Czy szatan istnieje ?

Moderator: moderatorzy

Regulamin forum
W dyskusji na tematy religijne oraz duchowości, lecz nie związane ze schizofrenią proszę używać działu tematy dowolne -> filozofia.
Awatar użytkownika
herbertmarshall
bywalec
Posty: 184
Rejestracja: czw wrz 28, 2023 7:06 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: herbertmarshall »

hidden92 pisze: sob sty 06, 2024 10:13 pm Wszystko o czym mówi stary i nowy testament jest niemożliwe do zaistnienia i nie da się w żaden sposób wytłumaczyć naukowo. W związku z czym nie ma nieba i piekła. Ja to nawet te książki trochę jak mitologie traktuje. Taka abstrakcja. Dziwie się że tyle ludzi w 21 wieku dałoby się wręcz zabić za wiarę... Przecież wiadomo że to pic na wodę...
Masz prawo traktować je jako mitologie.
Czy pic na wodę - nie wiem.
Wiem jedno: te pisma mają ogromne pokłady mądrości, które odkrywa się wraz z wiekiem.
Czy są choć w części prawdziwe - kiedyś się przekonamy na własnej skórze.
swtern
zaufany użytkownik
Posty: 829
Rejestracja: czw sty 31, 2019 11:52 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: swtern »

Skoro istnieje dobro i żlo i można je rozróżnić to moze istnieja te podzielone zaswiaty.Gorzej jesli dobro czy zło są abstrakcyjnym pojeciem wymyslonym przez ludzi.kicha
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17079
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Catastrophique »

Nie ogarniacie zycia poza swoim pokojem, a probujecie silic sie na takie filozoficzne domysly?
Dosyc to pocieszne ;).
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
swtern
zaufany użytkownik
Posty: 829
Rejestracja: czw sty 31, 2019 11:52 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: swtern »

Lepsze chyba to niz cytowanie pierdów internetowych celebrytów ;)
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17079
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Catastrophique »

Po pierwsze - nie pierdy tylko wkurzająca Cie mocno i nie tylko Ciebie, prawda.
Po drugie - ich źródłem nie sa internetowi celebryci. Wyjdz z Pudelka i zacznij czytac książki.
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
swtern
zaufany użytkownik
Posty: 829
Rejestracja: czw sty 31, 2019 11:52 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: swtern »

Prawda mnie nie denerwuje tylko banalny przekaz w nich zawarty.Sa to truizmy, dla naiwniaków ze stępionym obrazem rzeczywistosci.
Tobie bym tez dorzadzil czytanie literatury,ale tej wartosciowej.jesli umiesz taka rozroznic?
Awatar użytkownika
Catastrophigłupek
bywalec
Posty: 537
Rejestracja: ndz gru 10, 2023 1:08 pm
Status: Upośledzony

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Catastrophigłupek »

Catastrophique pisze: ndz sty 07, 2024 11:36 am Januszek już nie musi mieszkać w piwnicy!

Januszek jest na utrzymaniu kobiet czy to męska k! SPYTACIE? BUC 2023. KU..WA :angelic-green:
100%
Życie jest przygodą dla odważnych albo niczym. |"I do not fear for You are with me" | Semper in altum
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17079
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Catastrophique »

paulus318 pisze: ndz sty 07, 2024 12:29 pm Prawda mnie nie denerwuje tylko banalny przekaz w nich zawarty.Sa to truizmy, dla naiwniaków ze stępionym obrazem rzeczywistosci.
Tobie bym tez dorzadzil czytanie literatury,ale tej wartosciowej.jesli umiesz taka rozroznic?
Nie bądź śmieszny.
Alez denerwuje - ich tresc (bo namawia do ruszenia dupy, a Ty len i tchorz co chciałby miec wszystko podane na tacy) i ich autorzy (bo osiągnęli wiecej od Ciebie).
Porównaj nasze zycia i wyciągnij wnioski czyja wiedza i metody sa bardziej przydatne i efektywne.
Ci "naiwniacy" tworzący te rady i stosujące je w zyciu to ludzie sukcesu, z potwierdzonymi osiągnięciami i autorytetem, w przeciwieństwie do Ciebie - chorego psychicznie nie potrafiącego sie odnaleźć w życiu, będącego tak naprawdę nikim.
Takie sa twarde fakty.
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
swtern
zaufany użytkownik
Posty: 829
Rejestracja: czw sty 31, 2019 11:52 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: swtern »

Ty to pewnie cytowałbyś kazdego kto dorobil sie wiecej niz passata trzymanego w stodole.Ale nie przejmuj sie to tylko oznaka niedojrzałosci tego sie nie leczy ;)
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17079
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Catastrophique »

