Powiedzcie mi jak bezpiecznie odstawic leki

Moderator: moderatorzy

ghost
zaufany użytkownik
Posty: 914
Rejestracja: ndz lis 17, 2013 6:35 pm
płeć: mężczyzna

Powiedzcie mi jak bezpiecznie odstawic leki

Post autor: ghost »

Wiem tylko tyle ze trzeba to tobic stopniowo.
Co jeszcze powinienem wiedziec na temat odstawiana.
Prosze o rady i opinie.
Życie sypie rany solą, solą
My musimy odnaleźć tą silę w sobie by żyć
Chociaż tak kurewsko bolą, tak bolą
Ty zaciśnij zęby bracie siostro i dalej idż
Awatar użytkownika
Bright Angel
zaufany użytkownik
Posty: 5426
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 9:40 pm
płeć: mężczyzna

Re: Powiedzcie mi jak bezpiecznie odstawic leki

Post autor: Bright Angel »

Trzeba to robić stopniowo i się obserwować uważnie. Jak będą powracać jakieś stany psychotyczne, to trzeba jednak wrócić do leków. A najlepiej niech obserwuje cię też rodzina, bo większość nie ma wglądu w swój stan psychotyczny. Po odstawieniu leków trzeba odtruć wątrobę.
Just remember that death is not the end. Heaven or hell? The choice is Yours.
ghost
zaufany użytkownik
Posty: 914
Rejestracja: ndz lis 17, 2013 6:35 pm
płeć: mężczyzna

Re: Powiedzcie mi jak bezpiecznie odstawic leki

Post autor: ghost »

dodam tylko ze teraz lykam ryspolit (jednego dnia 0.5mg, a nastepnego 1mg i tak na przemian)
Życie sypie rany solą, solą
My musimy odnaleźć tą silę w sobie by żyć
Chociaż tak kurewsko bolą, tak bolą
Ty zaciśnij zęby bracie siostro i dalej idż
mamuska
zaufany użytkownik
Posty: 847
Rejestracja: czw mar 10, 2011 9:50 am

Re: Powiedzcie mi jak bezpiecznie odstawic leki

Post autor: mamuska »

powoli co 6 tygodni zjezdzalam co 0.5 mg. Mialam rozne rekacje za duzo energii, problemy ze spaniem itp. Trzeba przeczekac az wszytko sie unormuje.
Jak odtruc watrobe?
Awatar użytkownika
Bright Angel
zaufany użytkownik
Posty: 5426
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 9:40 pm
płeć: mężczyzna

Re: Powiedzcie mi jak bezpiecznie odstawic leki

Post autor: Bright Angel »

mamuska pisze:powoli co 6 tygodni zjezdzalam co 0.5 mg. Mialam rozne rekacje za duzo energii, problemy ze spaniem itp. Trzeba przeczekac az wszytko sie unormuje.
Jak odtruc watrobe?
Ostropestem plamistym, regeneruje wątrobę i usuwa toksyny.
Just remember that death is not the end. Heaven or hell? The choice is Yours.
Joanna_s
zaufany użytkownik
Posty: 777
Rejestracja: pn paź 29, 2012 8:40 pm
Lokalizacja: Opole

Re: Powiedzcie mi jak bezpiecznie odstawic leki

Post autor: Joanna_s »

ghost pisze:Wiem tylko tyle ze trzeba to tobic stopniowo.
Co jeszcze powinienem wiedziec na temat odstawiana.
Prosze o rady i opinie.
Ghost84, to nieprawda, że po odstawieniu neuroleptyków trzeba "odtruć wątrobę" ! Pierwszy raz w życiu słyszę o czymś takim ...

Im dłużej zażywałeś neuroleptyk, tym wolniej i ostrożniej powinno się go odstawiać. I bezpiecznie jest próbować tego, gdy człowiek prowadzi w miarę spokojne życie, bez żadnych nowych stresów. Ja po niecałych 3 miesiącach zażywania Abilify w dawce 15 mg po prostu zaczęłam kroić tabletkę na pół i przez tydzień zażywałam tylko połówkę. Kiedy widziałam, że nie dzieje się nic niepokojącego, całkiem ten lek odstawiłam.

