diphergan, clopixol, fenactil, fluanxol, haloperidiol, pernazyna, sulpiryd i trilafon to leki I generacji, tak zwane typowe.
abilify, clozapina, ketrel, olanzapina, rispolept, serdolect, solian i zeldox to leki II generacji tak zwane atypowe.
http://en.wikipedia.org/wiki/Antipsychotic
Angielska wikipedia podaje że abilify to lek III generacji.
Wikipedia wśród innych opcji podaje:
* Kannabidiol (z tej uroczej rośliny: http://pl.wikipedia.org/wiki/Konopie_siewne, Modulyn: viewtopic.php?f=17&t=9401)
* Xenazine (Tetrabenazinum) - lek na chorobę Huntingtona i zespół Tourette
* RG1678 - (viewtopic.php?f=17&t=7043&p=78227)
* Tenina - http://pl.wikipedia.org/wiki/Teanina
Generacje neuroleptyków
Moderator: moderatorzy
-
- zaufany użytkownik
- Posty: 15558
- Rejestracja: pn lip 30, 2018 9:52 pm
- płeć: mężczyzna
- Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu
Generacje neuroleptyków
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.
-
- zaufany użytkownik
- Posty: 1570
- Rejestracja: pt lut 25, 2011 7:33 pm
- płeć: mężczyzna
Re: Generacje neuroleptyków
Wystarczy tylko się uśmiechnąć, by ukryć zranioną duszę i nikt nawet nie zauważy, jak bardzo cierpisz....
-
- moderator
- Posty: 3856
- Rejestracja: pn lut 06, 2006 11:32 am
- płeć: mężczyzna
Re: Generacje neuroleptyków
O lekach oddziałujących na receptory glutaminowe mówi się już od dawna, prace nad paroma z nich są na zaawansowanym etapie. Jestem ciekaw, kiedy na półki trafią pierwsze z nich. Mają być pomocne nie tylko w przypadku depresji, ale także schizofrenii. Sama Ketamina jest chyba jednak zbyt niebezpieczna, by mogła być wykorzystywana jako medykament na choroby psychiczne. Znane są przypadki jej nadużyć przez narkomanów.
-
- zaufany użytkownik
- Posty: 972
- Rejestracja: czw gru 13, 2012 10:47 pm
- płeć: mężczyzna
Re: Generacje neuroleptyków
Pisałem już na tym forum wiele razy że na ten glutaminowy jest robiony lek bitopirden jak dotąd w badaniu pomógł około 84% lek ma wejść na rynek w grudniu 2014. Wie ktoś może więcej o innych lekach?