Czy szatan istnieje ?

Moderator: moderatorzy

Regulamin forum
W dyskusji na tematy religijne oraz duchowości, lecz nie związane ze schizofrenią proszę używać działu tematy dowolne -> filozofia.
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17079
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Catastrophique »

I nie trafisz z takim podejsciem nigdy. Zreszta, na poczatku trzeba by wyjsc z domu.
Nono, tylko spory ten wywod i bogaty w wycieczki osobiste i wyzwiska pomimo rzekomej obojetnosci co do mnie xD.
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
kanapkaaaaa
bywalec
Posty: 274
Rejestracja: ndz mar 26, 2023 11:26 am

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: kanapkaaaaa »

Catastrophique pisze: ndz sie 27, 2023 12:34 pm
Nono, tylko spory ten wywod i bogaty w wycieczki osobiste i wyzwiska pomimo rzekomej obojetnosci co do mnie xD.
Gościowi napluc prosto w mordę to będzie tłumaczył, że deszcz pada :lol:
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17079
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Catastrophique »

Jak już pisałem Meduzce: zależy kto pluje i jak pluje ;).
Kto się przejmuje takimi jak Wy?
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
kanapkaaaaa
bywalec
Posty: 274
Rejestracja: ndz mar 26, 2023 11:26 am

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: kanapkaaaaa »

spływa po tobie jak po kaczce :lol:
A potem takie niedorozwoje mózgowe, niczego w życiu nie nauczone probuja atakowac innych,tych bardziej przytomnych :D
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17079
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Catastrophique »

kanapkaaaaa pisze: ndz sie 27, 2023 1:25 pm A potem takie niedorozwoje mózgowe, niczego w życiu nie nauczone probuja atakowac innych,tych bardziej przytomnych :D
Bardzo dobra, niezamierzona autoironia ;).
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
kanapkaaaaa
bywalec
Posty: 274
Rejestracja: ndz mar 26, 2023 11:26 am

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: kanapkaaaaa »

Catastrophique pisze: ndz sie 27, 2023 1:26 pm
kanapkaaaaa pisze: ndz sie 27, 2023 1:25 pm A potem takie niedorozwoje mózgowe, niczego w życiu nie nauczone probuja atakowac innych,tych bardziej przytomnych :D
Bardzo dobra, niezamierzona autoironia ;).
Ty musisz być po szkole specjalnej dla głęboko upośledzonych, interpretacja prostego przekazu cię przerasta na tyle że tworzysz sobie swój własny świat :lol:
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17079
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Catastrophique »

Autoironia po raz drugi.
Zobacz jak wyglada Twoje zycie i jak pasuje do tego slowo "przytomna" ;).
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
kanapkaaaaa
bywalec
Posty: 274
Rejestracja: ndz mar 26, 2023 11:26 am

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: kanapkaaaaa »

Catastrophique pisze: ndz sie 27, 2023 1:37 pm Autoironia po raz drugi.
Zobacz jak wyglada Twoje zycie i jak pasuje do tego slowo "przytomna" ;).
Dobra widać, że sie kończysz, powtarzasz się byle by tylko coś napisac. Pusty jestes i będziesz.
Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik
Posty: 3639
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:24 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Digital »

Catastrophique pisze: śr sie 23, 2023 9:21 pm W zyciu, aby być produktywnym, trzeba działać, nie myslec i gadac tylko. Zreszta, samo pisanie na forum to nie jest nawet prawdziwe gadanie. Prawdziwego gadania się boicie.
Zycie to praktyka, nie teoria. Kompletnie tracicie czas na bezproduktywne pisanie, ktorego nawet prawie nikt nie czyta i nikogo to nie obchodzi. Nikogo nie ośmieszam, sami to robicie, pisząc tony bezużytecznych bzdur.
Ej patrz, troll najpierw naprodukuje takie coś, po czym sam tu siedzi całą niedzielę i pipcy trzy po trzy, frustrat niereformowalny i hipokryta :lol:
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17079
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Catastrophique »

