Czy chcecie mieć dzieci

relacje rodzinne i ogólnie interpersonalne
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Awatar użytkownika
jojo
zaufany użytkownik

Re: Czy chcecie mieć dzieci

Postautor: jojo » ndz sty 22, 2017 8:00 pm

Nie chcę mieć dzieci. Bo nie nadaję się na matkę, no i nie chcę zakładać rodziny.
To, że jakiś lek komuś służy, nie znaczy że nie zaszkodzi innej osobie. :(

Awatar użytkownika
Dreamer
zaufany użytkownik

Postautor: Dreamer » ndz sty 22, 2017 10:32 pm

Nie będę miec dzieci. Nawet jak bylam zdrowa to jakos specialnie mi sie nie spieszylo. Nie chcę sprowadzac nowych istnien do tego podlego swiata. A teraz odkad jestem chora to tym bardziej. Nie cierpię jakos specialnie z tego powodu. Poza tym mam syndrom Piotrusia Pana.
''Schizophrenic drowns in the same waters in which the mystic swims with delight."

Awatar użytkownika
Kicius_XXL
moderator
moderator

Postautor: Kicius_XXL » pn sty 23, 2017 10:07 am

Dzięki za odpowiedź.
Ale mam wrażenie, że trochę wymijającą. Tak jakbyś przenosił cały ciężar wyboru na niedoskonałość wywołaną chorobą psychiczną.
W każdym razie miło, że Wam się układa i żyjecie dla siebie i rodziny.
Bo żyłem w przekonaniu, że ciężko będzie poślubić kobietę zdrową z moją diagnozą. Nawet, jeśli ona by się we mnie zakochała to możliwe, ze jej rodzice nie daliby jej żyć i przy okazji mi. Sądziłem, ze kobieta z jakąś ułomnością czy choćby z kompleksami też nie będzie szukała ideału i moja choroba będzie do zaakceptowania.
Masz rację, przenoszę cały ciężar wyboru na niedoskonałość wywołaną chorobą psychiczną.
Nie mówię, ze tak jest ze wszystkimi kobietami, bo w zasadzie zawsze miałem powodzenie u płci pięknej. Jednak życie z osobą chorą psychicznie jest ciężkim krzyżem o czym przekonała się moja małżonka. Mimo remisji, często stawałem się nie do wytrzymania i zniesienia a powodem była moja ciężka kondycja psychiczna. Mieliśmy różne przyzwyczajenia i zacząłem się za dużo czepiać a to gdy nie przynosiło poprawy, ciśnienie rosło. Po trzech latach małżeństwa rozwiodła się ze mną. Przeżyłem tragedię. Ona szybko zrozumiała że popełniła błąd. Nie mieszkaliśmy razem raptem dwa miesiące i córka coraz częściej zaczęła wypytywać o mnie i że chce do taty.
Małżonka wiedziała że darzę córeczkę ojcowska miłością. Więc znów mieszkamy razem, kochamy i szanujemy się.
Mamy nadal ślub kościelny. Ona naprawdę dużo przeszła, jej psychika była wystawiana na próbę do granic wytrzymałości. Blizna na twarzy u kobiety to to samo co u faceta kiedy przegrywa wszystko w pokera, traci rodzinę i zdrowie. Sorry, trochę przesadziłem.Nacierpiała się w życiu za dużo. Teraz jesteśmy troskającymi rodzicami, darzymy się miłością i szacunkiem.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postautor: AntonPawlowicz » pn sty 23, 2017 7:06 pm

Nom, trudne to co opisujesz. Widze, ze umiesz wyciagac wnioski, a to bardzo cenny dar. Fajnie tez piszesz. Mysle, ze bedziesz bardzo cennym nowym uzytkownikiem forum, jesli tu wytrzymasz. Masz sporo cennych rzeczy do powiedzenia i robisz to swietnie. Pozdrawiam Ciebie!

