odział Dzienny

Moderator: moderatorzy

Regulamin forum
W dyskusji ogólnej proszę używać działu powyżej, tutaj tylko o konkretnych szpitalach, przychodniach, etc.
ariel124
zaufany użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 4:38 pm

odział Dzienny

Post autor: ariel124 »

Witam chciałem sie dowiedziec jak to wyglada co to jest czy lepiej nie isc ?
leonidas
zaufany użytkownik
Posty: 970
Rejestracja: czw gru 13, 2012 8:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: odział Dzienny

Post autor: leonidas »

Zależy czego oczekujesz i jak się czujesz?
Jeśli potrzebujesz papiery do renty, to na to orzecznik patrzy z przychylności w trakcie komisji.
Jeśli nie masz co robić z czasem, to to też jest dobra forma poznasz nowych ludzi może z kimś się zaprzyjaznisz.
Jeśli leki całkowicie nie pomagają można skorzystać z terapii indywidualnej i grupy wsparcia. Przynajmniej takie terapie u mnie były na oddziale. Ja sam od przyszłego tygodnia wracam na dzienny.
Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik
Posty: 10775
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 2:14 am
płeć: mężczyzna

Re: odział Dzienny

Post autor: hvp2 »

ariel124 pisze: czw lut 09, 2017 5:17 pm Witam chciałem sie dowiedziec jak to wyglada co to jest czy lepiej nie isc ?
Według mnie warto iść, bo jest w takich miejscach na ogół wyraźnie więcej rozmaitych terapii niż na oddziałach całodobowych no i faktycznie można poznać nowych ludzi. Na pewno lepsze to niż siedzenie w domu i patrzenie w sufit. Oddział dzienny jest według wskazany dla osób, które zachorowały niedawno i jeszcze sobie z własną chorobą nie radzą, zwłaszcza mają depresję popsychotyczną.

-------------------------------------
PS. To jest mój 6200 post! :D
Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Posty: 15558
Rejestracja: pn lip 30, 2018 8:52 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Re: odział Dzienny

Post autor: Niemamnie »

Pamiętaj aby po dziennym podtrzymać znajomości i spotykać się z tymi osobami już po wyjściu z oddziału.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.
Awatar użytkownika
karuna
zaufany użytkownik
Posty: 17531
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:23 pm
Status: xd
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: Gadu gadu bla bla
Lokalizacja: Taka żeby ciebie było widać. ;)

Re: odział Dzienny

Post autor: karuna »

LukeSkywalker pisze: Pamiętaj aby po dziennym podtrzymać znajomości i spotykać się z tymi osobami już po wyjściu z oddziału.
nie sprawdza się zazwyczaj
nie mam podpisu :mrgreen:
Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Posty: 15558
Rejestracja: pn lip 30, 2018 8:52 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Re: odział Dzienny

Post autor: Niemamnie »

Dzisiaj spotykam się ze znajomymi z dziennego w klubokawiarni po pracy.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.
Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik
Posty: 10775
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 2:14 am
płeć: mężczyzna

Re: odział Dzienny

Post autor: hvp2 »

karuna pisze: czw lut 09, 2017 9:55 pm
LukeSkywalker pisze: Pamiętaj aby po dziennym podtrzymać znajomości i spotykać się z tymi osobami już po wyjściu z oddziału.
nie sprawdza się zazwyczaj
Też zaobserwowałem że dłuższe utrzymanie bliższej znajomości z osobą z kręgu psychiatrycznego to jest raczej wyjątek niż reguła.

Nie wiem, czy to jest kwestia osławionego schizofrenicznego autyzmu, czy kwestia stygmatyzowania innych chorujących przez osobę chorującą (tj. że osoba chorująca to jest jednak człowiek gorszej kategorii) czy też są tu jeszcze możliwie jakieś inne przyczyny...
Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Posty: 15558
Rejestracja: pn lip 30, 2018 8:52 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Re: odział Dzienny

Post autor: Niemamnie »

Nie wiem, utrzymuję te znajomości już 3 lata, dużo pomaga wspólna grupa na Facebooku.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.
Awatar użytkownika
karuna
zaufany użytkownik
Posty: 17531
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:23 pm
Status: xd
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: Gadu gadu bla bla
Lokalizacja: Taka żeby ciebie było widać. ;)

Re: odział Dzienny

Post autor: karuna »

Ja miałem po ostatnim pobycie na dziennym różne doświadczenia.

