dziwne zachowania kuzynki - jak nie zaszkodzić i pomóc

relacje rodzinne i ogólnie interpersonalne
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Marta643
zarejestrowany użytkownik

Re: dziwne zachowania kuzynki - jak nie zaszkodzić i pomóc

Postby Marta643 » Fri Nov 03, 2017 12:15 am

właśnie tak.
Ona wszedzie - takze na cmentarz - wychodzi z telefonem także domowym - bo inaczej podłożą podsłuch dodatkowy, ładowarką, i innymi rzeczami bo na pewno zaraz pochwycą i zamkną, codziennie jest "jej ostatni dzien"/
tak sie probuje zastanowić - oczywiscie jest problem z sasiadami urzedami - ale
własciwie, czy ona jest nieszczesliwa? czy tez szczesliwa, ze jest w centrum uwagi i AKCJI?

pytam moze głupio ale - wlasciwie probujemy wszyscy rozburzyć jej świat, ze jest w centrum wielkich wydarzeń, broni mieszkań, broni blok, śledzi morderstwa, kontaktuje sie z wieloma urzędnikami miasta...
a my probujemy ją przekonać, że nikt jej nie sledzi, nikt nie podsluchuje, ze nic sie nie dzieje...
bo co damy w zamian?

danielek
zaufany użytkownik
Status: portier
Gadu-Gadu: 63718896

Postby danielek » Fri Nov 03, 2017 9:44 am

Scizofrenia jak nic.Mi si.e kiedys wydawało,że wszyscy sasiedzi mają lornetki na podczerwien.
:animals-chickencatch:

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Sat Nov 04, 2017 12:26 am

Tylko szpital jeśli chce się pomóc, czekanie może zaszkodzić.

lng
zaufany użytkownik

Postby lng » Sat Nov 04, 2017 10:37 am

Też myślę, że konieczna jest szybka konsultacja z lekarzem i przepisanie leków o ile lekarz stwierdzi chorobę i zaleci jakieś leki.

ghost
zaufany użytkownik

Postby ghost » Sat Nov 04, 2017 5:24 pm

Też myślę, że konieczna jest szybka konsultacja z lekarzem i przepisanie leków o ile lekarz stwierdzi chorobę i zaleci jakieś leki.
Zgadzam sie w 100%
Życie sypie rany solą, solą
My musimy odnaleźć tą silę w sobie by żyć
Chociaż tak kurewsko bolą, tak bolą
Ty zaciśnij zęby bracie siostro i dalej idż

lng
zaufany użytkownik

Postby lng » Sun Nov 05, 2017 3:18 pm

Można zacząć od lekarza pierwszego kontaktu (to najłatwiej), po jego wizycie reszta pódzie z automatu czyli wizyta specjalisty (albo wyjazd do specjalisty).

unipan
zaufany użytkownik

Postby unipan » Mon Nov 06, 2017 10:33 am

szpital only

danielek
zaufany użytkownik
Status: portier
Gadu-Gadu: 63718896

Postby danielek » Mon Nov 06, 2017 11:10 am

szpital only
Ratujcie ją. :auto-ambulance:
:animals-chickencatch:

piotrs
zaufany użytkownik
Status: bezrobotny

Postby piotrs » Mon Nov 06, 2017 9:10 pm

ona jest tak chora w psychozie ze nie zdaje sobie sprawy w chorobie mysli ze tak jest ze to prawda my wiekszosc ja to przechodzilem podsluchy w telefonie wszyscy sledza kameruja gps jesli zagraza swojemu zyciu lub komus to mozna ja sila zmusic do leczenia

lng
zaufany użytkownik

Postby lng » Tue Nov 07, 2017 1:20 pm

Ja bardzo się denerwowałem jak próbowano mnie pozbawić wszelkich pieniędzy. Także to może być drażliwy temat, po którym nawet w rozmowie człowiek o ile ma schizorfenię, może raptownie reagować. Kwestia mieszkania czy ogólnie bytu urasta do rangi najbardziej stresującego problemu pogarszającego stan.

Marta643

Postby Marta643 » Wed Nov 08, 2017 12:36 am

Ja bardzo się denerwowałem jak próbowano mnie pozbawić wszelkich pieniędzy. Także to może być drażliwy temat, po którym nawet w rozmowie człowiek o ile ma schizorfenię, może raptownie reagować. Kwestia mieszkania czy ogólnie bytu urasta do rangi najbardziej stresującego problemu pogarszającego stan.
wiesz, ale tu problem jest taki, ze nikt nic nie chce jej zabrać. Nikt z rodziny realnie nie potrzebuje ani jej mieszkania, ani mieszkania rodziców. Nikt nawet nie ma ochoty sie tym zajmować bo wszyscy mieszkają w innych miastach i mają sporo zajęc - praca, chore przewlekle dzieci, albo wlasne problemy ze zdrowiem. To w ogóle taki absurd czy jak to zwać - wlasnie dlatego sasiedzi i urzednicy sie interesują, ze ona robi zamieszanie wokól siebie twierdząc, ze sie interesują. Jakby nie wzywała pogotowia technicznego w nocy, karetek pogotowia, sasiadów nie budziła o czwartej rano etc. nikt by nie reagował. A ona oskarza wszystkich. Mieszkanie ma wlasnosciowe. Każdy w rodzinie ma wlasne mieszkanie wystarczające dla wlasnych potrzeb. A u niej problemem nie jest kwestia mieszkania, tylko przejazd karetki ulicą, spacer obcych ludzi chodnikiem, etc. Tylko ze nie umiemy jej nic wytłumaczyc.

Marta643

Postby Marta643 » Wed Nov 08, 2017 12:38 am

ona jest tak chora w psychozie ze nie zdaje sobie sprawy w chorobie mysli ze tak jest ze to prawda my wiekszosc ja to przechodzilem podsluchy w telefonie wszyscy sledza kameruja gps jesli zagraza swojemu zyciu lub komus to mozna ja sila zmusic do leczenia

przepraszam - to jak udał sie sukces ze teraz tak nie uwazasz?
a znajoma psycholog którą ktoś z rodziny sprowadził, by słuchała część jej uwag - ona uwaza, ze to urojenia paranoiczne - nie wiem czy dokladnie zapamietalam?

piotrs
zaufany użytkownik
Status: bezrobotny

Postby piotrs » Wed Nov 08, 2017 1:45 am

no strasznie ciezko jest kogos przekonac do brania tabletek ja 7 lat w chorobie 2 lata nie bralem tabletek objawy pozytywne czytanie mysli kamerowanie sledzenie wrogowie potem odeszly i wycofanie spoleczne nawet latem chodzilem w czapce zeby nie znali moich mysli na policje wydzwanialem nie da sie tego opisac po kilku probach samobojczych z depresja myslami s to straszna choroba nikt tego nie zrozumie zdrowy

Marta643

Postby Marta643 » Tue Nov 14, 2017 3:35 pm

Szczerze podziwiam ze zacząłeś brac tabletki.
Wiem po sobie, ze znajomi i rodzina mają problem brania tabletek np magnezu czy zwykłych na nadciśnienie, ludziom sie wydaje ze bez tabletek są prawdziwsi a z tabletkami nie prawdziwi czy nie są sobą. To tak w sumie jakby byc bardziej prawdziwym z katarem niz bez ?

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Wed Nov 15, 2017 12:12 am

Brać leki to podstawa, w znacznym stopniu niwelują objawy chorobowe. Nie oszukujmy się, bez tabletek nasze życie było by piekłem i częstym pobytem w szpitalu.

Return to “rodzina i otoczenie”