Na Twoim miejscu spróbowałabym więc np. przez jakiś czas (to może być tydzień, ale mogą też to być np. 2-3 tygodnie) przyjmować Twój lek codziennie w dawce 0.5 mg i patrzyłabym, co się dzieje - czy wracają jakieś objawy psychozy itp. Moim zdaniem przyjmowanie jednego dnia 0.5 mg, a następnego dnia 1 mg nie jest dobrym pomysłem - myślę, że takie ciągłe zmienianie dawki może być nawet szkodliwe.
Joanna_s
zaufany użytkownik
Posty: 777
Rejestracja: pn paź 29, 2012 8:40 pm
Lokalizacja: Opole

Re: Powiedzcie mi jak bezpiecznie odstawic leki

Post autor: Joanna_s »

44 pisze:
mamuska pisze:powoli co 6 tygodni zjezdzalam co 0.5 mg. Mialam rozne rekacje za duzo energii, problemy ze spaniem itp. Trzeba przeczekac az wszytko sie unormuje.
Jak odtruc watrobe?
Ostropestem plamistym, regeneruje wątrobę i usuwa toksyny.
Zioła - wbrew temu, co sądzi wielu ludzi - mogą być bardzo niebezpieczne. Co innego popijać herbatkę np. z pokrzywy, a co innego we własnym zakresie "odtruwać wątrobę" jakimiś ziołami ... NIGDZIE, w żadnych godnych zaufania artykułach czy książkach nie zetknęłam się z poglądem, że po odstawieniu neuroleptyków konieczne jest "odtruwanie wątroby".
ghost
zaufany użytkownik
Posty: 914
Rejestracja: ndz lis 17, 2013 6:35 pm
płeć: mężczyzna

Re: Powiedzcie mi jak bezpiecznie odstawic leki

Post autor: ghost »

Joanna_s, dzieki za rade. sprobuje zazywac 0.5mg dziennie i zobacze jak bede sie czul.
Powinienem jeszcze cos wiedziec? A jak to jest ze spaniem, sa jakies problemy?
Życie sypie rany solą, solą
My musimy odnaleźć tą silę w sobie by żyć
Chociaż tak kurewsko bolą, tak bolą
Ty zaciśnij zęby bracie siostro i dalej idż
Arma
zaufany użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: pt gru 27, 2013 7:49 pm

Re: Powiedzcie mi jak bezpiecznie odstawic leki

Post autor: Arma »

Wyciąg z ostropestu plamistego, jest w składzie znanego nam leku pod nazwą sylimarol http://www.herbapol.com.pl/pl/nasze-pro ... rodukt/203
Myślę, że nie zaszkodzi, jak będzie stosowany, przez krótki okres czasu, w celu zregenerowania wątroby.
Polecają go na forach cukrzycowych, żeby pobudzić wątrobę do prawidłowego działania.
Joanna_s
zaufany użytkownik
Posty: 777
Rejestracja: pn paź 29, 2012 8:40 pm
Lokalizacja: Opole

Re: Powiedzcie mi jak bezpiecznie odstawic leki

Post autor: Joanna_s »

U mnie żadnych problemów ze spaniem nie było, więc może żadnych nie być. Myślę, że niektórzy zaczynają się niepotrzebnie martwić, kiedy np. mają danej nocy problem z zaśnięciem. Tymczasem problemy z zaśnięciem ludzie miewają z najróżniejszych powodów i wcale to nie znaczy, że zaraz się dostanie nawrotu ! Niepokojące byłoby dopiero to, gdyby ktoś np. dwie noce pod rząd bardzo mało spał ...

Na forum jeden z uczestników (ocean) chyba w listopadzie zeszłego roku pisał, że nie może spać i był bardzo aktywny (zakładanie wielu nowych wątków, mnóstwo pomysłów na zmiany i atrakcje na forum itp.). Wspomniał też chyba o tym, że nie bierze leków. Od dłuższego czasu ocean się nie odzywa i mam nadzieję, że dobrze się czuje, ale myślę, że poważne problemy ze snem mogły być u niego oznaką zbliżającego się nawrotu. Nie musi to jednak wcale znaczyć, że stan psychiczny oceana zmienił się z powodu decyzji o odstawieniu neuroleptyków - nie wiem, jak długo ich nie zażywał.

Natomiast "zwyczajne" trudności z zaśnięciem czy np. ból głowy nie są absolutnie powodem do strachu ! Myślę, że niektórzy tak bardzo boją się, że dostaną nawrotu po odstawieniu neuroleptyków, że zaczynają budzić w nich silny niepokój nawet zupełnie niegroźne sprawy.

Na pewno warto się przygotować na powrót silnych emocji. U mnie właśnie tak było. Dopiero po odstawieniu neuroleptyków zaczęłam silnie przeżywać rozpad bardzo ważnego dla mnie związku i odczuwać związane z tym fale głębokiego smutku. Jednak ten powrót silnych emocji (na leku wszystkie moje emocje były bardzo przytępione, co zauważa wiele osób) nie spowodował u mnie powrotu "głosów" czy jakichkolwiek innych objawów psychotycznych.

