Kara śmierci

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
środkowy palec
bywalec

Re: Kara śmierci

Postby środkowy palec » Tue Nov 22, 2016 9:29 pm

Kamieniowanie nierządnicy było karą niewspółmiernie wysoką. A co innego są zwyrodnialcy. Poza tym nawet Dobrego Łotra nie ocalił od krzyża, a ten łotr dlatego został nazwany Dobrym bo się zgadzał na karę śmierci i uważał ją za sprawiedliwą, jakże inaczej niż większość skazywanych uważających że im się niesprawiedliwość dzieje.
alf,
nie wiem wiem czy mam ochotę dyskutować z twoim osobistym wyobrażeniem i interpretacją PŚ, ale wydaje mi się że Jezus, który nie potępiając nierządnicy pokazał, że nikogo nie potępia. co zresztą widać też w innym fragmencie o dłużnikach (ten któremu odpuści się więcej jest bardziej wdzięczny). Jeżeli chcemy zawsze możemy interpretować to po swojemu. Jednak dobrze by było gdyby nasza interpretacja była spójna z innymi zawartymi tam tekstami.

marchewkowy
bywalec

Postby marchewkowy » Wed Nov 23, 2016 3:26 am

...
nie wiem wiem czy mam ochotę dyskutować z twoim osobistym wyobrażeniem i interpretacją PŚ, ale wydaje mi się że Jezus, który nie potępiając nierządnicy pokazał, że nikogo nie potępia. co zresztą widać też w innym fragmencie o dłużnikach (ten któremu odpuści się więcej jest bardziej wdzięczny). Jeżeli chcemy zawsze możemy interpretować to po swojemu. Jednak dobrze by było gdyby nasza interpretacja była spójna z innymi zawartymi tam tekstami.
Nie zauważasz różnicy pomiędzy nierządnicą, która jest ofiarą, a zwyrodnialcem który morduje czy gwałci dzieci?

Jak ja uwielbiam lewacką logikę, pozamieniać znaczenia słów i bronić zwyrodnialców wmawiając jak to bardzo pomaga się biednym... Prawie tak jak "pomoc" tych zbrodniarzy dla biednych, istnie zgodna z zasadami którymi kierują się handlarze narkotyków, pokazać wędkę, dać rybę i uzależnić chcąc w zamian głosy... Lewactwo najbardziej boi się prawdy, za wszelką cenę będzie dążyć do jej ukrycia, czy to łgając, czy zmieniając definicje, czy to przekupując lub szantażując...

Co z sektami satanistycznymi które prężnie działają na świecie dopuszczając się wszelkiego rodzaju bestialskich zbrodni? Co z ich metodami rekrutacji do "elit" które nami rządzą - jak na przykład udział w bestialskich ceremoniach - po czymś takim uczestnicy będą chodzić jak na smyczy... takich można spokojnie windować na odpowiednie stanowiska...

Czego tyczy się Rdz 3:15?

środkowy palec
bywalec

Postby środkowy palec » Wed Nov 23, 2016 12:05 pm

wydaje mi się że nie rozumiesz tego co napisałem tylko przypisujesz mi pewne cechy. dlatego rozmowa wydaje mi się bez sensu. nie twierdzę, że nie można zabić muchy, bo będzie cierpieć albo zdeptać pokrzywy. po prostu uważam, że zapomina się o nauce Chrystusa, który jadał z celnikami i nie potępiał nikogo ( co nie znaczy, że przyzwalał na zło ).

i słusznie jest powiedziane że lubi się nauki Chrystusa, ale nie chrześcijan którzy nie potrafią ich naśladować.

dobrze jest powiedziane " zło dobrem zwyciężaj".

marchewkowy
bywalec

Postby marchewkowy » Wed Nov 23, 2016 1:36 pm

Mt 3:12

Rozumiem typowo lewacką logikę - jednak zgodzić się z takim stekiem bzdur nie mam zamiaru. Osobnik wybaczający pedofilom i mordercom który skłonny jest puścić ich wolno jest równie winny co oni sami - bierze na siebie samego odpowiedzialność za ich czyny.

Owszem do tej pory uważałem, że kara śmierci należy się ścierwu, po długich namysłach doszedłem do wniosku, że mimo wszystko powinni mieć szansę na przemyślenie swoich czynów - nagle zjawia się lewak i stara się wymusić wolność dla zwyrodnialców?

Lewacka metoda która finalnie zaszkodzi im samym:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Technika_ ... h%E2%80%9D

Jak lewak przez przypadek zauważy lekko uchylone drzwi to już pcha tam co tylko może - i jak tu nie mieć wstrętu do takich patologicznych osobników?

