żołnierze wyklęci

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
pogrzebany żywcem
zaufany użytkownik

Re: Manifestacje i akcje KOD

Postby pogrzebany żywcem » Sat Mar 12, 2016 9:31 pm

...Chodzi o to, by nie przedstawiać faktów, które mogły by sugerować, że ...
Bo ludzie potrzebują nadziei, zbawców (np. ....
Administratorzy wikipedii nie mają najmniejszych kompetencji do określania, czego "ludzie potrzebują", a czego nie. Nikt nie dawał im takich praw do określania za innych, co kto potrzebuje.
Dwóch speców, jeden od czytania w myślach administratorom i recenzentom Wikipedii a drugi (informatyk) od określania ich kompetencji. Napisałbym, że się ośmieszacie, ale nie chcę być posądzony kolejny raz o bezpodstawny atak.

Pogrzebany, przedstawiłeś w dyskusji dotyczącej żołnierzy wyklętych zdjęcia Mussoliniego. Myślisz, że nikt nie zauważy tej mistyfikacji oraz faktu, że jedno nie ma z drugim kompletnie nic wspólnego ? Chciałbyś zapewne, że zdjęcia wyglądały jak dowód na rzekome zbrodnie polskich żołnierzy. Ale przecież polscy żołnierze bronili swojej ojczyzny i ponieśli za to olbrzymią cenę. To ich mordowano w ten sposób, a nie oni mordowali. Czy sympatyzujesz jakoś z rosyjską okupacją i późniejszą agenturą w Polsce ?
Dyskusja nie dotyczy żołnierzy wyklętych, dyskusja dotyczy KOD i jest to raczej temat informacyjny niż dyskusyjny. Niestety "Spaleni Kaczyńskim" zalali go setkami postów o tematyce od telegonii, mind control, wegetarian, cyklistów, pseudoprawnych pseudoanaliz i nagród filmowych po żołnierzy wyklętych, które to posty są zwyczajnym off topem i powinny na bieżąco kasowane. Twój post szanowny Administratorze również się do tego zalicza. Tak jak pisałem nie ja, ale mój ojciec był świadkiem jak działali ci "bohaterzy". Sześcioosobowy oddział partyzancki nie wsławił się żadnymi akcjami ani przeciw Niemcom ani sowietom, za to był znany ze strzelania do tych, którzy się krzywo na nich popatrzyli lub sprzeciwiali się "rekwizycji" czytaj rabowaniu. Po jego zlikwidowaniu ludzie odetchnęli z ulgą. Takie są fakty, ale oczadziali pisem nie przyjmują ich do wiadomości.

Zdjęcia Mussoliniego nie odnosiły się do żołnierzy wyklętych, tylko do odradzającego się w Polsce faszyzmu, a więc pośrednio do właściwego tematu wątku.

Z czym walczy KOD:

"Faszyzm we Włoszech łączył w sobie elementy korporacjonizmu, totalitaryzmu, nacjonalizmu, militaryzmu i antykomunizmu."

Korporacjonizm − idea społeczno-ekonomiczna stworzona w XIX wieku, rozwijana i wprowadzana w życie w pierwszej połowie wieku XX. Zakłada uspołecznienie procesu decyzyjnego i upaństwowienie interesów sektoralnych (branżowych)[1]. Chodzi o godzenie interesów gospodarczych – pracowników i pracodawców tak, aby poszerzyć polityczną kontrolę nad przemysłem i światem pracy.
Jest. Wypisz, wymaluj PISowska doktryna gospodarcza.

