Infinity

duchowość, etyka, religia
Forum rules
W tematach dotyczących choroby proszę pisać w odpowiednim poddziale "dyskusji ogólnej".
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
infinity
bywalec

Infinity

Postby infinity » Tue Jan 09, 2018 7:11 pm

Witam wszystkich użytkowników. Kilkanaście lat żyję z diagnozą F20. Poniżej zamieszczam kilka krótkich tekstów z mojej strony. W swoich wpisach próbuję uchwycić mechanizmy odseparowanej od świata świadomości. Nie mam zamiaru nikogo zmieniać. To Ty decydujesz, którą drogą podążysz.

1. Złote myśli obserwatora.
2. Przypowieść o lustrzanej komnacie.
3. Doświadczać znaczy trwać w zjednoczeniu ze światem.
4. Kto błądzi?
5. Wieczna zmiana.
6. Granica istnienia i śmierci.
7. Teraz, czy zawsze?
8. Jaki jest cel istnienia?
9. Zatrzymaj się.
10. Pragnienie.
11. Punkt widzenia.
12. Myślenie, instynkt, działanie.
13. Problem.
14. Pustka.
15. Być albo nie być?
16. Cierpienie.
Last edited by infinity on Sat Jan 13, 2018 7:44 pm, edited 9 times in total.
Moje strony:
nafalach.pl - radio wszelkiej maści :)
pozaczas.pl - przemyślenia na temat natury umysłu
Motto: "W dniu, w którym zaprzestaniesz podróży dotrzesz do celu".

Chameleon
bywalec

Re: Infinity

Postby Chameleon » Tue Jan 09, 2018 7:18 pm

Czarna dziura

Nauka wie o niej tyle że ma osobliwość i horyzont zdarzeń. Ale sprawa jest bardziej skomplikowana.
Osobliwość jest centralnym punktem czarnej dziury, jest nim słońce świecące dzięki elektrofuzji ciężkich jąder w prądzie o milionach amper, światło generowane przez osobliwość jest typu magnetycznego bez elementu elektrycznego, czyli tachiony o braku elektrycznego komponentu.
Dalej jest przestrzeń zagęszczających się marzeń aż do horyzontu marzeń po wewnętrznej stronie horyzontu zdarzeń. Tachion który dotrze do tego punktu na horyzoncie marzeń i zdarzeń zyskuje dualizm i przez to komponent elektryczny. Horyzont zdarzeń to ładunek ujemny a horyzont marzeń dodatni.
To jest nieskończoność.

Bratnia dusza
zaufany użytkownik
Status: Rencista

Postby Bratnia dusza » Tue Jan 09, 2018 7:24 pm

Świat nigdy nie powstał i nigdy się nie skończy. Nie można także udowodnić, że jest, bo nie można go opuścić. Wszelkie próby zaszufladkowania go są nieistotne, bo on zawiera w sobie wszelkie opisy. Piszę zawiera, ale nie należy doszukiwać się tu dwoistości w rodzaju: Ja i on, on i myśli. Dla kogoś „żyjącego w przeświadczeniu” o własnej izolacji od świata niezrozumiałe będzie stwierdzenie, że woda i szklanka, do której jest ona nalana są jednością, a tak naprawdę nie istnieją, bo nie istnieje obiektywny obserwator. Będą zwykłym wymysłem. Po tym gorącym wstępie należy się kilka wyjaśnień. Oto one:

„Doświadczać znaczy czuć, widzieć, słyszeć. Jeżeli wszystko co jest jest doświadczeniem, komu się ono przydarza ?”
Cytat z linków, na ostrej fazie jak będę to może w to przyswoje bo teraz jestem realistą stąpającym po ziemi. Życzę wiele zdrowia
- jak mogę im przebaczyć?
- gdybyś ich nie potępił nie musiałbyś przebaczać

de mello - minuta mądrości

Bratnia dusza
zaufany użytkownik
Status: Rencista

Postby Bratnia dusza » Tue Jan 09, 2018 7:25 pm

Czarna dziura

Nauka wie o niej tyle że ma osobliwość i horyzont zdarzeń. Ale sprawa jest bardziej skomplikowana.
Osobliwość jest centralnym punktem czarnej dziury, jest nim słońce świecące dzięki elektrofuzji ciężkich jąder w prądzie o milionach amper, światło generowane przez osobliwość jest typu magnetycznego bez elementu elektrycznego, czyli tachiony o braku elektrycznego komponentu.
Dalej jest przestrzeń zagęszczających się marzeń aż do horyzontu marzeń po wewnętrznej stronie horyzontu zdarzeń. Tachion który dotrze do tego punktu na horyzoncie marzeń i zdarzeń zyskuje dualizm i przez to komponent elektryczny. Horyzont zdarzeń to ładunek ujemny a horyzont marzeń dodatni.
To jest nieskończoność.
To rozumiem, pięknie napisane.
- jak mogę im przebaczyć?
- gdybyś ich nie potępił nie musiałbyś przebaczać

de mello - minuta mądrości

Chameleon
bywalec

Postby Chameleon » Wed Jan 10, 2018 11:32 am

Grawitacja czarnej dziury jest generowana przez osobliwość ponieważ osobliwość ma masę.
Teraz pytanie: czy słońce działające na zasadzie fuzji ciężkich jąder przy udziale prądu o dużym amperażu da się odtworzyć w laboratorium?

Ciężkie jądra się łączą i od razu rozpadają w takim prądzie, generując energię, w sumie nieskończoną.

infinity
bywalec

Postby infinity » Fri Jan 12, 2018 4:01 am

Część II (1 post to max 16 odnośników):
17. Ja.
18. Tu i tam. Iluzja przestrzeni.
19. Wolna wola.
20. Puste słowa.
21. Co jest?
22. Fajrant.
Last edited by infinity on Wed Jan 17, 2018 7:44 am, edited 10 times in total.
Moje strony:
nafalach.pl - radio wszelkiej maści :)
pozaczas.pl - przemyślenia na temat natury umysłu
Motto: "W dniu, w którym zaprzestaniesz podróży dotrzesz do celu".

naj o
bywalec

Postby naj o » Fri Jan 12, 2018 9:33 pm

Granica istnienia i śmierci, ważne ile z tego zapamiętaliśmy. Człowiek jest jak rzeka, mówi buddyzm, płynę, i ciągle zmienia się krajobraz wokół mnie.
najo , Eden

Return to “filozofia”