Kłopoty z matką

relacje rodzinne i ogólnie interpersonalne

Moderator: moderatorzy

gratis
zaufany użytkownik
Posty: 1434
Rejestracja: sob kwie 23, 2022 7:41 pm
płeć: mężczyzna
Kontakt:

Kłopoty z matką

Post autor: gratis »

Kiedyś jak byłem bardzo mały to "popieprzylem" zjeżdżalnię. Wypalalem lupką znaczki na powierzchni drewnianej. Ktoś chyba poskarżył i moja matka to poszła ścierać. Dostałem za to zjeby od matki. Tym się za bardzo nie przejąłem... A innym razem powycinalem.w zeszycie na okladce dziurki w kształcie listków i pod spodem napisałem: fiut, cipa, pizda. Mama to zobaczyła i wpadła w szał tak, że straciłem do nie z tego powodu jakiś rodzaj zaufania, ze jak coś robie po swojemu to czekaja mnie zjeby. To wydarzenie i pewnie to pierwsze też rzutowało na moje relacje z kobietami. Od czasu, gdy to sobie uświadomiłem, uwolnilo się ze mnie sporo negatywnej energii. Bo przez to kiedyś wpadłem w narkotyki. Zastanawiałbym się, czy mówić o tym matce ale chyba nie ma sensu poruszać tego tematu, bo jakkolwiek było to już dawno, a mlodych dzieci nie ma u nas w domu, więc nie trzeba na to zwracać juz uwagi.
Javelin
bywalec
Posty: 436
Rejestracja: pn wrz 27, 2021 1:12 pm
płeć: mężczyzna

Re: Kłopoty z matką

Post autor: Javelin »

Przestań roztrząsać dzieciństwo i zacznij żyć tym co jest teraz.
gratis
zaufany użytkownik
Posty: 1434
Rejestracja: sob kwie 23, 2022 7:41 pm
płeć: mężczyzna
Kontakt:

Re: Kłopoty z matką

Post autor: gratis »

Weź się lecz...
Javelin
bywalec
Posty: 436
Rejestracja: pn wrz 27, 2021 1:12 pm
płeć: mężczyzna

Re: Kłopoty z matką

Post autor: Javelin »

Sam się lecz, co Ci da roztrząsanie jakiś wydarzeń z dzieciństwa, dorośnij, zaakceptuj siebie i twórz coś z tego co masz a nie z tego co by było gdyby coś się stało inaczej.
gratis
zaufany użytkownik
Posty: 1434
Rejestracja: sob kwie 23, 2022 7:41 pm
płeć: mężczyzna
Kontakt:

Re: Kłopoty z matką

Post autor: gratis »

Nie pisz w tym wątku, skoro nie kminisz terapii psychologicznych.
Awatar użytkownika
przegłosowany
zaufany użytkownik
Posty: 7927
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:59 am
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu
płeć: mężczyzna

Re: Kłopoty z matką

Post autor: przegłosowany »

gratis pisze: wt cze 11, 2024 11:09 am Bo przez to kiedyś wpadłem w narkotyki.
:lol:
Javelin pisze: wt cze 11, 2024 4:06 pm Przestań roztrząsać dzieciństwo i zacznij żyć tym co jest teraz.
Otóż to. Do najrozsądniejszych wniosków nie dochodzisz.
gówno w proszku na kijoszku
gratis
zaufany użytkownik
Posty: 1434
Rejestracja: sob kwie 23, 2022 7:41 pm
płeć: mężczyzna
Kontakt:

Re: Kłopoty z matką

Post autor: gratis »

Takie rady masz z dupy wyssane, skąd wiesz co robię?
Awatar użytkownika
milusia12
bywalec
Posty: 481
Rejestracja: sob sty 08, 2022 11:28 pm

Re: Kłopoty z matką

Post autor: milusia12 »

