23 lata i DPS

Moderator: moderatorzy

Regulamin forum
W dyskusji ogólnej proszę używać działu powyżej, tutaj tylko o konkretnych szpitalach, przychodniach, etc.
Alalaguna
zarejestrowany użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 06, 2019 5:38 pm

23 lata i DPS

Post autor: Alalaguna »

Czy będą tam ludzie w moim wieku? Czy tylko stare dziadki? Czego mogę się spodziewać? Personel interesuje się pacjentami, czy tylko pasy i uspokajacze do śmierci?

Proszę nie pisać, żebym nie marnował sobie w tym wieku życia... rodziców już nie mam, byłem sam przez miesiąc... wychodzić z domu w ludne miejsca się boję, póki kontakowałem, żebrałem po sąsiadach o jedzenie, potem nie żarłem dwa tygodnie a na koniec podpaliłem mieszkanie, bo mi głosy kazały a sam skoczyłem przez okno... na szczęście mieszkam na drugim piętrze i tylko złamałem rękę... dodam, że choruję od 3 roku życia, gimnazjum z truden skończyłem w domu jak już miałem 19 lat (m nawroty co kilka miesięcy, łaskawie zaliczali mi półrocza, bo inaczej to bym teraz chyba siedział w 3 klasie... rentę mam 450 złotych, mój czynsz wynosi 600... nie wychodzę sam z domu, nie umiem nawet wody sobie zagotować a co dopiero zrobić sam jedzenie... potrzebuję pomocy przy czesaniu, myciu i ubieraniu, także rak, jak mnie rodzice w domu zostawili tak ten miesiąc przechodziłem... robię bez szemrania co mi karzą głosy a teraz rodziców nie ma, żeby mnie powstrzymali... a najstraszniejsze, że ja mam jakby rozdwojenie jaźni i to wszystko widzę, jqkby z boku, rozumiem jak normalny człowiek, chociaż niedużo mam chwil kiedy jestem całkiem normalny... mam tak jakby dwie świadomości, jedna robi, druga myśli...

Czyli będę w DPSie... chcę wiedzieć jak najeięcej o tych placówkach, bo w internecie przechodzą od zachwytów w przerażenie... a bądź co bądź przez przynajmniej następne 40 lat będę tam mieszkać...
Awatar użytkownika
piotrs
zaufany użytkownik
Posty: 2017
Rejestracja: sob paź 08, 2016 10:41 am
Lokalizacja: Koronka Do Bożego Miłosierdzia

Re: 23 lata i DPS

Post autor: piotrs »

niby jest duzo jedzenia do oporu
nie tyle co w szpitalach
lmp
zaufany użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: pn maja 18, 2015 12:38 am
płeć: mężczyzna

Re: 23 lata i DPS

Post autor: lmp »

alaguna z jakiego jesteś miasta? niektóre miasta mają takie domy środowiskowe czy jak to się nazywa ale to dla bardziej samodzielnych niż Ty
trzymaj się
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17079
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: 23 lata i DPS

Post autor: Catastrophique »

23 lata i przekreślasz życie. Zastanów się czy nie chciałbyś jednak spróbować radości z życia, bo sporo go jeszcze masz przed sobą.
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik
Posty: 3524
Rejestracja: sob lut 18, 2012 11:32 am
płeć: mężczyzna

Re: 23 lata i DPS

Post autor: pawel534 »

Współczuję. Skoro słuchasz głosów i podpaliłeś mieszkanie na pewno jest Ci ktoś potrzebny do opieki nad Tobą. Masz może jakąś rodzinę która mogłaby pomóc ? Może mógłbyś pójść na oddział zamknięty psychiatryczny na 2 m-ce, potem na dzienny i może się usamodzielnisz ? Dla mnie DPŚ to ostateczność nie wiem czy bym się zdecydował ale może Tobie to potrzebne.
F20
bywalec
Posty: 9915
Rejestracja: sob kwie 06, 2013 1:02 pm
Status: Elektrotechnik
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 63718896

Re: 23 lata i DPS

Post autor: F20 »

dodam, że choruję od 3 roku życia,
Młodo zachorował współczuję. Słyszałem też o schizofrenii prenatalnej :D. Matka rodzi w szpitalu psychiatrycznym, a lekarz oseska od razu faszeruje neuroleptykami po porodzie :D.
W tej całej opowieści z pierwszego posta jest coś zadziwiającego. Jak taka niepełnosprawna osoba była wstanie wyrzeźbić takiego posta ?.
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17079
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: 23 lata i DPS

Post autor: Catastrophique »

Niektorzy chorzy maja zwyczaj umniejszac swoja wartosc i tragizowac.
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik
Posty: 10762
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 2:14 am
płeć: mężczyzna

Re: 23 lata i DPS

Post autor: hvp2 »

F20 pisze: pn sty 07, 2019 2:54 pm W tej całej opowieści z pierwszego posta jest coś zadziwiającego. Jak taka niepełnosprawna osoba była wstanie wyrzeźbić takiego posta ?.
Coś bardzo podobnego ja też sobie pomyślałem!!!!
F20
bywalec
Posty: 9915
Rejestracja: sob kwie 06, 2013 1:02 pm
Status: Elektrotechnik
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 63718896