Totalitaryzm (dawniej też: totalizm, z łac. totalis – cały, całkowity) – system rządów (reżim polityczny), w którym państwo posiada całkowitą kontrolę nad społeczeństwem i stara się kontrolować wszystkie aspekty życia publicznego i prywatnego na tyle ile jest to możliwe.
Jest. Narodowy sport, wymiar sprawiedliwości, sztuka, telewizja, media, szalety, psie kupy na chodnikach... przegłosowana nocą ustawa o policji umożliwiająca podsłuchiwanie kogo popadnie bez zgody sądu i jakiejkolwiek kontroli.
Nacjonalizm (z łac. natio, „naród”) – postawa społeczno-polityczna uznająca naród za najwyższe dobro w sferze polityki. Przejawia się głoszeniem pamięci o bohaterach danego narodu, głosi solidarność wszystkich grup i klas społecznych danego narodu.
Jest. W nadzwyczaj groteskowej formie. Wycieranie sobie gęby narodem przy każdej okazji nie zważając na to, że zaledwie 19% tego narodu na nich zagłosowało. Kult stworzonych na nowo bohaterów, gdzie przypisuje się wymyślone zasługi ludziom, którzy albo nic nie zrobili (Kaczyński, Kryże, Piotrowicz), albo wręcz zbrodniarzom (kult żołnierzy przeklętych, lub Bandery na Ukrainie). Równie śmieszny był szerzony przez ostatnie 25 lat kult Wałęsy.
Militaryzm ma trzy powiązane ze sobą znaczenia:

- tendencja w polityce wewnętrznej polegająca na rozbudowywaniu potencjału militarnego państwa do rozmiarów przekraczających znacznie rzeczywiste potrzeby obronne, w powiązaniu z przejmowaniem przez koła wojskowe coraz większej kontroli nad całym państwem;
- agresywna polityka zewnętrzna - polegająca na celowym wywoływaniu konfliktów zbrojnych lub dążenie do rozstrzygania dotychczasowych konfliktów metodami siłowymi;
- styl zachowania, (społeczny i socjologiczny), charakteryzujący na przykład dla młodego wieku chłopców bawiących się w wojnę, noszących elementy umundurowania wojskowego.
Dopiero się zaczyna, ale buńczuczne deklaracje Maciora nie pozostawiają wątpliwości. Wszystko co nosi spodnie zostanie wyposażone w kałacha i ubrane w mundur. Przed wojskiem zostanie postawiony dodatkowy cel- obrona katolicyzmu.
Antykomunizm – polityka zwalczania komunizmu poprzez próby wykazania jego słabości w rywalizacji z systemem kapitalistycznym bądź innymi np. narodowo-syndykalistycznym czy korporacjonistycznym.
Również występuje w nadzwyczaj groteskowej formie. Aby zostać komunistą wystarczy na przykład jeździć na rowerze. Byłoby komiczne gdyby nie dotyczyło mojego kraju.
Czy sympatyzujesz jakoś z rosyjską okupacją i późniejszą agenturą w Polsce ?
Nie i dlatego będę zwalczał PIS. Ich działania, czego wcale nie kryją doprowadzą nas do wyrzucenia z UE i NATO i pchną nas w łapy Putina i CHRL co otwarcie deklarują ideolodzy kaczyzmu.

JudasHonor
moderator
moderator

Re: żołnierze wyklęci

Postby JudasHonor » Sun Mar 13, 2016 12:56 am

@pogrzebany
Zbyt lekceważąco podchodzisz do tematu. Przedstawię ci parę przykładów, które dowodzą, że przedstawia się Polakom tylko wycinek rzeczywistości, aby tylko nie zniszczyć mitu rzekomej "wolnej Polski".

1. Jest wszem i wobec wiadomo, że Leszek Balcerowicz był członkiem PZPR. Pracował w instytucie badań problemów Marksizmu. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Leszek_Balcerowicz

2. Ryszard Petru to asystent Balcerowicza w latach 1995-2000, człowiek wcale nie "nowoczesny". https://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Petru

3. Adam Michnik. Jego brat to oprawca stalinowski, ma na rękach krew niewinnych. Natomiast jego rodzice to zagorzali wrogowie Polski, dostawali wyroki więzienia w okresie międzywojennym za działalność wywrotową i antypolską. https://wzzw.wordpress.com/2010/03/07/c ... szechtera/
Kiedyś poznałem kobietę, która była posłanką do Sejmu. Powiedziała mi, że Michnik to najgorsza szuja i największy wróg Polski.

