Czy psychiatrzy to truciciele?

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik
Posty: 10794
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 2:14 am
płeć: mężczyzna

Czy psychiatrzy to truciciele?

Post autor: hvp2 »

Pytanie jak w temacie!

Jak spojrzeć krytycznie na historię psychiatrii to jest to w dużej mierze historia znęcania się nad pacjentami!!! Aktualnie przy użyciu środków chemicznych.
Awatar użytkownika
zdrowy
zaufany użytkownik
Posty: 872
Rejestracja: ndz wrz 25, 2011 10:07 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Toruń

Re: Czy psychiatrzy to truciciele?

Post autor: zdrowy »

Nie :)
Awatar użytkownika
Schibi
zaufany użytkownik
Posty: 1367
Rejestracja: śr lip 05, 2017 4:20 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy psychiatrzy to truciciele?

Post autor: Schibi »

jestem ciekaw jak bys funkcjonowala bez tej chemii? Ludzki umysl jest bardzo skomplikowany, moze nie ma idealnych lekow, moze dlatego ze koncerny farmaceutyczne jeszcze nie wymyslili podczas badan, bo troche watpie, ze jakby mieli lepsze leki by blokowali, mogli by na tym sporo zarobic, a jest konkurencja. Ostatnio slyszalem ze jest podobno jakis przelomowy lek na odchudzanie juz w kilku krajach i daje super efekty, a wartosc na gieldzie konceru poszybowala o mld w góre... takze mozna...
Awatar użytkownika
FreshEscape
bywalec
Posty: 1530
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:07 am
płeć: mężczyzna

Re: Czy psychiatrzy to truciciele?

Post autor: FreshEscape »

Co tu dużo gadać. NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK PRZYMUS BRANIA LEKÓW !!! Zaden psychiatra ci tego nie wkłada w gardło....
Awatar użytkownika
hidden92
bywalec
Posty: 374
Rejestracja: sob gru 03, 2022 4:48 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy psychiatrzy to truciciele?

Post autor: hidden92 »

Bez leków wszyscy byśmy byli z psychozami i głęboko w d... wole sobie tego nie wyobrażać...
Awatar użytkownika
przegłosowany
zaufany użytkownik
Posty: 8137
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:59 am
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu
płeć: mężczyzna

Re: Czy psychiatrzy to truciciele?

Post autor: przegłosowany »

FreshEscape pisze: sob wrz 16, 2023 9:45 am Co tu dużo gadać. NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK PRZYMUS BRANIA LEKÓW !!! Zaden psychiatra ci tego nie wkłada w gardło....
Otóż to.
gówno w proszku na kijoszku
Awatar użytkownika
piotrs
zaufany użytkownik
Posty: 2089
Rejestracja: sob paź 08, 2016 10:41 am
Lokalizacja: Koronka Do Bożego Miłosierdzia

Re: Czy psychiatrzy to truciciele?

Post autor: piotrs »

na pewno trzeba brać leki
na pewno ZA LEKOWUJĄ na za dużych dawkach leków
wiekszość to konowały niedorozwiniete daja duże dawki leków na początek
aby spać w szpoitalu i leżeć na łóżku
Awatar użytkownika
Dobro
zaufany użytkownik
Posty: 18031
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:23 pm
Status: करुणा
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: wrzesień
Lokalizacja: tu i teraz

Re: Czy psychiatrzy to truciciele?

Post autor: Dobro »

to wolny kraj, możecie nie brać leków, jednak leki zamulają na tyle że nie słychać głosów i urojenia nudzą
każdy dzień to nowy początek
Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik
Posty: 10794
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 2:14 am
płeć: mężczyzna

Re: Czy psychiatrzy to truciciele?

Post autor: hvp2 »

FreshEscape pisze: sob wrz 16, 2023 9:45 am Co tu dużo gadać. NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK PRZYMUS BRANIA LEKÓW !!! Zaden psychiatra ci tego nie wkłada w gardło....
Chory ma prawo zgodzić się dobrowolnie na zażywanie leków, a jak się nie zgodzi dobrowolnie to można go zmusić sądownie! Taka to i "dobrowolność".
swtern
zaufany użytkownik
Posty: 829
Rejestracja: czw sty 31, 2019 11:52 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy psychiatrzy to truciciele?

Post autor: swtern »

ja bym ich predzej przyrównal do dilerów.
Awatar użytkownika
Ciri
bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr lut 23, 2022 6:58 pm

Re: Czy psychiatrzy to truciciele?

Post autor: Ciri »

Fakty są takie, że bez przepisywanych przez nich prochów daleko bym nie zajechała. Próby funkcjonowania bez nich skończyły się pobytem w szpitalu.
Awatar użytkownika
zdrowy
zaufany użytkownik
Posty: 872
Rejestracja: ndz wrz 25, 2011 10:07 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Toruń

Re: Czy psychiatrzy to truciciele?

Post autor: zdrowy »

Do autora tematu. Czy jakbyś miał cukrzyce, albo niedoczynność tarczycy to stwierdziłbyś że diabetolog lub endokrynolog to truciciel? Bo musisz brać na daną chorobę leki...
Awatar użytkownika
Filcowy_Las
bywalec
Posty: 61
Rejestracja: pt wrz 08, 2023 10:57 pm

Re: Czy psychiatrzy to truciciele?