gratis pisze: wt cze 11, 2024 11:09 am Kiedyś jak byłem bardzo mały to "popieprzylem" zjeżdżalnię. Wypalalem lupką znaczki na powierzchni drewnianej. Ktoś chyba poskarżył i moja matka to poszła ścierać. Dostałem za to zjeby od matki. Tym się za bardzo nie przejąłem... A innym razem powycinalem.w zeszycie na okladce dziurki w kształcie listków i pod spodem napisałem: fiut, cipa, pizda. Mama to zobaczyła i wpadła w szał tak, że straciłem do nie z tego powodu jakiś rodzaj zaufania, ze jak coś robie po swojemu to czekaja mnie zjeby. To wydarzenie i pewnie to pierwsze też rzutowało na moje relacje z kobietami. Od czasu, gdy to sobie uświadomiłem, uwolnilo się ze mnie sporo negatywnej energii. Bo przez to kiedyś wpadłem w narkotyki. Zastanawiałbym się, czy mówić o tym matce ale chyba nie ma sensu poruszać tego tematu, bo jakkolwiek było to już dawno, a mlodych dzieci nie ma u nas w domu, więc nie trzeba na to zwracać juz uwagi.
Jesli dążysz do samorozwoju = ewolucji myśli i osiągnięć
to jeśli diagnozujesz sie nonstop
to co wypijesz zjesz i jak po tym sie czujesz jak funkcjonujesz co myslisz

gdy płaczesz i tak naprawde nie wiesz czemu
jak ćpałeś cos czego nie chciałeś
pijesz duzo kawy i nagle z płaczu pojawia sie usmiech
to juz wiesz jak działa chemia
wazne jest to jaki ty chcesz byc i na co sobie pozwalasz
ale skoro czujesz sie za słaby na własną wolę
inni będą maglować kontrole chemią.
:angelic-blueglow:
gratis
zaufany użytkownik
Posty: 1434
Rejestracja: sob kwie 23, 2022 7:41 pm
płeć: mężczyzna
Kontakt:

Re: Kłopoty z matką

Post autor: gratis »

milusia12 pisze: pt cze 14, 2024 9:12 am
gratis pisze: wt cze 11, 2024 11:09 am Kiedyś jak byłem bardzo mały to "popieprzylem" zjeżdżalnię. Wypalalem lupką znaczki na powierzchni drewnianej. Ktoś chyba poskarżył i moja matka to poszła ścierać. Dostałem za to zjeby od matki. Tym się za bardzo nie przejąłem... A innym razem powycinalem.w zeszycie na okladce dziurki w kształcie listków i pod spodem napisałem: fiut, cipa, pizda. Mama to zobaczyła i wpadła w szał tak, że straciłem do nie z tego powodu jakiś rodzaj zaufania, ze jak coś robie po swojemu to czekaja mnie zjeby. To wydarzenie i pewnie to pierwsze też rzutowało na moje relacje z kobietami. Od czasu, gdy to sobie uświadomiłem, uwolnilo się ze mnie sporo negatywnej energii. Bo przez to kiedyś wpadłem w narkotyki. Zastanawiałbym się, czy mówić o tym matce ale chyba nie ma sensu poruszać tego tematu, bo jakkolwiek było to już dawno, a mlodych dzieci nie ma u nas w domu, więc nie trzeba na to zwracać juz uwagi.
Jesli dążysz do samorozwoju = ewolucji myśli i osiągnięć
to jeśli diagnozujesz sie nonstop
to co wypijesz zjesz i jak po tym sie czujesz jak funkcjonujesz co myslisz

gdy płaczesz i tak naprawde nie wiesz czemu
jak ćpałeś cos czego nie chciałeś
pijesz duzo kawy i nagle z płaczu pojawia sie usmiech
to juz wiesz jak działa chemia
wazne jest to jaki ty chcesz byc i na co sobie pozwalasz
ale skoro czujesz sie za słaby na własną wolę
inni będą maglować kontrole chemią.
:angelic-blueglow:
Tja, kvrwa, nastepna naukowczyni
gratis
zaufany użytkownik
Posty: 1434
Rejestracja: sob kwie 23, 2022 7:41 pm
płeć: mężczyzna
Kontakt:

Re: Kłopoty z matką

Post autor: gratis »

Czy zdarzenia z dzieciństwa warunkują życie dorosłego człowieka?

Tak, zdarzenia z dzieciństwa mają znaczący wpływ na dorosłe życie człowieka. Istnieje wiele badań psychologicznych, które pokazują, że doświadczenia z wczesnych lat kształtują nasze osobowości, relacje z innymi ludźmi, zdolności radzenia sobie ze stresem, a także zdrowie psychiczne i fizyczne.

1. **Osobowość i zachowanie**: Wczesne interakcje z rodzicami i opiekunami mają kluczowy wpływ na rozwój osobowości. Na przykład, dzieci, które doświadczają ciepła, wsparcia i stabilności, zazwyczaj rozwijają zdrową samoocenę i umiejętności społeczne. Z kolei dzieci, które doświadczają zaniedbania lub nadużyć, mogą mieć trudności z zaufaniem innym i mogą rozwijać różne problemy emocjonalne.