4. Janusz Palikot. Ongiś współwłaściciel czasopisma katolickiego. Magister filozofii i milioner. https://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Palikot

To są przykłady ludzi z pierwszych stron gazet, ale ich zafajdane życiorysy ukrywa się przed opinią publiczną. Jak myślisz czemu ? Myślisz, że w TV nie wiedzą co to są za ludzie ? Czemu nie mówi się ludziom prawdy ?
Kolejny dzień pełen nowych możliwości.

moi
moderator
moderator
Gadu-Gadu: 9

Postby moi » Sun Mar 13, 2016 1:04 am

Pogrzebany w innym celu przedstawił to zdjęcie - to ma być taki makabryczny żart pod adresem obecnego rządu. Zresztą, napisał o tym i nie rozumiem, Zbyszku, czemu muszę Ci to tłumaczyć.
Jeśli nie wierzysz w zbrodnie Burego, to nie mamy o czym mówić. Oczywistym było, że WiN i NSZ mordowały ludzi z AL i sprzyjających im zwolenników nowej władzy. A akcje Burego miały dodatkowo charakter odwetowy na ludności pochodzenia niepolskiego za to, co robił Bandera z UPA Polakom.

Poczytaj np. "Bieszczady w ogniu", „Łuny w Bieszczadach”, czy „Na tropach Żubryda". W razie potrzeby służę też bardziej wyrafinowaną bibliografią, bo ta jest z zakresu literatury popularnej.

Pozdrawiam.m.

zbyszek
admin
Status: informatyk

Postby zbyszek » Sun Mar 13, 2016 8:55 am

... Jeśli nie wierzysz w zbrodnie Burego, to nie mamy o czym mówić. Oczywistym było, że WiN i NSZ mordowały ludzi z AL i sprzyjających im zwolenników nowej władzy. A akcje Burego miały dodatkowo charakter odwetowy na ludności pochodzenia niepolskiego ...
Rozumiem, że zaliczasz się do ludzi wierzących. Ja mam z tym, jak wiesz pewne kłopoty. Moim zdaniem wiara, którą opisujesz to syndrom czytania GW. A fakty ?

Sowieci używali i Moskwa używa nadal zmasowanych środków propagandowych. W okresie PRL-u pisarze i twórcy kultury byli płaceni za propagandę. Do nich należą wymienione przez Ciebie pozycje i ich autorzy.

Może przypomnę Ci podobny przykład: Pamiętasz może film Wajdy "Lotna" ukazujący szarżę konną wojska polskiego w 1939 roku na nacierający czołgi niemieckie ? Przecież "oczywistym było", że takie wojsko, jak i ta cała tzw. II RP to muszą być idioci ! A fakty ? Nigdy nie było takiej szarży. Niemcy stosowali w swoim natarciu w większości konnicę. Konnica polska zadała nacierającym w 1939 roku Niemcom bardzo pokaźne straty, co nie wynikało z żadnej dzikiej brawury, lecz ze znajomości terenu.

Wracając do Burego. Nigdy mimo usilnych starań nie udowodniono żadnym oddziałom polskim żadnego mordu, ani żadnego odwetu. Podziemie zabijało kolaborantów wyłącznie w wykonaniu wyroków sądu. Te wyroki zapadały po rozważeniu za i przeciw i były najczęściej wyrazem samoobrony. Likwidowano morderców, których pozostawiania przy życiu oznaczało dalsze mordy na ludności cywilnej ! Owszem ginęli w działaniach wojennych z rąk podziemia żołnierze KBW, lecz to KBW było stroną atakującą, to KBW wraz z NKWD otaczało wioski i mordowało ludność za sprzyjanie wojsku polskiemu. Zwróć także uwagę na nomenklaturę propagującą wspomnianą wiarę. Nikt nigdy nie nazwał w Gazecie Wyborczej działające w podziemiu oddziały "żołnierzy wyklętych" wojskiem polskim, choć takim przecież byli. "Wojsko Polskie" to wg GW wyłącznie oddziały dowodzone przez Sowietów.

Nie wykluczam, że po wsiach grasowały także różne regionalne bandy rabunkowe, lecz nigdy nie były one częścią polskich sił zbrojnych i nie wykonywały żadnych rozkazów polskiego rządu.