Tu http://www.theicarusproject.net/downloa ... online.pdf można przeczytać bardzo rzetelny poradnik na temat odstawiania leków psychiatrycznych po angielsku.
Awatar użytkownika
Bright Angel
zaufany użytkownik
Posty: 5426
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 9:40 pm
płeć: mężczyzna

Re: Powiedzcie mi jak bezpiecznie odstawic leki

Post autor: Bright Angel »

Joanna_s pisze:
44 pisze:
mamuska pisze:powoli co 6 tygodni zjezdzalam co 0.5 mg. Mialam rozne rekacje za duzo energii, problemy ze spaniem itp. Trzeba przeczekac az wszytko sie unormuje.
Jak odtruc watrobe?
Ostropestem plamistym, regeneruje wątrobę i usuwa toksyny.
Zioła - wbrew temu, co sądzi wielu ludzi - mogą być bardzo niebezpieczne. Co innego popijać herbatkę np. z pokrzywy, a co innego we własnym zakresie "odtruwać wątrobę" jakimiś ziołami ... NIGDZIE, w żadnych godnych zaufania artykułach czy książkach nie zetknęłam się z poglądem, że po odstawieniu neuroleptyków konieczne jest "odtruwanie wątroby".
To jeszcze mało czytałaś. Jakbyś miała wiedzę medyczną to byś wiedziała, że leki są metabolizowanie w wątrobie i niestety bardzo obciążają wątrobę. A właściwie to ją zatruwają. Zwłaszcza po wieloletnim zażywaniu leków. Dlatego trzeba ją odtruć i zregenerować. Polecam książkę, której autorem jest m.in. profesor dr hab. n. medycznych "Zioła z apteki natury". Jak się nie znasz na ziołach, to się nie wypowiadaj na ten temat.
Just remember that death is not the end. Heaven or hell? The choice is Yours.
Joanna_s
zaufany użytkownik
Posty: 777
Rejestracja: pn paź 29, 2012 8:40 pm
Lokalizacja: Opole

Re: Powiedzcie mi jak bezpiecznie odstawic leki

Post autor: Joanna_s »

44 pisze: To jeszcze mało czytałaś. Jakbyś miała wiedzę medyczną to byś wiedziała, że leki są metabolizowanie w wątrobie i niestety bardzo obciążają wątrobę. A właściwie to ją zatruwają. Zwłaszcza po wieloletnim zażywaniu leków. Dlatego trzeba ją odtruć i zregenerować. Polecam książkę, której autorem jest m.in. profesor dr hab. n. medycznych "Zioła z apteki natury". Jak się nie znasz na ziołach, to się nie wypowiadaj na ten temat.
Na temat neuroleptyków i ich odstawiania czytałam dużo, w tym sporo artykułów napisanych przez naukowców. ŻADEN nie pisał, że trzeba sobie na własną rękę "odtruwać wątrobę" ziołami. Nie napisałeś, jak się nazywa ów "profesor dr hab. n. medycznych". Najpierw podaj nazwisko autora, rok wydania książki i wydawnictwo, i zacytuj fragment, w którym ów profesor pisze, że po odstawieniu neuroleptyków trzeba sobie samemu "odtruć wątrobę" jakimiś ziołami, a potem zarzucaj innym brak wiedzy medycznej. Mam jej z pewnością więcej od Ciebie.
mamuska
zaufany użytkownik
Posty: 847
Rejestracja: czw mar 10, 2011 9:50 am

Re: Powiedzcie mi jak bezpiecznie odstawic leki

Post autor: mamuska »

od czterech dni juz wogole nie biore lekow. Zobaczymy co dalej bedzie sie dzialo. Ponad rok zajelo mi ich odstawienie.
Awatar użytkownika
Mickey
zaufany użytkownik
Posty: 1618
Rejestracja: śr sty 04, 2012 6:48 am
Status: pracuję
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Powiedzcie mi jak bezpiecznie odstawic leki

Post autor: Mickey »

Ciekawe że żaden z domorosłych psychiatrów nie pisze tutaj że jedynym sposobem na bezpieczne odstawienie leków jest zrobić w to w porozumieniu z lekarzem.