Digital pisze: ndz sie 27, 2023 9:45 pm
Catastrophique pisze: śr sie 23, 2023 9:21 pm W zyciu, aby być produktywnym, trzeba działać, nie myslec i gadac tylko. Zreszta, samo pisanie na forum to nie jest nawet prawdziwe gadanie. Prawdziwego gadania się boicie.
Zycie to praktyka, nie teoria. Kompletnie tracicie czas na bezproduktywne pisanie, ktorego nawet prawie nikt nie czyta i nikogo to nie obchodzi. Nikogo nie ośmieszam, sami to robicie, pisząc tony bezużytecznych bzdur.
Ej patrz, troll najpierw naprodukuje takie coś, po czym sam tu siedzi całą niedzielę i pipcy trzy po trzy, frustrat niereformowalny i hipokryta :lol:
Jaką całą niedzielę? Byłem tu wczoraj niecałe 3h. Spójrz sobie na godziny powstawania postów. No i to co jest wyżej do mnie się nie stosuje bo ja nie produkuje ton wyzwisk, antypsychiatrycznych bzdur, uzalania sie nad soba, teorii spiskowych etc. No i znacznie wieksza czesc czasu poswiecam na spotkania z ludzmi na zywo gdy Wy w ogole nawet takiego zycia nie macie.
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik
Posty: 3639
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:24 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Digital »

A co mnie to? Siedź kiedy chcesz mam to gdzieś i ile chcesz tylko skończ z tym bajdurzeniem, albo zajmij się zawodowo pisaniem bajek. Jak widać wychodzi ci to perfekcyjnie, lepiej niż cokolwiek innego, no i masz już spore w tym doświadczenie po latach spędzonych na forach.
Awatar użytkownika
przegłosowany
zaufany użytkownik
Posty: 8104
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:59 am
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu
płeć: mężczyzna

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: przegłosowany »

Catastrophique pisze: pn sie 28, 2023 8:42 am znacznie wieksza czesc czasu poswiecam na spotkania z ludzmi na zywo gdy Wy w ogole nawet takiego zycia nie macie.
I po co to? Bronisz się czy atakujesz, obrażasz innych znowu? :doh:
gówno w proszku na kijoszku
Awatar użytkownika
podniebnyromantyk
zaufany użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: wt cze 06, 2023 7:48 am
płeć: mężczyzna

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: podniebnyromantyk »

Digital pisze: śr sie 23, 2023 1:07 pm

Ty sobie żartujesz? Wszystko co najgorsze jest jego dziełem, głód, wojny, choroby, ból, nieszczęścia, lęk. Niestety jest wszędzie wokoło i rządzi światem. Dlatego tylko ci nieliczni co nie są z tego świata i nie uznają reguł nim rządzących są wierni Bogu Jedynemu.
Człowiek otrzymał wolną wolę od Pana, dokonując pierwszych wyborów utracił raj i został z niego wygnany, od tamtej pory żyje krótkim życiem w chorobach mękach bólu cierpieniu i umieraniu na końcu. Niestety nadal wybiera zło, hołduje mamonie, kradnie, zabija i cudzołoży. Nadal wątpisz? Tu nie potrzeba kamuflaży, wszystko masz jak na dłoni.
To całkowicie zwalenie winy na kozła ofiarnego. Ta lucka niewinność jest czystym zakłamaniem sumienia. Tak jak napisałeś @Digital, człowiek ma wolną wolę i wybiera dobrze lub źle, czasem nie wybiera wcale a czasem nie ma wyboru.

Nie tylko człowiek, zwierzęta również walczą między sobą nawet w gronie własnego gatunku. Cała natura w tym rośliny rywalizują między sobą i się zwalczają na wszystkie możliwe dla siebie sposoby, nie jest to tak widowiskowe jak rzucenie przez człowieka bomby atomowej, ale znawca tematu wie jaki dramat się rozgrywa w każdym możliwym miejscu wystepowania życia.

Życie to walka o jedzenie, terytorium czy partnera do kopulacji i instyktownemu przedłużeniu gatunku - przetrania.

Człowiek rozumny nie szuka szatana jako element zła tylko bierze odpowiedzialność za swoje czyny.

