Czy dziecko może urodzić się zdrowe?

relacje rodzinne i ogólnie interpersonalne
Awatar użytkownika
Tup
zaufany użytkownik

Re: Czy dziecko może urodzić się zdrowe?

Postautor: Tup » ndz lut 05, 2017 1:34 pm

Już nie mówię o różnych patologiach gdzie dzieci się rodzą i lądują w domach dziecka,pozniej w zakładach lub więzieniach.Fajnie mieć 500+ :mrgreen: :auto-ambulance:

zainteresowana123
zaufany użytkownik

Postautor: zainteresowana123 » ndz lut 05, 2017 6:03 pm

Tu nie chodzi o stereotypy czy o to ze ktoś jest głupi. Dla mnie głupota jest być chorym i świadomie się rozmnażać. Miałam matkę chora psychicznie i wiem jakie to uczucie jak rodzic nie chce się leczyć i są z tego tytułu problemy. Najbardziej cierpi potem dziecko. Jeśli ktoś się leczy chodzi na terapie bierze leki to rozumiem ze w jakiś sposób panuje nad choroba. Jednak dziecko to poważna odpowiedzialność i nie każdy da radę ponosić odpowiedzialność za kogoś tym bardziej jeśli ma sam poważne problemy ze sobą. Większość osób chorych ma problem ze znalezieniem albo utrzymaniem pracy. Wielu nie pracuje. Pomimo brania leków można mieć niektóre objawy. Wątpię żeby taka osoba była w stanie wychować dziecko na szczęśliwego człowieka skoro sama jest nieszczęśliwa bo choruje i ma problemy ze sobą. Skoro osoba chora ma już dziecko to Ok nie potępiam tego ale ja osobiście nie chce mieć i nie pochwalałam silnego pragnienia posiadania potomstwa u osób które są chore. Trzeba widzieć każda sytuacje szerzej niż tylko swoje egoistyczne pobudki ze dziecko ma mi poprawić humor i sprawić ze chce mi się żyć . Mam mieć ochotę do życia bo jestem szczęśliwa sama ze sobą a nie rozmnażać się żeby poczuć się szczęśliwym. Wiele jest osób nie tylko chorych ale także zdrowych które maja problemy ze sobą choć wmawiają sobie ze wszystko z nimi w porządku i także nie powinny mieć dzieci. To jest moje zdanie, mam do niego prawo i uważam ze robię dobrze ze nie chce mieć dzieci i to jest mój wybór. Każdy ponosi konsekwencje swoich działań prędzej czy później. A dziecko to istota czująca która potrzebuje mądrzejszych i silniejszych od siebie. Dziecko to nie zabawka.

zainteresowana123
zaufany użytkownik

Postautor: zainteresowana123 » ndz lut 05, 2017 6:15 pm

Poza tym jest mnóstwo osób chorych psychicznie, które nie chcą się leczyć i uważają ze wszystko z nimi dobrze. Albo leczą się pobieżnie i biorą leki kiedy im się podoba. Miałam koleżankę która nie brała tabletek bo szła na imprezę i Piła alkohol a potem ciagle miała nawroty. Takie jest myślenie wielu osób chorych. Skoro ona nie umie zadbać o siebie to jak ma zadbać jeszcze o dziecko które potrzebuje opieki non stop. Jak taka osoba może wychować dziecko na normalnego zdrowego szczęśliwego człowieka? Na pewno są osoby chore które radzą sobie całkiem nieźle i biorą leki ale to nie oznacza ze są gotowi mieć dzieci. Mi lekarz mówi ze mam szanse nie brać leków i żyć jak zdrowa osoba ale jakoś nie pali mi się mieć potomstwo pomimo tego. Choroba zawsze może nawrócić i nikt tego nie jest w stanie przewidzieć a potem dziecko będzie cierpieć najbardziej. Tym osobom które maja dziecko pomimo choroby życzę żeby wszystko się dobrze układało i żeby wasze dzieci były zdrowe i szczęśliwe. Jednak ja nie chce ponosić takiego ryzyka bo przeszłam swoje i byłam właśnie takim dzieckiem osoby chorej. Wiec wiem co dziecko może przezywac.

