LGBT

i inne sprawy partnerstwa lub jego braku

Moderator: moderatorzy

cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 26682
Rejestracja: pn paź 10, 2011 8:47 pm
płeć: mężczyzna

LGBT

Post autor: cezary123 »

"W deklaracji czytamy, że "wśród prawie 2 milionów ludzi, którzy tworzą wspólnotę mieszkanek i mieszkańców Warszawy, nawet 200 tys. osób to członkowie społeczności LGBT+".

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/deklara ... ty/17vhgg8


Więcej niż cała ludność w mieście wojewódzkim, w którym aktualnie sobie mieszkam. Nieźle.


https://www.tvp.info/41723965/episkopat ... arcie-lgbt
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 26682
Rejestracja: pn paź 10, 2011 8:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: LGBT

Post autor: cezary123 »

[youtube]vtIolhSUvKw[/youtube]
Awatar użytkownika
Maksymiliana
moderator
moderator
Posty: 1171
Rejestracja: pt wrz 08, 2017 8:37 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: LGBT

Post autor: Maksymiliana »

Ale o co chodzi? Masz jakiś problem z osobami LGBT?
Mój blog: http://www.nocnylampion.wordpress.com
Dzisiaj gdy przymkniesz oczy na szarym pamięci tle, pośród wyblakłych przeźroczy zobaczysz właśnie mnie.
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 26682
Rejestracja: pn paź 10, 2011 8:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: LGBT

Post autor: cezary123 »

Nie, tylko ostatnio interesuję się biologią.
Polityka mnie nie zajmuje :)
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 26682
Rejestracja: pn paź 10, 2011 8:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: LGBT

Post autor: cezary123 »

"Do szkół zostaną wprowadzeni „latarnicy”, którzy będą monitorować sytuację osób homo- i transseksualnych w szkołach".
https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/1903197 ... LGBT-.html

Nie rozumiem. Wyjaśni mi to ktoś?
Awatar użytkownika
Maksymiliana
moderator
moderator
Posty: 1171
Rejestracja: pt wrz 08, 2017 8:37 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: LGBT

Post autor: Maksymiliana »

Co tu wyjaśniać.
Osoba korygującą płeć oraz osoba homoseksualna narażona jest na wiele przykrych uwag pod ich adresem. Wyzwiska, szaprania, bicie.
Ci ludzie o których artykuł wspomina mają spoglądać na sytuację w szkołach w których są te osoby.
Mój blog: http://www.nocnylampion.wordpress.com
Dzisiaj gdy przymkniesz oczy na szarym pamięci tle, pośród wyblakłych przeźroczy zobaczysz właśnie mnie.
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 26682
Rejestracja: pn paź 10, 2011 8:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: LGBT

Post autor: cezary123 »

No nie wiem. Mnie uczono, że w szkole podstawowej seksualność jeszcze w ogóle nie ma prawa zaistnieć. W szkole średniej nastolatki dojrzewają i czasem przechodzą przejściową fazę homoseksualizmu, by po zakończeniu dojrzewania stać się dorosłymi mężczyznami i kobietami z ukształtowaną tożsamością.
Nie rozumiem skąd się bierze inna orientacja albo transseksualizm i kiedy nastolatek zaczyna odczuwać swoją prawdziwą seksualność. Sam zauroczyłem się po raz pierwszy taką zwiewną i niezwykłą koleżanką z szóstej klasy szkoły podstawowej. Sam byłem w siódmej. Była to oczywiście miłość platoniczna. Trzymało mnie to przez dwa lata do końca szkoły. Biegałem jak na skrzydłach, żeby ją codziennie ujrzeć.
Czynniki motywujące do podejmowania kontaktów interpersonalnych i relacji bywają bardzo różne. Może to być hedonizm, szukanie przyjemności, mogą być uczucia wyższe, może to być sprawa społeczno-kulturowa.
W okresie dorastania wszystko się przeobraża i nie można powiedzieć, że to już jest gotowa tożsamość i dorosła decyzja.
Czy tacy ludzie nie utrwalą niechcący czegoś, co powinno się dalej przeobrażać w młodym człowieku pod wpływem nowych bodźców ze środowiska, poszerzania wiedzy, horyzontów i świadomości, aby doprowadzić go do świadomych wyborów dopiero w dorosłości?
Czy ci latarnicy to osoby o takiej samej orientacji jak uczniowie, których sytuację mają monitorować? Czy nie powinni być bardziej uniwersalni i wszechstronni, żeby zapewnić młodym ludziom wolność wyboru i rozwoju i pokazać, że dróg rozwoju jest wiele?
Awatar użytkownika
Maksymiliana
moderator
moderator
Posty: 1171
Rejestracja: pt wrz 08, 2017 8:37 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: LGBT

Post autor: Maksymiliana »

Transsseksualizm bierze się z nie akceptowania swojej płci i chęci życia jako płeć przeciwna. Ot i co.

