Komu wierzycie? Psychiatrom czy Antypsychiatrom?

Moderator: moderatorzy

AcidHouse
bywalec
Posty: 1839
Rejestracja: czw lis 14, 2019 8:45 pm
Status: Stara szkoła
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Genewa

Re: Komu wierzycie? Psychiatrom czy Antypsychiatrom?

Post autor: AcidHouse »

Catastrophique pisze: ndz kwie 18, 2021 9:39 am Moglbym Cie troche poprowokowac, abys zaczal swoja piesn wyzwisk i insynuacji i pozniej patrzec jak Cie banuja, ale czesto poprawiasz mi tu humor. Co prawda, niezamierzenie, ale z Ciebie mozna juz sie tylko smiac i wspolczuc, bo na zmiany jest juz za pozno.

Widać jaki jesteś dotknięty tym co wyżej napisałem i faktami, które mają miejsce w życiu współczesnym, bo niemal wszystko co napisałeś podkreśliło mi się na czerwono. Zapominasz używać altu i robisz tak, by ludzie się domyślali o co ci chodzi ?
Jeden nic nie wnoszący post pełen chaosu, ignorancji, hipokryzji i zupełnie niepoparty doświadczeniem życiowym bałagan, którego nie potrafisz uporządkować.
To ty łatwo się dajesz prowokować, nikt inny.
Rada na przyszłość - obserwuj pierw siebie i swoje posty, które publikujesz zaraz po moich, bo wyraźnie nudzisz się w życiu i prawdopodobnie nie masz żadnego zajęcia, co jak mniemam jest twoją ukrytą tajemnicą.

Tak większość rozsądnych ludzi omija to forum, widząc takich jak ty.

Nie szanuje ciebie za grosz, tak jak ty mnie, więc licz się z takimi odpowiedziami na jakie zasługujesz.
AcidHouse
bywalec
Posty: 1839
Rejestracja: czw lis 14, 2019 8:45 pm
Status: Stara szkoła
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Genewa

Re: Komu wierzycie? Psychiatrom czy Antypsychiatrom?

Post autor: AcidHouse »

Antonio Kontrabas pisze: ndz kwie 18, 2021 2:25 pm
AcidHouse pisze: sob kwie 17, 2021 5:51 pm Jednak banany to tylko mała część żywieniowej układanki, a po większości postów tego forum, aż razi w oczy niewiedza odnośnie żywienia, a później się zgania na rzekomą psychozę po odstawieniu leków i każdego się straszy.
Większość myli pojęcie psychozy rzekomo uaktywnionej po odstawieniu leków z efektami abstynencyjnymi i tak powinno się to nazywać - efekt abstynencyjny, gdyż leki neuroleptyczne, benzo, seronil są lekami uzależniającymi, a w efekcie macie po tym swoje urojenia, omamy i głosy, bo za długo byliście przywiązani do leków.

Odstawiacie i macie problem ? To nie psychoza.

Będę to powtarzał do znudzenia, wszędzie gdzie tylko się da.
Ok, wszystko sie zgadza i kuj z bananami. Zaznaczasz problem ale gdzie jest rozwiazanie?? Otoz odpowiem za ciebie rozwiazania nie ma. Nie mamy innego wyjscia jak zazywac leki. Nikt je w nas sila nie wmuszal tylko poszlismy sami z wlasnej nieprzymuszonej woli do lekarza ktory zapisal nam leki, i ktore zazywamy od wielu lat. Po co mialbym je odstawiac? Zeby dostac psychozy lub jak Ty to nazywasz doznac efektow abstynencyjnych? Co to za roznica? Kto z nas ma mozliwosc detoksu? I w jakim celu skoro nawet wtedy leki beda nam nadal potrzebne gdyz bez nich po prostu nie da sie zazwyczaj zyc w naszym przypadku. Jakie widzisz inne rozwiazanie?

Na dzień dzisiejszy też nie widzę innego rozwiązania, bo nie mam jeszcze wszystkich danych.
Zażywam aryzarela 30 mg i depakine 1000 mg, ale mam się świetnie, jednak wiem, że mogłoby być jeszcze o 20 procent lepiej, jednak nie robię już nic na własną rękę.
Od stycznia stawiam bardziej na pasję, pielęgnuję ją, a gdy nabiorę doświadczenia to będę się tym dzielił.
Jedynym efektem ubocznym, który obserwuje pod kątem fizycznym jest drżenie rąk po treningu siłowym.
Mam też inne zajęcia, przy których leki nie przeszkadzają, jedynie łapię chwilowe zawiechy (koncentracja).
Pozdrawiam.
jakotako
zaufany użytkownik
Posty: 1606
Rejestracja: pt paź 17, 2008 11:11 am
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Mielec (podkarpacie)
Kontakt:

Re: Komu wierzycie? Psychiatrom czy Antypsychiatrom?

