Re: Działanie leków: Olzapin, Depakine, Tisercin?prośba o op

Postprzez allein Sat 11, 2013 1:35 pm

I co u brata?
"Trzy gwiazdy są na niebie. Trzy gwiazdy życia mego schronienie mi dają. To Wy..."
allein
zaufany użytkownik

Zawód: wolny

Postprzez Weronika Sun 12, 2013 12:52 am

allein dziękuję, że pytasz, to na prawdę miłe :-)

Co u mojego brata ... ostatni atak miał tydzień temu w sobote, wiec dzisiaj mija 7 dni i ... zobaczymy co wydarzy sie jutro, poniedziałek badz wtorek ... bo zwykle w okresie miedzy 7 a 10 dni łapią go te ataki ;/

Po za tym dzisiaj ... zrobiłam mu "niespodziankę", mianowicie .... chciałam sprawdzić czy ... jesli w odwiedziny do niego nie pojde ani ja, ani mama ani siostra tylko mój mąż to .... czy będzie źle sie czuł i jak zareaguje? i tak tez zrobiliśmy, byl lekko zdziwiony dlaczego nie ma żadnej z nas ale nie zadawal zbyt wielu pytań, dostalismy pozwolenie na mozliwosc wyjscia z nim pod szpital do parku i wyszedl :-) w koncu udalo sie go wyciagnac bo od miesiaca probowałam co prawda nie codziennie bo mieszkamy od siebie 120 km ale co sobote i w koncu wyszedl ale .... wlasnie ... nie z nami .... pogoda byla piekna, chlopaki sobie pogadali, posłuchali radia internetowego i gdy moj mąz zadzwonił do mnie i powiedzial gdzie sa to mojego brata zaczęla bolec glowa, poprosil go ze jak bedzie sie bardzo zle czul to zeby powiedzial i on go odprowadzi. Dolaczylam do nich, calkiem sympatycznie sie rozmawialo choc oboje z mezem mamy wrazenie, że on przy osobach "trzecich / dalszych" niz ja, mama i siostra reaguje troche inaczej .... lekarz ostatnio tłumaczyl mi to tym, że on moze bac sie tego co zrobil w trakcie ataku, tego w jakie nerwy nas wpędzil i w ogole jakie szkody wyrzadził i ... po prostu boi sie przebywac sam na sam z nami gdyz moze obawiac sie, że znowu cos mu sie stanie i ... dlatego pierwsza jego reakcja na nas to taki "lęk" ... ja nie ukrywam ze mam to samo, bo jak widze, że on sie zamysla, jakos tak skupia to ja zarz pytam go czy wszystko dobrze? czy nic sie nie dzieje? dokładnie tak jak tamtego dnia gdy zaraz po kilku dosłownie minutach wystapil atak ... zauwazylam, ze ten "lek" dziala w obie strony i to nie jest dobre ale silniejsze od nas i bardzo bym chciala aby z czasem sie to zmienilo. Na dworze byl dzisiaj ok godziny, mąż poszedl go odprowadzić, brat podziekowal mu, powiedzial ze fajnie mu sie z nim siedzialo, ze fajnie, że go wyciagną itp ... co oznacza, że mu sie podobało co jest bardzo mile :-) tak samo pozytywnie reaguje na chlopaka mojej siortry, zupelnie inaczej tak jakby swobodniej z nim rozmawia.
W poniedzialek jestem umówiona na telefon z jego lekarzem prowadzacym, przekaże mu wszystkie info ale ... nie mozna i tak jednoznaczenie stwierdzić, czy gdybym ja byla to by sie gorzej poczuł "jakby ba zawołanie"? czy tez by chcial wyjsc na dwór? tego nie wiemy ... jutro bedzie u niego mama, dzisiaj moj brat mowil, że jak bedzie sie tak czul jak dzisiaj to chce z nia tez wyjsc na ławke ... ale coś obawiam sie wewnętrznie, że jutro im sie nie uda bo on bedzie sie zle czul i jesli tak bedzie to to potwierdzi tylko, że on ma przed nami dziwny "lek" wywołany jedynie i tylko tamtym zdarzeniem, bo po za tym każda z nas dba, troszczy sie o niego jak tylko potrafi, stramy sie otaczac go wsparciem i on o tym wie, bo czesto nam dziekuje za wszystko co robimy dla niego tylko wlasnie ten "lęk" ...
Weronika
zaufany użytkownik

Zawód: bankowiec

Postprzez allein Sun 12, 2013 11:03 pm

A nie ma urojeń, w których Ty i Mama jesteście jako osoby, które go chcą ukarać? Rozmawia z psychologiem? Czasem naprawdę nie wiadomo dlaczego chory kogoś sobie "wybierze" albo na kogoś się "uprze"...W ogóle w tych atakach ma urojenia? Mówi o tym Wam albo lekarzom?
"Trzy gwiazdy są na niebie. Trzy gwiazdy życia mego schronienie mi dają. To Wy..."
allein
zaufany użytkownik

Zawód: wolny

Postprzez Weronika Mon 13, 2013 6:54 pm

Jesli chodzi o te gorsze samopoczucia, to tak jak pisalam on czuje sie przytlaczany jakby ktoś, cos probowalo mu ścisnac glowe, mowi, że czuje sie przez cos obciazony od stop po glowe, tak jakby cos probowalo wciskac go w ziemie ... tak opisuje swoje codzienne gorsze samopoczucia ... co do urojen to w trakcie ataku to co widzial to jakies ptasie szpony ktore probowaly go atakowac i oczywiscie moglo to przeplatac sie z nami bo w trakcie ataku my probowalysmy odciagac go od tego aby spobie krzywdy nie zrobil bo probowal m.in wybic glowa szybe w oknie i z niego wyskoczyc, takze jesli chodzi o nas i nasz udzial to moze widzial nas gdzies pomiedzy (czego jak mowi nie pamieta), a po za tym moze byc tak jak mowi lekarz, wewnetrznie boi sie, że przy nas moze znowu cos sie stac i on moze nieswiadomie nas skrzywdzic tak jak wtedy, on bardzo przezyl to co wtedy zrobil sobie, nam ... byc moze to sa jego reakcje na to co sie wtedy wydarzylo i tak samo przezyl i przezywa to on jak i my.
Weronika
zaufany użytkownik

Zawód: bankowiec

Poprzednia strona

Powrót do leki, terapie