W zasadzie to spotkałem osoby bardzo chore tam i ich mi szkoda. Są to też stali bywalcy tego oddziału.

Na reszcie się zawiodłem.
nie mam podpisu :mrgreen:
Awatar użytkownika
Walet Pikowy
zaufany użytkownik
Posty: 11963
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 2:37 am
płeć: mężczyzna

Re: odział Dzienny

Post autor: Walet Pikowy »

Ja kiedyś takie znajomości miałem teraz już nie mam.Do szpitali też nie chciałbym już wracać.U mnie czasem były fajne zajęcia,nie nazwałbym je infantylnymi.Chyba co szpital ,to różne zajęcia i dużo zależy od personelu jak i od samego chorego czy będzie chciał coś robić podczas tego pobytu.Ja nawet grałem w szachy.Ja nie nawiązałem na dziennym żadnej znajomości po pobycie by nadal się spotykać.
Andrzej5
bywalec
Posty: 55
Rejestracja: pt mar 03, 2017 7:50 pm
płeć: mężczyzna

Re: odział Dzienny

Post autor: Andrzej5 »

Ja bym się na to nigdy nie zgodził. Wole spędzać czas na dziesiątki innych sposobów tak jak chcę a nie tak jak se psychiatra wyobraża.
Awatar użytkownika
AMerei
zaufany użytkownik
Posty: 1990
Rejestracja: czw mar 07, 2013 6:47 pm

Re: odział Dzienny

Post autor: AMerei »

a ja polecam. jak moi koledzy wcześniej powiedzieli, to doskonały sposób na nudę, wyjście do ludzi, znalezienie przyjaciół, terapia indywidualna i grupowa... same plusy

mój psychiatra (dwudziestoparoletni stażysta) mi kiedyś powiedział, że jestem za mądra na oddział dzienny, bo tam uczą, jak trzymać szczoteczkę do zębów. przez niego straciłam parę lat życia, pozostawiona sama sobie po szpitalu, z receptą na leki, ale bez możliwości terapii z prawdziwego zdarzenia (na NFZ spotkania były tylko raz w miesiącu). Oddział dzienny dużo daje, uczy systematyczności, porządkuje dzień i człowiek dzięki niemu nie dziadzieje w domu;)
"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Marek Aureliusz.
Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik
Posty: 10775
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 2:14 am
płeć: mężczyzna

Re: odział Dzienny

Post autor: hvp2 »

AMerei pisze: pt mar 03, 2017 9:52 pm oddział dzienny, bo tam uczą, jak trzymać szczoteczkę do zębów.
Byłem 3x na oddziałach dziennych i dosłownie nigdy czegoś takiego tam nie uczono.

przez niego straciłam parę lat życia,
Mam podobne odczucia w stos. do personelu psychiatrycznego, który mnie tzw. leczył. :evil:

pozostawiona sama sobie po szpitalu, z receptą na leki, ale bez możliwości terapii z prawdziwego zdarzenia (na NFZ spotkania były tylko raz w miesiącu).
Ze mną było dosłownie identycznie.

AMerei pisze: pt mar 03, 2017 9:52 pm Oddział dzienny dużo daje, uczy systematyczności, porządkuje dzień i człowiek dzięki niemu nie dziadzieje w domu;)
Oprócz w/w oddział dzienny ma też szereg innych zalet, ale o tym już była mowa.
Awatar użytkownika
Walet Pikowy
zaufany użytkownik
Posty: 11963
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 2:37 am
płeć: mężczyzna

