Brak siły fizycznej i psychicznej

Moderator: moderatorzy

szary_wolf
bywalec
Posty: 66
Rejestracja: sob maja 25, 2024 4:34 pm
płeć: mężczyzna

Brak siły fizycznej i psychicznej

Post autor: szary_wolf »

Mam 43 lata a od jakiś 2 lat zauważyłem że coraz bardziej słabne szczególności fizycznie. Wprawdzie mam mały brzuszek bo waże 107 kilo przy wzroście 175cm ale przecież kurde nie jestem jeszcze starym dziadem. I nie mam też siły psychicznie tak naprawde to jedno z drugim się przeplata, fizyczne z psychicznym. Czy osoby na tym forum w podobnym co ja wieku też mają podobnie?
Awatar użytkownika
gratis
zaufany użytkownik
Posty: 1593
Rejestracja: sob kwie 23, 2022 7:41 pm
płeć: mężczyzna
Kontakt:

Re: Brak siły fizycznej i psychicznej

Post autor: gratis »

Ja mam 43 lata, też mam takie dni. Wcześniej bylo jeszcze gorzej. Po odblokowaniu się emocjonalnym poczułem ulge i sily mi.wrocily. Zamierzam biegac, żeby tej sily bylo więcej. Na razie mam ograniczone możliwości bo jestem w szpitalu i ten pobyt na mnie działa depresyjnie. Przez dwadzieścia ostatnich lat nie mogłem dojść do siebie. Ale coś robilem mimo braku sily i mimo frustracji. Ta praca tez mi duzo dala bo przynajmniej czas nie został stracony mimo ze było ciężko wiec nie żałuję i to mnie nie dobija. Proponuję sobie wcielić marszobieg. Ja jestem zadowolony z tego ze biegalem bo teraz wiem jak to jest gdy się ma kondycję i mam do czego wracac. A samo to wspomnienie to bardzo duzo. Gdy bede w domu kupie hantle bo tez mam nadwage. Będę ćwiczyć. To wspaniale uczucie wygladac dobrze. Uczę się tez rysunku, więc zrobię studia z grafiki. Bardzo pociągają mnie moje plany. Wcześniej bylo bardzo zle dopiero w maju mi się poprawilo. Moze tez trochę to byla wina lekow ale raczej mozg byl przeciazony zlymi wspomnieniami wypartymi do podświadomości, ze zyly swoim zyciem i stamtad mnie zatruwaly. Teraz biore leki. Uswiadomilem sobie co mnie blokowalo i raczej nie byly to leki choc fluanxol mi odstawil bo mogl blokowac. Teraz czuje ze jestem jak nowo narodzony, bo psychika się odblokowala i mimo tej nudy na oddziale i braku spontanicznosci przez ograniczenia nie jest tak zle jak bylo. Czas leczy rany. Ale pogadaj o tym z lekarzem. Mnie pomoglo odlaczenie się w duzej mierze od netu i zatopienie się w swoich myslach bo bylem przebodzcowany. Przeczytaj o detoksie dopaminowym to daje do myślenia.
szary_wolf
bywalec
Posty: 66
Rejestracja: sob maja 25, 2024 4:34 pm
płeć: mężczyzna

Re: Brak siły fizycznej i psychicznej

Post autor: szary_wolf »

Dzięki za odpowiedz. Poczytałem o tym detoksie dopaminowym. Musiałbym na jeden dzień odłączyć się od netu i muzyki. Nie wiem czy do tego zalicza się również modelarstwo bo kleje takie tam samoloty, pojazdy, okręty??
Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik
Posty: 6026
Rejestracja: śr lut 06, 2013 6:20 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Brak siły fizycznej i psychicznej

Post autor: amigo »

szary_wolf pisze: pt lip 26, 2024 1:31 pm Czy osoby na tym forum w podobnym co ja wieku też mają podobnie?
znajdz sobie jakies hobby/zajecie zeby zajmowac sobie czas. polecam oddzial dzienny. ja wlasnie tam sie odblokowalem. zaczalem przebywac z ludzmi, jezdzic na terapie. oprocz tego wazny jest sport. moga to byc na poczatek spacery. mam 29 lat, na lekach czuje sie dobrze. nie mam praktycznie zamulki .
szary_wolf
bywalec
Posty: 66
Rejestracja: sob maja 25, 2024 4:34 pm
płeć: mężczyzna

Re: Brak siły fizycznej i psychicznej

Post autor: szary_wolf »

Biore jeszcze 150 mg pregabaliny i dzisiaj nie wziąłem tej wieczornej 75 mg pregabaliny, bo no niby pomaga to na lęki ale kij ma dwa końce i lek ten ma też od cholery skutków ubocznych. Chce sprawdzić jak na mniejszej dawce będe się czuł.
Awatar użytkownika
gratis
zaufany użytkownik
Posty: 1593
Rejestracja: sob kwie 23, 2022 7:41 pm
płeć: mężczyzna
Kontakt:

Re: Brak siły fizycznej i psychicznej

Post autor: gratis »

szary_wolf pisze: pt lip 26, 2024 3:40 pm Nie wiem czy do tego zalicza się również modelarstwo bo kleje takie tam samoloty, pojazdy, okręty??
Myślę, że to akurat jest dobre zajęcie, żeby kontynuować.
Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik
Posty: 6026
Rejestracja: śr lut 06, 2013 6:20 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Brak siły fizycznej i psychicznej

Post autor: amigo »

rano poszedlem na spacer, zrobilem 2-3 km, pozniej polozylem sie do lozka przed TV ogladac mecz koszykowki i padlem . zmulilo mnie spac. to pewnie po psychotropach i pogoda tez jest winowajca.
Awatar użytkownika
gratis
zaufany użytkownik
Posty: 1593
Rejestracja: sob kwie 23, 2022 7:41 pm
płeć: mężczyzna
Kontakt:

Re: Brak siły fizycznej i psychicznej

Post autor: gratis »

Psychotropy potrafią zamulać
Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik
Posty: 6026
Rejestracja: śr lut 06, 2013 6:20 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Brak siły fizycznej i psychicznej

Post autor: amigo »

gratis pisze: sob lip 27, 2024 3:39 pm Psychotropy potrafią zamulać
oj tak i to bardzo. Jeszcze szczegolnie jak ja biore wysokie dawki-wiec zamula gotowa
ODPOWIEDZ

Wróć do „leki, terapie”