Moja mała biblioteka

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Kicius_XXL
moderator
moderator

Moja mała biblioteka

Postby Kicius_XXL » Wed Feb 22, 2017 5:06 pm

Moja mała domowa biblioteka.
Kupuję co jakiś czas nową książkę. W tym roku już kupiłem dwie nowe i na tym oczywiście się nie kończy. Jeśli przeczytam jakąś a spodoba mi się to po jakimś czasie znów wracam do niej. Nie sprzedaję książek, a kolekcjonuję je jak znaczki, albo monety. W sumie mam ich ok 100 sztuk. Tylko, ze w domu rodzinnym a tu gdzie obecnie mieszkam mam tyle, ze kot napłakał.
Najwięcej mam powieści sensacyjnych Roberta Ludluma, ale też Grahama Mastertona i wielu innych
Znajdą się powieści sensacyjne, fantastyczne, horrory, thrillery, przygodowe, dramaty, psychologiczne, poradniki i inne..
Mam oczywiście i polskie, kilka książek Sienkiewicza.,
95% mojej kolekcji to nowe książki, biorąc pod uwagę fakt, ze średnio każda jest w cenie 35zł to można skalkulować ze to jest nie mało.
Żyj i daj żyć innym. :auto-ambulance:

Akatosh
zaufany użytkownik

Re: Moja mała biblioteka

Postby Akatosh » Wed Feb 22, 2017 8:43 pm

Ja również posiadam swoją minibibliotekę. Jest pewnie tego około 50 pozycji. W przeważającej większości to literatura fantastyczna (Tolkien, Sapkowski, Martin). Posiadam też kilka książek publicystycznych (np. Ziemkiewicz).
Lubię wracać do wcześniej przeczytanych lektur, na przykład w chwili obecnej po raz drugi czytam Sagę Pieśni Lodu i Ognia na podstawie której powstał serial Gra o Tron.

Kicius_XXL
moderator
moderator

Postby Kicius_XXL » Thu Feb 23, 2017 9:45 am

Ja również posiadam swoją minibibliotekę. Jest pewnie tego około 50 pozycji.
Też nieźle. Po przeczytaniu książki bardzo lubię oglądnąć film, jeśli powstał na podstawie książki. Tak było np z Trylogią Bourne'a R. Ludluma.
Sorry, ze trochę nie na temat, ale gdy popatrzę na Twój avatarek to burczy mi w brzuchu i muszę iść do lodówki

hvp2 wczoraj przeczytałem Twój post, ale nie mogłem odpowiedzieć. Jestem pod wrażeniem kolekcji.
To może zmienić moje podejście do kolekcjonowania i chyba zacznę kupować używane książki, by było taniej a więcej.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Thu Feb 23, 2017 4:40 pm

Post skasowałem, bo nie chciałem żeby wyszło, że się chwalę. A ja jestem po prostu starszy niż większość użytkowników tego forum, to i nazbierało się z czasem... :)

Moim zdaniem kupowanie starszych książek ma sens tylko wtedy, jeśli są to jakieś unikaty, przysłowiowe białe kruki, choćby i "Świat urojony" Syristowej. W pozostałych przypadkach lepiej kupować książki nowe, gdyż są np. nieocenzurowane (np. "Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa), wydane na lepszym papierze oraz wydrukowane większą czcionką. Książki z czasów PRL są już na ogół mniej lub bardziej pożółknięte, puszcza im klej, więc zaczynają się rozlatywać, a także są drukowane dużo mniejszą czcionką niż książki wydawane współcześnie, a co za tym idzie są bardziej męczące w czytaniu. Po prostu w PRL wszystkiego brakowało, więc książki wydawano tak, aby jak najmniej na dany tytuł poszło papieru. Po 1990 roku obowiązuje zupełnie inne rozumowanie: książki są tak wydawane, by były jak najgrubsze, a co za tym idzie jak najdroższe - stąd właśnie lepszy papier, większa czcionka oraz większe interlinie między wierszami we współcześnie wydawanych książkach. Współczesne książki są więc droższe, ale wygodniejsze w czytaniu i bardziej atrakcyjne wizualnie (zawierają więcej ilustracji i fotografii).