Re: odział Dzienny

Post autor: Walet Pikowy »

hvp2 pisze: sob mar 04, 2017 12:24 am
AMerei pisze: pt mar 03, 2017 9:52 pm oddział dzienny, bo tam uczą, jak trzymać szczoteczkę do zębów.
Byłem 3x na oddziałach dziennych i dosłownie nigdy czegoś takiego tam nie uczono.
A czego chciałeś się nauczyć?
przez niego straciłam parę lat życia,
Mam podobne odczucia w stos. do personelu psychiatrycznego, który mnie tzw. leczył. :evil: A na ile z nim współpracowałeś i wszystko mówiłeś?

pozostawiona sama sobie po szpitalu, z receptą na leki, ale bez możliwości terapii z prawdziwego zdarzenia (na NFZ spotkania były tylko raz w miesiącu).
Ze mną było dosłownie identycznie.
Nie wiem czy byś udzwignął inna terapie teraz nie wiem czy intensywna miała by sens.
AMerei pisze: pt mar 03, 2017 9:52 pm Oddział dzienny dużo daje, uczy systematyczności, porządkuje dzień i człowiek dzięki niemu nie dziadzieje w domu;)
Oprócz w/w oddział dzienny ma też szereg innych zalet, ale o tym już była mowa.
Jest to szansa i zależy od nas jak ją wykorzystamy.
Awatar użytkownika
ola333
zaufany użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: sob maja 09, 2015 8:44 am

Re: odział Dzienny

Post autor: ola333 »

Ja byłam na oddziale dziennym zaraz po wyjściu ze szpitala. Szczerze, tak średnio to wspominam. Byłam zalekowana i gruba, przez co miałam kiepskie samopoczucie a co za tym idzie, nie miałam ochoty na nawiązywanie bliższych znajomości. Miałam duże zastrzeżenia co do zachowania personelu, mieli olewczy stosunek do nas pacjentów i chyba część z nich myślała, że jak jesteśmy "chorzy psychicznie" to nie wiemy co się wokół nas dzieje i że nie mamy uczuć i można nas ranić. W każdym razie mnie zbyt wiele nie pomógł, nie polecam.
Awatar użytkownika
Walet Pikowy
zaufany użytkownik
Posty: 11963
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 2:37 am
płeć: mężczyzna

Re: odział Dzienny

Post autor: Walet Pikowy »

Oddział dzienny każdy jest inny.
Awatar użytkownika
Piotrek007
zaufany użytkownik
Posty: 2725
Rejestracja: wt paź 21, 2014 12:48 pm
płeć: mężczyzna

Re: odział Dzienny

Post autor: Piotrek007 »

Na dziennym czułem się jak w przedszkolu.Zrezygnowałem po dwóch tygodniach.Poznałem dwóch kumpli,jeden teraz pracuje ze mną i można powiedzieć,że się przyjaźnimy.
"Nie mów mi jak mam żyć
Bo ja dobrze wiem jak i co
Nie pomoże mi już nic
Jak nie pomogę sam sobie."
Awatar użytkownika
ola333
zaufany użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: sob maja 09, 2015 8:44 am

Re: odział Dzienny

Post autor: ola333 »

Ja też na oddziale dziennym czułam się jak w przedszkolu i zrezygnowalam po 6 tygodniach.
Awatar użytkownika
Piotrek007
zaufany użytkownik
Posty: 2725
Rejestracja: wt paź 21, 2014 12:48 pm
płeć: mężczyzna

Re: odział Dzienny

Post autor: Piotrek007 »

37-latek wycinający kwiatki z papieru...albo bawienie się w teatrzyk - czułem się nieswojo.
"Nie mów mi jak mam żyć
Bo ja dobrze wiem jak i co
Nie pomoże mi już nic
Jak nie pomogę sam sobie."
Awatar użytkownika
Piotrek007
zaufany użytkownik
Posty: 2725
Rejestracja: wt paź 21, 2014 12:48 pm
płeć: mężczyzna

Re: odział Dzienny

Post autor: Piotrek007 »

No i ta gimnastyka
"Nie mów mi jak mam żyć
Bo ja dobrze wiem jak i co
Nie pomoże mi już nic
Jak nie pomogę sam sobie."
ODPOWIEDZ

Wróć do „placówki służby zdrowia”