Spójrz do wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBo%C ... kl%C4%99ci
... Działalność radzieckich dywersantów spadochronowych polegała głównie na tropieniu i rozszyfrowywaniu oddziałów Armii Krajowej, mordowaniu ludności wiejskiej, udzielającej pomocy Armii Krajowej, napadaniu na dwory, paleniu kościołów i likwidowaniu inteligencji polskiej. Do kontroli polskich ziem wschodnich użyto oddziały NKWD, oddziały Armii Czerwonej i miejscową milicję, rekrutującą się z czerwonej partyzantki. Np. oddziały partyzancki radzieckiej im. Czapajewa rabowały wsie w okręgu nowogródzkim. W rejonie Lidy w ciągu 3 miesięcy NKWD wymordowało 9800 osób. W Szczuczynie Nowogródzkim zamordowano 8000 osób. W Oszmianie 6000 osób. W sierpniu 1944 roku z Wilna wywieziono kilkanaście tysięcy mężczyzn do Kaługi. 35 000 aresztowanych w Wilnie deportowano do południowej części Związku Radzieckiego i na Syberię. Liczbę Polaków deportowanych z terenów byłych województw wileńskiego i nowogródzkiego do grudnia 1944 oceniano na ok. 80 000 osób. Do stycznia 1945 roku oceniano liczbę Polaków aresztowanych i wywiezionych do Związku Radzieckiego na ok. 5000 w Grodnie i ok. 10 000 w Białymstoku[7].
NKWD z całą pasją wściekłości przeprowadza aresztowania dowódców AK. Bada w bestialski sposób, bije drutem kolczastym, kłuje szpilki za paznokcie, łamie żebra i wszystkich wywozi do Rosji... Za linią Curzona NKWD organizuje obławy na Polaków i morduje ich na miejscu bądź wywozi mężczyzn i kobiety zdolnych do pracy lub wojska. Siłą wyrzucają rodziny polskie na zachód poza linię Curzona.
- raport ppłk Władysława Liniarskiego, komendanta Okręgu Białystok, 22 lutego 1945 roku[8].
Krwawa okupacja sowiecka bestialstwem przewyższyła niemiecką. Aresztowania w każdej wsi, mordy, gwałcenie dziewcząt, grabież. Aresztowanych dziesiątki tysięcy; wywożą w nieznanym kierunku na amerykańskich samochodach lub torturują nagich w lochach z wodą.
- raport ppłk Władysława Liniarskiego do Centrali i Komendy Głównej Armii Krajowej, 27 marca 1945 roku
.

W latach 1945 - 1947 oddziały KBW zabiły ponad 1500 żołnierzy podziemia niepodległościowego, raniły 301, wzięły do niewoli 12 200 osób, aresztowały ok. 300 współpracowników podziemia oraz dalszych 13 000 osób oskarżanych o przynależność do antykomunistycznych organizacji konspiracyjnych. Natomiast w sumie zginęło kilkuset żołnierzy i oficerów KBW. W akcji "Wisła" łącznie 32 !

W tym czasie w wiezieniach nowej władzy siedziało już - jak myślisz ilu Polaków ?
Zgaduj ! - Dwa tysiące ? Dziesięć tysięcy ? Dwadzieścia ? Dwieście ?

Sama wikipedia mówi o ponad ćwierć miliona aresztowanych, torturowanych, wywożonych. Dopiero po latach w ramach gomułkowskiej odwilży zwolniono ponad 40 tysięcy aresztowanych bez winy Polaków.

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Sun Mar 13, 2016 9:27 am

Lecz niezależnie od liczb. Po prostu:
... wiem, kim byli Żołnierze Wyklęci. Wim, kim był np. Bury i co zrobiło WiN z dziećmi i kobietami ...
miłe jak kojarzysz tych żołnierzy. No, bo
.... Jeśli nie wierzysz w zbrodnie Burego, to nie mamy o czym mówić. ... akcje Burego miały dodatkowo charakter odwetowy ..
i reakcyjny ! Tak - "i reakcyjny", chciałaś powiedzieć, czy się pomyliłem ?

moi
moderator
moderator

Postby moi » Sun Mar 13, 2016 7:46 pm

Nie Zbyszku, nie chciałam powiedzieć "reakcyjny" i byłabym wdzięczna, gdybyś mi nic takiego nie imputował.

Co do zbrodni Burego - przemawiają za tym fakty, to nie kwestia wiary w iluminację, która spada na nas z góry i daje wiedzę. Fakty: zeznania świadków, członków jego oddziału, itd. A z faktami się nie dyskutuje, jak mawiał Mark Twain.

