Imigranci

lng
zaufany użytkownik
Posty: 867
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 2:38 pm
płeć: mężczyzna
Gender: None specified

Imigranci

Post autor: lng » sob sie 29, 2015 9:09 am

.

------------- uwaga moderatora Petruccio
wątek przesunięty z działu: viewforum.php?f=22
Ostatnio zmieniony czw wrz 10, 2015 12:48 pm przez lng, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Juliusz Bulwa
zaufany użytkownik
Posty: 8368
Rejestracja: pn lip 30, 2018 9:52 pm
płeć: mężczyzna
Gender: None specified

Re: Imigranci

Post autor: Juliusz Bulwa » sob sie 29, 2015 9:24 am

Niejedno imperium już upadło przez imigrantów.
Szczęście, Kreatywność, Miłość. 🍀💧
Lucjusz

Awatar użytkownika
mama Ania
zaufany użytkownik
Posty: 495
Rejestracja: pt mar 27, 2015 5:47 pm
Gender: None specified

Re: Imigranci

Post autor: mama Ania » sob sie 29, 2015 11:09 am

Aby rozpoczac dyskusje na ten temat, potrzebne jest ustalenie definicji pojec.
Polecam http://www.unhcr-centraleurope.org/pl/w ... zywac.html
albo nawet wkleje
Warszawa, 28 sierpnia 2015 (UNHCR) - Dziś, gdy na całym świecie jest prawie 60 milionów osób przymusowo przesiedlonych, a wydarzenia na Morzu Śródziemnym niemal codziennie trafiają na czołówki gazet, coraz częściej widać, że w mediach i dyskusjach politycznych wyrazy "uchodźca" oraz "imigrant" stosowane są zamiennie. Czy jest między nimi jakaś różnica? Czy ma ona jakiekolwiek znaczenie? Jest i ma. Oba wyrazy mają różne znaczenia i traktowanie ich jako synonimy stwarza problemy dla obu tych grup.

Uchodźcy to osoby uciekające przed wojną lub prześladowaniami. Na koniec 2014 roku było ich na całym świecie 19,5 miliona. Wszyscy znaleźli się w tak dramatycznej sytuacji, że musieli przekroczyć granicę w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia na terytorium obcego państwa. Stali się tym samym uchodźcami i uzyskali pomoc od władz kraju przyjmującego, UNHCR i innych organizacji. Mają status uchodźcy właśnie dlatego, że powrót do ojczyzny byłby dla nich zbyt niebezpieczny. Odmowa udzielenia im schronienia mogłaby mieć dla nich śmiertelne konsekwencje.

Uchodźców definiuje i chroni prawo międzynarodowe. Konwencja genewska z 1951 roku dotycząca statusu uchodźców, protokół do niej z 1967 roku oraz Konwencja Organizacji Jedności Afrykańskiej dotycząca uchodźców z 1969 roku to najważniejsze dokumenty prawne w tym kontekście. Odnoszą się do nich niezliczone inne przepisy na poziomie międzynarodowym, regionalnym czy krajowym. Konwencja z 1951 roku, która definuje pojęcie uchodźcy, określa również podstawowe prawa, które im się należą. Jedna z najbardziej fundamentalnych zasad ujętych w prawie międzynarodowym mówi, że uchodźcy nie wolno wydalić czy zawrócić do miejsc, w których zagrożone byłoby ich życie lub wolność.

Ochrona uchodźców ma wiele wymiarów. Uchodźców nie tylko nie wolno wydalać czy zawracać; należy im także zapewnić dostęp do obiektywnej i skutecznej procedury azylowej, a taże zadbać o respektowanie ich prawa do godności i bezpieczeństwa. Te obowiązki spoczywają na władzach poszczególnych państw. UNHCR współpracuje z rządami, służąc radą i wsparciem w tym zakresie.

Migranci decydują się na wyjazd ze swojego kraju nie z powodu bezpośredniego zagrożenia śmiercią czy prześladowaniami, ale po to, by poprawić jakość swojego życia przez znalezienie lepszej pracy, szkoły czy dołączenia do członków rodziny. W odróżnieniu od uchodźców, migranci mogą wrócić bezpiecznie do swoich domów. Jeśli się na to zdecydują, władze ich kraju zapewnią im ochronę prawną.

To rozróżnienie jest istotne. Władze każdego kraju postępują ze zjawiskiem migracji zgodnie z własnymi przepisami i procedurami. W przypadku uchodźców muszą stosować zasady dotyczące ochrony uchodźców i udzielania im azylu zdefiniowane zarówno w prawie krajowym jak i międzynarodowym. Na rządach państw ciąży specyficzna odpowiedzialność za każdą osobę, która chce uzyskać status uchodźcy na ich terytorium czy na granicy. Rolą UNHCR jest pomaganie rządom w wywiązywaniu się z tych zadań.