2. **Styl przywiązania**: Teoria przywiązania sugeruje, że relacje z opiekunami w dzieciństwie kształtują nasz styl przywiązania, który wpływa na nasze dorosłe relacje. Bezpieczne przywiązanie w dzieciństwie często prowadzi do zdrowych, stabilnych relacji w dorosłym życiu, podczas gdy niepewne przywiązanie może prowadzić do trudności w związkach.

3. **Zdrowie psychiczne**: Trauma z dzieciństwa, taka jak przemoc, zaniedbanie czy inne formy nadużyć, jest powiązana z wyższym ryzykiem rozwinięcia zaburzeń psychicznych w dorosłości, takich jak depresja, lęk czy PTSD. Pozytywne doświadczenia, wsparcie emocjonalne i zdrowe środowisko mogą działać jako czynniki ochronne.

4. **Zdrowie fizyczne**: Badania wykazują, że stresujące i traumatyczne doświadczenia z dzieciństwa mogą mieć długoterminowe konsekwencje dla zdrowia fizycznego, prowadząc do problemów takich jak choroby serca, cukrzyca czy choroby autoimmunologiczne.

5. **Radzenie sobie ze stresem**: Sposób, w jaki dzieci uczą się radzić sobie ze stresem i trudnymi emocjami w dzieciństwie, często wpływa na ich strategie radzenia sobie w dorosłym życiu. Zdrowe mechanizmy radzenia sobie uczone w dzieciństwie mogą pomóc w zarządzaniu stresem w dorosłości, podczas gdy niezdrowe strategie mogą prowadzić do problemów emocjonalnych i zdrowotnych.

Podsumowując, dzieciństwo ma kluczowe znaczenie dla kształtowania dorosłego życia. Jednak warto zauważyć, że mimo silnego wpływu wczesnych doświadczeń, dorosłe życie człowieka nie jest zdeterminowane wyłącznie przez dzieciństwo. Możliwe są zmiany i rozwój na każdym etapie życia, zwłaszcza przy wsparciu terapeutycznym i poprzez świadome działania na rzecz poprawy własnego zdrowia i dobrostanu.

Źródło: chat GPT
Javelin
bywalec
Posty: 436
Rejestracja: pn wrz 27, 2021 1:12 pm
płeć: mężczyzna

Re: Kłopoty z matką

Post autor: Javelin »

Czy rozpamiętywanie dzieciństwa w dorosłości jest dobre dla zdrowia psychicznego?

Negatywne aspekty rozpamiętywania dzieciństwa
Zatrzymanie się w przeszłości: Skupienie się na przeszłości kosztem teraźniejszości może prowadzić do trudności w radzeniu sobie z bieżącymi wyzwaniami i relacjami.
Trauma: Przywoływanie bolesnych wspomnień bez odpowiedniego wsparcia terapeutycznego może pogłębiać lęki, depresję i inne problemy zdrowia psychicznego.
Idealizacja przeszłości: Nadmierne idealizowanie dzieciństwa może prowadzić do niezadowolenia z obecnego życia i trudności w akceptacji rzeczywistości.

Chat GPT
gratis
zaufany użytkownik
Posty: 1434
Rejestracja: sob kwie 23, 2022 7:41 pm
płeć: mężczyzna
Kontakt:

Re: Kłopoty z matką

Post autor: gratis »

Joincika by zapalił posypalbym kreseczki kwasa grzyby i extazy do tego bysmy zjedli bylaby dobra faza u kumpla
Awatar użytkownika
karuna
zaufany użytkownik
Posty: 17531
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:23 pm
Status: xd
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: Gadu gadu bla bla
Lokalizacja: Taka żeby ciebie było widać. ;)

Re: Kłopoty z matką

Post autor: karuna »

Matka jest jedna.
nie mam podpisu :mrgreen:
gratis
zaufany użytkownik
Posty: 1434
Rejestracja: sob kwie 23, 2022 7:41 pm
płeć: mężczyzna
Kontakt:

Re: Kłopoty z matką

Post autor: gratis »

Chyba wszystko na świecie jest unikatowe i jedyne w swoim rodzaju. Jest tylko mnóstwo kopii, które próbują naśladować oryginały.
ODPOWIEDZ

Wróć do „rodzina i otoczenie”