Nie chce mi się pracować. Niech pracują inni.

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik
Posty: 3639
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:24 pm
płeć: mężczyzna

Re: Nie chce mi się pracować. Niech pracują inni.

Post autor: Digital »

@redaktor, jeżeli czujesz się na siłach i masz ku temu chęci, to czemu nie. Próbuj, świat stoi otworem przed odważnymi.
Tak, rozwód to zapewne straszna rzecz i zapewne takie coś może człowieka wykończyć psychicznie, przykro mi.
Nie ufałbym tym wszystkim projektom i agendom, raczej tylko zbierają dane i ściągają od państwa haracz za osoby niepełnosprawne w tych projektach uczestniczące. Czy znajdują pracę takim osobom? Moim zdaniem rzadko kiedy. Z prostej przyczyny, jak się coś wydarzy, to oni poniosą odpowiedzialność za taką osobę i jej skaptowanie do pracy więc na ile się da stosują uniki. Chyba że ktoś bardzo im się spodoba i przypadnie do gustu, będzie pięknie tańczył jak mu zagrają, wtedy owszem możliwe, że uzyska ich wsparcie lub nawet zasili szeregi. Mieli my tu taki przykład w postaci jednego sławnego delikwenta, mówię oczywiście o panu Katastrofym.
Diskor
bywalec
Posty: 64
Rejestracja: śr cze 28, 2023 12:48 pm

Re: Nie chce mi się pracować. Niech pracują inni.

Post autor: Diskor »

Ja to na miejscu niektórych z was zastanowił bym się co będzie jak mamy i taty już nie będzie i trzeba będzie rachunki opłacić za te grosze .
Awatar użytkownika
Piotrek007
zaufany użytkownik
Posty: 2768
Rejestracja: wt paź 21, 2014 12:48 pm
płeć: mężczyzna

Re: Nie chce mi się pracować. Niech pracują inni.

Post autor: Piotrek007 »

Redaktor weź się po prostu przełam i spróbuj pójść do pracy - jakiejkolwiek.Jak nie dasz sobie rady to możesz się zwolnić w każdej chwili,choćby po kilku dniach.Mi praca dała wszystko to czego mi brakowało w młodości i przez co się rozchorowałem.Znajomi,brak lęku i fobii związanych z innymi ludźmi.Skończyło się życie w izolacji to i skończyły się objawy choroby.Jak będzie u Ciebie i czego Ci brakuje w chorobie - nie wiem.Ale skoro myślisz o podjęciu pracy to poprostu to zrób.Jak nie będzie dobrze to po jednym dniu możesz zrezygnować.
"Nie mów mi jak mam żyć
Bo ja dobrze wiem jak i co
Nie pomoże mi już nic
Jak nie pomogę sam sobie."
redaktor
bywalec
Posty: 1486
Rejestracja: pn lip 04, 2011 7:11 pm
płeć: mężczyzna

Re: Nie chce mi się pracować. Niech pracują inni.

Post autor: redaktor »

Spokojnie.

Chcę pracować najpierw na pół, potem na trzy czwarte etatu. Nie na cały, bo jakoś chcę sobie wykroić czas choćby na psychoterapię.

Ale będę pracował ( w serwisie sprzątającym zapewne- no, chyba, że przez znajomą fundację zajmującą się zdrowiem psychicznym, w której od 2019 r. działam jako wolontariusz, ktoś mi pomoże coś znaleźć, np. nieco bardziej zgodnie z wykształceniem ).
Diskor
bywalec
Posty: 64
Rejestracja: śr cze 28, 2023 12:48 pm

Re: Nie chce mi się pracować. Niech pracują inni.

Post autor: Diskor »

Idź najlepiej na początek na wykładanie towaru albo na ochronę.
Na ochronie jest easy.
A wykładanie towaru to chyba każdy ogarnie.
U mnie w mniejszym mieście to 5h się robi i te 1800 na rękę jest i masz czas wtedy na terapię bo terapeuta się dostosuje do tego że w danych godzinach pracujesz i po prostu będziesz chodził po pracy.
redaktor
bywalec
Posty: 1486
Rejestracja: pn lip 04, 2011 7:11 pm
płeć: mężczyzna

Re: Nie chce mi się pracować. Niech pracują inni.