Znam kilka osób ktore skorygowaly płeć i sa teraz kobietami i mężczyznami. Są normalnymi ludźmi. Znam też parę lesbijek I jednego geja. Dobrze się z tymi wszystkimi ludźmi kontakt układa.

Co do szkoły to uważam że takie osoby powinny mieć wsparcie. Bo zazwyczaj spotykają się z agresja I wyzwiskami, że padał, że lesba, że dziwoląg.

Co do "pokazania że dróg jest wiele" z tym się nie zgodzę, ponieważ osoby, które chcą skorygować płeć są tego pewne, to nie jest widzimisię. Dlatego ważne jest wsparcie A nie pokazywanie dla biologicznego chłopca który czuje się dziewczynką że życie jako facet jest fajne. Tak jak dla dziewczynki, która czuje się mężczyzna.

Co do homoseksualizmu to cóż, żyjemy w takim świecie gdzie już nie jest to cos nie z tej ziemi. Każdy może być z kim chce - czy to z dziewczyną czy z facetem.
Ba! Ja czasami lubię popatrzeć na całujących się gejów :D
Mój blog: http://www.nocnylampion.wordpress.com
Dzisiaj gdy przymkniesz oczy na szarym pamięci tle, pośród wyblakłych przeźroczy zobaczysz właśnie mnie.
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 26682
Rejestracja: pn paź 10, 2011 8:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: LGBT

Post autor: cezary123 »

Maksymiliana pisze: Co do szkoły to uważam że takie osoby powinny mieć wsparcie. Bo zazwyczaj spotykają się z agresja I wyzwiskami, że padał, że lesba, że dziwoląg.
Co sądzisz o opinii wyrażanej bardzo często przez społeczeństwo, że to powinna być sfera prywatna i jeżeli już niektóre młode osoby nawiązują różne kontakty, to powinny robić to prywatnie, intymnie i nie afiszować się z tym publicznie a tym bardziej nie tworzyć struktur i nie szukać rozwiązań prawnych do dodatkowych przywilejów?
I co z czynnikami motywującymi do takich kontaktów. Szukanie seksu, hedonizm, chęć stworzenia komórki społecznej podobnej do małżeństwa?
Jeżeli wkraczamy w sferę prawną, to aby otrzymać prawo do czegoś, trzeba będzie pewnie uzasadnić to wszystko i sklasyfikować.
Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Posty: 15558
Rejestracja: pn lip 30, 2018 8:52 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Re: LGBT

Post autor: Niemamnie »

Płeć i orientacja są silnymi orężami politycznymi.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.
Awatar użytkownika
Maksymiliana
moderator
moderator
Posty: 1171
Rejestracja: pt wrz 08, 2017 8:37 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: LGBT

Post autor: Maksymiliana »

Co sądzisz o opinii wyrażanej bardzo często przez społeczeństwo, że to powinna być sfera prywatna i jeżeli już niektóre młode osoby nawiązują różne kontakty, to powinny robić to prywatnie, intymnie i nie afiszować się z tym publicznie a tym bardziej nie tworzyć struktur i nie szukać rozwiązań prawnych do dodatkowych przywilejów?
To jest strefa prywatna, nikt tego nie robi pod publiczkę. Dlaczego te osoby mają ukrywać to? - bo co? nie żyjemy już w PRL czy jeszcze wcześniej, żyjemy tu i teraz i takie osoby mogą istnieć i się realizować.
Co do szukania rozwiązań prawnych do dodatkowych przywilejów, to znów się nie zgadzam, bo osoby - głównie transseksualne często muszą walczyć w sądzie o swoje racje, gdyby weszły ustalenia jakie proponowała Anna Grodzka, to ułatwiłoby to zmianę danych dla tych osób, jednak nie weszło i oni są w tym samym punkcie od lat.

Osoby korygujące płeć nie szukają kogoś do seksu, bo zazwyczaj nie akceptują swoich narządów płciowych. To po pierwsze, po drugie, osoby które są już po sądowej zmianie danych - czyli oficjalnie są kobietą lub mężczyzną, mogą bez problemu zawrzeć związek małżeński - oczywiście hetero (kobieta+facet)
Mój blog: http://www.nocnylampion.wordpress.com
Dzisiaj gdy przymkniesz oczy na szarym pamięci tle, pośród wyblakłych przeźroczy zobaczysz właśnie mnie.
Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Posty: 15558
Rejestracja: pn lip 30, 2018 8:52 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Re: LGBT

Post autor: Niemamnie »

Takie osoby nie mogą zawrzeć ślubu kościelnego ponieważ po zmianie płci są bezpłodne.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.
Awatar użytkownika
Maksymiliana
moderator
moderator
Posty: 1171
Rejestracja: pt wrz 08, 2017 8:37 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: LGBT

Post autor: Maksymiliana »

Ale mogą cywilny i po nim będą małżeństwem i co z tego że są bezpłodne?