To bardzo ważne by mieć świadomość że wszyscy podemujemy zbiorowe decyzje i tylko my możemy zmienić świat ale trzeba zacząć od siebie. Zaraz potem wszystko się zmieni jak my ludzie zmiemy się na lepszych.

Zło jest tak samo naturalne jak deszcz bo jest elementem od zawsze nieodłocznym towarzyszonszemu życiu, kazdemu gatunkowi i w każdej opcji.

To jednak my ludzie szczególnie mamy dobro. Dzielimy się i współpracujemy dla wspólnego dobra.
Awatar użytkownika
Słonecznik1
bywalec
Posty: 7090
Rejestracja: czw sie 16, 2012 9:13 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Słonecznik1 »

zdrada a zdrada to to lewactwo , poczytaj sobie
Awatar użytkownika
Słonecznik1
bywalec
Posty: 7090
Rejestracja: czw sie 16, 2012 9:13 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Słonecznik1 »

po co ja mam tu ładnie pisać.sami znajdziedzie odpowiedz w sobie
Awatar użytkownika
Słonecznik1
bywalec
Posty: 7090
Rejestracja: czw sie 16, 2012 9:13 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Słonecznik1 »

przegłosowany palący się natręt może opowie coś . Myśle że może ale nie pomoże. A było by to na jego chwałe nawet sie nie domysla
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17079
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Catastrophique »

podniebnyromantyk pisze: wt sie 29, 2023 8:14 pm
Digital pisze: śr sie 23, 2023 1:07 pm

Ty sobie żartujesz? Wszystko co najgorsze jest jego dziełem, głód, wojny, choroby, ból, nieszczęścia, lęk. Niestety jest wszędzie wokoło i rządzi światem. Dlatego tylko ci nieliczni co nie są z tego świata i nie uznają reguł nim rządzących są wierni Bogu Jedynemu.
Człowiek otrzymał wolną wolę od Pana, dokonując pierwszych wyborów utracił raj i został z niego wygnany, od tamtej pory żyje krótkim życiem w chorobach mękach bólu cierpieniu i umieraniu na końcu. Niestety nadal wybiera zło, hołduje mamonie, kradnie, zabija i cudzołoży. Nadal wątpisz? Tu nie potrzeba kamuflaży, wszystko masz jak na dłoni.
To całkowicie zwalenie winy na kozła ofiarnego. Ta lucka niewinność jest czystym zakłamaniem sumienia. Tak jak napisałeś @Digital, człowiek ma wolną wolę i wybiera dobrze lub źle, czasem nie wybiera wcale a czasem nie ma wyboru.

Nie tylko człowiek, zwierzęta również walczą między sobą nawet w gronie własnego gatunku. Cała natura w tym rośliny rywalizują między sobą i się zwalczają na wszystkie możliwe dla siebie sposoby, nie jest to tak widowiskowe jak rzucenie przez człowieka bomby atomowej, ale znawca tematu wie jaki dramat się rozgrywa w każdym możliwym miejscu wystepowania życia.

Życie to walka o jedzenie, terytorium czy partnera do kopulacji i instyktownemu przedłużeniu gatunku - przetrania.

Człowiek rozumny nie szuka szatana jako element zła tylko bierze odpowiedzialność za swoje czyny.

To bardzo ważne by mieć świadomość że wszyscy podemujemy zbiorowe decyzje i tylko my możemy zmienić świat ale trzeba zacząć od siebie. Zaraz potem wszystko się zmieni jak my ludzie zmiemy się na lepszych.

Zło jest tak samo naturalne jak deszcz bo jest elementem od zawsze nieodłocznym towarzyszonszemu życiu, kazdemu gatunkowi i w każdej opcji.

