Co ostatnio oglądaliście?

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
spodsztancy
zaufany użytkownik
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu

Co ostatnio oglądaliście?

Postby spodsztancy » Mon Oct 17, 2011 10:07 pm

Z tego, co zauważyłem, wiele osób pisze o filmach, które ostatnio obejrzały w temacie "Wasz ulubiony film". Pomyślałem więc sobie, że przyda się taki wątek.

"Król Kalifornii" - bardzo miłe, lekkie kino, ale dające też do myślenia. Nie jest to film jakoś bardzo zbliżający się do pojęcia choroby psychicznej. Rzekome szaleństwo głównego bohatera jest tu wykorzystane instrumentalnie i służy udowodnieniu twierdzenia, że "Kradzież z włamaniem sprawia, że wszystko smakuje inaczej". ;) Ciekawy scenariusz, inny niż wszystkie, świetna obsada (coraz bardziej przekonuję się, że warto oglądać filmy z udziałem Evan Rachel Wood, Michale Douglas oczywiście dał radę), a moment pod koniec w supermarkecie rozbroił mnie całkowicie. Bardziej to humor czeski niż angielski nawet - chwilami miałem wrażenie jakbym oglądał "Sąsiadów". :)
całuj rękę której nie możesz uciąć

spodsztancy
zaufany użytkownik

Re: Co ostatnio oglądaliście?

Postby spodsztancy » Thu Oct 20, 2011 8:07 pm

The Simpsons - początkowo myślałem, że fajne, ale przy takim przykładowo "South Parku", trochę zbyt grzeczne. W trzecim sezonie się jednak zaczyna, oj zaczyna się! :D Odcinki niedługie, 20-minutowe, oglądam w wolnych chwilach. Bardzo się podoba! :D

małomówiąca
zaufany użytkownik

Postby małomówiąca » Thu Oct 20, 2011 10:14 pm

The Rite - spodziewałam się czegoś zupełnie innego i trochę się zawiodłam. Generalnie film o egzorcyzmach nie wnoszący nic nowego. No ale chwilami się nawet bałam :)

is
zaufany użytkownik

Postby is » Sat Oct 22, 2011 12:31 am

Bitwa Warszawska 1920.
Film może mnie zbyt mocno nie zachwycił, ale też nie wyszłam z kina rozczarowana. Zupełnie nie rozumiem fali krytyki tej produkcji. Ten, kto zna twórczość Jerzego Hoffmana, wie czego można oczekiwać po jego filmach. Według mnie reżyser sprostał zadaniu. Miał to być film narodowo-patriotyczny z historią miłosną w tle i taki jest. Na mnie duże wrażenie zrobiły sceny batalistyczne, szczególnie te z udziałem setek koni. Trochę gorzej jest moim zdaniem z grą aktorów. Mimo udziału całej plejady gwiazd polskiego kina zabrakło w filmie wyrazistych postaci. Dodatkowo obsadzenie Nataszy Urbańskiej w jednej z głównych ról to totalne nieporozumienie. Myślę, że ona nigdy nie pozbędzie się maniery artystki musicalowej. W tym filmie pokazała po prostu siebie. Nie ma to nic wspólnego z kreacją aktorską. Zwróciłam natomiast uwagę na Adama Ferencego, który wcielił się w postać zuchwałego czekisty.
W skali od 1 do 10, przyznałabym mocną siódemkę.
"Mówię, krzyczę, piszę. Czy warto było mącić ciszę?"

spodsztancy
zaufany użytkownik

Postby spodsztancy » Fri Oct 28, 2011 5:09 pm

Krzyż - dokument dotyczący Krakowskiego Przedmieścia w pewnym czasie. Nawet niecały obejrzałem, ale wystarczyło, do przemyśleń. Oprócz tego, że parę osób wpadło pod Pałac, aby się pośmiać.. Czego się Ci ludzie boją? W mojej opinii, boją się zmian, które zajebiście wręcz przyspieszają w związku z globalizacją m.in. Wiem i rozumiem, że w wartościach narodowych i katolickich (swoją drogą: "Komorowski pod Trybunał Stanu", było w mojej ocenie hasłem zbyt przesadzonym) można się całkiem rozpłynąć. Ale spójrzmy tylko na tendencje demograficzne. Za 15 lat będziemy tu mieli Chińczyków, Hindusów i Arabów. Jjak ich nie wpuścimy to kto wie, co będzie, a może nawet nie będziemy musieli (oby nie), bo sami się dorobią na wolnym rynku i zechcą pozostać u siebie. Jak wielki jest w narodzie autorytet i moc krzyża, pytam.

Ralf
zaufany użytkownik

Postby Ralf » Tue Nov 01, 2011 7:20 pm

BOSO PRZEZ HIROSZIMĘ.

Przez cały film płakałem... ;(

Piękny film !!!!! Pokazuje okrutne oblicze wojny!!!!
"Żyjemy w świecie przyjemności pozbawionych radości"
"Nie widzę gwiazd, lecz muszę trwać"

______X
bywalec

Postby ______X » Mon Nov 07, 2011 12:45 pm

Last edited by ______X on Wed Jun 13, 2012 1:04 am, edited 1 time in total.

spodsztancy
zaufany użytkownik

Postby spodsztancy » Wed Nov 23, 2011 2:47 am

Drzewo życia - Zacny film to bardzo i mocno filozoficzny. Wiele się tu mówi o Bogu i jego zgoła dziwnym pomyśle (a może nie?) wynalezienia natury i o tym, dokąd to wszystko zmierza. Za cały komentarz i klucz do rozumienia wystarczają słowa z początku: Zakonnice nauczyły nas, o dwóch drogach życia. Jedna to droga natury. Druga to droga łaski. Od ciebie zależy, którą będziesz podążać. Łaska nie potrzebuje zaspokojenia. Akceptuję brak szacunku, zapomnienie, niechęć. Urazy i zniewagę. Natura dąży tylko do zaspokojenia. Będąc zaspokajaną też przez innych. Lubuje nad tymi panować. Aby zawsze osiągnąć to czego chcę. Znajduję powody do roztropności, gdy wszystko rozbłyska dookoła. Gdy miłość przez wszystko przenika. Uczono nas, że nikt kto podąża ku łasce, nigdy nie kończy źle.