Poza tym - po zmianie płci- Ci ludzie niczego nie zmieniają, oni korygują płeć. Bezpłodni są dopiero wtedy, jak zrobią operację korekty płci - czyli no biologiczny mężczyzna, który jest kobietą, będzie miał pochwę, a biologiczna kobieta, która jest mężczyzną - penisa.
Wtedy są bezpłodni i to całkowicie.
Mój blog: http://www.nocnylampion.wordpress.com
Dzisiaj gdy przymkniesz oczy na szarym pamięci tle, pośród wyblakłych przeźroczy zobaczysz właśnie mnie.
Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Posty: 15558
Rejestracja: pn lip 30, 2018 8:52 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Re: LGBT

Post autor: Niemamnie »

Kościół ma problem z płodnością. Nie rozwijam tematu bo się skończy kłótnią.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 26682
Rejestracja: pn paź 10, 2011 8:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: LGBT

Post autor: cezary123 »

Juliusz Bulwa pisze: czw mar 14, 2019 1:48 pm Takie osoby nie mogą zawrzeć ślubu kościelnego ponieważ po zmianie płci są bezpłodne.
Tu jest jeszcze jedna kwestia. Ślub kościelny mogą zawrzeć osoby, które wierzą w Boga po kościelnemu. Pytanie czy osoby LGBT chcą i mogą w ogóle wierzyć w Boga.
To osobne prawa do ustalenia.
Dotychczas było tak, że mogą o ile chcą, ale tylko jeżeli nie praktykują swoich orientacji w relacjach. Mogą być homo, ale tylko teoretycznie.
Inaczej grzeszą.
Tyle, że wtedy nie mają powodu do nawiązania relacji hetero, która skończy się ślubem kościelnym. Oczywiście było mnóstwo przykładów w historii osób, które w swojej hierarchii ważności potrzeb wyżej stawiały zaspokojenie potrzeb duchowych niż ziemskich i wybierały bardziej kontakty nadprzyrodzone niż przyrodzone. Żyły samotnie, żeby móc wierzyć w Boga i mieć prawa w różnych religijnych wspólnotach.
Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Posty: 15558
Rejestracja: pn lip 30, 2018 8:52 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Re: LGBT

Post autor: Niemamnie »

Orientacja a płeć to są dwa różne tematy.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 26682
Rejestracja: pn paź 10, 2011 8:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: LGBT

Post autor: cezary123 »

Maksymiliana pisze: czw mar 14, 2019 1:22 pm
Co do szukania rozwiązań prawnych do dodatkowych przywilejów, to znów się nie zgadzam, bo osoby - głównie transseksualne często muszą walczyć w sądzie o swoje racje, gdyby weszły ustalenia jakie proponowała Anna Grodzka, to ułatwiłoby to zmianę danych dla tych osób, jednak nie weszło i oni są w tym samym punkcie od lat.

Osoby korygujące płeć nie szukają kogoś do seksu, bo zazwyczaj nie akceptują swoich narządów płciowych. To po pierwsze, po drugie, osoby które są już po sądowej zmianie danych - czyli oficjalnie są kobietą lub mężczyzną, mogą bez problemu zawrzeć związek małżeński - oczywiście hetero (kobieta+facet)
Tu już nic nie rozumiem.
Same paradoksy. Czy osoby transseksualne szukają osób płci przeciwnej czy tej samej do związku czy różnie? Czy może współistnieć orientacja homo i transseksualizm u jednej osoby?
Załóżmy, że zakochają się w sobie dwie osoby transseksualne, z których jedna skorygowała sobie płeć z kobiety na mężczyznę, a druga z mężczyzny na kobietę. Mogą wtedy wziąć normalny ślub, tyle, że role płciowe będą odwrócone.
Mogą nawet mieć dzieci, tyle że urodzi je na siłę ta kobieta, która nie chciała być kobietą. Oczywiście wtedy mężczyzna, który nie chciał być mężczyzną jest w stanie wszystko zdziałać. Potem on zachowuje się jak matka a ona jak ojciec.
Bardzo to jakieś karkołomne.