Pozdrawiam.m.

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Tue Mar 15, 2016 12:55 pm

Faktem pozostaje, że zbrodni nikt mu nie udowodnił, czy się mylę ? Na wojnie wojsko stosuje przemoc, jednak zbrodnią nazywamy nieuzasadnioną przemoc, która nie jest obroną słusznych interesów, w tym przypadku obroną ludności przez okupantem sowieckim. Przecież w sprawie Burego toczyło się w 1947 postępowanie, został skazany na karę śmierci i zabity w grudniu 1948, a potem w 1995 roku Sąd Warszawskiego Okręgu Wojskowego unieważnił ten wyrok. Zupełnie nie znam szczegółów, lecz czy działał z powodu wyższej konieczności i w obronie, czy nie pozostaje chyba sprawą otwartą. Czy jest efektywny wyrok historyków ? Nie chodzi o różne opinie, które mogą być tendencyjne, lecz o zgodne określenie jego ewentualnej winy.

pogrzebany żywcem
zaufany użytkownik

Postby pogrzebany żywcem » Tue Mar 15, 2016 5:06 pm

No i co zrobić Zbyszkowi i innym nacjonalistycznym prawakom jak oni albo nie rozumieją co się do nich pisze, albo nie czytają. To jak gra w pomidor. Ty coś mówisz a odpowiedź jest taka sama. Pisałem ci już jak wyglądała działalność tych "bohaterów". Mi nie potrzeba wyroków sodu, słyszałem od świadków co robili. Tacy śmieją się z Ukraińców budujących pomniki Banderze i UPA a w Polsce robią to samo.

JudasHonor
moderator
moderator

Postby JudasHonor » Tue Mar 15, 2016 11:42 pm

@pogrzebany
Byli wśród nich zarówno bandyci jak i patrioci. Na pewno nikomu nie chodzi o upamiętnianie bandytów. Ja wierze w to co rodzina ci o nich mówiła, ale upamiętnić chcemy tych co walczyli za niepodległą Polskę, a nie bandytów co się pod nich podszywali.
Kolejny dzień pełen nowych możliwości.

moi
moderator
moderator

Postby moi » Tue Mar 15, 2016 11:57 pm

I o to się rozchodzi Judas: oddzielmy rotmistrza Pileckiego od Burego, tego, co robiło w Bieszczadach WiN i NSZ. Czcijmy bohaterów, a nie tych, którzy mordowali kobiety i dzieci w akcjach odwetowych.

Pozdrawiam.m.

moi
moderator
moderator

Postby moi » Fri Mar 18, 2016 10:02 pm

Zbyszku, specjalnie dla Ciebie - słynny reportaż „Wciąż ich widzę” Walentyny Łojewskiej o zbrodniach „Burego”:

http://mediumpubliczne.pl/2016/03/poslu ... ch-burego/

Uczestnik – mieszkanka Zaleszan: I oni nas wszystkich do tej chałupy, po tej stronie, zapędzili. A tam odczytali, że ludzie tu mieszkają źli i przez to wieś zostanie spalona. Później już mówiono, że to z innych wiosek na nas ich napuścili, a oni postanowili nas wszystkich, bo my niby wszyscy źli. I tak zapędzili do tego domu i tato tam już został, i siostra pobiegła. A mama miała iść – ubierała się, ale wyszła na podwórko i mówi, że z dziećmi zostanie, a ja powinnam biec do ojca, bo pewnie wywozić będą, to ja z tatą, a ona z najmniejszymi dziećmi będzie. Więc biegnę – tato wyszedł i pyta: gdzie mama? Mówię, że w domu. A jeden z tych bandytów ojca kolbą od karabinu – nie pozwolił pójść. A jeszcze jeden wszedł i odczytał, że za winy waszych dzieci wieś zostanie zburzona. O, bardzo dobrze to pamiętam, bo akurat i ja tam już byłam. I w tym momencie zaczęli strzelać. A kiedyś domy słomą były kryte – strzeli i od razu się pali. Jedna z dziewczyn, starsza ode mnie – może osiemnaście lat miała, mówi do matki: palimy się! A matka ją po twarzy i mówi: cicho! – to słońce zachodzi..
(odgłos wystrzału i płomieni)