Re: 23 lata i DPS

Post autor: F20 »

hvp2 pisze: pn sty 07, 2019 3:52 pm
F20 pisze: pn sty 07, 2019 2:54 pm W tej całej opowieści z pierwszego posta jest coś zadziwiającego. Jak taka niepełnosprawna osoba była wstanie wyrzeźbić takiego posta ?.
Coś bardzo podobnego ja też sobie pomyślałem!!!!
Wiem bo ja czytam w Twoich myślach. Mam takie zdolności. Dlatego mogę powiedzieć Ty świntuchu jeszcze raz będziesz miał takie sprośne myśli to podam Cie na policję żeby Cię zabrano na przymusowe leczenie tego sprośnego świństwa.
Awatar użytkownika
wowo
zaufany użytkownik
Posty: 5305
Rejestracja: wt maja 28, 2019 9:30 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 9697465

Re: 23 lata i DPS

Post autor: wowo »

Jak ktoś da rady wystrugać taki post to nie jest z nim tak źle. Ja mam f20 i jak tylko mam pogorszenie to już nic nie napiszę, bo nie jestem w stanie.
Awatar użytkownika
Maksymiliana
moderator
moderator
Posty: 1171
Rejestracja: pt wrz 08, 2017 8:37 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 23 lata i DPS

Post autor: Maksymiliana »

Jak dla mnie to tylko szczera, dobra CHĘĆ i wszystko możesz zrobić sam. Wystarczy tylko chcieć, a nie iść do DPS i tam wszystko za ciebie zrobią. Trzeba się wziąć za siebie. Poza tym jesteś tylko rok starszy ode mnie. Ja mieszkam w swoim mieszkaniu i mam wszystko na swojej głowie, ale że ze mnie zaradna kobieta, to sobie radzę.
Mój blog: http://www.nocnylampion.wordpress.com
Dzisiaj gdy przymkniesz oczy na szarym pamięci tle, pośród wyblakłych przeźroczy zobaczysz właśnie mnie.
lmp
zaufany użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: pn maja 18, 2015 12:38 am
płeć: mężczyzna

Re: 23 lata i DPS

Post autor: lmp »

@up uu młode mięsko
Awatar użytkownika
klucz żurawi
zaufany użytkownik
Posty: 915
Rejestracja: ndz paź 07, 2018 7:17 am
płeć: mężczyzna

Re: 23 lata i DPS

Post autor: klucz żurawi »

...
Już nic.
Niepotrzebny post.
...
Awatar użytkownika
carlorosi90
zarejestrowany użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: czw sty 03, 2019 8:28 am
Status: bezrobotny
płeć: mężczyzna

Re: 23 lata i DPS

Post autor: carlorosi90 »

z tego co mowili pacjenci w psychiatryku to podobno w tym depeesie kradnom ale ponoc jedzenia jest wiecej i jest lepsze aha i niby zabieraja prawie calom kase
Nie wiem kiedy życie stało się zimą w której by przetrwać trzeba się tulić do najwiekszych wrogów . . .
NNFoF_
bywalec
Posty: 76
Rejestracja: pt gru 28, 2018 5:07 pm

Re: 23 lata i DPS

Post autor: NNFoF_ »

mam źle dobrane leki kótrymi mnie leczą od 3 lat i gdybym nie poprosił o zalaste, która okazała się skuteczna, skończyłbym w dps-ie. mam 29 lal
Czy możemy żyć spokojnie wiedząc, że ktoś cierpi? Ludzie to sprowadzają do absurdu i mówią coś o cierpiących świnkach na szynke, kiedy realnie cierpi ogrom ludzi i to im nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
Gucio
zaufany użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: wt sie 30, 2011 6:49 pm
płeć: mężczyzna

Re: 23 lata i DPS

Post autor: Gucio »

mam kolegę w DPS - jednak z innej przyczyny jak choroby psychiczne.
Z tego co opowiadał to musisz na 22 stawić się z powrotem do domu, jest zakaz picia alkoholu i połowę renty bierze DPS. Z drugą połową możesz zrobić co chcesz.
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17079
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: 23 lata i DPS

Post autor: Catastrophique »

Malo, ze wegetujesz, wlasciwie nie zyjesz, to jeszcze zabieraja polowe renty. Poland Poland uber alles!
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik
Posty: 10762
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 2:14 am
płeć: mężczyzna

Re: 23 lata i DPS

Post autor: hvp2 »

Catastrophique pisze: czw sty 10, 2019 12:21 am wegetujesz, wlasciwie nie zyjesz,
Sedno!!!
to jeszcze zabieraja polowe renty.
Ja słyszałem że zabierają 75% renty.
NNFoF_
bywalec
Posty: 76
Rejestracja: pt gru 28, 2018 5:07 pm

Re: 23 lata i DPS

Post autor: NNFoF_ »

Do DPS-u nie tak łatwo się dostać. Widziałem jak straszyli jednego chłopaka w szpitalu że go dadzą do DPS-u, to potem cicho śpiewali że nie ma miejsc i musi czekać 2 lata. W ogóle beka z tej całej psychiatrii.

Już miałem jedną rozprawę o DPS. Dlaczego? Bo w szpitalu lekarz stwierdził że nie zażywałem leków, które były mi podawane codziennie. Jak i stwierdzono że jestem niezdolny do samodzielnego życia. To nic że mieszkam sam.
Czy możemy żyć spokojnie wiedząc, że ktoś cierpi? Ludzie to sprowadzają do absurdu i mówią coś o cierpiących świnkach na szynke, kiedy realnie cierpi ogrom ludzi i to im nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik
Posty: 3524
Rejestracja: sob lut 18, 2012 11:32 am
płeć: mężczyzna

Re: 23 lata i DPS

Post autor: pawel534 »

ODPOWIEDZ

Wróć do „placówki służby zdrowia”