Narkotyki a schizofrenia

Tu zajmujemy się środkami odurzającymi tylko o ile jest to związane ze schizofrenią.

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
czejenka
zaufany użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: pt lut 11, 2011 7:58 pm

Re:

Post autor: czejenka »

fotex pisze:A swoją drogą , czy wdychanie eteru może być uzależniające albo szkodliwe? :?:
Tak, jest zarówno uzalezniające, jak i szkodliwe.
Dłuższe zażywanie środków inhalacyjnych prowadzi do zaburzenia orientacji, utraty kontroli nad sobą, halucynacji, utraty świadomości i zapaści. Zewnętrznymi objawami są krwawienie z nosa, bladość zaczerwienienie oczu, łaknienie, utrata wagi, owrzodzenie nosa i ust. W głębokim stadium uzależnienia występują objawy bezsenności, poczucia zmęczenia, dysartrii mowy, agresji i autoagresji, depresyjnych nastrojów, niezdolności do jasnego myślenia, drażliwości.
Kefas
zaufany użytkownik
Posty: 1775
Rejestracja: sob sty 03, 2009 11:52 pm
płeć: mężczyzna

Re: Narkotyki a schizofrenia

Post autor: Kefas »

grzybki mają w sobie lsd wiem bo kiedyś próbowałem i myslałem że sie przekręce nie jest to wcale lekki narkotyk i łatwo z tym przeholować bo nie wiedomo ile zjeść.
Największym przejawem geniuszu kobiety jest miłość macierzyńska.
Awatar użytkownika
marek-sportowiec
nadużywający
nadużywający
Posty: 322
Rejestracja: czw maja 25, 2006 1:11 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: olimpiada
Kontakt:

Re: Narkotyki a schizofrenia

Post autor: marek-sportowiec »

Narkotyki to także papierosy, kawa i alkohol . . .
Pierwsza wojna atomowa nadchodzi! Nie pomogą pojazdy czy broń palna! Armia jest zbyteczna! Wojacy się nie przydadzą! Zasobów coraz mniej, bo są marnotrawione bezlitośnie przez samego człowieka!
Puss djevel Dreng, øl rødhåret bjørn.
taurus-piskus
Awatar użytkownika
Antonio Kontrabas
zaufany użytkownik
Posty: 6989
Rejestracja: pt sie 27, 2010 11:49 pm
płeć: mężczyzna

Re: Narkotyki a schizofrenia

Post autor: Antonio Kontrabas »

i telewizja i internet i gry komputerowe, tylko, ze to jest dla ludzi (dozwolone, legalne) i stosowane z umiarem nie szkodzi, a taka np marihuana lub amfetamina zazyta nawet jednokrotnie moze spowodowac nie odwracalne zmiany w mozgu czy psychice. Przy mnie gosc zapalil hasz pierwszy raz w zyciu (i ostatni, z tego co wiem poskutkowalo i wiecej nie eksperymentowal z narkotykami), dostal drgawek, rozwalil glowe o kaloryfer, cud, ze nie zmarl, dostal tabsa pod fioletowy jezyk na serce, zeby trzeba bylo rozwierac sila, a rece mial tak kurczowo zacisniete, ze potem byly krwawe slady przez tydzien. Ciesze sie, ze nie zmarl, inaczej kazdy z nas by dostal kilka latek.
jesus
zarejestrowany użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 11:31 am

Re: Narkotyki a schizofrenia

Post autor: jesus »

Osobiście poznałam klika osób chorujących na schizofrenię, studiuję Terapię Zajęciową, gdzie wykładają mi wiele na temat chorób psychicznych. Miałam też bezpośredni kontakt z pacjentami kliniki psychiatrycznej i na podstawie tych doświadczeń i wiedzy jaką zgromadziłam otaczając się ludźmi chorującymi uważam, że narkotyki na pewno mają jakiś wpływ na uaktywnienie się choroby psychicznej. Chociaż oficjalnie jeszcze wprost niewiele na ten temat się mówi. Ktoś kto miał okazję ćpać na większą skalę, że tak powiem, ale ma dziś do tego dystans i jakieś pojęcie na temat schizofrenii na pewno przyznałby mi rację. Wiem co mówię..
shadowman
bywalec
Posty: 722
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:48 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Narkotyki a schizofrenia

Post autor: shadowman »

ja zawsze po marichuanie miałem urojenia,nie polecam
Władza absolutna państwa będzie funkcją absolutnej swobody każdej jednostkowej woli.
Awatar użytkownika
Sportowiec
bywalec
Posty: 969
Rejestracja: wt paź 20, 2020 7:36 pm
Status: Student
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Zmęczenie i przeciążenie

Re: Narkotyki a schizofrenia

Post autor: Sportowiec »

Dla mózgu tylko dobre jedzonko jest zdrowe!
ZUS to hajs! Bølmo und Northampton and Torquay są znane! :eusa-violin: :angelic-grayflying:
Erling Braut Håland to będzie bardzo dobry piłkarz! New æra of evolusjon? Hjernescan! Min real navn er død råtten drømmer! Morbus mortalis + amentia!
ODPOWIEDZ

Wróć do „narkotyki”