Uczestnik – mieszkaniec Zaleszan: Pamiętam, jak zapędzili wszystkich do tego domu koło krzyża i podpalili. Dużo tam ludzi było – jeden przy drugim stał, ciasno. A ja wspiąłem i ponad głowami przez okno chciałem wyskoczyć. A ten jak z erkaemu serię puści… Tutaj po szyi mnie drasnęło, tylko skórę pozdzierało. Potem mężczyźni wyważyli drzwi od podwórka i wszyscy między płomieniami zaczęli uciekać w olszynę. Mama mnie też tam zaniosła i pobiegła płonący dom ratować.
(szum płomieni)

Uczestnik – mieszkanka Zaleszan: Do każdego domu poznosili słomę, a do naszego nie. Bo moja ciocia była krawcową i dla nich guziki przyszywała, mundury naprawiała. A oni zaraz zaczęli krzyczeć: Demianiuk Piotr – proszę wyjść! Syna sołtysa szukali. I zastrzelili jego od razu przed domami. Jeszcze zabili Fiodora Sacharczuka. I z Suchowolec przyjechał człowiek, i też go zastrzelili, bo ponoć jakiś paszport jeszcze niemiecki miał… Kto wchodził do wsi, to wpuszczali, ale wyjść to już nie można było. Z Kozłów przyjechał człowiek walonki kupić – i on też zginął.

Uczestnik – mieszkaniec Zaleszan: Drzwi od podwórka zabili dziesięciocalowymi gwoździami, a od ulicy strzelali. Mężczyźni wyważyli jakoś te drzwi – może z ościeżnicami nawet. Jeszcze parę chwil i wszyscy by spłonęli.

Uczestnik – mieszkanka Zaleszan: I już się palimy. Bazyluk Gieńka mówi: „Ludzie, na Boga, uciekajmy! Kogoś zabiją, ale może nie wszystkich!”. Mój brat Leon przecisnął się i pobiegł. Macha ręką, nawołując nas… Oj! Leona nie zabili, biegnijmy!
Pozdrawiam.m.

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Sun Mar 20, 2016 6:46 am

Jak pisałem nie znam szczegółów historii Burego, nie wykluczam jego winy. Należy poddać go postawę rzetelnej ocenie historyków. Kłopot w tym, że historia Polski pisana jest przez zbrodniarzy i zdrajców i wychodzi z niej zbrodniczy stosunek do Polski i do Polaków. Historię Burego nie poznałaś na podstawie własnych poszukiwań, a została Ci ona podsunięta jako przykład rzekomo zbrodniczej działalności narodu polskiego. Większość tych opisów pisana jest przez zdrajców i polega nie na rzetelnej ocenie historii, lecz na wyławianiu takich faktów, które przy pominięciu innych da się przedstawić w sposób prowadzący do wniosku, że Polacy mają rzekomo powody do złamanego stosunku do własnej przeszłości, a przykładowo Pogrzebany będzie nazywał mnie nacjonalistą. Nie dostrzegasz Moi, że te historie udają rzetelne oceny, a ich rzeczywistym celem jest wzbudzanie nienawiści. Wytłumacz proszę skąd Pogrzebany aż syczy nienawiścią w sposobie, jak się o mnie wyraża. Oczywiście z podsuwanych mu tendencyjnych opisów. Podawanie opisu spalenia zabudowań przez kobiety bez rzetelnego spojrzenia na całość sytuacji to nic innego jak podsycanie nienawiści. Opisy strony http://mediumpubliczne.pl aż zioną nienawiścią i sugerują źródło zła w rządzącej obecnie partii Prawo i Sprawiedliwość. Czy nie myślisz, że do oceny tego, co wydarzyło się wtedy w Zaleszanach konieczne jest podanie podstawowych faktów, jak i po co oddział Burego znalazł się w tej wsi, jakie miał zadanie, jakie były rozkazy. Z samego opisu płonących zabudowań nie wiemy przecież nawet czy podpalenia dokonali żołnierze Burego, czy odwrotnie uciekający współpracujący z NKWD zdrajcy ! Czy nie dostrzegasz, że z podanego przez Ciebie artykułu aż wylewają się nieudowodnione sugestie.
Autorka sugeruje "nową narracje historyczną" polegającą rzekomo na czczeniu zbrodni. Przecież nikt w Polsce nie czci zbrodni ! Przemilczana przez dziesięciolecia zbrodnia dokonywana była na resztkach polskiej armii przez sowieckich okupantów i współpracujących z nią zdrajców. A teraz po opisach GW masz wrażenie, że to te resztki polskiej armii to byli zbrodniarze.