Awatar użytkownika
Tup
zaufany użytkownik

Postautor: Tup » ndz lut 05, 2017 7:07 pm

No zgadzam się,że trzeba mieć odpowiedzialność.Nie mając jej nawet psa nie wychowasz i wyrzucisz ,bo są i tacy całkiem zdrowi.Na pewno robią to świadomie,a pies też istota.Tak racja gdy nie umiesz zadbać o siebie nie bierz się nawet za pomoc innym.Kolejność musi być inna.Osoby chore często się ogranicza,to bardzo krzywdzące,to tak jakby człowieka zamknąć w klatce dać jedzenie,troche spaceru poza klatką i tyle.Czy taka istota nie będzie pragnęła wolności bardziej?Można porównać to do osoby chorej,która już bardzo się spełniła ale potrzebuje dopełnienia.Życie jest jedno i każdy ma swoje wybory.Ktoś nie chce mieć dzieci ok można to uszanować,ale niech nie odbiera ludziom innym ,którzy mają warunki by dać temu dziecku nawet lepszy los niż mieli.Nie chodzi tu o egoizm,bo każdy może mieć takie pragnienia.Można mieć różne style życia i za nie brać odpowiedzialność.Jednak osoba,która ma rodzinę jest inna niż osoba bez rodziny nawet w związku.Ja mam nadzieję,że w kierunku chorób psychicznych sporo się zmieni społecznie i w instytucjach.Często niektóre rzeczy wynikają właśnie z tych ograniczeń,że te rodziny upadają i nie mają pomocy od państwa,społecznie są napiętnowani.Przywołam choćby tu rasizm i ile musiało upłynąć by było to traktowanie bardziej ludzkie.To jest pewny problem społeczny,co chorób psychicznych przybywa i tak naprawdę tylko sankcjami tego się nie uzdrowi.Choroby psychiczne nie mają tylko podłoża genowego,dziedzicznego czy nawet podatności.Każdy może zachorować niezależnie czy bogaty czy biedny.Tak więc jest to problem globalny i mam nadzieję,że będzie szedł w kierunku zdrowszym niż obecnie.Wyjdzie z tego zacofania choć i tak trochę się zmienia ,ale i tak tą są jeszcze nie wystarczające zmiany jak na skalę problemu.

Awatar użytkownika
Kicius_XXL
bywalec

Postautor: Kicius_XXL » pn lut 06, 2017 10:50 am

Choroba zawsze może nawrócić i nikt tego nie jest w stanie przewidzieć a potem dziecko będzie cierpieć najbardziej. Tym osobom które maja dziecko pomimo choroby życzę żeby wszystko się dobrze układało i żeby wasze dzieci były zdrowe i szczęśliwe. Jednak ja nie chce ponosić takiego ryzyka bo przeszłam swoje i byłam właśnie takim dzieckiem osoby chorej. Wiec wiem co dziecko może przezywac.
Opierasz się na swoich przykrych doświadczeniach i dlatego nie chcesz mieć dzieci bo chcesz je oszczędzić.Rozumiem Cię. W moim domu rodzice byli zdrowi psychicznie i dawali mi i mojemu rodzeństwo jednakową miłość. Troszczyli się o nas, ojciec pracował. Nie urodziłem się w bogatej rodzinie, ale podstawowych rzeczy nie brakowało. Teraz ja chcę dać miłość swojemu dziecku. Moja córka rozwija się prawidłowo, jest wesoła i radosna. Mam nadzieję, że nam nie zachoruje i nie wpadnie w złe towarzystwo jak będzie dorastać.
Obrazek
żyję teraz dla córeczki

zainteresowana123
zaufany użytkownik

Postautor: zainteresowana123 » wt lut 07, 2017 1:26 pm

W takim razie życzę Waszej rodzinie powodzenia i wszystkiego co dobre. No ja miałam pecha w życiu, bo od urodzenia byłam niechcianym dzieckiem, a potem przez lata przechodziłam piekło na ziemi. Fakt, że mam traumę i nie każdy ma tego typu doświadczenia z dzieciństwa. Czasem myślę, że chciałabym mieć dzieci (mam kochającego partnera), ale boję się i chcę się przede wszystkim ogarnąć. Myślę, że może lepiej nie ryzykować, bo co jeśli historia się powtórzy i w jakiś sposób moje dziecko będzie podobnie cierpieć jak ja? Mój partner twierdzi, że to zależy od człowieka. Czy czujesz się na siłach wychować dziecko czy się boisz takiej odpowiedzialności. Moja matka dodatkowo była paranoicznie nadopiekuńcza, a ja nie chciałabym być taka dla swojego dziecka. Niby nie musi tak być, każdy ma wybór jakim chce byc człowiekiem, rodzicem. Jednak czy jest to rzeczywiście osiągalne jeśli pochodzi się z patologii? Nawet o ile chcę żyć normalnie, być dobrym człowiekiem. Mam zdrowego, dobrego partnera, ale nigdy nic nie wiadomo jak się życie potoczy. Czy nie zostanę sama, bo coś się wydarzy, a na rodzinę nie mogę liczyć...