Polityka może czasem sporo namieszać w takiej debacie. Łączenie uchodźców i migrantów może mieć poważne w skutkach konsekwencje dla życia i bezpieczeństwa tych pierwszych. Zamazywanie granicy między tymi pojęciami odciąga uwagę od istoty problemu, czyli od tego, że uchodźcy potrzebują ochrony. Może również negatywnie wpływać na społeczne poparcie dla uchodźców w czasie gdy wymagają oni schronienia bardziej niż kiedykolwiek. Wszystkich ludzi należy traktować z szacunkiem. Prawa migrantów też muszą być przestrzegane. Ale jednocześnie musimy zapewnić uchodźcom odpowiednią ochronę prawną, bo ich sytuacja jest wyjątkowa.

Kim są więc ci ludzie docierający łodziami do Grecji, Włoch czy gdzie indziej? Uchodźcami czy migrantami?

Są i jednymi, i drugimi. Większość pochodzi z krajów, które są albo pogrążone w wojnie, albo "produkują" uchodźców, bo wciąż nie otrząsnęły się z zakończonych już konfliktów. Tym ludziom należy się ochrona międzynarodowa. Mniejsza grupa dociera do Europy z innych miejsc - i dla opisania wielu z nich słowo "migrant" wydaje się odpowiednie.

Tu, w UNHCR, mówimy "uchodźcy i migranci" o ludziach, którzy przekraczają granice drogą morską. Mówimy "uchodźcy" o tych, którzy przekraczają granice, uciekając przed wojną lub prześladowaniami. Mówimy "migranci" o ludziach, którzy opuszczają swój kraj z powodów nie zawartych w definicji "uchodźcy".

Mamy nadzieję, że inni po namyśle zrobią to samo. Dobór słownictwa naprawdę ma tu znaczenie.

Adrian Edwards, UNHCR

Awatar użytkownika
mama Ania
zaufany użytkownik
Posty: 495
Rejestracja: pt mar 27, 2015 5:47 pm
Gender: None specified

Re: Imigranci

Post autor: mama Ania » sob sie 29, 2015 11:11 am

wczoraj moja kolezanka Francuzja wkleila na swoim fejsie cos takiego:
Republika Fr. jeden z najwiekszych handlarzy bronia odmawia przyjecia ludzi, ktorzy stracili swoje miejsce na ziemi w wyniku wojen wywolanych i prowadzonych ta bronia.

Awatar użytkownika
Juliusz Bulwa
zaufany użytkownik
Posty: 8368
Rejestracja: pn lip 30, 2018 9:52 pm
płeć: mężczyzna
Gender: None specified

Re: Imigranci

Post autor: Juliusz Bulwa » sob sie 29, 2015 11:28 am

Na arenie międzynarodowej obowiązuje prawo pierwszego portu. To znaczy, że kraj do którego w pierwszej kolejności zawitali imigranci ma ich przyjąć lub deportować zgodnie ze swoim prawem.
Szczęście, Kreatywność, Miłość. 🍀💧
Lucjusz

Awatar użytkownika
zdrowy
zaufany użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: ndz wrz 25, 2011 11:07 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Gender: None specified

Re: Imigranci

Post autor: zdrowy » sob sie 29, 2015 12:21 pm

Może pomyślicie, że jestem zły, nie mam współczucia dla tych biednych ludzi, ale:
Oglądam telewizję włoską więc wiem co się tam dzieje na bieżąco. Pierwsze słyszę o prawie pierwszego portu- nie neguje.
Wszyscy Ci imigranci którzy dopływają do Włoch, albo większość nie zamierza zostać w tym kraju. Oni nie chcą tam zostać.
By zostać muszą poprosić o status uchodźcy. Celowo tego nie robią bo musieli by zostać w kraju gdzie dopłynęli.
Dla nich Włochy to tylko najbliższy kawałek Europy gdzie udało się dopłynąć. Miejsce tymczasowe. Oni chcą do Niemiec, Wielkiej Brytanii itd. Włosi mają ogromny problem z uchodźcami. Gminy jako najniższy szczebel podziału administracyjnego nie mają gdzie umieszczać takiej ilości przybyszów. Co ciekawe w większości tymi uchodźcami są chłopcy,młodzi mężczyźni, faceci. Mniejszą ilość stanowią kobiety oraz dzieci. Oglądałem program w którym pokazano gdzie umieszczono grupę ponad stu uchodźców- samych facetów. Był to opuszczony bądź nie dokończony hotel 4 gwiazdkowy, w górach na płn Włoch. I co? Uchodźcy narzekali na brak: internetu, odległość od innych ludzi, oraz na brak uwaga uwaga kobiet, dziewczyn, i rozrywek.
Nie trzeba oglądać tv włoskiej. przykład: ponad 100 uchodźców zostało zaproszonych do Polski przez jakąś tam fundacje.
Przylecieli. Niedawno 5 z nich próbowało przekroczyć nielegalnie granicę z Polsko-Niemiecką.Moje zdanie jest takie: wprowadzić politykę taką jak w Australii. Oni nie mają problemu z imigrantami chociaż go mieli. Jest/był artykuł na ten temat w necie.
W Europie też są ludzie biedni, bezdomni itd. I mało kto się nimi interesuje. A uchodźca we Włoszech dostaje 30Euro na dzień na przeżycie. Jest jeszcze inny aspekt: był Kadafii nie było problemu uchodźców. Obalono reżim, problem się nasilił...

