Chcę powiedzieć że...

miejsce na dowolną inną dyskusję nie dotyczącą schizofrenii
paulus318
zaufany użytkownik

Re: Chcę powiedzieć że...

Post autor: paulus318 »

Słonecznik1 pisze:
wt lis 30, 2021 2:51 pm
nie kwestionuje że istnieje koronawirus .Ale kwestionowałbym narrację , 100 szczepów , więcej .Teraz omikoron czy jakoś tak . Ok no jak oni o nas dbają . Szkoda tylko że pozwalają ludzi truć chemikaliami z jedzenia i przez to liczba osób chorych na raka rośnie .Szkoda mówić
Prawdopodobnie gdyby zywnosc produkowanao starymi tzw. ekologicznymi metodami,panowalby głód bo niewielu by było na to stać-przeludnienie.

Awatar użytkownika
Zły Kicius_XXL
moderator
moderator

Post autor: Zły Kicius_XXL »

Tym razem porymuję...

A jednak czuwa nademną jakaś siła
Pomocna, dobra, życzliwa i miła

Czułem to zawsze i o tym wiedziałem
i kolejny znak który nieprzewidziałem.

Jeee na moją korzyść oczywiście
Jest nade mną opieka rzeczywiście.

Chodzi o to że był u mnie podział majątku
U notariusza w samej rzeczy, coś koło piątku
Dostałem dom w spadku
Po żyjącym tatku.
Tak sobie myślę że gdybym jeszcze był żonaty
teraz musiałbym połowę oddać kasy choćby na raty

A tak ex żonka zbyt wcześnie się rozwiodła
I nędzne życie teraz będzie wiodła

Zarówno mam ja i ona co się nam należy.
Moja mama patrzy z nieba w to się wierzy.
F20.0
forum
Obrazek

Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec

Post autor: Catastrophique »

Bede nagrywal videopodcasty :).
Życie jest przygodą dla odważnych albo niczym. | Nothing is impossible | Semper in altum

Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik

Post autor: amigo »

Catastrophique pisze:
wt lis 30, 2021 4:29 pm
Bede nagrywal videopodcasty :).
Juz nie moge sie doczekac. :drool: .
:)
Jutro kolejny dzien wiecej... Schizofrenia wita.

Awatar użytkownika
kotek
zaufany użytkownik

Post autor: kotek »

Czy np. islamski terrorysta, gdy jest przekonany, że robi dobrze, Bóg tego chce i jeszcze go za to wynagrodzi, może dowoli mordować niewiernych i nie poniesie za to żadnej kary, bo nie jest świadomy, że to grzech?
Ciekawe pytanie... Jeżeli popełnia wtedy grzech, to czy jest to grzech śmiertelny? Czy taki gorliwy w swojej niekatolickiej wierze monoteistycznej terrorysta jest wówczas niepoczytalny, przynajmniej w takim stopniu, aby nie mieć grzechu śmiertelnego, lecz aby mieć tylko powszedni grzech?

Moja "psychika" nie rozumie, dlaczego Adam i Ewa są zbawieni według Kościoła, a niektórzy potomkowie obciążeni przez nich grzechem i trudem niezależnie od woli tychże niektórych potomków - nie. Mam "lęk", że kiedyś popełniłem lub mogę popełnić grzech śmiertelny, a nie tylko powszedni. Nie chcę być potępiony na wieki!!! Mam całościowe zaburzenie rozwoju i chorobę psychiczną (nawet na orzeczeniu o niepełnosprawności), od dziecka byłem "nienormalny", a moje zachowanie zwłaszcza dawniej, np. w gimnazjum, mogło niekiedy skończyć się naprawdę tragicznie, i to dla mojej zabawy czy mojej "beki". Mam wielką trudność z rachunkiem sumienia i spowiedzią. Zdecydowanie ich "nie ogarniam". Mam "silną" seksualność, do tego niestety obleśną, i chyba ponad 10 razy w życiu miałem rozmowę z seksuologiem. Mam ponad 30 lat i nigdy nie byłem w związku. "Boję się", że kiedyś popełniłem grzech śmiertelny, np. świętokradztwo. Moja rodzina była i jest dysfunkcyjna czy wręcz patologiczna. Doświadczam potężnych problemów religijnych, np. "lęku", że katolicyzm jest nieprawdziwy i np. Koran to prawda od Boga. Trzy razy dostałem rentę socjalną bez odwoływania się. "Przeraża" mnie możliwość, że mogę być potępiony na wieki, że mimo swoich poważnych zaburzeń psychicznych mogłem, mogę czy będę mógł popełnić grzech śmiertelny czy mieć uczynkowy grzech śmiertelny na sumieniu. Kilkanaście lat temu miałem znacznie mniejsze poznanie niż teraz.