Awatar użytkownika
Kicius_XXL
bywalec

Postautor: Kicius_XXL » śr lut 08, 2017 10:37 am

To, żeby nasze dziecko miało dobre warunki do prawidłowego rozwoju jest dla nas bardzo ważne. Staramy się nie sprzeczać przy dziecku. Jeśli doszłoby do czarnego scenariusza, to żona jest zabezpieczona finansowo.
Moja szwagierka ma czwórkę małych dzieci, czasem mówi nam czemu nie staramy się o następne. Najlepiej nie odpowiadałbym nic, ale czasem mam chęć powiedzieć żeby się starali o następną czwórkę. Hmm... Kolejne dziecko, to jeszcze większa odpowiedzialność i pochłania więcej uwagi i pieniędzy. Mi jeśli ktoś powie o następnym dziecku to są tylko puste słowa, bo przecież nie będzie on łożył na jego utrzymanie. Ja w ogóle nikogo nie namawiam na dziecko, bo to nie jest moją misją. Moja szwagierka sobie radzi z czwórką dzieci, bo jest bardziej obojętna i ma jej kto pomóc, nam już jest z tym gorzej.
Zainteresowana123 to co piszesz świadczy o tym że jesteś bardzo rozsądna i odpowiedzialna. Chciałabyś dać swojemu dziecku to co najlepsze, jednak dla dobra dziecka boisz się je sprowadzić na świat. Życie może okazać się mniej łaskawe i nie życzyłbym ci żebyś kiedyś została sama z dzieckiem.
Znam historie w gronie swoich znajomych gdzie mieli trudne dzieciństwo, wręcz patologiczne a gdy założyli rodzinę już od wiele lat żyje im się fajnie.
Tobie życzę, jakkolwiek sobie ułożycie życie by układało wam się dobrze, byście żyli szczęśliwie.
Obrazek
żyję teraz dla córeczki

Awatar użytkownika
pantr
bywalec

Postautor: pantr » pt lut 10, 2017 1:32 am

Kicius_XXL: Miałem przyjemność oglądać zdjęcia Twojej pociechy i wygląda ona na radosną, pełną wigoru dziewczynę. Jedyne o co bym na Twoim miejscu zadbał, to żeby dziecko nigdy nie czuło się niewysłuchane. Rozmawiajcie najczęściej jak się da, bo zdrowe relacje to podstawa zdrowia psychicznego.

Pozdrawiam
pantr
Moja muzyka
Lubisz spędzać czas przy radioodbiorniku ? Zapraszam na http://nuta.fm
Kilka przemyśleń na temat życia - http://obserwator.me
Motto: "Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana".

Awatar użytkownika
bogdan
zaufany użytkownik

Postautor: bogdan » pt lut 10, 2017 2:05 am

Jedyne o co bym na Twoim miejscu zadbał, to żeby dziecko nigdy nie czuło się niewysłuchane.
Gdzieniegdzie w wywiadach, właśnie to się przewijało jako wspólna oś u ludzi ze schizofrenią. Przynajmniej ja takie wrażenie odniosłem. Zgadzam się.
We barely remember what came before this precious moment
Choosing to be here right now
Hold on, stay inside
This body holding me, reminding me that I am not alone in
This body makes me feel eternal
All this pain is an illusion

Awatar użytkownika
Kicius_XXL
bywalec

Postautor: Kicius_XXL » pt lut 10, 2017 8:04 am

Dzięki za cenną uwagę. Mojej trzyletniej córce praktycznie nie zamyka się buzia(jak to u kobiety) Ciągle do mnie mówi, pyta. Zna słowa, proszę, dziękuję, przepraszam i je używa. Staram się z nią rozmawiać jak to tylko możliwe i odpowiadam na pytania. Dosyć dużo czasu spędzam z córką, bo jestem na zwolnieniu lekarskim. W domu jest rozbrykana ale jeśli idziemy do kogoś, kogo nie zna a tam ktoś się o coś ją zapyta, córka nie jest impulsywna, tylko zastanowi się, pomyśli i sprawia taką rozważną.
Mam wielką cierpliwość do dzieci, ale małe dzieci też potrafią badać na ile mogą sobie pozwolić. Raz chce, by do niej mówić a raz mówi mi cicho! Sam kiedyś powiedziałem do niej cicho! Ale to tylko raz kiedy rozmawiałem ze swoim wspólnikiem przez telefon a potem miałem wyrzuty. Muszę cały dzień chodzić za nią z pokoju do pokoju i bawić się z nią. Ciągle mnie woła "choć tato" Teraz jest pięknie, tylko trzeba być wytrzymałym.
Z moim ojcem mało rozmawiałem w dzieciństwie, nie były to jakieś złe relacje, ale sobie nie pogadaliśmy tak po koleżeńsku.
Obrazek
żyję teraz dla córeczki