malgorzateka
bywalec

Postautor: malgorzateka » wt sty 24, 2017 2:27 am

Urodziłam dwoje dzieci. Pierwsze, gdy miałam 22 lata. Pod koniec drugiej ciąży, w wieku 25 lat (2008), zaczęło się u mnie leczenie psychiatryczne, ale póki była jeszcze ciąża, dostawałam tylko magnez. Nie chciałam karmić piersią drugiego dziecka, i miałam poczucie winy, że nie dam drugiemu dziecku tego, co pierwszemu. Miałam trudną sytuację, bo moja teściowa chciała wywierać zbyt duży wpływ na wychowywanie moich dzieci. Mimo, że drugie dziecko było poczęte świadomie, mniej więcej w czwartym miesiącu mąż zaczął odsuwać się ode mnie. Nie miałam od niego żadnych czułości. Oba porody były ciężkie, ale przy drugim były dodatkowo fatalne warunki w szpitalu, fatalna położna. Przy obu porodach nastąpiło pęknięcie wargi sromowej mniejszej, ktoś może sobie wyobrazić, co to za ból? Po porodzie miałam wrażenie zawężającej się percepcji i zaczął się lęk przestrzeni, który jednak na cztery lata (2008-2012) potrafiłam przezwyciężyć. W związku z problemami ze spaniem, to znaczy tzw. rytmem (około-)dobowym stwierdziłam, że nie jestem w stanie opiekować się dziećmi. Jednak mężowi przy rozwodzie nie udało się zabrać mi praw rodzicielskich.

Awatar użytkownika
Kicius_XXL
moderator
moderator

Postautor: Kicius_XXL » wt sty 24, 2017 11:31 am

Dużo przeszłaś.
Tak się pytam, czy nam nie wystarczy jedno nieszczęście jakim jest schizofrenia?
No tak, ta choroba ciągnie ze sobą wszystkie inne nieprzyjemne następstwa. U mnie schizofrenia to nie jedyna dolegliwość. Jestem dobrym kandydatem na męczennika.
Co zrobic. Źle się jest poddać, lepiej cieszyć się tym co mam, mamy, nawet jeśli jest tego niewiele.

Nom, trudne to co opisujesz. Widze, ze umiesz wyciagac wnioski, a to bardzo cenny dar. Fajnie tez piszesz. Mysle, ze bedziesz bardzo cennym nowym uzytkownikiem forum, jesli tu wytrzymasz. Masz sporo cennych rzeczy do powiedzenia i robisz to swietnie. Pozdrawiam Ciebie!
Tego bym o sobie nie powiedział, mam kiepskie mniemanie o własnej osobie. :D

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postautor: AntonPawlowicz » wt sty 24, 2017 7:51 pm

Jestes godna podziwu Malgorzateka! To, ze zdecydowalas sie na dzieci pomimo choroby, to, ze dajesz sobie rade, dajesz sobie rade z choroba przy tym wszystkim! Po prostu moje wielkie uznanie. A jak dzieci, zdrowe?

damis_sp
zarejestrowany użytkownik
Gadu-Gadu: 62773141

Postautor: damis_sp » pt maja 19, 2017 8:20 pm

Ja bym chciał, bardzo. Mam 21 lat ale wiem, że bym chciał. Poznałem osobę, z którą wiem, że bym chciał budować coś pięknego i wiem że w przyszłości chcielibyśmy wychować dziecko.

Ale jak to zrobić w naszym pięknym kraju, będąc schizofrenikiem i gejem..
:auto-ambulance:

Awatar użytkownika
cezary123
zaufany użytkownik

Postautor: cezary123 » pt maja 19, 2017 10:45 pm

Ze schizofrenii można mieć remisję a z homoseksualizmu? To nie choroba przecież niby, więc ludzie sami nie chcą czegoś innego.

Awatar użytkownika
Maniek1234
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 560878

Postautor: Maniek1234 » sob maja 20, 2017 12:24 am

tak i bede mial zajebiste dzieci
jestem urodzonym przywodca

Awatar użytkownika
Chłopiec Papuśny
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 46660127

Postautor: Chłopiec Papuśny » sob maja 20, 2017 12:50 am

Ze schizofrenii można mieć remisję a z homoseksualizmu? To nie choroba przecież niby, więc ludzie sami nie chcą czegoś innego.
Pisz po polsku, o co ci chodzi. :-)
Per aspera ad astra
Przez cierpienie do gwiazd

Awatar użytkownika
cezary123
zaufany użytkownik

Postautor: cezary123 » sob maja 20, 2017 11:13 am

O to, że homoseksualiści żyją w matrikie.

damis_sp
zarejestrowany użytkownik
Gadu-Gadu: 62773141

Postautor: damis_sp » ndz maja 21, 2017 10:55 am

O to, że homoseksualiści żyją w matrikie.
A ja nadal nie wiem o co chodzi. :)

Awatar użytkownika
cezary123
zaufany użytkownik

Postautor: cezary123 » pn maja 22, 2017 2:15 am

A ja nadal nie wiem o co chodzi. :)
Bo w matriksie się nie wie, że to matriks. Trzeba na chwilę wyjść poza cały świat.

Awatar użytkownika
wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postautor: wowo21975 » śr maja 24, 2017 2:26 am

Kilka dobrych razy mogłem zalać formę ale się nie zdecydowałem.

Wróć do „rodzina i otoczenie”