Awatar użytkownika
karuna
zaufany użytkownik
Posty: 11955
Rejestracja: pt lut 06, 2015 7:06 pm
płeć: mężczyzna
Gender: Male

Re: Imigranci

Post autor: karuna » sob sie 29, 2015 11:29 pm

Ludzkość stoi na skraju przepaści, co widać wyraźnie dzięki ich ucieczce.

lng
zaufany użytkownik
Posty: 867
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 2:38 pm
płeć: mężczyzna
Gender: None specified

Re: Imigranci

Post autor: lng » wt wrz 01, 2015 11:02 pm

Z litości człowiek najwięcej w życiu traci. Jakby tak iść tym tropem to przeludnione kraje już wydały na świat tyle dzieci że są w stanie przeludnić nie tylko Europę ale nawet księżyc. Kto pierwszy postara się o dzieci ten zajmuje co mu się podoba.

Awatar użytkownika
Kamil Kończak
zaufany użytkownik
Posty: 13021
Rejestracja: śr cze 24, 2009 5:11 pm
płeć: mężczyzna
Gender: None specified

Re: Imigranci

Post autor: Kamil Kończak » czw wrz 03, 2015 11:36 am

Co do tych imigrantów to są to uciekinierzy z krajów, które sa objęte wojną, konfliktem, dziwnym trafem tam gdzie sięgają macki USA, CIA. Zachodu, Nato. Isis jest wspierane przez USA w Walce z Syrią a Syria to jeden z krajów możliwej, przyszłej strefy wpływów - Brics - bo USA upada i następuje nakreślenie nowej mapy geo - politycznej - i ustalanie nowych światowych graczy - To nie jest trudne aby dotrzeć do wiedzy innej niż w propagandowych mediach ale ludzie są za bardzo leniwi - a potem reagują jak psy Pawlowa na tą propagandę na zasadzie - bodziec - ślina.Więc ja się na imigrantów nie obrażam. Za prl wiele krajów przyjmowało Polaków, dawało azyl i schronienie - byli dla nas gościnni. W czasie II wojny światowej Iran przyjął ponad 100 tys. Polaków na jakiś czas. Przykłady można by było znaleść.

Tutaj więcej : http://natemat.pl/148383,my-tez-bylismy ... ym-swiecieA co do multikulti bo to się wiąże - uważam, że to coś dobrego i w sumie dziwi mnie, że ludzie dają się tak manipulować, bo nie ma żadnego problemu multi kulti - to sztuczny problem kreowany przez media do znudzenia aby zaprogramować go w ludzkich umysłach- problem istnieje na lini obywatel - polityk, obywatel klasa rządząca i panująca a jak rządzący mają problemy to pierwsze co robią to szukają wroga - za Hitlera byli to Żydzi, dzisiaj muzułmanie - zawsze musi być chłopiec do bicia - jak politykom pali się grunt pod nogami to pierwsze co zrobią to zawsze uderzą w mniejszości, bo to pewna i sprawdzona broń.