To jednak my ludzie szczególnie mamy dobro. Dzielimy się i współpracujemy dla wspólnego dobra.
O, Józef wrócił na forum. Można poznać bo charakterystycznych dla niego błędach ortograficznych i niechęci do mnie, którą nigdy nie potrafił ukrywać. Tak pisałeś o przestrzeganiu regulaminu na forum, byciu rzetelnym userem a sam korzystasz z multikonta, które są tutaj zabronione.
Do powyższego bełkotu już się nie będę odnosił.
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
Awatar użytkownika
pycioslawa
moderator
moderator
Posty: 3376
Rejestracja: pt cze 12, 2020 11:55 pm
Status: twój najgorszy koszmar

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: pycioslawa »

Szatan na pewno istnieje, bo widzę jego ingerencję czytając wasze wypociny. Nie mówię od razu peace & love, end war i tym podobne. Nie musicie być hippisami, wielbić kwiatki, uprawiać ze sobą przygodny seks i zażywać narkotyki dla podkręcenia TEJ atmosfery. Ale nie ma żadnego, dosłownie żadnego sensu wasze przekrzykiwanie się, po czym wzajemne zgłaszanie mi postów obrażających tę drugą stronę. Ja rozumiem, że chcecie Catastrophique z forum wypędzić metodą tradycyjną, czyli samosądu. Ale jak to mawiał klasyk "nie dyskutuj z debilem - wpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem". Czy ja już tego tutaj nie wstawiałam? Nie pamiętam. Ale wstawię to do opisu, to może zapamiętacie. I nie mi oceniać, która ze stron to ten debil.
nie dyskutuj z debilem - wpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
viewtopic.php?t=40441
Wątek Zażalenia na pycioslawę. Chcesz coś dodać? Wbijaj śmiało.
Awatar użytkownika
podniebnyromantyk
zaufany użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: wt cze 06, 2023 7:48 am
płeć: mężczyzna

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: podniebnyromantyk »

Catastrophique pisze: śr sie 30, 2023 8:20 am
O, Józef wrócił na forum. Można poznać bo charakterystycznych dla niego błędach ortograficznych i niechęci do mnie, którą nigdy nie potrafił ukrywać. Tak pisałeś o przestrzeganiu regulaminu na forum, byciu rzetelnym userem a sam korzystasz z multikonta, które są tutaj zabronione.
Do powyższego bełkotu już się nie będę odnosił.
Człowieku z kimś mnie mylisz, ale faktycznie mam na imię Józef. To moje jedyne konto i koniec dyskusji bo za oszczerstwa zostaniesz zgłoszony a już tylko jednym palcem trzymiesz się przed zbanowaniem wiec zachowaj trzeźwy umysł w dalszej prowokacji trollu internetowy

Musisz się pogodzić z tym że ci nie odpuszczę a żadne oszczerstwa i manipulacje mnie nie zrażą 😁 trollu ty mój :clap:
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17079
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Catastrophique »

podniebnyromantyk pisze: śr sie 30, 2023 8:39 am
Catastrophique pisze: śr sie 30, 2023 8:20 am
O, Józef wrócił na forum. Można poznać bo charakterystycznych dla niego błędach ortograficznych i niechęci do mnie, którą nigdy nie potrafił ukrywać. Tak pisałeś o przestrzeganiu regulaminu na forum, byciu rzetelnym userem a sam korzystasz z multikonta, które są tutaj zabronione.
Do powyższego bełkotu już się nie będę odnosił.
Człowieku z kimś mnie mylisz, ale faktycznie mam na imię Józef. To moje jedyne konto i koniec dyskusji bo za oszczerstwa zostaniesz zgłoszony a już tylko jednym palcem trzymiesz się przed zbanowaniem wiec zachowaj trzeźwy umysł w dalszej prowokacji trollu internetowy

Musisz się pogodzić z tym że ci nie odpuszczę a żadne oszczerstwa i manipulacje mnie nie zrażą 😁 trollu ty mój :clap:
Z nikim nie mylę, piszesz w bardzo charakterystyczny sposób. @zbyszek, sprawdź to proszę.
Co do zbanowania - nie rozsmieszaj mnie, bo obiecujecie mi to chyba juz od dwoch lat xD.
Manipulacje i klamstwo to Twoja dzialka, wymyslajac bzdury na moj temat i korzystajac z multikonta.
Z czym mam niby sie pogodzic? Nadal pisze to co chce i do kogo chce, nie masz wplywu na nic.
I tak bedzie dalej, ile bede chcial.
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
ODPOWIEDZ

Wróć do „przeżycia religijne”