Smartfony flagowce

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Dominik_1973
zaufany użytkownik

Re: Smartfony flagowce

Postby Dominik_1973 » Sat Oct 06, 2018 11:00 pm

Powiem Wam, że nie mam nic przeciwko Apple, niegdyś nawet chciałem kupić maca (kompa), jednak system jest dziurawy, niestabilny, do tego producent rozmyśla nad zmiana architektury - całe moje oprogramowanie byłoby już nieprzydatne. Na domiar złego firma uparła się na współpracę z Intelem, który ma słabe procesory - widziałbym takiego threadrippera 2 - 16 rdzeni w komputerach domowych - w świecie windowsa to już się dzieje.
Apple zatrzymało się na 6c Intela.

Pomijam już ceny z kosmosu.
Mac pro kosztuja tyle, co średniej klasy nowy samochód.

Dodatkowo ios w telefonach jest hermetyczny - wcale nie jest bezpieczny, przez swoje ograniczenia nie współpracuje w windowsem, co dyskwalifikuje go w moich zastosowaniach.

Ostatni patch do win 10 z października, doskonale wspiera telelefony komórkowe - android i ios - możliwe jest wysyłanie i odbieranie sms na komputerze i wiele innych opcji - w przypadku ios te czynności są okrojone.

Podsumuję, jak dla mnie to tylko ipad, ponieważ są programy muzyczne, a do normalnej pracy surface 6. Szczytem moich marzeń jest surface studio 2 (niestety, procesor intela 4c i nieadekwatna cena, ale to sprzęt topowy).

Na co dzień jestem bowiem niezwykle zadowolonym userem ekosystemu windowsa 10.
Z telefonów android, oba systemy świetnie się uzupełniają.
Ponadto cenię office 365 - z tego nigdy bym nie zrezygnował, podobnie jak edge (dostępna na telefonach komórkowych, jest też synchronizacja ustawień).

No i najważniejsze - całe moje oprogramowanie śmiga jak złoto! (a na macu tak nie jest, monitoruję sytuację - co update to trzeba czekac na poprawki softu, ponieważ są niekompatybilne)

Pozdrawiam!

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Sun Oct 07, 2018 9:44 pm

Dominik mam pytanie, jak synchronizujesz telefon z androidem i PC Windows 10?

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Mon Oct 08, 2018 12:52 am

Właśnie zacząłem używać AirDroid, super sprawa bardzo mi się podoba, wykupiłem premium na rok. Z poziomu PC mogę śledzić i wykonywać różne czynności na telefonie. Bardzo przydatna aplikacja.

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Mon Oct 08, 2018 9:37 pm

Dzisiaj zauważyłem że dostaje na AirDroid powiadomienia wszystkiego co dzieje się na telefonie, czyli sms czy też messenger lub cokolwiek innego, a telefon np. ładuje się gdzieś dalej i nie mam potrzeby sięgać po niego bo wszystko mam na PC, zajebista sprawa.

Chwast
zaufany użytkownik

Postby Chwast » Mon Oct 08, 2018 10:51 pm

Samsunga S7 Edge planuje kupić. Odnawiane przez producenta całkiem dobra cena. Myślę że warto.
,,Leki" na schizofrenie powodują zwiększenie krytycyzmu w stosunku do objawów i obniżenie go w stosunku do systemu. Tako rzecze chwast.

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Tue Oct 09, 2018 12:24 am

Samsunga S7 Edge planuje kupić. Odnawiane przez producenta całkiem dobra cena. Myślę że warto.
Dobry telefon, miałem s7 polecam.

Dominik_1973
zaufany użytkownik

Postby Dominik_1973 » Thu Oct 11, 2018 9:59 pm

Sorki, że długo nie pisałem.

Wowo - synchronizacja sms, zdjęć i historii plików i www możliwa jest na androidzie od 7
trzeba po pierwsze zainstalować ms launcher (swoja droga polecam, życia bez tego nie widzę) oraz aplikację microsoft apps - gdzie po kolei poinstalujesz wszystko to, co Ciebie interesuje - od office i outlooka, przez skype po ms edge (!)
Logujesz się za pomocą konta MS, więc programy przenoszą wszystko do windowsa.

Kluczową aplikacją jest Twój telefon - on się łączy bezpośrednio z fonem, niezbędny jest tez one drive (chyba nie muszę tłumaczyć).

Od strony komputera musisz mieć windows 10 - home starczy, aplikację twój telefon oraz najnowszy october update (chwilowo jest wycofany, ponieważ jest zabugowany, ja się jeszcze załapałem, będzie na dniach dostępny poprawiony).

po instalacji i podłączenia fona do win10, czego możesz się spodziewać:
1. synchronizacji historii wszystkich plików z obu systemów (dostęp do tej opcji znajduje się w win 10, ikonka po prawej stronie od lupy, w andku nie mam pojęcia)
2. masz ze sobą zawsze wszystkie dokumenty i zdjęcia na obu urządzeniach (jesli używasz one drive)
3. synchronizujesz historię i hasła ze stron www na obu urządzeniach, musisz jednak używać przeglądarki egde (i powiem, że warto).
4. odbierasz i wysyłasz smsy na komputerze z Twojego telefonu (poprzez aplikacje Twój telefon - działa w tle).
5. w tej aplikacji możesz też skopiować zdjęcia i pliki z telefonu szybciej i łatwiej, niż przez one drive
6. możesz zacząć czytać www w telefonie a dokończyć na kompie (edge)

tyle funkcji znam, microsoft stale coś uaktualnia, pewnie o wielu rzeczach nie mam pojęcia .
Ekosystem jest doskonały i bardzo przydatny (dochodzi oczywiście synchronizacja zadań todo i kalendarza outlooka, kontaktów)

IOS jest systemem zamkniętym i taki stopień integracji podobno nie jest możliwy.

