Dużo pieniędzy na psychiatrię...

Moderator: moderatorzy

Regulamin forum
W dyskusji ogólnej proszę używać działu powyżej, tutaj tylko o konkretnych szpitalach, przychodniach, etc.
Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik
Posty: 3123
Rejestracja: śr wrz 13, 2017 5:44 pm

Dużo pieniędzy na psychiatrię...

Post autor: Meduzola »

https://www.rynekzdrowia.pl/Psychiatria ... 03,16.html Wstawiłam ten link, bo pomyślałam, że może nasze zdanie jednak dla kogoś się liczy. Piszę też z pozycji takiej, że uważam, że dotychczasowe leki robią z nas inwalidów i praca byłaby krokiem milowym do poprawy funkcjonowania. Wyobrażam też sobie odejście od elektrowstrząsów na rzecz rTMS, bo w Polsce ten rodzaj stymulacji nie jest refundowany. Może polska nauka miałaby materiał do dalszego rozwoju, gdyby częściej wykonywano rezonans magnetyczny głowy.
qda
bywalec
Posty: 59
Rejestracja: pt mar 29, 2024 7:36 pm
płeć: mężczyzna

Re: Dużo pieniędzy na psychiatrię...

Post autor: qda »

Idea zaiste szlachetna.
Diabeł tkwi w szczegółach, a tych jednak brak.
Żeby nie okazało się, jak to zwykle bywało, że polska psychiatria, jak cała opieka zdrowotna, to dziurawe wiadro, do którego można dolewać pieniędzy bez końca.
A te z kolei ulewają się do prywatnych kieszeni...
Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik
Posty: 3123
Rejestracja: śr wrz 13, 2017 5:44 pm

Re: Dużo pieniędzy na psychiatrię...

Post autor: Meduzola »

Dobrze też zahaczyć od tej strony...
qda
bywalec
Posty: 59
Rejestracja: pt mar 29, 2024 7:36 pm
płeć: mężczyzna

Re: Dużo pieniędzy na psychiatrię...

Post autor: qda »

Meduzola pisze: pn cze 10, 2024 6:13 pm Może polska nauka miałaby materiał do dalszego rozwoju, gdyby częściej wykonywano rezonans magnetyczny głowy.
Meduzola, obawiam się, że polska nauka stoi przed obliczem innych, poważniejszych wyzwań, jak bezsensowny system punktacji artykułów naukowych, domniemana korupcja w Komisji Akredytacyjnej czy dyplomy opłacane i dowożone niczym jak na pyszne.pl:)
Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik
Posty: 3123
Rejestracja: śr wrz 13, 2017 5:44 pm

Re: Dużo pieniędzy na psychiatrię...

Post autor: Meduzola »

To jakaś patologia.
Awatar użytkownika
Swine
bywalec
Posty: 951
Rejestracja: wt sie 10, 2021 10:27 am
płeć: mężczyzna

Re: Dużo pieniędzy na psychiatrię...

Post autor: Swine »

Link nie działa.
Zapraszamy na nasze forum dyskusyjne! https://schizofrenia.icd6.pl/
Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik
Posty: 3123
Rejestracja: śr wrz 13, 2017 5:44 pm

Re: Dużo pieniędzy na psychiatrię...

Post autor: Meduzola »

U mnie działa. Najwyżej wpisz w wyszukiwarkę: "4 miliardy na psychiatrię".
Awatar użytkownika
Swine
bywalec
Posty: 951
Rejestracja: wt sie 10, 2021 10:27 am
płeć: mężczyzna

Re: Dużo pieniędzy na psychiatrię...

Post autor: Swine »

Zapraszamy na nasze forum dyskusyjne! https://schizofrenia.icd6.pl/
Awatar użytkownika
Słonecznik1
bywalec
Posty: 7105
Rejestracja: czw sie 16, 2012 9:13 pm
płeć: mężczyzna

Re: Dużo pieniędzy na psychiatrię...

Post autor: Słonecznik1 »

nasz nfz i system zdrowia to sito wiec powinni je uszczelnić zamiast wlewać i tracić pieniądze
Awatar użytkownika
Swine
bywalec
Posty: 951
Rejestracja: wt sie 10, 2021 10:27 am
płeć: mężczyzna

Re: Dużo pieniędzy na psychiatrię...

Post autor: Swine »

SORy są dysfunkcyjne w szpitalach, lekarze nie leczą. Cały system medyczny jest szemrany.
Zapraszamy na nasze forum dyskusyjne! https://schizofrenia.icd6.pl/
Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik
Posty: 3123
Rejestracja: śr wrz 13, 2017 5:44 pm

Re: Dużo pieniędzy na psychiatrię...

Post autor: Meduzola »

(...)
Ostatnio zmieniony sob lip 20, 2024 8:12 pm przez Meduzola, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
zdrowy
zaufany użytkownik
Posty: 872
Rejestracja: ndz wrz 25, 2011 10:07 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Toruń

Re: Dużo pieniędzy na psychiatrię...

Post autor: zdrowy »

Meduzola pisze: pt lip 12, 2024 11:47 am Ja bardzo proszę o częstsze neuroobrazowanie. Nie wytrzymuję już tego ścisku w głowie, a to tylna część głowy, a to skroniowa. Towarzyszy mi permanetny lęk, nie wychodzę z domu, mam problem z przygotowaniem sobie posiłków, świat wydaje mi się dwuwymiarowy. Może w przyszłości zaburzenia psychiatryczne będzie można korygować operacjami neurochirurgicznymi, bo psychiatrzy opisują objawy z pogranicza filozofii, a doznania pozostają mocno w tyle.
Hmm, a to nie psychoza?
Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik
Posty: 3123
Rejestracja: śr wrz 13, 2017 5:44 pm

Re: Dużo pieniędzy na psychiatrię...