Oznaka niedojrzałości jest ignorowanie prawdy i faktów, slonko. Ciągle robienie tych samych błędów, uparte zycie w tej samej beznadziei gdy dobrze wiesz, ze mozna lepiej.
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
swtern
zaufany użytkownik
Posty: 829
Rejestracja: czw sty 31, 2019 11:52 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: swtern »

a coz ja takiego ignoruje? dla mnie oznaka niedojrzalosci jest niezrozumienie sytuacji,nieadekwatnosc jeszcze np.Tak samo jak ty nie rozumiesz ze nikogo tutaj nie przerobisz na swoja modle szczegolnie ze Twoje dzialania sa bezefektywne odkad tu jestes.
Pumba
zaufany użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 06, 2017 3:58 pm

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Pumba »

Szatan istnieje na pewno, pewnej nocy mnie zniewolił na dwie godziny, leżałem w łóżku i nie mogłem się ruszyć totalny paraliż, czułem że to był diabeł szatan, są trzy rodzaje działania szatana, najlżejsze nawiedzenie, potem jest zniewolenie a na końcu opętanie.
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17079
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Catastrophique »

paulus318 pisze: ndz sty 07, 2024 1:04 pm szczegolnie ze Twoje dzialania sa bezefektywne odkad tu jestes.
To tylko swiadczy o waszej glupocie i zaslepieniu, bo konsekwencji bierności uniknąć się nie da. Tylko, ze to tykającą bomba zegarowa. Jak eksploduje - nie będzie co zbierac. A zegar tyka. Tik tak tik tak.
No i trzeba tez wziąć pod uwage, ze czytaja to nie tylko zaślepieni glupcy, ale osoby, ktore w tym rynsztoku się nie udzielaja, ale czytają, bardziej uwaznie i rozsądnie.
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
Awatar użytkownika
hidden92
bywalec
Posty: 361
Rejestracja: sob gru 03, 2022 4:48 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: hidden92 »

Pumba pisze: ndz sty 07, 2024 1:11 pm Szatan istnieje na pewno, pewnej nocy mnie zniewolił na dwie godziny, leżałem w łóżku i nie mogłem się ruszyć totalny paraliż, czułem że to był diabeł szatan, są trzy rodzaje działania szatana, najlżejsze nawiedzenie, potem jest zniewolenie a na końcu opętanie.
Nie pomyślałeś o tym że to objaw schizofrenii? Nie prawidłowo funkcjonujący mózg może płatać figle. Ludzie są sobie w stanie różne rzeczy wmówić...
swtern
zaufany użytkownik
Posty: 829
Rejestracja: czw sty 31, 2019 11:52 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: swtern »

aha czyli produkujesz sie dla jakiejs wyimaginowanej "publicznosci" ,ktora ponoc dazy Twoje wpisy szczegolna atencja.No gratuluje wyobrazni !
Awatar użytkownika
herbertmarshall
bywalec
Posty: 184
Rejestracja: czw wrz 28, 2023 7:06 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: herbertmarshall »

Catastrophique pisze: ndz sty 07, 2024 1:17 pm
paulus318 pisze: ndz sty 07, 2024 1:04 pm szczegolnie ze Twoje dzialania sa bezefektywne odkad tu jestes.
czytaja to nie tylko zaślepieni glupcy, ale osoby, ktore w tym rynsztoku się nie udzielaja, ale czytają, bardziej uwaznie i rozsądnie.
Hm, hm... chciałem tylko skromnie zauważyć, że skutecznie się w ten "rynsztok" wkomponowałeś. I nie możesz się jakoś z niego wydostać.... :think:
Pamal
zaufany użytkownik
Posty: 9648
Rejestracja: sob gru 29, 2007 11:07 pm

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Pamal »

Podejrzewam, że większość ludzi nie szuka w internecie niczego pozytywnego, szczególnie na forum dla schizofreników, tylko negatywnych emocji (coś się dzieje), pośmiać się z kogoś (z wariata) i sensacji.
Także to chyba się nazywa złudzenie pozytywnej widowni.
Awatar użytkownika
herbertmarshall
bywalec
Posty: 184
Rejestracja: czw wrz 28, 2023 7:06 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: herbertmarshall »

Myślę, że większość szuka po prostu informacji o tej chorobie i co się o niej pisze.
Awatar użytkownika
Piotrek007
zaufany użytkownik
Posty: 2752
Rejestracja: wt paź 21, 2014 12:48 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Piotrek007 »

paulus318 pisze: ndz sty 07, 2024 1:21 pm aha czyli produkujesz sie dla jakiejs wyimaginowanej "publicznosci" ,ktora ponoc dazy Twoje wpisy szczegolna atencja.No gratuluje wyobrazni !
Jaki sukces taka publiczność.Wymysł chorej wyobraźni.
"Nie mów mi jak mam żyć
Bo ja dobrze wiem jak i co
Nie pomoże mi już nic
Jak nie pomogę sam sobie."
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17079
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Catastrophique »

Bierne nolify mówią mi o chorej wyobraźni ;). Chyba naprawdę zapominacie, ze poza Evotem istnieje tez zycie.
A co do forum, jest tu często po kilkaset gosci i większość pewnie to czyta. Zakładanie, ze kazdy jest biernym przegrywem jak Wy jest dosyc naiwne ;).
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
ODPOWIEDZ

Wróć do „przeżycia religijne”