Ale czy na pewno, to się w filmie okaże. :wink:
Ci, którzy lubią się zastanawiać nad życiem, dobrem, złem i Ci, którzy lubią podczas seansu pomędrkować powinni czuć się zachęceni. :wink: Film ma kilka wad, których nie chce mi się wymieniać (możemy je sobie powymieniać, jak już ktoś obejrzy), ale na pewno warto.

Kamil Kończak
zaufany użytkownik

Postby Kamil Kończak » Thu Nov 24, 2011 2:44 am

Ja ostatnio prawie nic nie oglądam ale często wracam do jednego filmu - Mistrza, Jerzego Antczaka z Januszem Warneckim,Ignacym Gogolewskim,Andrzejem Łapickim.Film opowiada o starym aktorze,który wraz z partyzantami ukrywa się w zrujnowanym klasztorze.Wojna uniemożliwiła mu karierę a on mimo tego wciąż przygotowuje się do roli Makbeta.Momenty w których opowiada o ideach teatru zawsze oglądam jak zahipnotyzowany.Coś wspaniałego.Chyba raz już pisałem o tym filmie.

http://www.youtube.com/watch?v=1eXxf8PB ... r_embedded można obejrzeć całość
Pragniesz czegoś? - rób to bo zaczniesz o tym marzyć.

" May your love of the form culminite in the love of
the formless."

https://www.youtube.com/watch?v=0joS1fzwFcU

Petruccio
zaufany użytkownik

Postby Petruccio » Sat Nov 26, 2011 12:52 pm

Kamil Kończak
zaufany użytkownik

Postby Kamil Kończak » Tue Dec 06, 2011 5:02 pm

"Spaleni słońcem" -jak dla mnie dzieło wybitne w każdym calu, "Miód" - fantastyczne kino minimalizmu, "Kolory raju" - film irański, skończyłem odlądać przed chwilą i jeszcze nie mogę ochłonąć.Odtrutka na kino zachodnie pełne fałszu.

the formless."

spodsztancy
zaufany użytkownik

Postby spodsztancy » Tue Dec 06, 2011 7:26 pm

"Spaleni słońcem" -jak dla mnie dzieło wybitne w każdym calu, "Miód" - fantastyczne kino minimalizmu, "Kolory raju" - film irański, skończyłem odlądać przed chwilą i jeszcze nie mogę ochłonąć.Odtrutka na kino zachodnie pełne fałszu.
O wszystkich trzech słyszałem, dwa z nich mam nawet ale nie widziałem jeszcze. Majidiego widziałem "Dzieci niebios", ale dawno i nie pamiętam.
A w ogóle - oj tam, oj tam, w kinie zachodnim jest cała masa tytułów wartych obejrzenia.
Polecić jakiś?

mei
zaufany użytkownik

Postby mei » Tue Dec 06, 2011 7:44 pm

.
Last edited by mei on Thu Feb 13, 2014 1:59 am, edited 1 time in total.
Kochajcie tych, których chcecie kochać, żyjcie tak, jak chcecie żyć i nigdy nie pozwólcie by ktokolwiek przeszkodził wam w zmienianiu waszych marzeń w rzeczywistość.
Jared Leto, 13.04.2014.

spodsztancy
zaufany użytkownik

Postby spodsztancy » Tue Dec 06, 2011 8:40 pm

A mnie ostatnio trudno coś fajnego ustrzelić, a przynajmniej coś, co by było warto opisać i zarekomendować.

Wczoraj przykładowo oglądałem całkiem niezłego amerykańskiego rozrywkowego gatunkowca pt: "Przepowiednia". Film, rzekomo opisujący te wydarzenia, ale z fabułą tak podkolorowaną i po amerykańsku podrasowaną, że trudno uznać to za film opisujący - w najlepszym wypadku jest filmem luźno nawiązującym do wydarzeń w Point Pleasant. Niemniej, film straszy nieźle, ma świetną ścieżkę dźwiękową, w której maczał palce Geir Jenssen znany też jako Biosphere, zagrany jest nieźle i ma klimacik (trochę jak "Archiwum X"). Na tle innych amerykańskich straszydeł wyróżnia się zdecydowanie na plus. Oglądałem jak już było ciemno i przyznam, że miałem małe problemy związane z lokomocją do kibelka. ;)

Kamil Kończak
zaufany użytkownik

Postby Kamil Kończak » Wed Dec 07, 2011 6:18 am

A w ogóle - oj tam, oj tam, w kinie zachodnim jest cała masa tytułów wartych obejrzenia.
Polecić jakiś?
Nie powiedziałem,że nie ma tytułów wartych obejrzenia bo zależy kto czego szuka.Mam raczej na myśli to,że ciężko jest znaleźć w kinie zachodnim tak czyste emocje,sposób pokazania wszystkiego w najprostszy sposób bez zbędnych udziwnień,które nie przystają w gruncie rzeczy do rzeczywistości.Obejrzałem dzisiaj "Dzieci niebios" i chyba zapoznam się bardziej z kinem irańskim bo jestem urzeczony poetyką tych filmów,krajobrazami.Ale przede wszystkim tym o czym pisałem wcześniej.

the formless."

Return to “filmy”