ZDRAJCA . Męzczyzna która poparł lesbijki i uwielbiał wielokąty .

ogólne dyskusja o lbgt

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
PuszkinKochajacyLayle
bywalec
Posty: 664
Rejestracja: czw cze 29, 2023 3:21 am
płeć: mężczyzna

ZDRAJCA . Męzczyzna która poparł lesbijki i uwielbiał wielokąty .

Post autor: PuszkinKochajacyLayle »

To on stworzył hasło "piekło kobiet" podejmując kampanie publicystyczne o prawa kobiet, świadome macierzyństwo, rozdział Kościoła od państwa, co przysporzyło mu wrogów na wielu stronach sceny politycznej. Pisarz uwielbiany przez rzesze czytelników, dla przeciwników – „notoryczny demoralizator”.

Niestrudzony tłumacz - to Tadeuszowi Żeleńskiemu zawdzięczamy polskie wydania "Niebezpiecznych związków", "Dziejów Tristana i Izoldy" oraz cyklu "W poszukiwaniu straconego czasu". Mistrz literackich prowokacji i autopromocji.

"Prywatnie melancholik i introwertyk. W licznych romansach szukał przyjaźni i więzi intelektualnej. Taki związek stworzył z publicystką Ireną Krzywicką" - zapowiada biografię Boya-Żeleńskiego Wydawnictwo Literackie. - "Monika Śliwińska odkrywa nieznane dotąd fakty z życia Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Z doświadczeń, konfliktów wewnętrznych i niejednoznacznych wyborów rekonstruuje biografię, którą czyta się jak wciągającą powieść".
ODPOWIEDZ

Wróć do „kochać inaczej”