zainteresowana123
zaufany użytkownik

Postautor: zainteresowana123 » śr lut 15, 2017 2:35 pm

Jedyne o co bym na Twoim miejscu zadbał, to żeby dziecko nigdy nie czuło się niewysłuchane.
Gdzieniegdzie w wywiadach, właśnie to się przewijało jako wspólna oś u ludzi ze schizofrenią. Przynajmniej ja takie wrażenie odniosłem. Zgadzam się.
U mnie to samo. Byłam zaniedbanym psychicznie/emocjonalnie dzieckiem. Nikt nigdy ze mną nie rozmawiał tak jak normalni ludzie rozmawiają ze swoją pociechą. Kiedy prowadzisz dialog z dzieckiem, sprawiasz, że czuje się ważne i lepiej się rozwija.

Awatar użytkownika
pantr
bywalec

Postautor: pantr » śr lut 15, 2017 6:51 pm

U mnie to samo. Byłam zaniedbanym psychicznie/emocjonalnie dzieckiem. Nikt nigdy ze mną nie rozmawiał tak jak normalni ludzie rozmawiają ze swoją pociechą. Kiedy prowadzisz dialog z dzieckiem, sprawiasz, że czuje się ważne i lepiej się rozwija.
W moim odczuciu dzieci czują więcej niż dorośli. Innymi słowy dorosły człowiek kieruje się umysłem, a dziecko sercem. Młody człowiek nie potrafi nazwać niektórych emocji (często silnych), często reaguje płaczem. Ważne, żeby rodzic, czy inna bliska osoba okazała akceptację dla wszelkich, znajdujących się w fazie rozkwitu cech dziecka. To daje poczucie bezpieczeństwa.
Moja muzyka
Lubisz spędzać czas przy radioodbiorniku ? Zapraszam na http://nuta.fm
Kilka przemyśleń na temat życia - http://obserwator.me
Motto: "Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana".

zainteresowana123
zaufany użytkownik

Postautor: zainteresowana123 » pt lut 17, 2017 3:44 pm

W moim odczuciu dzieci czują więcej niż dorośli. Innymi słowy dorosły człowiek kieruje się umysłem, a dziecko sercem. Młody człowiek nie potrafi nazwać niektórych emocji (często silnych), często reaguje płaczem. Ważne, żeby rodzic, czy inna bliska osoba okazała akceptację dla wszelkich, znajdujących się w fazie rozkwitu cech dziecka. To daje poczucie bezpieczeństwa.
Właśnie poczucie bezpieczeństwa jest kluczowe! Pamiętam, że nigdy nie miałam tego poczucia bezpieczeństwa, a jako nastolatka zaczęłam czuć wręcz zagrożenie ze strony innych w tym od najbliższej rodziny. Matka nie dość, że mnie i rodzeństwo sama wychowywała, to w dodatku nigdy się nie leczyła. Jak jej stan się pogorszył diametralnie, że przestała chodzić do pracy i wariowała, nie było spokoju w domu. Nie miałam w NIKIM oparcia, nawet w rodzeństwie, które mnie niszczyło, znęcało się od kiedy byłam malutka(starsze rodzeństwo). W końcu w wieku 17 lat sama zwariowałam. To wszystko zawdzięczam mojej rodzinie, nikomu innemu.

Awatar użytkownika
Tup
zaufany użytkownik

Postautor: Tup » pt lut 17, 2017 6:10 pm

Ja nigdy nie będę miał dzieci,żony,rodziny po co ja żyję:(

lmp
bywalec

Postautor: lmp » pt lut 17, 2017 9:59 pm

Ja nigdy nie będę miał dzieci,żony,rodziny po co ja żyję:(
Żyj dla siebie, spelniaj marzenia, polecam mgtow i maksa stirnera

Wróć do „rodzina i otoczenie”