Powodzenia i do zobaczenia na oddziale zamkniętym!
mamuska
zaufany użytkownik
Posty: 847
Rejestracja: czw mar 10, 2011 9:50 am

Re: Powiedzcie mi jak bezpiecznie odstawic leki

Post autor: mamuska »

no nie wiem jak ty myslisze, ale moj mi kazal odstawic w styczniu tamtego roku i w koncu jestem na dobrej drodze. Jak zwykle zle komentarze nic przychylnego. Masakra.
maajutka
zaufany użytkownik
Posty: 1023
Rejestracja: śr maja 20, 2020 6:11 pm

Re: Powiedzcie mi jak bezpiecznie odstawic leki

Post autor: maajutka »

mamuska jak przez rok bylas teraz na dawce minimalnej to masz duze szanse ze psychoza u ciebie nie wystapi, ja jestem dwa lata po psychozie i nadal biore leki bo moj lekarz nie chce mi ich odstawic i nie wiem czy sama nie zmniejszac dawki lekow bo brakuje mi energii do dzialania i aktywnosci
mamuska
zaufany użytkownik
Posty: 847
Rejestracja: czw mar 10, 2011 9:50 am

Re: Powiedzcie mi jak bezpiecznie odstawic leki

Post autor: mamuska »

Ja od stycznia do sierpnia 2013 bylam na 1 mg flunaxolu od wrzesnia do lutego na 0.5 mg. Mam wsparcie od lekarzy i wszytkich zeby odstawic. Wczoraj nawet poszlam do mojej internistki i tez mi powiedziala zebym w koncu odstawila. Z moim psychologiem juz zakonczylam, a ona mi zaproponowala ze moze potrzebuje pomoc psychologiczna w odstawieniu. Nie zgodzilam sie, ale powiedziala ze jak bede miala nadal problem to ze mnie skieruje.
Mam nadzieje ze wszytko bedzie OK w poniedzialek mam tez second opinion, nie licze ze cos mi zmienia, ale sprobowac zawsze mozna.
Mam jeszcze problemy typu zmeczenie, nieregularny okres, bole glowy, ogolnie problemy z pamiecia, widze sie ze juz tak nie przyswajam wiedzy jak kiedys, obnizony nastroj. Z psychologiem tez doszlismy do wniosku ze to moga byc problemy psychosomatyczne, powiedzialam wczoraj o tym internistce dala mi skierowanie na sprawdzenie czy nie mam problemow z witamina D i z anemia. Jesli to sie wykluczy to najprawdopodobniej mnie wysle do psychologa.
Nie lubie chodzic do lekarzy zbieralam sie do niej 2 miesiace, ale jestem zadowolona ze poszlam.
maajutka
zaufany użytkownik
Posty: 1023
Rejestracja: śr maja 20, 2020 6:11 pm

Re: Powiedzcie mi jak bezpiecznie odstawic leki

Post autor: maajutka »

Dobrze ze masz takie wsparcie i ze odstawiasz leki,nie wrocila psychoza na sladowej dawce przez rok to masz spore szanse ze juz nie wroci.Moj lekarz wcale nie chce mi odstawic lekow mimo ze od dwoch lat nie mam zadnych objawow choroby,pracuje i zalezy mi na tej pracy dlatego boje sie odstawic leki pozatym mam narzeczonego i nie chce zeby mnie widzial w zlym stanie,gdbym miala inna sytuacje tez po dwoch latach bym probowala odstawic leki.Na lekach czuje sie bardzo spowolniona i nic mi sie nie chce robic,ale bardzo z tym walcze i jakos zmuszam sie by cos robic.Gdybym wiedziala ze to cholerstwo nie wroci szybko bym odstawila leki , ale pewnosci nie mam i mam sporo teraz do stracenia...
maajutka
zaufany użytkownik
Posty: 1023
Rejestracja: śr maja 20, 2020 6:11 pm

Re: Powiedzcie mi jak bezpiecznie odstawic leki

Post autor: maajutka »

ja gdybym miala wsparcie lekarza,rodziny i narzeczonego pozatym bym wiedziala ze mnie nie zwolnia z pracy tez bym odstawila leki ,a tak naprawde w nikim nie mam wsparcia ,moge liczyc tylko na siebie , nadal je biore mimo ze minely dwa lata , gdbym dobrze sie czula i nie przeszkadzaly by mi w funkcjonowaniu to nadal bym je brala ale brakuje mi emocji ,energii i aktywnosci ,zrobilam sie strasznie leniwa i spowolniala i tez caly czas mysle o odstawieniu>wszystko zalezy od sytuacji zyciowej.
mamuska
zaufany użytkownik
Posty: 847
Rejestracja: czw mar 10, 2011 9:50 am

Re: Powiedzcie mi jak bezpiecznie odstawic leki

Post autor: mamuska »

ale ja tez nie mam pewnosci ze nie wroci. W dodatku za pare miesiecy bede szukac pracy to bedzie mega stress i nie wiadomo czy znowu nie bede miala problemow.
ODPOWIEDZ

Wróć do „antypsychiatria”