Jakiś układ zniszczył mi życie

relacje rodzinne i ogólnie interpersonalne
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
martynowa3
zarejestrowany użytkownik

Re: Jakiś układ zniszczył mi życie

Postby martynowa3 » Tue Sep 05, 2017 3:03 pm

Psycholog faktycznie czasami potrafi pomóc, o ile oczywiście trafi się w dobre ręce, a nie do osoby, dla której najważniejsze są tylko pieniądze. Sama korzystałam z takiej pomocy, bo mój partner choruje, a ja już z wieloma sytuacjami nie potrafiłam sobie sama poradzić. Niekiedy wystarczy za to rozmowa z jakąś bliską osobą, ale niestety nie zawsze jest taka możliwość. Poza tym jest w nas taki mechanizm, że obcym ludziom mówimy więcej niż komuś kogo bardzo dobrze się zna.
Jeszcze co do znajomych, to faktycznie trzeba trafić na kogoś wyrozumiałego, a niestety takich osób jest mniej niż tych zawistnych i chcących ściągnąć w dół...

danielek
zaufany użytkownik
Status: portier
Gadu-Gadu: 63718896

Postby danielek » Tue Sep 05, 2017 3:07 pm

Psycholog faktycznie czasami potrafi pomóc, o ile oczywiście trafi się w dobre ręce, a nie do osoby, dla której najważniejsze są tylko pieniądze. Sama korzystałam z takiej pomocy, bo mój partner choruje, a ja już z wieloma sytuacjami nie potrafiłam sobie sama poradzić. Niekiedy wystarczy za to rozmowa z jakąś bliską osobą, ale niestety nie zawsze jest taka możliwość. Poza tym jest w nas taki mechanizm, że obcym ludziom mówimy więcej niż komuś kogo bardzo dobrze się zna.
Jeszcze co do znajomych, to faktycznie trzeba trafić na kogoś wyrozumiałego, a niestety takich osób jest mniej niż tych zawistnych i chcących ściągnąć w dół...
Hej.Widzę,że to Twój pierwszy post.Nie znoszę psychologów-zawiodłem sie na każdym.A i racja,że kolegów trzeba wymienic na nowsze modele.HEJ pozdrawiam :whistle:

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Wed Nov 08, 2017 8:39 pm

Miałem tak w życiu jak byłem jeszcze bez diagnozy że układało mi się dobrze a koledzy mi zazdrościli. Z tej złości że mam lepiej zaczęli szkalować moje dobre imię a następnie utrudniać mi działalność zarobkową. To nie byli koledzy, to byli zwykli dwulicowi ludzie co nie mogą znieść tego że komuś coś w życiu udało się zrobić. Od tamtej pory są to moi wrogowie z którymi nie utrzymuję kontaktu.

Anz93
bywalec

Postby Anz93 » Thu Nov 09, 2017 8:39 pm

Ja z koleji trafiłem na ludzi z którymi przyjaźnie się od 16 lat swojego życia i oni są w porządku wspierają mnie w chorobie ale nie rozumieją na przykład że nie jestem w stanie pracować zarobkowo. Rodzina też pomaga mimo wszystko czuję się sam w tym cierpieniu moim.

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Thu Nov 09, 2017 11:50 pm

Z tą pracą zarobkową mam podobnie z kolegą, nie może zrozumieć dlaczego nie mogę pracować. W formie żartu ale jednak oznacza mnie w linkach z pracą. Nie każdy może podjąć pracę, co większość ludzi rozumie tu na forum. Dlaczego nie będę już w tym temacie pisał.

Havana92
zarejestrowany użytkownik

Postby Havana92 » Fri Jan 12, 2018 3:53 pm

Podzielam wasz ból. Mnie również rodzina wspiera ale ten ból, brak samodzielności. Ciężko jest tak żyć i męcząco. Najważniejsze jest jednak jak sami mówicie wsparcie przyjaciół i bliskich. W kwestii psychologa to mi pomógł. Nie sądziłem również, że da coś radę ale teraz będę tej pani wdzięczny zawsze. Ktoś wyżej napisał, że trzeba trafić na odpowiedniego i taka prawda. Ja polecam tą panią wip-dzmr.poznan.pl.

Return to “rodzina i otoczenie”