bezsenność po odstawieniu olanzapiny

zyprexa, zolafren, zalasta, zolaxa, velotab, zypadhera

Moderator: moderatorzy

nieznajomy2020
bywalec
Posty: 73
Rejestracja: pt kwie 10, 2020 4:18 pm
płeć: mężczyzna

bezsenność po odstawieniu olanzapiny

Post autor: nieznajomy2020 »

Mam takie pytanie czy ktoś z was po odstawieniu olanzapiny miał problemy z bezsennością ? ja właśnie tak mam gdy próbuje odstawić ten lek co może być tego przyczyną ?
Awatar użytkownika
pycioslawa
moderator
moderator
Posty: 3376
Rejestracja: pt cze 12, 2020 11:55 pm
Status: twój najgorszy koszmar

Re: bezsenność po odstawieniu olanzapiny

Post autor: pycioslawa »

Odstawiałam i nie miałam problemu. Może uzależniłeś się od leku. Odstawiaj powoli, rozdrabniając tabletkę na małe części.
nie dyskutuj z debilem - wpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
viewtopic.php?t=40441
Wątek Zażalenia na pycioslawę. Chcesz coś dodać? Wbijaj śmiało.
Awatar użytkownika
Bright Angel
zaufany użytkownik
Posty: 5426
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 9:40 pm
płeć: mężczyzna

Re: bezsenność po odstawieniu olanzapiny

Post autor: Bright Angel »

Bo olanzapina działa sedatywnie, nasennie.
Just remember that death is not the end. Heaven or hell? The choice is Yours.
Awatar użytkownika
pycioslawa
moderator
moderator
Posty: 3376
Rejestracja: pt cze 12, 2020 11:55 pm
Status: twój najgorszy koszmar

Re: bezsenność po odstawieniu olanzapiny

Post autor: pycioslawa »

Na mnie tak nie działała.
nie dyskutuj z debilem - wpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
viewtopic.php?t=40441
Wątek Zażalenia na pycioslawę. Chcesz coś dodać? Wbijaj śmiało.
nieznajomy2020
bywalec
Posty: 73
Rejestracja: pt kwie 10, 2020 4:18 pm
płeć: mężczyzna

Re: bezsenność po odstawieniu olanzapiny

Post autor: nieznajomy2020 »

I znowu to samo będę musiał wrócić do olanzapiny bo gorzej się czuję i śpię tylko pięć godzin i budzę się w nocy dobrze że w ogóle dam rady zasnąć ale biorę melatoninę na sen próbowałem odstawić stopniowo z 5 mg na 2,5 kruszyłem tabletki tak przez dłuższy czas i nic chyba się uzależniłem od tego leku a nie wiem na jaki mógłbym zmienić jutro dzwonię do poradni i umawiam wizytę u mojego lekarza.
nieznajomy2020
bywalec
Posty: 73
Rejestracja: pt kwie 10, 2020 4:18 pm
płeć: mężczyzna

Re: bezsenność po odstawieniu olanzapiny

Post autor: nieznajomy2020 »

Szukałem dużo informacji o tym że po odstawieniu olanzapiny nie można spać i kilka komentarzy znalazłem ludzie pisali że mieli bezsenność do tego na ulotce zolafrenu pisze o tym ale na innych lekach już nie trudno będę brał nadal olanzapine.
Awatar użytkownika
raichu
zaufany użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: śr lip 06, 2016 8:27 pm
Status: trener pokemon
płeć: mężczyzna

Re: bezsenność po odstawieniu olanzapiny

Post autor: raichu »

Ja jak zapomnę wziąć olanzinu na noc to mam noc nieprzespaną potem. Nie należy to do przyjemności. Dlatego praktycznie teraz nie zapominam o niej. A jak wezmę to śpię nawet dobrze, zaraz zasypiam i jest w miarę ok.
konrad88
zarejestrowany użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: pn lis 23, 2020 7:52 pm

Re: bezsenność po odstawieniu olanzapiny

Post autor: konrad88 »

Kurde raz zabrakło mi olzapiny i przez 10 dni nie mogłem spać. Wyglądało to tak usypialem o godzinie 6-7nad ranem i jak udało mi się usunąć to tylko na 2-3 godziny.I pomimo że spałem tak krótko na następną noc też sen przychodził nad ranem i też na 3godziny, i tak przez 10 dni.Pomimo, że organizm domagał się snu nie potrafiłem zasnąć.Najgorsze jest to że po 10 dniach spania po trzy godziny na dobę nic nie zapowiadało żebym usypial normalnie w nocy.Pojechalem do lekarza po tabletki i usnolem jak dziecko.Tylko chodzi ze mój mózg się tak uzależnia tak od tej olanzy,że mnie to przeraża.Chyba będę musiał brać to do końca życia,bo chyba lek upośledzil jakiś obszar odpowiedzialny za spanie.Pozdrawiam,
nieznajomy2020
bywalec
Posty: 73
Rejestracja: pt kwie 10, 2020 4:18 pm
płeć: mężczyzna

Re: bezsenność po odstawieniu olanzapiny

Post autor: nieznajomy2020 »

Ja miałem dokładnie tak samo gdy tylko nie wziąłem tabletki to nie mogłem zasnąć wcale przez kilka dni nie wiem dlaczego tak jest musi coś uszkadzać w mózgu.
konrad88
zarejestrowany użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: pn lis 23, 2020 7:52 pm

Re: bezsenność po odstawieniu olanzapiny

Post autor: konrad88 »