Mam nadzieję, że pomogłem. :)

aaaaaa - i wszystko to osiągam na leciwym Galaxy S6 z nugatem.
Jako ciekawostkę podam, że dowód osobisty też już noszę w smartfonie :). Od 2019 roku tak samo będzie z prawem jazdy.

Tak więc portfele będą całkiem zbędne.

Pozdrawiam!

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Thu Oct 11, 2018 11:07 pm

Dzięki Dominik, już sobie z tym poradziłem.

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Mon Oct 22, 2018 12:30 am

Są już filmiki na YouTube recenzji iPhone XR. Obejrzałem jeden z nich i pani mówi że ten iPhone jest tani i prawie niczym nie różni się od iPhone XS. Jednak komentarze ludzi są bezlitosne, piszą że cena za telefon wcale nie jest mała a wręcz duża, mała chyba tylko dla samego Apple :lol:

Catastrophique
zaufany użytkownik

Postby Catastrophique » Mon Oct 22, 2018 12:37 am

4,5k za wersję 256gb. :shock:
Ty wzywasz mnie na głębokie wody.

Matt
moderator
moderator

Postby Matt » Mon Oct 22, 2018 12:29 pm

I ja coś napiszę.
Tak się złożyło że jestem posiadaczem iPhona 7 - wygrałem go w konkursie smsowym. I powiem szczerze ze wcale nie miałem zamiaru mieć Apple i tym bardziej wymieniać mojego starego ;) Samsunga A5 z (2017) ponieważ jest to naprawde dobry fon.
No ale jak wygrałem iPhona to i siłą rzeczy przesiadłem się i powiem szczerze że wcale tego teraz nie żałuje.

Aplikacje na iPhone po prostu działają nie ma jakiś zwiech jak na androidzie które czesto gęsto się zdarzały - po prostu aplikacje są z optymalizowane pod IOS i działają bardzo dobrze.

Sam telefon jest wykonany świetnie czuć że jest to klasa premium - telefon działa bardzo dobrze ani razu nie miałem z nim problemów , działa płynnie, szybko tak własnie powinien działać każdy telefon :)

iPhone to świetny telefon i jestem bardzo zadowolony i wiem że nie zamienie go na żadnego Samsunga S9 czy innego fona z Androidem.
Ponieważ system od Apple jest dużo lepszy.

Oczywiście zgodzę sie że ceny Apple są wzięte z kosmosu bo 4.5kzł za nowego fona to nie porozumienie ale starsze modele od Appla są już tańsze i myśle że warto się nad nimi zastanowić.
W całym chaosie jest kosmos
w całym nie porządku sekretny porządek.

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Mon Oct 22, 2018 11:47 pm

Każda opinia jest ważna, dzięki Matt za podzielenie się spostrzeżeniami. Również słyszałem że w iPhone system jest bardzo stabilny i aplikacje działają naprawdę dobrze i lepsze są niż na androida. Wszystko to spoko gdyby nie ta cholerna cena, niepotrzebnie Apple ją winduje bo odnoszę wrażenie że więcej ludzi by spróbowało tego produktu.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Tue Oct 23, 2018 7:19 am

Jak telefon za 500 PLN spełnia swoje funkcje w sposób zadowalający jego właściciela to w imię jakich wartości czy innych przesłanek na telefon "lepszy" wydawać 4500 PLN??? Żeby wspomóc ubogą amerykańską firmę? To już lepiej te zbywające 4000 PLN dać na ratowanie ludzkiego zdrowia i życia na portalu siepomaga.pl :!: :!:

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Tue Oct 23, 2018 9:50 pm

Masz rację, kupno telefonu za tak ogromne pieniądze to jest fanaberia, zwłaszcza ze jedni na telefon wydają ponad 7k a drudzy nie mają co jeść.

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Thu Oct 25, 2018 11:53 pm

Obejrzałem fajny test wytrzymałości smartfonów. Tymi telefonami byli iPhone xs max i Pixel 3. Pierwszy test polegał na opuszczeniu telefonu z wysokości kieszeni na posadzkę betonową, różne strony telefonu. Jeden jak i drugo telefon bez szwanku. Drugi test z wysokości głowy powiedzmy 180 cm na różne strony i tył telefonu iPhone i Pixel popękał w tym jak dobrze pamiętam ekran w Pixel był uszkodzony ale działał. Trzeci test z wysokości 2,5 metra, tyły obu telefonów zniszczone z tym że ekran w iPhone bez uszkodzeń i działał, w Pixel przód jak i tył zniszczony, telefon nie działał. iPhone wyszedł zwycięsko choć nie obyło się bez uszkodzeń na pleckach telefonu.

Return to “informatyka”