Cnota - sex to niedojrzałe zabawy niedojrzałych ludzi

i inne sprawy partnerstwa lub jego braku
Awatar użytkownika
I Am
zarejestrowany użytkownik

Cnota - sex to niedojrzałe zabawy niedojrzałych ludzi

Post autor: I Am » czw lut 22, 2018 10:06 pm

Dziękować Bogu nadal mam Cnotę - nie byłem głupi, aby bawić się w tak niedojrzałe zabawy.

Jedna ma być kobieta - ta która urodzi dzieci. Reszta to zabawy niedojrzałych.
Doceniany w majowe dni, gdy za oknem kwitnące drzewa i owady; Otyli mężczyźni głosili pochwałę hipokryzji, Uczony moralista mówił o altruizmie, a wściekły pies przemieniał się w pokornego pasterza owiec; Znudzeni chłopcy podziwiali św. Tomasza z Akwinu.

Awatar użytkownika
I Am
zarejestrowany użytkownik

Re: Cnota - sex to niedojrzałe zabawy niedojrzałych ludzi

Post autor: I Am » czw lut 22, 2018 11:27 pm

Czystość wody i powietrza stanowi niekwestionowaną wartość, uznawaną nie tylko przez ekologów. Czyste złoto, czysty zysk jest przedmiotem marzeń nie tylko złotników i biznesmenów. Nawet czyste samochody, czyste okna, nie mówiąc już o czystych nogach, paznokciach i uszach, są powszechnie uznawane za coś pożądanego.

Czy uważasz, że czystość w ogóle nie jest wartością, a dziewictwo jest kłopotliwą przypadłością, której w życiu należy jak najszybciej się pozbyć?

Osoba idealnie czysta to taka, która jest dokładnie tym, co zamierzył dla niej Stwórca. Tak więc czystość osoby jawi się jako zgodność z zamysłem - planem Stwórcy.

http://adonai.pl/czystosc/?id=10

Cnota jest to styl życia. Jest to głębsza koncepcja życia, oparta na czystych i szczerych relacjach międzyludzkich. Spotykając niewłaściwych ludzi, i godząc się na nieszczere rzeczy, można poczuć się brudnym, poniżonym, śmieciem, zhańbionym. Czystość katolicka to ograniczanie się do relacji międzyludzkich z żoną, wybraną. Unikanie brudu cielesnego i stosunków z nieznajomymi.
Doceniany w majowe dni, gdy za oknem kwitnące drzewa i owady; Otyli mężczyźni głosili pochwałę hipokryzji, Uczony moralista mówił o altruizmie, a wściekły pies przemieniał się w pokornego pasterza owiec; Znudzeni chłopcy podziwiali św. Tomasza z Akwinu.

Awatar użytkownika
Alex1950
zaufany użytkownik

Re: Cnota - sex to niedojrzałe zabawy niedojrzałych ludzi

Post autor: Alex1950 » pn lut 26, 2018 12:30 am

Osób które czekają z seksem do ślubu w dzisiejszych czasach można ze świecą szukać. Ja sam mam to już za sobą, mimo że ślubu nie wziąłem. Jednak w moim przypadku była to kobieta jedna na całe życie. Dla mnie ideał, mimo że razem nie jesteśmy.

Dzisiaj osoby nie pełnoletnie już nie są prawiczkami/dziewicami. Nie rzadko zdarza się, że osoba kończy pełnoletność i wychowuje od dwóch/trzech lat dziecko. To jest straszne. Więc chyba tak jak wspomniałeś są to rzeczy, które chce się pozbyć. Przynajmniej u ludzi młodych.

Osoby po 25, 30 roku życia jeżeli nadal posiadają cnotę to nie przyznają się do tego. Znam kilka takich osób.
Nie przestawaj się uśmiechać, bo to sprawia że jesteś najpiękniejsza

Wróć do „miłość, seksualność, partnerstwo”