Awatar użytkownika
Słonecznik1
bywalec

Post autor: Słonecznik1 »

świat oszalał już dawno temu . Większość z tych osób nie cierpi na chorobę psychiczną . Raczej na chorobę rozpędu , popularności ,lęku o własny tyłek i wygody . Religię są tego przykładem poniekąd . Mam na myśli ich wyjątkowość , straszenie piekłem za brak odpowiedniego sakrakemntu od nich .Tak naprawdę to głosi katolicyzm piękne idee , rozerwane właściwie na 2 części stary i nowy testament . W starym (nie czytałem bo nie zniosłem ) są dziwne praktyki itd. ale idea oko za oko . W nowym to już całuj miłuj oprawcę . Stary jest ostro porąbany jak przeczytałem paredziesiąt stron .Powtarzam raczej że wieża Babel stworzona przez człowieka działa i nie dowiesz się jak to brzmiało naprawdę . Ludzie zmieniali Biblię na potrzeby swoje xxxx razy w tym wojen . Widać za to jak oni nienawidzą złota kiedy wygląda to jak wygląda. koran też zapewne poszedł tą drogą . Buddyzm jest raczej najbliższy mi , spokój , nie żadne głupie gadanie

Awatar użytkownika
kotek
zaufany użytkownik

Teologia i ontologia "psychiki"

Moja "psychika" "stwierdziła", że "religie abrahamowe mogą rodzić totalny solipsyzm".

Dla mojej "psychiki" wieczne potępienie jest NIESKOŃCZONYM ABSURDEM :( Według "mentalności" wieczne potępienie jest kategorycznym zaprzeczeniem Dobroci i Miłości Boga, Jego Łaskawości i Miłosierdzia.

"Mentalność" pogardza cierpieniem i trudem oraz anihilacją czy (zwłaszcza lub przynajmniej) większą brzydotą. Uznaje je za ZUPEŁNIE ZBĘDNE.

Moja "mentalność" mogłaby być określona jako SKRAJNIE EGOISTYCZNA. Może myśleć wulgarnie: "po ch** się poświęcać?". Stwierdzenie, że zaistnienie zła jest mniej potrzebne niż dziura w moście...

Mogę mieć myśli, że jestem kimś wyjątkowym w historii ludzkości :( Myśli, że w ukryty sposób Bóg objawił mi prawdę o Wszechbycie.

"Psychika" myśli, że religie abrahamowe to największy podstęp Szatana w dziejach ludzkości i że najbardziej szatańskie światopoglądy w dziejach ludzkości należą do światopoglądów spotykanych w religiach abrahamowych.

"Zełko może sprawić więcej przyjemności niż przykrości, ale źlisko to już absolutnie nie powinno się wydarzyć". Ale i zełko nie powinno nigdy się wydarzyć

Koncepcja "totalnego solipsyzmu" jest przez "psychikę" uważana za bardzo użyteczną w rozważaniach teologicznych i ontologicznych (np. w kwestii unitarianizmu i politarianizmu (trynitarianizm jest formą politarianizmu)).

"Totalny" solipsyzm oznaczałby, że Bóg jest unitarny, ale przy tym NIE POTRAFI STWORZYĆ ŻADNEGO ODCZUWAJĄCEGO BYTU (np. człowieka czy anioła) i byłby "absolutnie skazany na całkowitą samotność".

Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec

Zdałem sobie dziś po raz kolejny sprawę jak ważni są dla mnie i jednocześnie potrzebni inni ludzie. Potrzebuję nieustannego kontaktu na żywo z drugim człowiekiem. Im bardziej ten kontakt jest intensywny i im więcej osób on obejmuje tym lepiej. W pejoratywnym sensie, przypomina to uzależnienie, ale miłość nie jest narkotykiem. To mi daje radość i spełnienie. Kocham ludzi. Serce mi się śmieje gdy z nimi przebywam, a zwłaszcza gdy dzięki mnie są szczęśliwi.
Życie jest przygodą dla odważnych albo niczym. | Nothing is impossible | Semper in altum

Awatar użytkownika
Zły Kicius_XXL
moderator
moderator

Post autor: Zły Kicius_XXL »

Jestem w trudnym do ugryzienia okresie kiedy najwięcej solenizantów oczekuje aby im nie sprawić przykrości odmawiając czegoś tam...
F20.0
forum
Obrazek

Awatar użytkownika
kotek
zaufany użytkownik

Dla mojej "psychiki" każda SUROWA religia to jakaś forma duchowego TERRORYZMU.

To nie wiara w Jedynego Boga czy nieśmiertelność "ja" jest zła czy błędna, ale, według "mentalności", błędna jest surowość występująca w ogromnej liczbie religii, zwłaszcza tych ABRAHAMOWYCH (jak m. in.: chrześcijaństwo, islam, judaizm).

Życie według zasad katolickiej etyki seksualnej niestety daje "wycisk" mojej naturze :( "Psychika" podejrzewa, że katolickie spojrzenie na erotykę jest rażąco błędne i wręcz szatańskie :( "Psychika" podejrzewa, że katolicka etyka seksualna wkłada na ludzi ciężary nie do uniesienia... Prokreacji należy się szacunek, trzeba dokonywać jej odpowiedzialnie. Ale "psychika" pyta: "dlaczego pod groźbą grzechu śmiertelnego, grożącego wiecznymi męczarniami w piekle, zabraniać jakiejkolwiek przyjemności erotycznej tym, co nie są w związku małżeńskim"?

Awatar użytkownika
kotek
zaufany użytkownik

Nakarmić, napoić, ogrzać, dać dach nad głową oszukanym przez reżim białoruski migrantom - tak, ale NIE puścić ich luzem po Polsce i Europie! Nie ma co ryzykować wypuszczenia muzułmanów ze strzeżonych i zamkniętych ośrodków. Niech muzułmanie idą do krajów islamskich, a nie do chrześcijańskiej (czy może już postchrześcijańskiej Europy), i tam żyją w przyzwoitych warunkach. Dlaczego ci migranci nie kierują się np. do Zjednoczonych Emiratów Arabskich albo do Arabii Saudyjskiej, tylko idą do (zwłaszcza zachodniej) Europy? Obawiam się, że motywy tej migracji muzułmanów do Europy są RELIGIJNE, a nie "czysto materialne".

Łukaszenka (a może także czy nawet tym bardziej Putin) zrobili wielkie, za przeproszeniem, świństwo, sprowadzając za grube pieniądze od islamskich podróżnych muzułmanów na Białoruś, a następnie nasyłając muzułmańskich nielegalnych migrantów na polską granicę, wykorzystując ich jako broń w wojnie hybrydowej wobec Polski i innych krajów Europy. I wobec Polski, i wobec samych migrantów.

Moja "psychika" nienawidzi islamu i uważa go za jeszcze bardziej perfidną doktrynę od (bardzo zbrodniczego zresztą) nazizmu, bo nazizm (przy całej swej ohydzie) chociaż nie groził pośmiertnymi czy nawet nieskończonymi torturami, wiecznym potępieniem, za niezgadzanie się z nim, w przeciwieństwie do religii opartej na Koranie. Moja "psychika" po prostu uważa Koran za Arcydzieło Diabła, które przedstawia monoteistycznego Boga jako przerażającego i kapryśnego w swoich czynach, mającego złą wolę wobec istot nieskończenie słabszych od Siebie. I to w Koranie, a nawet nie w hadisach, sirze, fatwach czy innych pozakoranicznych źródłach religii muzułmanów, widzi "ona" największe zło islamu.