Wracając do karty LGBT i oświaty - młodzież oczywiście ma wrażenie pewności swoich preferencji, hierarchii wartości itd., ale niestety nie wie, jak bardzo to będzie się i tak zmieniało podczas dalszej drogi życia. Poczucie pewności to niestety tylko wrażenie na użytek chwilowego okresu ich dojrzewania. Szkoła nie jest od utrwalania chwilowych dążeń młodzieży. Ma im pokazać całą ścieżkę rozwoju z wyższej perspektywy. Dlaczego tak bardzo irytowała mnie historia w szkole? Mówiłem sobie: to mnie nie dotyczy. Wiem co chcę robić w życiu i żadne zamierzchłe dzieje nic mnie nie obchodzą. Okazuje się, że nie byłoby państwa, języka, ani kraju, w którym mógłbym się narodzić taki jak jestem, gdyby nie wydarzenia ponad moim horyzontem pojmowania.
Z biologią podobnie, a nawet jeszcze bardziej. Tu już trzeba uwzględniać miliardy lat i całą ewolucję Życia, a nie tylko swoje podwórko.
Awatar użytkownika
Maksymiliana
moderator
moderator
Posty: 1171
Rejestracja: pt wrz 08, 2017 8:37 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: LGBT

Post autor: Maksymiliana »

cezary123 pisze: czw mar 14, 2019 2:33 pm
Tu już nic nie rozumiem.
Same paradoksy. Czy osoby transseksualne szukają osób płci przeciwnej czy tej samej do związku czy różnie? Czy może współistnieć orientacja homo i transseksualizm u jednej osoby?
Załóżmy, że zakochają się w sobie dwie osoby transseksualne, z których jedna skorygowała sobie płeć z kobiety na mężczyznę, a druga z mężczyzny na kobietę. Mogą wtedy wziąć normalny ślub, tyle, że role płciowe będą odwrócone.
Mogą nawet mieć dzieci, tyle że urodzi je na siłę ta kobieta, która nie chciała być kobietą. Oczywiście wtedy mężczyzna, który nie chciał być mężczyzną jest w stanie wszystko zdziałać. Potem on zachowuje się jak matka a ona jak ojciec.
Bardzo to jakieś karkołomne.
Osoby transseksualne mogą być homo albo hetero.
Może istnieć - np mężczyzna czuje się kobietą, który czuje pociąg do kobiet - HOMO,
Kobieta czuje się facetem i czuje pociąg do mężczyzn - HOMO

mężczyzna czuje się kobietą, który czuje pociąg do mężczyzn- HETERO
Kobieta czuje się facetem i czuje pociąg do kobiet - HETERO

Mogą wziąć ślub, ale role płciowe będą odwrócone. Nie, nie mogą mieć swoich dzieci, bo leki hormonalne, które muszą zażywać to i kobietę i mężczyznę kastrują, pozbawiając ich możliwości posiadania dzieci.
Mój blog: http://www.nocnylampion.wordpress.com
Dzisiaj gdy przymkniesz oczy na szarym pamięci tle, pośród wyblakłych przeźroczy zobaczysz właśnie mnie.
Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Posty: 15558
Rejestracja: pn lip 30, 2018 8:52 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Re: LGBT

Post autor: Niemamnie »

Patrząc obiektywnie jest 5 płci:
* mężczyzna
* kobieta
* mężczyzna w ciele kobiety
* kobieta w ciele mężczyzny
* hermafrodyta (mężczyzna i kobieta)
3 i 4 koryguje się operacyjnie.
Historycznie jak nie było operacji to w starożytnej Gracji taki osoby często były kapłanami i kapłankami.

Jest również kilkanaście orientacji, pomijając zaburzenia jak pedofilia czy zoofilia:
* heteroseksualność
* biseksualność
* homoseksualność
* aseksualność
* autoseksualność
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.
Awatar użytkownika
Maksymiliana
moderator
moderator
Posty: 1171
Rejestracja: pt wrz 08, 2017 8:37 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: LGBT

Post autor: Maksymiliana »

Patrząc obiektywnie jest 5 płci:
* mężczyzna
* kobieta
* mężczyzna w ciele kobiety
* kobieta w ciele mężczyzny
* hermafrodyta (mężczyzna i kobieta)
3 i 4 koryguje się operacyjnie.
Źle to rozumiesz,to że ktoś jest kobieta w ciele mężczyzny nie oznacza innej płci - owa kobieta jest po prostu KOBIETĄ

Tak samo hermafrodyta, w polskim prawie nie ma płci X - tak więc hermafrodyta musi być Albo facetem, albo baba :)
Mój blog: http://www.nocnylampion.wordpress.com
Dzisiaj gdy przymkniesz oczy na szarym pamięci tle, pośród wyblakłych przeźroczy zobaczysz właśnie mnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „miłość, seksualność, partnerstwo”