Kto odstawił z powodzeniem leki ?

Moderator: Moderatorzy zwykli

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Re: Kto odstawił z powodzeniem leki ?

Post autor: pawel534 » pn sty 02, 2017 5:27 pm

Przez ok. 12 dni brałem 125 mg a od wczoraj jestem na 100 mg, wcześniej brałem 150 mg. W zeszłym roku już raz zmniejszałem na 100 mg i po ok. 2 m-cach pojawiły się natrętne myśli. Mam nadzieję że tym razem uda się zmniejszyć a nawet jak pojawią się natrętne myśli postaram się to przetrzymać i nie zwiększać dawki. Mi pomaga modlitwa różańcowa na natrętne myśli bo miałem różne natrętne obraźliwe myśli w stosunku do Boga i Maryi. Jak skupiam się na modlitwie to nie mam natrętnych myśli albo są mniejsze. Ja też wiem że muszę być czujny jednak leki mają skutki uboczne i dlatego zmniejszyłem dawkę a do odstawienia czuję się naprawdę gotowy w tym roku. Mam nadzieję że się uda.

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 » pn sty 02, 2017 5:28 pm

mattatjah pisze:Jak długo jesteś na 100mg? Bądź ostrożny. Te leki bardzo wolno wydalają się z organizmu więc trzeba być ostrożnym. Zmiana samopoczucia może nastąpić nawet po 1-2 miesiącach od redukcji.
Zgadzam się w 100% :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
mattatjah
bywalec

Post autor: mattatjah » pn sty 02, 2017 5:34 pm

pawel534 pisze: Przez ok. 12 dni brałem 125 mg a od wczoraj jestem na 100 mg, wcześniej brałem 150 mg.
W zeszłym roku już raz zmniejszałem na 100 mg i po ok. 2 m-cach pojawiły się natrętne myśli.
Moim zdaniem za szybko schodzisz skoro już raz nie dałeś rady na 100mg. Ja bym został przy 125mg przez ok. 2 miesiące, lub minimum miesiąc.
Wiem, że w swej niewiedzy wiem mniej niż wie niejeden głupiec, który w swej głupocie wie więcej niż wie niejeden mędrzec.

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Post autor: pawel534 » pn sty 02, 2017 5:34 pm

Ja obserwuje się głównie pod kątem objawów pozytywnych bo samopoczucie to nawet człowiek zdrowy ma różne w zależności od różnych okoliczności i tego jaki ma dzień. Może za szybko schodzę nie wiem, zaryzykuję. Najwyżej wrócę na 125 mg. Zresztą sam napisałeś że z 150 zszedłeś od razu na 100 mg.

Awatar użytkownika
mattatjah
bywalec

Post autor: mattatjah » pn sty 02, 2017 5:43 pm

Tak. Tylko wytrzymałem na tej 100 już ponad 2 miesiące, a Ty miałeś już nieudane podejście do tej dawki więc bądź ostrożny. Mi wiara też pomaga, ale wiem, że to wiara odgrywała główną rolę w moich odjazdach więc nie popadam już w fanatyzm i traktuje z pewnym dystansem słowa Pisma Świętego.
Wiem, że w swej niewiedzy wiem mniej niż wie niejeden głupiec, który w swej głupocie wie więcej niż wie niejeden mędrzec.

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Post autor: pawel534 » pn sty 02, 2017 5:46 pm

Tak jak napisałem zaryzykuję, najwyżej wrócę na 125 mg.

Unknown
zaufany użytkownik
Status: Schizo

Post autor: Unknown » pn sty 02, 2017 11:36 pm

Agresja jest skierowana do wrogow, wylacznie.
''Insanity - a perfectly rational adjustment to an insane world.'' http://chomikuj.pl/Antypsychiatra

Zapraszam wszystkich popierających antypsychiatrie do dołączenia: http://www.digart.pl/grupy/16361/Anty-psychiatria/ moja grupa ma charakter otwarty.

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Post autor: pawel534 » wt sty 03, 2017 12:01 pm

Unknown pisze:Agresja jest skierowana do wrogow, wylacznie.
A jeśli tych ludzi uważasz za wrogów tylko z powodu Twoich urojeń a w rzeczywistości są oni niczemu nie winni to co wtedy ?