środkowy palec
bywalec

Postby środkowy palec » Wed Nov 23, 2016 1:57 pm

w jakim sensie chcesz wybaczyć pedofilowi tudzież zabójcy? czy te zbrodnie są dobrem narodowym? i taki zwyrodnialec powinien przeprosić cały naród?

to jest właśnie eskalacja problemu. poza tym prawo jest taką skalą jakie i które przewinienie jest cięższe. kiedy według mnie każde wykroczenie poza Boże prawo jest grzechem - nieważne jakie i tak samo utrudni nam zbawienie. więc z punktu widzenia religii może nie licytujemy się komu można przebaczyć, bo jego wina jest mniejsza, a komu nie można przebaczyć, bo jego wina jest większa.

marchewkowy
bywalec

Postby marchewkowy » Wed Nov 23, 2016 3:50 pm

w jakim sensie chcesz wybaczyć pedofilowi tudzież zabójcy? czy te zbrodnie są dobrem narodowym? i taki zwyrodnialec powinien przeprosić cały naród?

to jest właśnie eskalacja problemu. poza tym prawo jest taką skalą jakie i które przewinienie jest cięższe. kiedy według mnie każde wykroczenie poza Boże prawo jest grzechem - nieważne jakie i tak samo utrudni nam zbawienie. więc z punktu widzenia religii może nie licytujemy się komu można przebaczyć, bo jego wina jest mniejsza, a komu nie można przebaczyć, bo jego wina jest większa.
Nie widzę żadnego odniesienia ani do tego co ja napisałem ani do tego co sam napisałeś wcześniej - możesz wytłumaczyć o co w zasadzie chodzi? Czyżbyś teraz starał się sugerować iż napisałem coś innego niż napisałem, następnie zwalając winę na niejasność mojej wypowiedzi? Niestety ona jest jasna a wszelkie wątpliwości powinien rozwiać ten fragment:
...Osobnik wybaczający pedofilom i mordercom który skłonny jest puścić ich wolno jest równie winny co oni sami - bierze na siebie samego odpowiedzialność za ich czyny...
Proszę zmień podręcznik na nowszy, stare zagrywki są już oklepane...

Udokumentowany przykład satanistycznego lewackiego ścierwa które nigdy nie powinno chodzić wolno, bezwzględne dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia pod jakimkolwiek pretekstem z wymogiem pracy na własne utrzymanie:

http://www.tvp.info/27881477/nauczyciel ... ch-organow

Petruccio
zaufany użytkownik

Postby Petruccio » Wed Nov 23, 2016 5:28 pm

Osobnik wybaczający pedofilom i mordercom który skłonny jest puścić ich wolno jest równie winny co oni sami - bierze na siebie samego odpowiedzialność za ich czyny.
A co ma wspólnego wybaczenie z puszczeniem wolno zwyrodnialca?
Można komuś wybaczyć, co nie znaczy, że ten ktoś nie musi ponieść konsekwencji swoich czynów. Dopiero socjalizacja danego człowieka może być podstawą np. do zwolnienia z więzienia (w myśl ustawy o "bestiach").
"Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący."

marchewkowy
bywalec

Postby marchewkowy » Wed Nov 23, 2016 6:31 pm

Osobnik wybaczający pedofilom i mordercom który skłonny jest puścić ich wolno jest równie winny co oni sami - bierze na siebie samego odpowiedzialność za ich czyny.
A co ma wspólnego wybaczenie z puszczeniem wolno zwyrodnialca?
Można komuś wybaczyć, co nie znaczy, że ten ktoś nie musi ponieść konsekwencji swoich czynów. Dopiero socjalizacja danego człowieka może być podstawą np. do zwolnienia z więzienia (w myśl ustawy o "bestiach").
Przeczytaj w którą stronę dążył w tym wątku pewien rozmówca, odczytaj jego intencje oraz jak to umotywował.

Ustawa o bestiach jest zdecydowanie zbyt łagodna, nie zmusza do pracy na własne utrzymanie i nie zmusza do życia do końca życia w całkwitej izolacji od społeczeństwa. Osobnik który pewne "drzwi" otworzył nigdy nie powinien wrócić do społeczeństwa, dostatecznym przejawem wybaczenia powinno być danie mu szansy na przemyślenie życia - czyli nie traktowanie go w sposób na jaki sobie zasłużył. Lewackie spuszczanie się nad zwyrodnialcami uważam za zbrodnię i wszelkie tego typu przejawy powinny być napiętnowane, komentarze jakie ich życie straszne to stek bzdur, każdy ma swoją wolę i zgodnie z nią decyduje... nie mój problem, iż lewactwo robi wszystko żeby pozbyć się odpowiedzialności za swoje czyny - jednocześnie pchając się do władzy... całe szczęście są to ostatnie ich podrygi. Wystarczy tych zniszczeń na skalę światową, czas naprawiać - jak zwykle ścierwo się rozpanoszyło, zrobiło burdel a naprawianie zrzuca na innych - no w sumie to nie powinno dziwić - oni do niczego innego jak tworzenie chaosu i popełnianie zbrodni nie są zdolni...

Petruccio
zaufany użytkownik

Postby Petruccio » Wed Nov 23, 2016 6:34 pm

Przeczytaj w którą stronę dążył w tym wątku pewien rozmówca, odczytaj jego intencje oraz jak to umotywował.
Fakt, że przejrzałem wątek pobieżnie i być może nie do wszystkiego się odniosłem.
"Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący."

środkowy palec
bywalec

Postby środkowy palec » Wed Nov 23, 2016 8:49 pm

pisałem 15 razy to samo. z nadzieją że mój rozmówca zrozumie o co mi chodziło od początku.

marchewkowy
bywalec

Postby marchewkowy » Thu Nov 24, 2016 7:01 am

pisałem 15 razy to samo. z nadzieją że mój rozmówca zrozumie o co mi chodziło od początku.
Ależ oczywiście, że rozumiem... jednak zgodzić się z tym nie jestem w stanie, czemu wielokrotnie dałem wyraz.
Pobłażliwość dla zbrodniarzy sama w sobie jest zbrodnią.

Return to “polityka”