Kicius_XXL
moderator
moderator

Postby Kicius_XXL » Thu Feb 23, 2017 5:22 pm

Gdybym miał taką ilość książek to byłbym dumny. O chwaleniu się jest w tedy mowa np gdybyś kupił samochód sportowy wyspojlerowany, po liftingu i pucował go trzy razy dziennie chcąc przyciągać blachary
Jeśli ktoś ma dużo książek, i dużo czyta to znaczy że ma dużą wiedzę, dlatego takich darzę szacunkiem

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Thu Feb 23, 2017 9:15 pm

:)

Kicius_XXL
moderator
moderator

Postby Kicius_XXL » Thu Jun 22, 2017 1:23 pm

W tym roku nabyłem pięć nowych pozycji i tyle przeczytałem. Biorąc pod uwagę fakt ze nie ma mnie przez 12 godz bo pracuje i jeszcze mam do ogarnięcia rodzinę oraz prowadzę jako tako życie towarzyskie jest to sporo. Do końca roku planuje nabyć kolejnych pięć książek

Kicius_XXL
moderator
moderator

Postby Kicius_XXL » Sun Jul 02, 2017 7:55 pm

Parę dni temu nabyłem w księgarni: Demaskator- Johna Grishama. Jaram się ostatnio sensacją, kryminalistyką i thrillerami.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Sun Jul 02, 2017 8:30 pm

Jaram się ostatnio sensacją, kryminalistyką i thrillerami.
Gorąco polecam: Alistair MacLean

...choć, szczerze mówiąc, nie wszystkie jego książki są równie dobre...
Ale taka np. "Lalka na łańcuchu", "48 godzin", "Siła strachu", "Noc bez brzasku", "Złote rendez-vous"...

Kicius_XXL
moderator
moderator

Postby Kicius_XXL » Sun Jul 02, 2017 8:54 pm

Alistaira MacLeana -"Siła strachu" to jedna z pierwszych moich przeczytanych powieści o tej tematyce. W swoim rodzinnym domu mam sporą kolekcję książek w tym dwie tego autora. Dobry jest.
Swoją drogą muszę odwiedzić dom rodzinny, bo nie byłem tam kilka miesięcy a kolekcja czeka. Zastanawiam się czy nie wrócić do książek, które czytałem np 20 lat temu.

abagoth
zaufany użytkownik

Postby abagoth » Sat Jul 22, 2017 11:40 am

U mnie będzie coś ok. 700 albo i więcej plus ebooki. Nie mam gdzie tego stawiać już, dlatego biorę elektroniczne, jeśli to będzie do jednorazowego czytania.

Tonhar
bywalec
Gadu-Gadu: 64192154

Postby Tonhar » Sun Nov 26, 2017 6:49 pm

Ja również kolekcjonuję książki o tematyce moich zainteresowań.
Jedno życie, a spraw tyle...

Ane
zarejestrowany użytkownik

Postby Ane » Sat Dec 02, 2017 11:43 pm

Moja biblioteczka domowa
Można podzielić ją na cztery działy. W pierwszym z nich znajdują się poradniki, takie jak ,,Pokochaj siebie,, czy ,,Jesteś kolorem,, i inne. Na drugim regale stoją książki, młodzieżowe, z czasów liceum. między innymi ,,Cień Motyla,, czy też ,,Pamiętnik narkomanki,, i ,,Dziennik bulimiczki,, Trzeci regał to książki starodawne, które znalazłam w piwnicy, przeróżne! a w czwarty regał jest pusty, czeka na nowe książki.
Uwielbiam czytać! Lubię swoją biblioteczkę, to taki mój mały świat.
Last edited by Ane on Sat Jan 13, 2018 3:11 pm, edited 1 time in total.

pamal
zaufany użytkownik

Postby pamal » Tue Dec 26, 2017 1:21 am

Ja niestety tonę pod książkami a nie umiem lub nie chcę się ich pozbywać.
W PRL najgorsze dla książek chyba były lata 80te "Wojna i pokój" całkowicie mi się rozleciała, wcześniej zdarzały się książki szyte, nie klejone, może zresztą zależało to od wydawnictwa? Miałam też kiepsko wydane a zwłaszcza fatalnie przetłumaczone książki z lat 90tych. Nigdy nie wyrobiłam sobie gustu czytelniczego i je umiałam wyszukiwać ciekawych pozycji za PRL czytaliśmy chyba głównie bestsellery i lektury, potem przeważnie bezwartościowe poradniki...
Jakoś później trafiłam do biblioteki na Solidarności i tam czytałam ciekawe reportaże. Więcej wartościowych książek przeczytałam z bibliotek.
Także w domu mam pełno książek z różnych epok-etapów mojej głupoty i kominiarz tylko pyta co roku czy wszystkie przeczytałam.

Kicius_XXL
moderator
moderator

Postby Kicius_XXL » Tue Jan 02, 2018 6:20 pm

Zdaje się, że moja kolekcja książek już się nie będzie powiększać. Stało się to za sprawą nabytego niedawno czytnika ebooków. Książki elektroniczne są łatwo dostępne, nie zajmują miejsca na półkach a tym samym nie trzeba je odkurzać. E booki są wygodne nawet przyzwyczaiłem się do czytnika.
Jeśli miałby nabyć kolejne książki to raczej jako element dekoracyjny z ładnymi okładkami :icon-smile:

Return to “książki”