Post autor: Meduzola »

zdrowy pisze: pt lip 12, 2024 5:21 pm Hmm, a to nie psychoza?
Miałam na myśli moje ograniczone funkcje motoryczne i lęk przestrzeni, a nie "widzenie, słyszenie lub czucie rzeczy, których nie ma". A to, ile osób z naszą diagnozą halucynuje, to informacja trudna do zdobycia. Chociaż przyznaję, że mam jakieś trudne do zidentyfikowania zaburzenia percepcji, chodzi o tę wzrokową, ale też "dzwoni" mi w lewym uchu, tzw. szumy uszne.
Awatar użytkownika
zdrowy
zaufany użytkownik
Posty: 872
Rejestracja: ndz wrz 25, 2011 10:07 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Toruń

Re: Dużo pieniędzy na psychiatrię...

Post autor: zdrowy »

Meduzola pisze: pt lip 12, 2024 6:09 pm
zdrowy pisze: pt lip 12, 2024 5:21 pm Hmm, a to nie psychoza?
Miałam na myśli moje ograniczone funkcje motoryczne i lęk przestrzeni, a nie "widzenie, słyszenie lub czucie rzeczy, których nie ma". A to, ile osób z naszą diagnozą halucynuje, to informacja trudna do zdobycia. Chociaż przyznaję, że mam jakieś trudne do zidentyfikowania zaburzenia percepcji, chodzi o tę wzrokową, ale też "dzwoni" mi w lewym uchu, tzw. szumy uszne.
Ścisk w głowie itd itp to typowy objaw w schizofrenii.. ale urojeniowy. Zadziwiające jest to jak ta choroba jest powtarzalna...
Awatar użytkownika
Słonecznik1
bywalec
Posty: 7105
Rejestracja: czw sie 16, 2012 9:13 pm
płeć: mężczyzna

Re: Dużo pieniędzy na psychiatrię...

Post autor: Słonecznik1 »

porobili drabinkę by zrobić sobie jakiekolwiek praktycznie badanie. Jakby to miało cos zaoszczędzić ,jaka to oszczędność że lekarz np laryngolog wypisuje skierowanie na jakieś badanie kiedy wizyta u niego nie jest za darmo tylko nfz mu płaci tylko kolejka jest
Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik
Posty: 3123
Rejestracja: śr wrz 13, 2017 5:44 pm

Re: Dużo pieniędzy na psychiatrię...

Post autor: Meduzola »

zdrowy pisze: pt lip 12, 2024 7:34 pm Ścisk w głowie itd itp to typowy objaw w schizofrenii.. ale urojeniowy. Zadziwiające jest to jak ta choroba jest powtarzalna...
Tyle spraw do jednego wora! Poza tym ścisk w głowie nie może być urojeniowy, skoro w EEG wykazano u mnie 2,5 roku temu "neurony w części skroniowej w stanie Hv". Co do zaburzeń funkcjonowania znajdującego się z tyłu głowy móżdżku (odpowiada za orientację przestrzenną), to nie wiem, czy EEG może coś wykazać, bo nie jest on częścią kory mózgowej. Psychiatrzy, mówią, że mózg nie ma nerwów czuciowych i na tym się kończy ich wiedza z dziedziny neurologii, a jednak coś sprawia, że ten mózg się odczuwa. Byłam już blisko rTMS, ale coś pokrzyżowało mi plany. Nie zdążyłam postarać się o ekspertyzę niezależnego neurologa.
Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik
Posty: 3123
Rejestracja: śr wrz 13, 2017 5:44 pm

Re: Dużo pieniędzy na psychiatrię...

Post autor: Meduzola »

Ten ścisk w głowie potęguje albo wywołuje fakt, że zażywam Clopixol w zastrzyku co dwa tygodnie, który zlecono w szpitalu "dla pewności, że biorę leki", przy czym słowo "lek" ma wydźwięk ironiczny. Dziś przeczytałam, że to lek 1. generacji. To jest taki rodzaj usztywnienia, jakby ktoś założył mi hełm na głowę, albo przynajmniej obręcz. Choć po leku 2. generacji Rispolepcie miałam ciężkie objawy parkinsonowskie. Po Clopixolu ciągle mi się coś śni, co normalnym nie jest.
Ostatnio zmieniony pt sie 02, 2024 7:09 pm przez Meduzola, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Swine
bywalec
Posty: 951
Rejestracja: wt sie 10, 2021 10:27 am
płeć: mężczyzna

Re: Dużo pieniędzy na psychiatrię...

Post autor: Swine »

Jak rząd chce wojować z krasnoludkami w ogródkach to nic dziwnego że daje na psychiatrię, będzie miał dobrą opiekę.
Zapraszamy na nasze forum dyskusyjne! https://schizofrenia.icd6.pl/
Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik
Posty: 3123
Rejestracja: śr wrz 13, 2017 5:44 pm

Re: Dużo pieniędzy na psychiatrię...

Post autor: Meduzola »

Stworzenie centrów zdrowia psychicznego za poprzedniego rządu tylko umacnia rejonizację, tak na prawdę niczego nie wnosi.
Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik
Posty: 3123
Rejestracja: śr wrz 13, 2017 5:44 pm

Re: Dużo pieniędzy na psychiatrię...

Post autor: Meduzola »

Przypomniało mi się, że niejaki Abram Hoffer ze swoim zespołem wypróbowywał na chorych mega dawki witaminy B3, ale próby te zostały zmiecione przez rozpędzony czy może rozpędzający się przemysł farmaceutyczny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „placówki służby zdrowia”