Unknown
zaufany użytkownik

Post autor: Unknown » wt sty 03, 2017 8:03 pm

Nie ma takiej mozliwosci.
''Insanity - a perfectly rational adjustment to an insane world.'' http://chomikuj.pl/Antypsychiatra

Zapraszam wszystkich popierających antypsychiatrie do dołączenia: http://www.digart.pl/grupy/16361/Anty-psychiatria/ moja grupa ma charakter otwarty.

Awatar użytkownika
Kill Me Again
bywalec
Status: nie lubie mówić. czuje się nie rozumiany.

Post autor: Kill Me Again » wt sty 03, 2017 8:14 pm

no to jak nie ma takiej możliwości. to gdzie te skueviele? czemu twój nóż jeszcze ichnie zaorał?
jeżeli jesteś głupi to znaczy że nigdy nie spotkałeś mądrego człowieka.

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Post autor: pawel534 » śr sty 04, 2017 12:24 am

Kill Me Again nie prowokuj jej.

Unknown
zaufany użytkownik

Post autor: Unknown » śr sty 04, 2017 2:48 pm

Skurwiele sa nadal w tym samym bloku gdzie mieszkam, a ten ktorego zamierzalam sprzatnac podobno sam sie zabil przez powieszenie, tak wiec chyba bedzie po zemscie jesli to potwierdza.

ancurz
zarejestrowany użytkownik
Status: nikt

Post autor: ancurz » czw sty 19, 2017 6:35 am

mattatjah pisze:
pt gru 30, 2016 10:17 pm
Jestem obecnie na dobrej drodze do odstawienia. Redukuję dawkę od marca. Obecnie 100mg amisanu. Zmniejszam o 25% raz na 2 miesiące. Brak objawów poza bólem głowy. Nawet jak uda mi się odstawić i objawy nie powrócą to nie zaryzykuje stwierdzenia, że jestem zdrowy. Z resztą nie jest dla mnie istotne jeżeli będę dobrze funkcjonował. Diagnoza to po prostu opinia ludzi z którą można się zgadzać, lub nie. Zamiast się nad tym zastanawiać wolę żyć.
Jak wyglądasz? Urosły ci piersi? Nie czujesz się zbyt kobieco po tym leku?

ancurz
zarejestrowany użytkownik
Status: nikt

Post autor: ancurz » czw sty 19, 2017 6:55 am

Nie odstwiałam leków bo ich nigdy nie brałam, zdiagnozowano u mnie schizofrenie paranoidalną w 2011, leki przyjmowałam tylko do czasu podawania mi ich pod przymusem, pierwsze miesiące. Cały czas pracuje na etat, udało mi się skończyć studia i miałam rację że się nie wkopałam w te substancje, chociaż nie powiem, co krok jak się komuś przyznam do choroby i jej tzw "nie leczenia " szykanuje mnie, a nawet się ode mnie dwie osoby odwróciły, przekonane że ignoruje jedyną słuszną drogę leczenia czyli leczenia farmakologicznego tej choroby z którą mam borykać się do końca życia. Takie osoby nie przyjmują do wiadomości że można się leczyć siłą woli i pracą wśród ludzi i dobrych przyjaciół. A można i da się. Moje motto to "żyj 90 lat jako stuknięta zamiast 50 jako normalny człowiek"

bogdan
zaufany użytkownik

Post autor: bogdan » czw sty 19, 2017 9:04 am

ancurz pisze:
czw sty 19, 2017 6:55 am
Moje motto to "żyj 90 lat jako stuknięta zamiast 50 jako normalny człowiek"
Czasem leczenie to po prostu koniecznosc. Jesli nie masz takiej schizofrenii, jak niejeden tutaj, ktory nie moze funkcjonowac bez lekow, to nalezysz do grona szczesliwcow. Ja niby mam tylko borderline. Pomimo 2 psychoz i calej gamy schizofrenicznych objawow, to od kiedy biore leki przynajmniej nie mam objawow psychotycznych. Nie czuje dziwnych mocy nawiedzajacych mnie w nocy, chocbym chcial. Nie boje sie, ze ludzie chca mnie wsadzic do psychiatryka, gdzie popelnie samobojstwo tak jak w przepowiedni, ktora sam widzialem. Narazie zyje normalnie. Pewnie do kolejnego zaostrzenia, ktore moze nadejsc za kilka miesiecy, lub za kilka lat.
We barely remember what came before this precious moment
Choosing to be here right now
Hold on, stay inside
This body holding me, reminding me that I am not alone in
This body makes me feel eternal
All this pain is an illusion

Wróć do „antypsychiatria”