Trzeba pamiętać,że ten lek jest refundowany czyli musisz być ubezpieczony, a co jeśli nie masz polisy?masz nie spać? Mi po10 dniach spania po trzy godziny na dobę nie zapowiadało się żebym usypial naturalnie,przecież to jest jakiś dramat i koszmar w jednym.Myslalem że to ja jestem jakiś kosmitą, że nie mogę spać, ale znalazłem kilka opinie że ten lek powoduje bezsenność . Jest jeden komentarz eksperta na onecieże ten lek powiduje bezsenność po odstawieniu.Ale są też komentarze użytkowników, którzy odstawili lek i nie mieli kłopotów snem.
kamillo
zaufany użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: pn lis 10, 2014 3:02 pm
płeć: mężczyzna

Re: bezsenność po odstawieniu olanzapiny

Post autor: kamillo »

A ja mimo że biorę juz 8 lat olanzapine to tak czy tak spać nie mogę niestety:(
Awatar użytkownika
Sportowiec
bywalec
Posty: 969
Rejestracja: wt paź 20, 2020 7:36 pm
Status: Student
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Zmęczenie i przeciążenie

Re: bezsenność po odstawieniu olanzapiny

Post autor: Sportowiec »

Ja śpię 12 h na dobę po lekach!
ZUS to hajs! Bølmo und Northampton and Torquay są znane! :eusa-violin: :angelic-grayflying:
Erling Braut Håland to będzie bardzo dobry piłkarz! New æra of evolusjon? Hjernescan! Min real navn er død råtten drømmer! Morbus mortalis + amentia!
konrad88
zarejestrowany użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: pn lis 23, 2020 7:52 pm

Re: bezsenność po odstawieniu olanzapiny

Post autor: konrad88 »

kamillo pisze: ndz lis 29, 2020 9:03 pm A ja mimo że biorę juz 8 lat olanzapine to tak czy tak spać nie mogę niestety:(
Współczuję
konrad88
zarejestrowany użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: pn lis 23, 2020 7:52 pm

Re: bezsenność po odstawieniu olanzapiny

Post autor: konrad88 »

pycioslawa pisze: wt lis 10, 2020 4:53 pm Odstawiałam i nie miałam problemu. Może uzależniłeś się od leku. Odstawiaj powoli, rozdrabniając tabletkę na małe części.
A jak długo bralas leki?po jakim czasie odstawilas?
Awatar użytkownika
pycioslawa
moderator
moderator
Posty: 3376
Rejestracja: pt cze 12, 2020 11:55 pm
Status: twój najgorszy koszmar

Re: bezsenność po odstawieniu olanzapiny

Post autor: pycioslawa »

konrad88 pisze: pn lis 30, 2020 4:43 pm
pycioslawa pisze: wt lis 10, 2020 4:53 pm Odstawiałam i nie miałam problemu. Może uzależniłeś się od leku. Odstawiaj powoli, rozdrabniając tabletkę na małe części.
A jak długo bralas leki?po jakim czasie odstawilas?
Brałam jakoś pół roku 10mg, może trochę dłużej, tak z 8 miesięcy. Odstawiłam z marszu i nie miałam żadnych objawów odstawiennych, na szczęście. Odstawiłam, bo dostałam inne, lepsze leki, po których tyle nie żarłam.
nie dyskutuj z debilem - wpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
viewtopic.php?t=40441
Wątek Zażalenia na pycioslawę. Chcesz coś dodać? Wbijaj śmiało.
nieznajomy2020
bywalec
Posty: 73
Rejestracja: pt kwie 10, 2020 4:18 pm
płeć: mężczyzna

Re: bezsenność po odstawieniu olanzapiny

Post autor: nieznajomy2020 »

Ja brałem jakieś 6 miesięcy i teraz od dwóch tygodni nie biorę i znowu się męczę z bezsennością czasami zasnę tylko na trzy godziny do tego w nocy pocę się cały czas mi gorąco jest w dzień za to chcę mi się wymiotować mam już dość tego leku powiem lekarzowi żeby mi zmienił na inny tylko jaki.
Awatar użytkownika
pycioslawa
moderator
moderator
Posty: 3376
Rejestracja: pt cze 12, 2020 11:55 pm
Status: twój najgorszy koszmar

Re: bezsenność po odstawieniu olanzapiny

Post autor: pycioslawa »

Możesz spróbować kwetiapiny, są to dosyć podobne do siebie leki. Ja niestety się od niej uzależniłam, więc ostrzegam jakby co.
nie dyskutuj z debilem - wpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
viewtopic.php?t=40441
Wątek Zażalenia na pycioslawę. Chcesz coś dodać? Wbijaj śmiało.
Awatar użytkownika
Hipis
zaufany użytkownik
Posty: 2764
Rejestracja: pt lip 24, 2020 2:07 pm
płeć: mężczyzna

Re: bezsenność po odstawieniu olanzapiny

Post autor: Hipis »

Zawsze jak odstawiałem olanzapinę kończyło się to w pierwszej fazie po odstawieniu bezsennością a następnie wystąpieniem objawów psychotycznych, próbowałem parę razy w życiu pozostać na samym abilify ale mi się nie udawało to nigdy.
E ?= m + (*c²)
konrad88
zarejestrowany użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: pn lis 23, 2020 7:52 pm

Re: bezsenność po odstawieniu olanzapiny

Post autor: konrad88 »

Szkoda że marihuany nie jest legalna,po tym śpię jak susel,ale to nielegalne i trudno dostępne
Awatar użytkownika
Bright Angel
zaufany użytkownik
Posty: 5426
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 9:40 pm
płeć: mężczyzna

Re: bezsenność po odstawieniu olanzapiny

Post autor: Bright Angel »

To kup sobie olej CBD.
Just remember that death is not the end. Heaven or hell? The choice is Yours.
ODPOWIEDZ

Wróć do „olanzapina”