Polecam nowennę za dusze czyśćcowe

duchowość, etyka, religia

Moderator: Moderatorzy zwykli

Regulamin forum
W tematach dotyczących choroby proszę pisać w odpowiednim poddziale "dyskusji ogólnej".
pamal
zaufany użytkownik

Polecam nowennę za dusze czyśćcowe

Post autor: pamal » sob lis 09, 2019 2:30 am

Można wszystko ofiarować w intencji
http://www.cocgdansk.pl/index.php/modli ... -czysccowe

Awatar użytkownika
Łukasz1990
zaufany użytkownik

Re: Polecam nowennę za dusze czyśćcowe

Post autor: Łukasz1990 » sob lis 09, 2019 10:10 am

Nie ten dział, żadna to filozofia.
Jedzie karetka z zaświatów wiezie paru wariatów...

cezary123
zaufany użytkownik

Post autor: cezary123 » sob lis 09, 2019 12:25 pm

One cierpią, ale chyba z tego powodu, co się teraz na świecie dzieje. I na to niewiele modlitwa pomoże.
Za swoje drobne jednostkowe sprawy już dawno dostali przedawnienie, i rozwiały się przykre wspomnienia.
Muszą patrzeć na dalszy rozwój tej marnej planety.

pamal
zaufany użytkownik

Post autor: pamal » sob lis 09, 2019 1:55 pm

Wpisałam to w dziale religia chyba te działy są połączone.

cezary123
zaufany użytkownik

Post autor: cezary123 » sob lis 09, 2019 8:33 pm

Filozofia jak najbardziej. Sokrates i Platon.
Dusza to pojęcie z tamtych czasów. Etyka cnót Sokratesa: męstwo, roztropność, sprawiedliwość..
Platon widział cnoty duszy jako warunek zdrowia ciała. Mądrość, męstwo, umiarkowanie, to trzy cnoty odpowiadające trzem częściom duszy. Spajała je sprawiedliwość.
Może to stąd pomysł, że niektóre dusze chorują, są niedoskonałe i zostaje im to po opuszczeniu ciał.
Świat światem, ale jednostkowymi losami i przeżyciami człowieka też trzeba się zainteresować.
Ja widziałbym zmarłych jako czyste świadomości, ponad marnościami dawnego ssaczego organizmu, mogące swobodnie i bez ograniczeń widzieć szerokopasmowo dalszy rozwój całej rzeczywistości Kosmosu, a tu okazuje się, że być może ciągle odbija im się po tym, jak za życia kradli czy cudzołożyli.
No cóż widocznie czystym nieskażonym rozumem, bez wstydu i przykrych wspomnień może być tylko jakiś wszechświatowy komputerek.
Ludzi zawsze coś będzie bolało albo uwierało z przeszłości. A świat pędzi dalej.

cezary123
zaufany użytkownik

Post autor: cezary123 » sob lis 09, 2019 10:37 pm

Ale jak spłacą karę Bogu, to może wyjdą z tego.
Święta Gertruda najlepiej - wszystkie umartwienia i potencjalne domyślne kary cierpienia ofiarowała za zmarłych w czyśccu i nie zostało jej nic na własne pośmiertne długi wobec Bozi.
No to Jezus łaskawie jej darował karę czyśccową za taką szlachetność i po śmierci poszła od razu do nieba z uśmiechem na ustach.
No pięknie.
Świętych Obcowanie, Refinansowanie normalnie wzajemne długów. I to umartwianiem się.

To tu na świecie wrze i gotuje się ogień zła, i tu trzeba sprawiedliwości a nie później męczyć biednych zmarłych. Tu jest oddalenie od Boga i tu dzieje się nieodwracalne, kiedy biedni zmarli dawno już śpią.
Nic nie pomoże późniejsze

cezary123
zaufany użytkownik

Post autor: cezary123 » sob lis 09, 2019 10:41 pm

...męczenie nas.
Kolejne pokolenie bezkarnie znowu się rozbestwi.
Może jakieś skuteczne obcowanie i zadośćuczynienie za pokolenie, które będzie przy istnieniu w teraźniejszości po nas? Żeby nie stało się tyle zła ile może się stać, kiedy oni zaczną istnieć?
Cierpieniem chyba tego się nie nadpłaci, może dobrym wychowaniem kolejnego pokolenia, ale to też wątpliwe

cezary123
zaufany użytkownik

Post autor: cezary123 » sob lis 09, 2019 10:46 pm

Gdyby cierpieniem dało się spłacić braki jednostek wobec Stwórcy, to ewolucja już sto razy spłaciła wszelkie kary istot żywych.
Szczególnie pożerani roślinożercy.

cezary123
zaufany użytkownik

Post autor: cezary123 » sob lis 09, 2019 10:48 pm

Pamal nie bierz moich tekstów pod uwagę, to moje prywatne poglądy :)

pamal
zaufany użytkownik

Post autor: pamal » ndz lis 10, 2019 4:32 pm

Ja jestem prostą kobietą Cezary. Cieszę się po prostu, że mam za kogo ofiarować moje trudy - za dusze czyśćcowe.

cezary123
zaufany użytkownik

Post autor: cezary123 » śr lis 13, 2019 7:38 pm

Żeby było tak dobrze.
Ale można sobie tak wyobrażać.
Ostatnio umarła pewna dobra znajoma pielęgniarka, która mnie leczyła w dzieciństwie. Włączyłem nasłuch metafizyczny i myślę sobie: "Teraz pewnie ma dostęp do samego Absolutu i wie więcej na temat sensu wszystkiego. Ciekawe czy pomoże pozostającym przy życiu albo wstawi się za znajomymi do Bozi. Przypadek chciał, że natrafiłem ostatnio na pewną okazję w życiu, powiązana z niespełnionymi marzeniami z dzieciństwa.I to akurat powiązaną tematycznie z siostrą owej zmarłej, która z kolei była powiązana tematycznie z moimi marzeniami i przerwanym sukcesem kiedyś. Teraz nagle otworzyła się pewna możliwość dla mnie
Pomyślałem sobie: " O, pani pielęgniarka działa" :)

Zginęła córka nauczyciela, którego lubiłem, tak strasznie mu współczułem, że kiedy sam wylazłem zagapiony w telefon na jezdnię, i odruchowo cofnąłem nie wiedzieć czemu, to już potem uśmiechnąłem się do duszy tej dziewczyny, bo może ona, jako specjalistka od takich śmierci, błyskawicznie zrozumiała sytuację i z sympatii mi coś z góry dała do zrozumienia.

Ale to wszystko bajka.

Przyjemniej i żywym i zmarłym, dopóki żyli tak sobie wyobrażać swoje dobre wpływy na bliźnich.
Oczywiście nie da się w to ślepi wierzyć, bo nagle równie przypadkowo wszystko zostanie zdmuchnięte, wyparte przez bezmyślnr siły przyrody i po co świętych winić.
Nawet w kwestii dziedzictwa realnego, przynoszącego pożytek potomkom, nie zawsze idzie gładko i bez przypadkowych błędów i strat...

Wróć do „filozofia”