Rezonans magnetyczny i eeg

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
PasteleOlejne
bywalec
Posty: 30
Rejestracja: wt kwie 23, 2019 7:27 pm

Rezonans magnetyczny i eeg

Post autor: PasteleOlejne »

Witam.
Neurolog powiedziała mi, że podobno mam schizofrenie, dziś bylam na badaniu eeg, a jutro mam rezonans magnetyczny. Czy ktos z was mial podobne badania? czy wnosza one cos i sa w stanie wykryc chorobe psychiczną? Bardzo mnie to ciekawi czy w mozgu osoby chorej na schizofrenie zachodza jakies zmiany? Zastanawiam sie również czy rezonans naprawdę jest taki straszny bo boje sie malych przestrzeni bylabym wdzieczna jesli udzieli sie jakas osoba ktora przeszla przez to badanie.
Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Posty: 15558
Rejestracja: pn lip 30, 2018 8:52 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Re: Rezonans magnetyczny i eeg

Post autor: Niemamnie »

Lekarze przeprowadzają takie badania aby wykluczyć raka mózgu, tętniaka lub udar.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.
Gwiezdnykieł1
zarejestrowany użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: śr cze 05, 2019 5:52 pm
płeć: mężczyzna

Re: Rezonans magnetyczny i eeg

Post autor: Gwiezdnykieł1 »

Miałem rezonans magnetyczny też się trochę denerwowałem przed tym ale powiem Ci że dało się wytrzymać to badanie
redaktor
bywalec
Posty: 1486
Rejestracja: pn lip 04, 2011 7:11 pm
płeć: mężczyzna

Re: Rezonans magnetyczny i eeg

Post autor: redaktor »

Ja mam ostatnio regularnie rezonans ( MRI ) co roku i da się wytrzymać... na uszy zakładają słuchawki bo leci łomot... i tuba jest wąska... ale badanie jest lepsze niż tomografia komputerowa (CT ), mniej szkodliwe dla mózgu...
Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Posty: 15558
Rejestracja: pn lip 30, 2018 8:52 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Re: Rezonans magnetyczny i eeg

Post autor: Niemamnie »

Kontrast do rezonansu magnetycznego odkłada się w organizmie, ale to tak jest mniej szkodliwe od tomografii.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.
redaktor
bywalec
Posty: 1486
Rejestracja: pn lip 04, 2011 7:11 pm
płeć: mężczyzna

Re: Rezonans magnetyczny i eeg

Post autor: redaktor »

Ja osobiście cyklicznie mam robiony rezonans magnetyczny ( MRI ) głowy bez kontrastu i nic się przez to nie odkłada w organizmie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „lekarze”