Grawitacja i kwantowa świadomość

Moderator: moderatorzy

Regulamin forum
W dyskusji na tematy religijne oraz duchowości, lecz nie związane ze schizofrenią proszę używać działu tematy dowolne -> filozofia.
Awatar użytkownika
podniebnyromantyk
zaufany użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: wt cze 06, 2023 7:48 am
płeć: mężczyzna

Grawitacja i kwantowa świadomość

Post autor: podniebnyromantyk »

Jestem rocznikiem wczesnych lat 80 i wychowałem się na ostatniej fali popularności filozofii hipisowskich. Mając wrodzone skłonności do nauk ścisłych w tym fizyki, chemii i astronomii, odkryłem skąd bierze się nie tylko świadomość co 6 zmysł. Bardzo ważne jest aby wiedzieć że nigdy nie uznawałem religii i mogę tu napisać pisząc o Bogu - jedynie jako element naszej psychiki i archetyp świadomości zbiorowej. Nigdy nie mam na myśli prawdziwego Boga bo takowy nie istnieje.

Wszechświat jest już nam bardzo dobrze znany i potrafmy zrozumieć i przewidywać większość w nim procesów zachodzących. Wiadomo że grawitacja to jedna z tych sił, która wpływa na całe swoje otoczenie. W przypadku takich skrajnych zjawisk jak czarna dziura, nawet swiatło nie potrafi z pułapki grawitacyjnej uciec.

Mózg człowieka i jego układ sieci neuronów do złudzenia przypomina struktury galaktyk i w nich gwiazd. Możliwe że grawitacja wszechświata ukształtwała nasze mózgi i nasza świadomość ma kwantowe połączenie z całym wszechświatem.

Potwierdzenie tego jest w całym zyciu na ziemi. Rządzi w nim tak zwany "złoty podział https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82oty_podzia%C5%82 który jest wyrażenie widzialnym działaniem kwantwo-grawitacyjnym i zachodzi nawet w fuzji wewnątrz gwiazd.

Niejednokrotnie ludzie czują tą kwantowość i szczególnie było to widoczne wraz z początkiem lat 60. W tym czasie odkrycia halucynogenu dokonał Albert Hofmann który wpływa na serotoninę, jest ona odpowiedzialna za przekazywanie sygnałów z biologicznych na chemiczne, dzięki czemu wpływa się na sieć neuronów w mózgu. https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Dietylo ... izergowego

Dzięki medytacji i sile woli przy odpowiedniej wrazliwowości można mieć kontakt z Bogiem jako uniwersalny archetyp świadomości zbiorowej i kwantowej. Przypuszczam że jest to inteligencja emocjonalna i podświadoma i ma właściwości podobne do komputera kwantowego. Potrafi też wpływać na ciało. To znana właściwość podśwomości i jest od dawna wykorzystywana przez szamanów.

Jak jest ktoś tutaj na forum co też się interesuje tą tematyką to zapraszam do dyskusji
Awatar użytkownika
Katastrofa
bywalec
Posty: 2216
Rejestracja: pn maja 08, 2023 4:43 pm

Re: Grawitacja i kwantowa świadomość

Post autor: Katastrofa »

Rocznik 1981 jestem! Bezdzietny singiel kawaler! Polak katolicki Polski, czyli mężczyzna!
Awatar użytkownika
podniebnyromantyk
zaufany użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: wt cze 06, 2023 7:48 am
płeć: mężczyzna

Re: Grawitacja i kwantowa świadomość

Post autor: podniebnyromantyk »

Katastrofa pisze: sob cze 17, 2023 3:42 pm Rocznik 1981 jestem! Bezdzietny singiel kawaler! Polak katolicki Polski, czyli mężczyzna!
To bardzo ważne co piszesz i pokój z Tobą.
Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik
Posty: 3112
Rejestracja: śr wrz 13, 2017 5:44 pm

Re: Grawitacja i kwantowa świadomość

Post autor: Meduzola »

Miałam w liceum fajna panią od fizyki, która jednak w połowie zachorowała. Ona mówiła, że śnią jej się takie rzeczy, które są odbiciem tego, co przeżyła do dwudziestego drugiego roku życia. I ja mam tak samo. Jak przyśni mi się coś nowego, to nawet ulgę wtedy odczuwam.
Awatar użytkownika
Katastrofa
bywalec
Posty: 2216
Rejestracja: pn maja 08, 2023 4:43 pm

Re: Grawitacja i kwantowa świadomość

Post autor: Katastrofa »

MI się śnią tylko horrory i gry komputerowe oraz computers with Internet.
Awatar użytkownika
Swine
bywalec
Posty: 937
Rejestracja: wt sie 10, 2021 10:27 am
płeć: mężczyzna

Re: Grawitacja i kwantowa świadomość

Post autor: Swine »

Znowu walnęła bomba atomowa, siemka w afterlife.
Zapraszamy na nasze forum dyskusyjne! https://schizofrenia.icd6.pl/
Awatar użytkownika
Katastrofa
bywalec
Posty: 2216
Rejestracja: pn maja 08, 2023 4:43 pm

Re: Grawitacja i kwantowa świadomość

Post autor: Katastrofa »

This is my Alter ego (not new).
ODPOWIEDZ

Wróć do „przeżycia religijne”