Post autor: jakotako »

Nikomu
Awatar użytkownika
Antonio Kontrabas
zaufany użytkownik
Posty: 6989
Rejestracja: pt sie 27, 2010 11:49 pm
płeć: mężczyzna

Re: Komu wierzycie? Psychiatrom czy Antypsychiatrom?

Post autor: Antonio Kontrabas »

Te drzenia moze lek powodowac, choc nie jestem ekspertem. Warto suplementowac magnez i potas.
Dobrze ze masz zainteresowania to bardzo wazne w naszej sytuacji bo nie ma nic gorszego niz pozostawac samemu ze swoimi myslami. Tez mam pasje lub dwie ktore kocham i pielegnuje, i to mi daje sporo frajdy i zadowolenia. Pozdro!
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17079
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: Komu wierzycie? Psychiatrom czy Antypsychiatrom?

Post autor: Catastrophique »

AcidHouse pisze: ndz kwie 18, 2021 5:36 pm Nie szanuje ciebie za grosz, tak jak ty mnie, więc licz się z takimi odpowiedziami na jakie zasługujesz.
Ja Ciebie szanuje, nie mierz mnie swoja miara. Nie wyzywam Cie, jest mi Cie predzej szkoda, współczuję Ci tej nienawisci.
Na chamstwo nie zasluguje nikt i swiadczy to o bardzo niskim poziomie sfrustrowanej osoby, ktora nie potrafi nad sobą zapanowac.
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17079
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: Komu wierzycie? Psychiatrom czy Antypsychiatrom?

Post autor: Catastrophique »

AcidHouse pisze: ndz kwie 18, 2021 5:36 pm To ty łatwo się dajesz prowokować
Do czego? Ja uzywam wyzwisk i probuje Cie mieszac z blotem?
Straciles przez to zaufanego, przypominam.
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
paulus318
zaufany użytkownik
Posty: 819
Rejestracja: czw sty 31, 2019 11:52 pm
płeć: mężczyzna

Re: Komu wierzycie? Psychiatrom czy Antypsychiatrom?

Post autor: paulus318 »

W pierwszym etapie należy wierzyć lekarzom-potem można się buntować.
Awatar użytkownika
Amannn
zaufany użytkownik
Posty: 4683
Rejestracja: pn sie 17, 2020 3:54 pm

Re: Komu wierzycie? Psychiatrom czy Antypsychiatrom?

Post autor: Amannn »

Nauce - badaniom naukowym, otwartemu dialogowi itp.
Awatar użytkownika
Piotrek007
zaufany użytkownik
Posty: 2708
Rejestracja: wt paź 21, 2014 12:48 pm
płeć: mężczyzna

Re: Komu wierzycie? Psychiatrom czy Antypsychiatrom?

Post autor: Piotrek007 »

Wierzę przede wszystkim sobie i swoim doświadczeniom. Żaden psychiatra nie przekona mnie do większych dawek leków skoro wiem,jak czuje się na minimalnych dawkach które sam dostosowałem do swoich potrzeb.Nikt też nie przekona mnie, że będę czuł się lepiej nie biorąc wcale bo przerabiałem już takie pomysły.
"Nie mów mi jak mam żyć
Bo ja dobrze wiem jak i co
Nie pomoże mi już nic
Jak nie pomogę sam sobie."
Awatar użytkownika
Piotrek007
zaufany użytkownik
Posty: 2708
Rejestracja: wt paź 21, 2014 12:48 pm
płeć: mężczyzna

Re: Komu wierzycie? Psychiatrom czy Antypsychiatrom?

Post autor: Piotrek007 »

Jedynie w przypadku kiedy stracę kontrolę nad swoim zdrowiem psychicznym dopuszczam "zaufanie" lekarzowi, ale to tylko do czasu kiedy będę czuł się bezradny w objawach choroby.
"Nie mów mi jak mam żyć
Bo ja dobrze wiem jak i co
Nie pomoże mi już nic
Jak nie pomogę sam sobie."
Awatar użytkownika
Amannn
zaufany użytkownik
Posty: 4683
Rejestracja: pn sie 17, 2020 3:54 pm

Re: Komu wierzycie? Psychiatrom czy Antypsychiatrom?