Post autor: redaktor »

To na sporej dawce haloperydolu mogę pilnować obiektów ( osiedli itp. ) i robić na nocki :evil: :D ?.

To już wolę wykładać towary/sprzątać...
Diskor
bywalec
Posty: 64
Rejestracja: śr cze 28, 2023 12:48 pm

Re: Nie chce mi się pracować. Niech pracują inni.

Post autor: Diskor »

Lekarzem nie jestem to ci nie powiem.
Ale widzę że szukasz wymówek najpierw terapia teraz haliperydol.
Zapytaj się lekarza że chcesz pracę podjąć i czy możesz na tych lekach albo żeby zmniejszył dawkę jak nie na takiej dawce nie da rady.
Diskor
bywalec
Posty: 64
Rejestracja: śr cze 28, 2023 12:48 pm

Re: Nie chce mi się pracować. Niech pracują inni.

Post autor: Diskor »

Jak chcesz to nie szukaj roboty mi to szczerze mówiąc bez znaczenia czy ty będziesz pracować czy nie.
Jak z rentą ci się dobrze żyje to żyj z renty.
Ty też masz coś innego niż schizofrenia więc nie wiem jakie są twoje ograniczenia.
redaktor
bywalec
Posty: 1486
Rejestracja: pn lip 04, 2011 7:11 pm
płeć: mężczyzna

Re: Nie chce mi się pracować. Niech pracują inni.

Post autor: redaktor »

Chcę podjąć pracę.

Wczoraj podobało mi się, jak podlałem mój antydepresant, Coaxil, pięcioma mocnymi kawami :D i miałem leciutką górkę ( moje zmysły bardzo były wyostrzone itp. ).

Ale nie wiem, czy mógłbym tak, podlewając się cały czas mocnymi kawami, pilnować na nocki osiedla/parkingu ( monitoring ) czy centrum handlowego.
Jednak trzeba czasem spać. Nie wiem, czy kompletnie nie rozregulowałbym sobie rytmu dobowego.

Dlatego sprzątanie biur i innych lokalizacji w serwisie sprzątającym to lepszy pomysł.

A jak ty radziłeś sobie z pracą w ochronie ?.
Diskor
bywalec
Posty: 64
Rejestracja: śr cze 28, 2023 12:48 pm

Re: Nie chce mi się pracować. Niech pracują inni.

Post autor: Diskor »

Poszedłbym do ochrony bo mam znajomego który chwali tą robotę ale ja sobie nie będę wyrabiać papieru o niepełnosprawności bo mi to nie potrzebne.
Mógłbym ale po co mi to a do ochrony przyjmują z takim papierem.
jaca310
bywalec
Posty: 75
Rejestracja: pt mar 31, 2023 7:59 am
płeć: mężczyzna

Re: Nie chce mi się pracować. Niech pracują inni.

Post autor: jaca310 »

Jeżeli potrafisz kablować, dzwonić na pały to praca w ochronie może być. W przeciwnym razie będziesz tylko sobie oglądał i przepuszczał
Diskor
bywalec
Posty: 64
Rejestracja: śr cze 28, 2023 12:48 pm

Re: Nie chce mi się pracować. Niech pracują inni.

Post autor: Diskor »

Ja to nie kumam jak można mieszkać w Warszawie i pracy nie znaleźć.
Ja to bym tam nawet tydzień bez pracy nie był.
Roboty jest tylko trzeba chcieć pracować.
redaktor
bywalec
Posty: 1486
Rejestracja: pn lip 04, 2011 7:11 pm
płeć: mężczyzna

Re: Nie chce mi się pracować. Niech pracują inni.

Post autor: redaktor »

Jutro idę do doradczyni zawodowej przerabiać i skracać CV. Bo to takie CV zbiorcze ( niestety ).
ODPOWIEDZ

Wróć do „praca”