Powrót do zdrowia :)

z wyjątkiem spraw dotyczących schizofrenii
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Re: Powrót do zdrowia :)

Postby wowo21975 » Mon Sep 24, 2018 1:28 am

Najważniejsze w tym wszystkim że po tylu przejściach z chorobą, obecnie mam szacunek do własnej osoby że udało mi się z tego wyjść, choć było cholernie ciężko nie poddałem się i chwała mi za to.

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Thu Sep 27, 2018 12:21 am

Pamiętacie jak pisałem że zaczynam uczyć się za pomocą bezprzewodowych słuchawek? Obecnie jestem już po kilku dniach słuchania tekstów i muzyki w języku angielskim i odnoszę wrażenie że coś drgnęło i coraz lepiej rozumiem ten język. Lepiej mi idzie czytanie i rozumienie mowy. Zatem kontynuuje to co robię do tej pory bo przynosi efekty. Tak sobie skrycie myślę że dzięki temu i psychika się poprawi a choroba odejdzie całkiem w niebyt. Muszę nadmienić tu że prawidłowa osobowość już raczkuje a obraz mojej psychiki zaczyna odpowiadać mojemu ja, choć muszę jeszcze nad tym pracować. Oczywiście nie ma w niej agresji i wszystko oparte jest na umyśle i inteligencji. Przekładając to na praktykę cel jaki sobie obieram uzyskuje za pomocą umysłu, rozwagi i spokoju.

E d e n 2
bywalec

Postby E d e n 2 » Thu Sep 27, 2018 2:48 pm

Tak, aktywność w schizofrenii jest ważna. A nauka języka angielskiego to rozrywka dla nas.
Remisja

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Thu Sep 27, 2018 10:13 pm

Tak, aktywność w schizofrenii jest ważna. A nauka języka angielskiego to rozrywka dla nas.
Moim marzeniem jest opanować ten język na tyle dobrze żeby bez problemów nim się posługiwać. Dzięki temu mózg jest zmuszony do pracy a ja czerpię z tego podwójne korzyści, jakim jest nauka oraz "gimnastyka mózgu" co powinienem robić po przebytej chorobie. Mimo że mam ponad 40 lat to nie poddaje się i chcę dopiąć celu który sobie postawiłem.

E d e n 2
bywalec

Postby E d e n 2 » Thu Sep 27, 2018 11:22 pm

W 1988 roku kolega który jest teraz Kardiologiem, mówił mi, że jego nauczyciel Biegły tłumacz języków obcych mówił, że jedyną szybką metodą nauki języków obcych jest wziąć słownik papierowy, i wkuwać na pamięć wszystko co w słowniku (metoda Krebsa oparta na słowniku drukowanym).
Remisja

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Fri Sep 28, 2018 1:32 am

W 1988 roku kolega który jest teraz Kardiologiem, mówił mi, że jego nauczyciel Biegły tłumacz języków obcych mówił, że jedyną szybką metodą nauki języków obcych jest wziąć słownik papierowy, i wkuwać na pamięć wszystko co w słowniku (metoda Krebsa oparta na słowniku drukowanym).
Każda metoda jest dobra jeśli przynosi efekty. Dla mojej osoby musi być urozmaicona, czyli tłumaczę, czytam i słucham, co jeszcze jest w tym wszystkim najważniejsze że staram się mówić, bo nie wszystkich na to stać.
Ps. Znam dużo osób które poprzez rozmowę wpoiły sobie język w stopniu dobrym (praktyka czyni mistrza).

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Fri Sep 28, 2018 6:18 am

Rozmowy w obcym języku są bardzo dobre. Wymuszają wysiłek i nie są do końca przewidywalne, co jest zaletą.

Ale osłuchać się z językiem można też np. słuchając piosenek i starać się zrozumieć treść. Moim zdaniem. I praktyką.

Return to “zdrowie”