Post autor: Amannn »

Co jak te minimalne dawki leków nie wystarczą?
Awatar użytkownika
Piotrek007
zaufany użytkownik
Posty: 2708
Rejestracja: wt paź 21, 2014 12:48 pm
płeć: mężczyzna

Re: Komu wierzycie? Psychiatrom czy Antypsychiatrom?

Post autor: Piotrek007 »

Biorę minimalne dawki od kilkunastu lat, ale jak napisałem powyżej nie będę szedł w zaparte jeśli poczuje się gorzej.
"Nie mów mi jak mam żyć
Bo ja dobrze wiem jak i co
Nie pomoże mi już nic
Jak nie pomogę sam sobie."
Awatar użytkownika
Erratas
bywalec
Posty: 845
Rejestracja: wt kwie 13, 2021 6:00 pm

Re: Komu wierzycie? Psychiatrom czy Antypsychiatrom?

Post autor: Erratas »

Wierzcie.
Awatar użytkownika
Piotrek007
zaufany użytkownik
Posty: 2708
Rejestracja: wt paź 21, 2014 12:48 pm
płeć: mężczyzna

Re: Komu wierzycie? Psychiatrom czy Antypsychiatrom?

Post autor: Piotrek007 »

Ja nigdy nie byłem w sytuacji w której biorąc leki nie osiągałem remisji i w miarę zadowalającego stanu psychiki. Nigdy nie musiałem szukać alternatywnych form leczenia. Swoje bardzo długie i bardzo ciężkie psychozy przechodziłem bez leków i bez kontaktu z lekarzami - od zakończenia ostatniej minęło ok. 20 lat. Nie liczę dwudniowego epizodu 8 lat temu bo odczułem go tylko z powodu trafienia do psychiatryka na miesiąc ale nie namieszał negatywnie w mojej psychice.Mam chyba duże szczęście w tym temacie.
"Nie mów mi jak mam żyć
Bo ja dobrze wiem jak i co
Nie pomoże mi już nic
Jak nie pomogę sam sobie."
ogotai

Re: Komu wierzycie? Psychiatrom czy Antypsychiatrom?

Post autor: ogotai »

.
Ostatnio zmieniony czw cze 10, 2021 9:02 pm przez ogotai, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bright Angel
zaufany użytkownik
Posty: 5426
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 9:40 pm
płeć: mężczyzna

Re: Komu wierzycie? Psychiatrom czy Antypsychiatrom?

Post autor: Bright Angel »

Ani psychiatrzy nie mają racji, ani anty-psychiatrzy. Psychoza na pewno nie jest czymś normalnym i pożądanym. Ale metody leczenia psychiatrów, to jest barbarzyństwo.
Just remember that death is not the end. Heaven or hell? The choice is Yours.
Awatar użytkownika
Erratas
bywalec
Posty: 845
Rejestracja: wt kwie 13, 2021 6:00 pm

Re: Komu wierzycie? Psychiatrom czy Antypsychiatrom?

Post autor: Erratas »

Wierzcie, komu wierzycie. A wasza wiara was zbawi.
Awatar użytkownika
137
bywalec
Posty: 262
Rejestracja: czw cze 15, 2017 6:08 am
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Komu wierzycie? Psychiatrom czy Antypsychiatrom?

Post autor: 137 »

ja się boje psychiatrów. boje się im mówić, co się dzieje, bo mi przepiszą kosmiczne leki i będzie gorzej
einsam
zaufany użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: sob lut 08, 2014 4:10 pm
płeć: mężczyzna

Re: Komu wierzycie? Psychiatrom czy Antypsychiatrom?

Post autor: einsam »

Antonio Kontrabas pisze: śr mar 17, 2021 6:54 pm Podobno Sulpiryd moze powodowac agresje, pomysl dla wlasnego dobra i bezpieczenstwa zamiane na Solian!
Ja bym nie zmieniał sulpiryd.Zażywając go w dawce niskiej,bo sulpiryd 300 mg/dobę z Kwetiapiną 300 mg-0-400 mg leczy mnie bardziej niż wysokie dawki sulpiryd.Jest super,jest super więc o co ci chodzi?
Awatar użytkownika
Erratas
bywalec
Posty: 845
Rejestracja: wt kwie 13, 2021 6:00 pm

Re: Komu wierzycie? Psychiatrom czy Antypsychiatrom?

Post autor: Erratas »

Po co wybierać najlepiej wierzyć obum.
ODPOWIEDZ

Wróć do „antypsychiatria”