Smartfony flagowce

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Dominik_1973
zaufany użytkownik

Re: Smartfony flagowce

Postby Dominik_1973 » Sat Oct 06, 2018 11:00 pm

Powiem Wam, że nie mam nic przeciwko Apple, niegdyś nawet chciałem kupić maca (kompa), jednak system jest dziurawy, niestabilny, do tego producent rozmyśla nad zmiana architektury - całe moje oprogramowanie byłoby już nieprzydatne. Na domiar złego firma uparła się na współpracę z Intelem, który ma słabe procesory - widziałbym takiego threadrippera 2 - 16 rdzeni w komputerach domowych - w świecie windowsa to już się dzieje.
Apple zatrzymało się na 6c Intela.

Pomijam już ceny z kosmosu.
Mac pro kosztuja tyle, co średniej klasy nowy samochód.

Dodatkowo ios w telefonach jest hermetyczny - wcale nie jest bezpieczny, przez swoje ograniczenia nie współpracuje w windowsem, co dyskwalifikuje go w moich zastosowaniach.

Ostatni patch do win 10 z października, doskonale wspiera telelefony komórkowe - android i ios - możliwe jest wysyłanie i odbieranie sms na komputerze i wiele innych opcji - w przypadku ios te czynności są okrojone.

Podsumuję, jak dla mnie to tylko ipad, ponieważ są programy muzyczne, a do normalnej pracy surface 6. Szczytem moich marzeń jest surface studio 2 (niestety, procesor intela 4c i nieadekwatna cena, ale to sprzęt topowy).

Na co dzień jestem bowiem niezwykle zadowolonym userem ekosystemu windowsa 10.
Z telefonów android, oba systemy świetnie się uzupełniają.
Ponadto cenię office 365 - z tego nigdy bym nie zrezygnował, podobnie jak edge (dostępna na telefonach komórkowych, jest też synchronizacja ustawień).

No i najważniejsze - całe moje oprogramowanie śmiga jak złoto! (a na macu tak nie jest, monitoruję sytuację - co update to trzeba czekac na poprawki softu, ponieważ są niekompatybilne)

Pozdrawiam!

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Sun Oct 07, 2018 9:44 pm

Dominik mam pytanie, jak synchronizujesz telefon z androidem i PC Windows 10?

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Mon Oct 08, 2018 12:52 am

Właśnie zacząłem używać AirDroid, super sprawa bardzo mi się podoba, wykupiłem premium na rok. Z poziomu PC mogę śledzić i wykonywać różne czynności na telefonie. Bardzo przydatna aplikacja.

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Mon Oct 08, 2018 9:37 pm

Dzisiaj zauważyłem że dostaje na AirDroid powiadomienia wszystkiego co dzieje się na telefonie, czyli sms czy też messenger lub cokolwiek innego, a telefon np. ładuje się gdzieś dalej i nie mam potrzeby sięgać po niego bo wszystko mam na PC, zajebista sprawa.

Chwast
zaufany użytkownik

Postby Chwast » Mon Oct 08, 2018 10:51 pm

Samsunga S7 Edge planuje kupić. Odnawiane przez producenta całkiem dobra cena. Myślę że warto.
,,Leki" na schizofrenie powodują zwiększenie krytycyzmu w stosunku do objawów i obniżenie go w stosunku do systemu. Tako rzecze chwast.

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Tue Oct 09, 2018 12:24 am

Samsunga S7 Edge planuje kupić. Odnawiane przez producenta całkiem dobra cena. Myślę że warto.
Dobry telefon, miałem s7 polecam.

Dominik_1973
zaufany użytkownik

Postby Dominik_1973 » Thu Oct 11, 2018 9:59 pm

Sorki, że długo nie pisałem.

Wowo - synchronizacja sms, zdjęć i historii plików i www możliwa jest na androidzie od 7
trzeba po pierwsze zainstalować ms launcher (swoja droga polecam, życia bez tego nie widzę) oraz aplikację microsoft apps - gdzie po kolei poinstalujesz wszystko to, co Ciebie interesuje - od office i outlooka, przez skype po ms edge (!)
Logujesz się za pomocą konta MS, więc programy przenoszą wszystko do windowsa.

Kluczową aplikacją jest Twój telefon - on się łączy bezpośrednio z fonem, niezbędny jest tez one drive (chyba nie muszę tłumaczyć).

Od strony komputera musisz mieć windows 10 - home starczy, aplikację twój telefon oraz najnowszy october update (chwilowo jest wycofany, ponieważ jest zabugowany, ja się jeszcze załapałem, będzie na dniach dostępny poprawiony).

po instalacji i podłączenia fona do win10, czego możesz się spodziewać:
1. synchronizacji historii wszystkich plików z obu systemów (dostęp do tej opcji znajduje się w win 10, ikonka po prawej stronie od lupy, w andku nie mam pojęcia)
2. masz ze sobą zawsze wszystkie dokumenty i zdjęcia na obu urządzeniach (jesli używasz one drive)
3. synchronizujesz historię i hasła ze stron www na obu urządzeniach, musisz jednak używać przeglądarki egde (i powiem, że warto).
4. odbierasz i wysyłasz smsy na komputerze z Twojego telefonu (poprzez aplikacje Twój telefon - działa w tle).
5. w tej aplikacji możesz też skopiować zdjęcia i pliki z telefonu szybciej i łatwiej, niż przez one drive
6. możesz zacząć czytać www w telefonie a dokończyć na kompie (edge)

tyle funkcji znam, microsoft stale coś uaktualnia, pewnie o wielu rzeczach nie mam pojęcia .
Ekosystem jest doskonały i bardzo przydatny (dochodzi oczywiście synchronizacja zadań todo i kalendarza outlooka, kontaktów)

IOS jest systemem zamkniętym i taki stopień integracji podobno nie jest możliwy.

Mam nadzieję, że pomogłem. :)

aaaaaa - i wszystko to osiągam na leciwym Galaxy S6 z nugatem.
Jako ciekawostkę podam, że dowód osobisty też już noszę w smartfonie :). Od 2019 roku tak samo będzie z prawem jazdy.

Tak więc portfele będą całkiem zbędne.

Pozdrawiam!

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Thu Oct 11, 2018 11:07 pm

Dzięki Dominik, już sobie z tym poradziłem.

Return to “informatyka”