Post autor: Filcowy_Las »

Zastanawia mnie dlaczego nazywasz ich trucicielami skoro przepisują leki na najgorsze ścierwo jakie nas spotkało- głosy, i jako jedyni ze społeczeństwa (poza psychologami) interesują się naszą chorobą.
Nie wyobrażam sobie znowu przeżywać tego piekła. Nie wyobrażam sobie jak ktoś może chcieć do tego piekła wracać nie biorąc leków.
Awatar użytkownika
FreshEscape
bywalec
Posty: 1530
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:07 am
płeć: mężczyzna

Re: Czy psychiatrzy to truciciele?

Post autor: FreshEscape »

hvp2 pisze: ndz wrz 17, 2023 3:27 am Chory ma prawo zgodzić się dobrowolnie na zażywanie leków, a jak się nie zgodzi dobrowolnie to można go zmusić sądownie! Taka to i "dobrowolność".
W Polskim systemie prawno-społecznym osoba chora psychicznie jest praktycznie nie do ruszenia, nie wiem szczerze co trzeba robić i kim być i co mieć w głowie ze sprawa danej osoby trafi na wokande, zostanie jakoś osądzona a przede wszystkim zacznie ponosić odpowiedzialność za to co robi. Nawet jak ktoś jest całkowicie ubezwłasnowolniony, nie można z nim praktycznie nic zrobić.
Ja mam taką sytuacje od lat w domu, ze mam takiego typowego, tfu... przepraszam, nie typowego, tylko takiego chorego jak jest w ogólnej opini na temat chorych. Drze sie, kurwuje, chujuje, szkaluje, wyklina, przesladuje, wyzywa niszczy i chodzi z nożem. Myślisz ze przez ostatnie 10 lat, cokolwiek z nim ktokolwiek zrobil ?
Ostatnia rozprawa skonczyła sie zaledwie kilka tygodni temu, a już chce zabijac. Jedyne co przez lata wobec niego zastosowano przymusowo, to o 7 rano Policja w kajdankach wywiozła go na wojewódzką komisje sądową. A co sie codziennie w domu dzieje to by chyba film nakrecic, bo cieżko ubrać to słowami, dzien w dzień od 10 lat. A praktycznie od dziecko zycie z nim pod jednym dachem było piekłem.
Pamal
zaufany użytkownik
Posty: 9824
Rejestracja: sob gru 29, 2007 11:07 pm

Re: Czy psychiatrzy to truciciele?

Post autor: Pamal »

A ja im trochę współczuję, bo niewdzięczną specjalizację sobie wybrali. Nie dość, że mogą upodobnić się z czasem do pacjentów, to opinie często im piszą pacjenci w psychozie, którzy muszą brać nieprzyjemne leki, więc te opinie są negatywne.
Większość pozytywnych opinii o lekarzach z Instytutu Psychiatrii i Neurologii dotyczy neurologów.
Moja była lekarka nie bała się przyjechać do mnie w psychozie (kiedy pierwszy raz się rozchorowałam), kiedyś dostała w szczękę od pacjenta.
Muszą umieć rozmawiać z człowiekiem, nawet niekomunikatywnym, albo w szale.
jagienka
zaufany użytkownik
Posty: 1387
Rejestracja: czw paź 20, 2011 12:54 pm

Re: Czy psychiatrzy to truciciele?

Post autor: jagienka »

Większość z nich raczej stara się pomóc. Oni zdają sobie sprawę, że leki są niedoskonałe i mają mnóstwo skutków ubocznych. No ale co mają zrobić jak nic lepszego jeszcze nie wymyślono. Chociaż ja jestem zdania, że każdy student medycyny na specjalizacji psychiatrii powinien testowo pobrać przynajmniej 1 lek z danej grupy psychotropów przez okres powiedzmy miesiąca, aby potem móc bardziej zrozumieć chorego :D
Nina887
zarejestrowany użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: sob kwie 22, 2023 7:12 pm

Re: Czy psychiatrzy to truciciele?

Post autor: Nina887 »

Ja polecam święte ziele.
Nina887
zarejestrowany użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: sob kwie 22, 2023 7:12 pm

Re: Czy psychiatrzy to truciciele?

Post autor: Nina887 »

Może kiedyś na nie przychylniej popatrzą i będziemy chodzić szczęśliwi.
Awatar użytkownika
przegłosowany
zaufany użytkownik
Posty: 8137
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:59 am
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu
płeć: mężczyzna

Re: Czy psychiatrzy to truciciele?

Post autor: przegłosowany »

Nina887 pisze: ndz wrz 24, 2023 8:09 am Może kiedyś na nie przychylniej popatrzą i będziemy chodzić szczęśliwi.
Marihuana sprzyja rozwojowi schizofrenii!
gówno w proszku na kijoszku
Nina887
zarejestrowany użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: sob kwie 22, 2023 7:12 pm

Re: Czy psychiatrzy to truciciele?

Post autor: Nina887 »

Ja mówię o takiej, z której są wyciągnięte odpowiednie substancje, o leku na bazie marihuany. W ogóle jestem bardziej za wykorzystywaniem w większym stopniu roślin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „lekarze”