Awatar użytkownika
Józef80
zaufany użytkownik

Post autor: Józef80 »

Chciałbym zobaczyć świat z tak dalekiej przyszłości, w którym człowiek jest istotą wolną od religii, nie upada na kolana przed duchowieństwem a zarazem ma zaawansowany obraz dobra i etyki. Ma dobro z dobrą i dla dobra a nie jak teraz dobro bo boi się kary boskich czy też innych kar.

Nie wiem czy taki punkt zwrotny w osi czasu człowieka nadejdzie? Czy nie wyginiemy wcześniej, od wojen czy kryzysu klimatycznego.

Życzę nam ludziom, by przetrfali. Boję się jednak tego, że nie istnieje sposób na wieczne nasze egzystencje. :eusa-violin:

Awatar użytkownika
kotek
zaufany użytkownik

Dla mojej "psychiki" logiczne jest to, że egzystencja "ja" nie ma końca, że życie po śmierci istnieje i, co więcej, ostatecznie będzie rozkoszą i wygodą bez końca, ponieważ jedyne bóstwo jest Absolutnie Dobre, Absolutnie Piękne i Absolutnie Kochające. Nieśmiertelność duszy, która choć jest tylko stworzeniem uczynionym z nicości przez Boga i nie ma natury boskiej, wynika z atrybutów Boga takich jak na przykład: Dobroć, Miłość, Łaskawość, Wielkoduszność, Omnibenewolencja, Piękno.

"Psychika" twierdzi, że religie abrahamowe (np. te oparte na Koranie) mają przeciwny i arcyzły obraz jedynego bóstwa - jako bytu, który dopuścił zło po to, aby nieskończenie słabsze istoty od Niego doznały dużego zła, i to bez końca. Dla "psychiki" muzułmanie są "wybranymi dziećmi Szatana" i "niepojęte", bardzo liczne "synchroniczności" w Koranie jawią się jej jako największy podstęp Szatana (czy szatanów) w historii.

Awatar użytkownika
Trickster
bywalec

Post autor: Trickster »

Piękny dzień :)
Aaaah, the chaos god speak clearly now! It is as though a thousand mouths cry out in pain! Chaos has come to judge you! Chaos consume you! Do you hear the voices too?

Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik

Mama mi kupila na Mikolajki - Wielka czekolade. :P

Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec

Hugh Grant wygląda jak dziadek. A pamiętam mlodego, bardzo przystojnego faceta z "Cztery wesela i pogrzeb".

Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik

Mam nowego Smartfona.Jestem zadowolony. :dance:

Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec

Wszedłem na taki etap poczucia własnej wartości, pewności siebie, który daje mi przekonanie, że jestem zdolny osiągnąć wszystko czego tylko zapragnę. Ciezko i wiele lat na to pracowalem, ale k^^wa mac - bylo warto!

Jonny1988
bywalec

Post autor: Jonny1988 »

paulus318 pisze:
wt lis 30, 2021 3:53 pm
Słonecznik1 pisze:
wt lis 30, 2021 2:51 pm
nie kwestionuje że istnieje koronawirus .Ale kwestionowałbym narrację , 100 szczepów , więcej .Teraz omikoron czy jakoś tak . Ok no jak oni o nas dbają . Szkoda tylko że pozwalają ludzi truć chemikaliami z jedzenia i przez to liczba osób chorych na raka rośnie .Szkoda mówić
Prawdopodobnie gdyby zywnosc produkowanao starymi tzw. ekologicznymi metodami,panowalby głód bo niewielu by było na to stać-przeludnienie.
Na dodatek z połową populacji musiała by pracować przy jej produkcji

Jonny1988
bywalec

Post autor: Jonny1988 »

Catastrophique pisze:
ndz gru 12, 2021 7:53 am
Wszedłem na taki etap poczucia własnej wartości, pewności siebie, który daje mi przekonanie, że jestem zdolny osiągnąć wszystko czego tylko zapragnę. Ciezko i wiele lat na to pracowalem, ale k^^wa mac - bylo warto!
Jak to osiągnąłeś

Wróć do „inne”