Trochę jak te przemądrzałe teoretyzowania na temat Powstania Warszawskiego, z których wynika, że największymi złoczyńcami nie byli ani Niemcy, ani Rosjanie, lecz przywódcy powstania, bo dali się zabić, nie uważasz ? Podobnie jak winę za katastrofę smoleńska ponosi przecież sam Prezydent Kaczyński. Poczytaj, kto ponosi winę za niedogodności Stanu Wojennego - oczywiście Solidarność, bo odciągała ludzi od pracy, wywołała chaos w państwie i w końcu ktoś musiał zrobić porządek. A kto jest winien wywołanej Targowicą interwencji rosyjskiej i zniszczenia polskiej państwowości - oczywiście Polacy, bo brak im było demokracji !

Nie dostrzegasz, kto ktoś usilnie robi z Ciebie idiotę tymi opisami Burego ? Czy obejrzałaś film Zalewskiego "Historia Roja" o żołnierzach wyklętych ? Idź, zobacz ! I wytłumacz pochodzenie kłopotów, na jakie ten film napotkał oraz faktu, że tak długo nie mógł być wyświetlany.

Czy szukałaś Moi, sama informacji o polskich żołnierzach tamtego okresu, o WINie i AK żeby mieć jakiś w miarę pełny i niezaburzony obraz sytuacji i ogólną ocenę ?

Nie znam historii Burego, bo się nią nie zajmowałem, ale możesz spojrzeć przy okazji na tych utworzonych przez mnie kilkadziesiąt artykułów wikipedii zawierających biogramy żołnierzy i obywateli broniącej się resztkami sił polskiej państwowości - żołnierzy uśmiercanych systematycznie w mordowniach przez NKWD i współpracujących z nią zdrajców, o których miejsca pochówku nawet nie wiadomo było przez dziesięciolecia. Czy wytłumaczysz kto i dlaczego usuwa te artykuły z wikipedii? Nie masz wrażenia, że ktoś czyni to w imię obrony "polskiej" demokracji przed PiS-em ?

Sorry, że piszę polska demokracja w cudzysłowiu, ale demokracja ludzi z PZPR-u jak Rzepliński chyba jednak była sowiecka. Wiedziałaś, że Rzepliński był członkiem PZPR ? I to nie zwykłym, szeregowym, lecz drugim sekretarzem POP na uczelni.

Necro
zaufany użytkownik

Postby Necro » Sun Mar 20, 2016 1:30 pm

Moi wiem lepiej o Burym bo w moim powiecie był ostatnio był marsz żołnierzy wyklętych w Hajnówce z tego co wiem prezydent Andrzej Duda nie patronował tego marszu a szkoda dużo osób na nim było w moim mieście są pochowani z tych wsi ludzie rzekomo zabici przez burego i jego odział.

Necro
zaufany użytkownik

Postby Necro » Sun Mar 20, 2016 1:37 pm

A zresztą mieszkam w takim województwie różnorodnym kulturowo jest tu dużo prawosławnych powiem ci ze to są fałszywe ludziska jak nie jesteś ich wiary inaczej na ciebie patrzą sam jestem z mieszanej rodziny ojciec katolik matka prawosławna ja sam mam dużo znajomych wiary prawosławnej mi tam nie przeszkadzają ale ludziom starej daty nie można ufać są chamscy i fałszywi taka jest prawda o nich zachowują się jak kacapy .

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Tue Mar 22, 2016 5:51 am

Moi wiem lepiej o Burym ....
No to napisz więcej. Może dowiemy się czegoś ciekawego. Ja zupełnie nie znam tej postaci.

Return to “polityka”