Poza tym próbuje się demonizować muzułmanów, aby stworzyć grunt pod kolejną inzwazję Zachodu, USA i wojsk NATO na bliskim Wschodzie, w celu kolejnych kolonii, mordów i wyzysku - takie ISIS to pokłosie wojny w Iraku, bo powstało w Iraku, gdzie USA zabiło setki tysięcy bez dowodów na broń masowego rażenia - WTC - 9//11 to była inside job a były gen. Wesley Clark mówił, że po 9/11 były już plany ataku na wiele krajów - Irak, Syrię, Libię - atak na te kraje które będą tworzyć przyszłą strefę światowych wpływów - czyli kraje Brics bo dolar upadnie, USA jest bankrutem i podtrzymuje swojego kolosa na glinianych nogach poprzez swój militaryzm i hegemonię - mafię bankierską, która jest największą mafią na świecie, która prowadzi do coraz większej biedy i zniewolenia. Nie ma żadnego problemu multi - kulti a podejrzewam, że wiele tych ataków to była operacja fałszywej flagi i służb wielu europejskich krajów - zabiją paru Europejczyków, narobią szumu - wałkują to przez wiele miesięcy i kreują nienawiść do muzułmanów - a jak wojska Nato zabijały w setkach tysięcy - Irak, Afganistan, zniszcznie Libii czy kolorowe rewolucje czyli robota CIA - czy Majdan - dzieło Sorosa pod kolejną kolonię - to oczywiście nic - tak samo jak paranoiczne demonizowanie Putina, który jest najgenialniejszym politykiem obecnych czasów - nie jestem jego fanem ale jak można z niego robić zło wcielone? Ludzie całkiem ogłupieli i już nie potrafią odsiewać ziarna prawdy od plewów fałszu.


mama Ania pisze:wczoraj moja kolezanka Francuzja wkleila na swoim fejsie cos takiego:
Republika Fr. jeden z najwiekszych handlarzy bronia odmawia przyjecia ludzi, ktorzy stracili swoje miejsce na ziemi w wyniku wojen wywolanych i prowadzonych ta bronia.

Niestety niewiele osób to widzi albo jak widzi to udaje, że nie widzi...bo ma mentalność konformistyczną...to jest jak głos wołającego na puszczy...
Ostatnio zmieniony sob wrz 05, 2015 6:56 pm przez Kamil Kończak, łącznie zmieniany 1 raz.
Pragniesz czegoś? - rób to bo zaczniesz o tym marzyć.

" May your love of the form culminite in the love of
the formless."

https://www.youtube.com/watch?v=0joS1fzwFcU

jakotako
zaufany użytkownik
Posty: 1681
Rejestracja: pt paź 17, 2008 12:11 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Mielec (podkarpacie)
Gender: Male

Re: Imigranci

Post autor: jakotako » czw wrz 03, 2015 1:29 pm

Niech ich Arabia Saudyjska przyjmuje

Awatar użytkownika
Kamil Kończak
zaufany użytkownik
Posty: 13021
Rejestracja: śr cze 24, 2009 5:11 pm
płeć: mężczyzna
Gender: None specified

Re: Imigranci

Post autor: Kamil Kończak » czw wrz 03, 2015 1:33 pm

Arabia, Izrael, USA czyli winowajcy - ale jak oni nie poczuwaja się do odpowiedzialności to cóż...
Pragniesz czegoś? - rób to bo zaczniesz o tym marzyć.

" May your love of the form culminite in the love of
the formless."

https://www.youtube.com/watch?v=0joS1fzwFcU

lng
zaufany użytkownik
Posty: 867
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 2:38 pm
płeć: mężczyzna
Gender: None specified

Re: Imigranci

Post autor: lng » czw wrz 03, 2015 2:06 pm

.
Ostatnio zmieniony czw wrz 10, 2015 12:48 pm przez lng, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kamil Kończak
zaufany użytkownik
Posty: 13021
Rejestracja: śr cze 24, 2009 5:11 pm
płeć: mężczyzna
Gender: None specified

Re: Imigranci

Post autor: Kamil Kończak » czw wrz 03, 2015 2:13 pm

Gratuluję takiego obrazu świata - a u nas jest Polak co wszystko wie najlepiej, co moja racja i tylko moja i my ją mamy - prawdziwy Polak.
Pragniesz czegoś? - rób to bo zaczniesz o tym marzyć.

" May your love of the form culminite in the love of
the formless."

https://www.youtube.com/watch?v=0joS1fzwFcU

Awatar użytkownika
Juliusz Bulwa
zaufany użytkownik
Posty: 8368
Rejestracja: pn lip 30, 2018 9:52 pm
płeć: mężczyzna
Gender: None specified

Re: Imigranci

Post autor: Juliusz Bulwa » pt wrz 04, 2015 8:22 pm

Najwięcej pieniędzy mają rodziny Rothschildów w Anglii, stać je na stworzenie Raju w krajach Trzeciego Świata, niech Anglia przyjmuje imigrantów.
Szczęście, Kreatywność, Miłość. 🍀💧
Lucjusz

Awatar użytkownika
Necro
zaufany użytkownik
Posty: 1649
Rejestracja: śr paź 23, 2013 8:15 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Północny Wschód
Gender: None specified

Re: Imigranci

Post autor: Necro » sob wrz 05, 2015 6:40 pm

.
Ostatnio zmieniony sob wrz 12, 2015 12:30 pm przez Necro, łącznie zmieniany 1 raz.
Śmierć Wrogom Ojczyzny

Wróć do „polityka”