzedniej roli społecznej (tzw. pełna remisja), to należy stwierdzić, że w wielu przypadkach schizofrenia nie pozostawia po sobie trwałego śladu. (...) około 30% do 50% chorych" Antoni Kępiński "Schizofrenia"s. 62 Wygląda na to że jest szansa że można wrócić do stanu przed wybuchem choroby, że będziesz taki sam
Jeżyk

Postprzez Os Wed Nov 01, 2006 9:47 pm

aha czyli mamy jasnosc ze mozna sie z tego wyleczyc i dojsc do stanu z przed choroby tylko ile czasu to trwa to jest chyba tak mi sie wydaje sprawa indywidualna
Os

Następna strona

Powrót do dla niezarejestrowanych użytkowników